Tuesday, 6 December 2016

Greyhound Box Draw For Geelong – Tuesday, 6 December 2016

Race No. 1P & R Food Services3:44 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1DEE MINI MOUSE [M]634NBTJ Olsen (Reservoir)
2MIGHT AND MAGIC [M]53855NBTA Katiforis (Bundoora)
3QUEEN REGNANT [M]64476FSHG Thorneycroft (Don Valley)
4BUTKUS [M]6853NBTJ Sharp (Lara)
5SMART JUDO [M]32632NBTS Hughes (Deer Park)
6GYPSY BEE [M]66756NBTT Fiddian (Wyndham Vale)
7WHACKER FANCY [M]8T745FSHV Watson (Sunbury)
8CRUMP’S PRINCESS [M]22643NBTJ Sharp (Lara)
9SHADY APPLE [M]Res.6635NBTJ Riley (Wallington)
10EAT MY SHORTS [M]Res.5T578NBTD Welsh (Belmont)
Race No. 2Jims Mowing – Geelong4:04 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 460 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BLUE KADE [M]48445NBTN Parsons (Carrum Downs)
2JUST A PEANUT [M]82423NBTL Mitchell (Teesdale)
3BARNEY COCO [M]77888FSTDV Watson (Sunbury)
4BARON DESTINI [M]83755NBTJ Rinaldi (Lethbridge)
5PRETTY SENSATION [M]66667NBTT Mitchell (Lara)
6COSMIC RISE [M]64586NBTJ Sharp (Lara)
7GENERAL’S GIRL (NSW)[M]356F4FSTDV Watson (Sunbury)
8FAITH NO MORE [M]57286NBTL Delbridge (Balliang)
9DESTINI RICARDO [M]Res.62524FSHE Rinaldi (Lethbridge)
10MAXIMUM MOO [M]Res.87557FSTDJ Cooper (Lethbridge)
Race No. 3Nardi Produce4:27 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SPOT OF MAGIC [7]44157FSHV Watson (Sunbury)
2MADAMBASH [7]66458NBTM Niele (Berringa)
3NICK [7]8737823.21(6)P Lowe (Woorndoo)
4MARAUDER (QLD)[7]32318NBTD Beasley (Footscray West)
5BLACK COLOSSUS [7]41587FSTDD Basile (Pascoe Vale South)
6SEABROOK DILL [7]65421NBTC Stanton (Clunes)
7GUNFIGHTER (NSW)[7]25468NBTS Coulson (Balliang)
8AMARI [7]3145523.19(3)T Deglaitis (Moolap)
9OUTA MANILA (NSW)[7]Res.5175NBTJ Wickham (Geelong)
10JESSIO FOZZIO [7]Res.85717FSHL Slattery (Ladys Pass)
Race No. 4Weddemoor Plumbing & Gas4:54 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1APPLE CYDER [7]84736NBTV Awramenko (Waurn Ponds)
2TALZANNA [7]8224122.95(7)E Deglaitis (Moolap)
3JACK’S ALOUETTE [7]56857NBTK Ward (Mount Moriac)
4GUNMETAL ANGEL [7]42387FSHJ Formosa (Heathcote)
5FLAMING CAUSEWAY [7]67485NBTJ Jacobs (Carisbrook)
6WHY NOT GEORGE [7]34885NBTW Gray (Wendouree)
7ANUSTAR (NSW)[7]44583NBTJ Magri (Avalon)
8CORDITE EXTRA [7]67572FSHP Osborn (Bungador)
9HAMILTON [7]Res.75885NBTM Niele (Berringa)
10JODY BAXTER (NSW)[7]Res.6677522.97(4)T Womann (Lara)
Race No. 5Lynette’s Florist (1-2 Wins)5:15 PM (VIC time)
Tier 3 – Restricted Win event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK LEGEND [7]615F4FSTDM Lloyd (Anakie)
2BEKIM ECHO [6]57766NBTL Courts (Lara)
3HALLY ALLEN (NSW)[7]5178NBTM Delbridge (Balliang)
4DESTINI LASS [6]6544126.69(2)P Tanti (Kings Park)
5ALL NOISE [6]83147FSTDB Hare (Greendale)
6SOUTHWOOD TRUMP [7]75753NBTP Crawley (Mortlake)
7WESTLAKES NEZ [7]61367NBTS Coulson (Balliang)
8DRACULETTE [7]77663NBTD Basile (Pascoe Vale South)
9TEXTA ARANDT [7]Res.65875NBTM Zammit (Exford)
10SPRING EMPEROR (NSW)[7]Res.2214526.57(5)J Frewin (Anakie)
Race No. 6Pet Panels.com.au5:35 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MOONLIGHT CRUISE [5]5778725.98(1)K Tirchett (Pascoe Vale)
2JACK’S PRINCE [5]86748NBTK Ward (Mount Moriac)
3DEADSET JET [5]34778NBTT Deglaitis (Moolap)
4DREAM TICKET [5]4843326.26(3)J Sayle (Herne Hill)
5SISCO SWIFT [5]1344425.90(4)M Cimarosti (Lara)
6TIME TAKER [5]3747126.03(1)K Lloyd (Anakie)
7BARNES BANANA [5]84567NBTA Matheson (Lara)
8UNLOCKED [5]62173NBTG Peach (Cape Clear)
9DREAM OF SUCCESS [5]Res.6673525.87(1)B Reid (Lovely Banks)
10WHERE’S SAVANNAH [5]Res.8387626.19(6)J Capuano (Pyalong)
Race No. 7Country Link Rural Supplies Lara5:54 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LEBRON SLAM [7]34621NBTS Collyer (Coburg North)
2DYNA MIMI (NSW)[7]5274526.08(2)T Mitchell (Lara)
3COSMIC GURU [7]14241FSTDK Finn (Warrnambool)
4NILSON BALE (NSW)[7]65187NBTB Shillington (Lara)
5LIREVA [7]33331FSTDS Collyer (Coburg North)
6MISS CAMELOT [7]5F855NBTB Gray (Mount Cottrell)
7ELITE OBAMA (NSW)[7]7741226.51(4)S Collyer (Coburg North)
8CORDITE ECLIPSE [7]45733NBTP Osborn (Bungador)
9MR. LATE [7]Res.63157NBTD Basile (Pascoe Vale South)
10BLOOD MOON [7]Res.78786FSTDA Welsh (Breamlea)
Race No. 8The Beckley Centre Geelong6:15 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1HOME RUNNER [5]4756325.98(6)E Lloyd (Anakie)
2DAWN CRUISE [5]7725826.06(4)K Tirchett (Pascoe Vale)
3VASILE BOY [5]76885NBTR Gatt (Altona Meadows)
4OLYMPIC LASS [5]53345NBTJ Campbell (Anakie)
5ENOLA GAY [5]82277NBTL Delbridge (Balliang)
6ARCHI WILLOW [5]7267426.03(1)R Fisher (Lara)
7EMI’S BOY MURPH [5]76476NBTL Lyons (Sunshine North)
8SEABROOK GEM [5]55646NBTC Stanton (Clunes)
9EBONY ECLIPSE [5]Res.26864NBTE Lambert (Sunbury)
10JELLYBEAN JESS [5]Res.6741626.13(7)R Fisher (Lara)
Race No. 9Merv Jennings Signs6:32 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BLITZEN BELL [6]3683623.15(4)B Cunningham (Wyndham Vale)
2MYALLA FIVE (NSW)[6]33665NBTD Basile (Pascoe Vale South)
3COSMIC MOMENTS [6]5382523.27(6)J Sharp (Lara)
4MOREIRA MAGIC [6]6788722.85(6)P Pace (Rockbank)
5ANOTHER SPRITELY (NSW)[6]17315NBTB Shillington (Lara)
6COSMIC JOSIE [6]8785122.87(7)J Sharp (Lara)
7VIOLET ALLEN (NSW)[6]4324F22.81(8)J Collins (Lara)
8YAALA [6]2455223.09(8)A Welsh (Breamlea)
9SOUTHWOOD HAZEL [6]Res.78644NBTP Crawley (Mortlake)
10PICTISH MARK (NSW)[6]Res.37476NBTA Xerri (Merrimu)
Race No. 10Outline Print Design6:51 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SUNNINGDALE [5]2566423.11(4)M Hynes (Anakie)
2BLAZING NITRO [5]6263222.83(6)M Niele (Berringa)
3MAGIC GOLD (NSW)[5]6467722.90(3)B Jacobs (Carisbrook)
4NEVER SATISFIED (NSW)[5]3712223.00(1)B Shillington (Lara)
5SMASHING EVIE (NSW)[5]5771722.78(3)R Rutland (West Melton)
6BARON CHARLIE [5]4747523.25(1)A King (Sulky)
7PATCHIE ANCHOR [5]37646NBTK Ward (Mount Moriac)
8MISS JUST UNDER [5]4586422.98(3)N Carthew (Newcomb)
9SENNI SOCKS [5]Res.6868522.63(8)P Pace (Rockbank)
10ROCKET RILEY [5]Res.6477623.41(8)M Niele (Berringa)
Race No. 11Beckley Park Community Market7:15 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LUNCHMONEY LEWIS [5]8643122.77(3)G Kantzidis (Bundoora)
2AMLIN’S MAGIC [5]5565222.52(2)M Lloyd (Anakie)
3LADY JUAR [5]1666722.71(5)M Niele (Berringa)
4SHOWTIME CHEVI [5]74886NBTH Taylor (Rockbank)
5I’LL ROB YA [5]6346522.65(7)M Lloyd (Anakie)
6SHOW BAG CARTER [5]4637622.67(2)G Campbell (Anakie)
7UNCONTROLLABLE [5]38758NBTH Gates (St Albans)
8UNCOOL ALBERT [5]4754722.54(2)J Formosa (Heathcote)
9LITTLE ARANDT [5]Res.3842722.88(6)M Brealey (Exford)
10OH LELE PETER [5]Res.5753622.82(6)G Campbell (Anakie)
Race No. 12Premier Boloney @ Stud7:35 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1HOP ON BLACK [5]6745422.75(1)E Deglaitis (Moolap)
2BOB ON [5]3731722.85(2)C Farrugia (Melton)
3GOLDEN BLAZE [5]3F24322.55(3)C Stanton (Clunes)
4ONE MISSISSIPPI [5]8587322.81(8)M Niele (Berringa)
5SCOT’S DUNKER [5]1556122.69(4)K Breen (Lake Bolac)
6ROSIE ALLEN (NSW)[5]5544623.16(7)J Collins (Lara)
7SUGAR BANG [5]87668NBTL Lyons (Sunshine North)
8PAUL STEALER [5]47675NBTJ Formosa (Heathcote)
9FIPA MIDDLETON [5]Res.2342522.84(2)S Hughes (Deer Park)
10ADMIRAL BAY [5]Res.8715822.74(7)J Sayle (Herne Hill)