Tuesday, 24 November 2015

Box Draw For Geelong – Tuesday, 24 November 2015

Race No. 1Outline Print Design3:31 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1LET IT BLING [M]32345FSTDS Combridge (Junction Village)
2QUEEN ELSA [M]38468NBTH Gates (St Albans)
3ELLE’S DIVA [M]36485FSTDB Gray (Mount Cottrell)
4RIPPIN TAY TAY ()[M]46NBTR Britton (Lara)
6PRETTY CRAZY [M]83688NBTS Collyer (Mount Camel)
7LOVE CLUB [M]85755NBTA Courts (Corio)
8INSTANT ALLEN (NSW)[M]755FSHS Collins (Lara)
Race No. 2Tts Electrics3:47 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1QUEEN ELMA [M]37675NBTJ Olsen (Reservoir)
2CABAYE [M]22764FSHG Howell (Pearcedale)
3SPRING SAVIOUR [M]57FSHC Stanton (Clunes)
4CAMELOT LODGE [M]285FSHM Gray (Mount Cottrell)
5NO REPLY (NSW)[M]2724NBTB Cook (Sebastopol)
6SHAKE ‘EM UP [M]74283NBTL Courts (Lara)
7BOB ON [M]66428NBTC Farrugia (Melton)
8SENNI SOCKS [M]57387NBTT Daaboul (Williamstown)
Race No. 3P & R Food Services4:06 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 460 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1ANOTHER CAMELOT [M]47FSHB Gray (Mount Cottrell)
2MY DOLLY MOLLY [M]37843NBTR Fisher (Lara)
3TOORAK ROAD [M]24NBTB Strangio (Avondale Heights)
4SUZY NITRO [M]54724NBTJ Maye (Drysdale)
5RIPPIN MOI MOI (NSW)[M]322NBTR Britton (Lara)
6SKETCHY FANCY (NSW)[M]63533NBTB Shillington (Lara)
7SUPLEX CITY [M]65426NBTL Courts (Lara)
8MIGHTY DUCK [M]7324FSTDC Dyett (Lara)
9DASHI [M]Res.76FSTDT Womann (Lara)
Race No. 4Nardi Produce (1-2 Wins)4:27 PM (VIC time)
Tier 3 – Restricted Win event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1REX ON [6]5552722.89(1)C Farrugia (Melton)
2LEKTRA KIRKY [7]47434NBTM Roberts (Lara)
3ALLEN JEER (NSW)[7]54414FSTDT Womann (Lara)
4BELENA BELLE [6]87866NBTN Partridge (Carranballac)
5HEY THERE BARBIE [7]15175FSHE Deglaitis (Moolap)
6SHACHAR MAGIC (NSW)[7]32273NBTL Courts (Lara)
7ANOTEROS [6]46668FSHS Kipirtidis ( South)
8PAPER PLANES (NSW)[6]63556NBTD Petersen (Wangaratta)
9BEKIM ECHO [7]Res.67218FSTDC Dyett (Lara)
10MAJOR DOLLAR (NSW)[7]Res.46688NBTB Hodgson (Smythesdale)
Race No. 5Lynette’s Florist4:45 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1RUMBALINA [5]41266NBTG Kantzidis (Bundoora)
2ALBERINO [5]77785FSTDR Dunne (St Albans)
3BREAK THE [5]61275NBTS Daniliuk (Sunbury)
4DYNAMO’S GIRL [5]6788826.06(3)R Darby (Drysdale)
5GALLOPING ASHLEY [5]21716FSHB Iredale (Pearcedale)
6OSCAR [5]23117FSTDM Collyer (Coburg East)
7DAWN CRUISE [5]2334726.06(4)M Cauchi (St Leonards)
8BABS BALE (NSW)[5]7844226.19(1)T Womann (Lara)
Race No. 6Premier Boloney @ Stud5:07 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1NINJA ZORRO [5]5855526.45(7)M Davis (Altona Green)
2QUAINT BALE (NSW)[5]3726725.83(2)S Collins (Lara)
3KICK LIKE MICK [5]37154NBTJ Collins (Lara)
4LEOPOLD BALE (NSW)[5]65483NBTS Collins (Lara)
5CLARETOWN TEX [5]44544NBTD Weightman (Dean)
6ZONDA BALE (NSW)[5]83615NBTR Camilleri (Lara)
7MASTER PHELPS [5]83877NBTT Salih (Springvale)
8ELECTRO BALE (NSW)[5]6286426.01(2)S Collins (Lara)
Race No. 7Merv Jennings Signs (1-2 Wins)5:25 PM (VIC time)
Tier 3 – Restricted Win event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SOMERSBY RED [7]71725FSHC Mcmillan (Drouin)
2KATCRISALLI [6]53846NBTB Cunningham (Wyndham Vale)
3NIKON BALE (NSW)[7]57287FSHN Gates (St Albans)
4GOTTA PERMIT [7]214FSTDA Chapple (Exford)
5MISS SILAY [6]418F8FSHT Salih (Springvale)
6MEWSTONE ROCKET [6]22464NBTK Jordan (Little River)
7WATSARGO SARGE (NSW)[6]76361FSTDR Gatt (Altona Meadows)
8BELOCETTE [7]7857726.53(7)M Cauchi (St Leonards)
9GARMON BALE (NSW)[7]Res.64874NBTT Womann (Lara)
10GINGER SPEED [7]Res.2616626.18(2)J Collins (Lara)
Race No. 8The Beckley Centre Geelong5:47 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CRUISEN BILLY [5]47727NBTG Peach (Cape Clear)
2ALLEN ICARUS (NSW)[5]84474NBTS Collins (Lara)
3ZAC’S A SIXPENCE [5]3727626.04(3)N Vincent (Lal Lal)
4ZIPPING GILBERT (NSW)[5]44247FSHC Mcmillan (Drouin)
5SAY AGAIN (NSW)[5]67757NBTR Harrowfield (Colac)
6CHAPPY [5]1662425.98(7)T Deglaitis (Moolap)
7SEGATASHYA [5]18427FSTDA Peasnell (Pascoe Vale)
8SOME TRICKS [5]36576NBTC Abela (Bacchus Marsh)
Race No. 9Topcat Video Productions6:02 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MISS BELENA [5]4548423.07(7)N Partridge (Carranballac)
2POP ALWAYS SAID [5]3557822.82(2)L Delbridge (Balliang)
3EURO HOPE ()[5]41115FSHM Roberts (Lara)
4IMA WARRIOR [5]83458NBTD Petersen (Wangaratta)
5PARANORMAN (NSW)[5]71635FSHD Petersen (Wangaratta)
6YOU WON’T (NSW)[5]8777422.84(6)H Gates (St Albans)
7ELITE CIRCLE [5]4658522.88(8)J Frewin (Anakie)
8GINLEE’S PRINCE [5]84575NBTD Langley (Cranbourne)
9BLACK MACOY (QLD)[5]Res.63556NBTM Gibbons (Lara)
Race No. 10Jims Mowing – Geelong6:22 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ALMOST HUMAN [5]82465FSTDG Howell (Pearcedale)
2ANTIVIST [5]76446FSTDG Kantzidis (Bundoora)
3LITTLE ZIPPITY ()[5]1678822.61(7)L Forte (Wyndham Vale)
4EL BEE CEE [5]7537722.61(7)A Courts (Corio)
5I’LL ROB YA [5]1277622.65(7)M Lloyd (Anakie)
6LISTER BALE (NSW)[5]46417FSTDR Camilleri (Lara)
7DYNA MALAISE (NSW)[5]35374NBTH Collins (Lara)
8KIAN’S HYBRID [5]5455422.56(3)A Chapple (Exford)
9BLACK MACOY (QLD)[5]Res.63556NBTM Gibbons (Lara)
Race No. 11Krock6:42 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ICE COLD BUNDY [5]8236622.75(6)J Rinaldi (Lethbridge)
2EMILY’S KITTY (NSW)[5]23214NBTD Petersen (Wangaratta)
3DANNY DARKO (NSW)[5]44728NBTA Craven (Wangaratta)
4SHE’S VIVACIOUS [5]2654722.41(3)S Daniliuk (Sunbury)
5CLASSIC CAPER [5]46755NBTL Harrowfield (Colac)
6LEAH BELENA [5]5217422.68(6)N Partridge (Carranballac)
7VICTORY CRUISE [5]214F822.65(6)M Cauchi (St Leonards)
8HOW TIME FLY’S [5]57786NBTB Cunningham (Wyndham Vale)
9BLACK MACOY (QLD)[5]Res.63556NBTM Gibbons (Lara)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments