Sunday, 12 May 2013

Greyhound Box Draw For Healesville – Sunday, 12 May 2013

Race No. 1Special Mother’s Day1:02 PM (VIC time)
Maiden event over 300 metres at Healesville Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MACKLEMORE [M]4FSTDS Divers (Tamleugh)
2JIMMY JONES [M]3NBTC Vanleur (Frankston)
3MONEY TO BURN [M]64342FSHF Strangio (Avondale Heights)
4KATE POWER [M]FSHS Stefanos ()
5PRINCESS SCRAPPY [M]8FSHL Bicchieri (Pascoe Vale)
6YOU’RE ALL TALK [M]233FSHL Harris (Somerville)
7TITO SANTANA (NSW)[M]883FSHR Boehm (Dollar)
8MR. CRACKER (NSW)[M]7FSHD Franklin (Lang Lang)
9WESTY TIGER [M]Res.7NBTG Dalton (Hazelwood North)
10WEE LADDIE (NSW)[M]Res.FSHG Buchanan (Sunday Creek)
Race No. 2Maria Barber1:19 PM (VIC time)
Maiden event over 350 metres at Healesville Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MIA [M]44334NBTM Ryan (Boronia)
2ABBEY LEE [M]55232NBTM Meyer (Deer Park)
3HERE COMES ALEX [M]55FSTDP Repici (Hampton Park)
4NULLA’S FLASH [M]22FSTDA Sgroi (Narre Warren)
5GOOD OLD BERT (QLD)[M]44FSTDG Howell (Pearcedale)
6BLUE HAVILAH [M]78837NBTS Humphries (Locksley)
7URGENT THIRST [M]4753NBTB Philippe (Kilmore)
8RIDDLER [M]42644NBTB Moles (Allambee Reserve)
9WEE LADDIE (NSW)[M]Res.FSHG Buchanan (Sunday Creek)
10MAGENTA SKYE [M]Res.FSHR Minarelli (Langwarrin)
Race No. 3Roslyn Caneva1:37 PM (VIC time)
Grade 5 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1KNOCKIN’ NOWHERE [5]11373FSHR Cunneen (Moe South)
2MEXICO JOE [5]1346519.39(5)-24/3/13M Galea (Sunshine North)
3MAJOR KING [5]77467NBTA Tabone (Nambrok)
4PITA MILO [5]24413FSHR Cunneen (Moe South)
5JOVIK (NSW)[5]57187FSTDS Divers (Tamleugh)
6TWO STROKE PAT [5]23253FSHR Cunneen (Moe South)
7FALLS ROAD MAN [5]41232NBTP Tabone (Nambrok)
8LOYAL SON [5]55427NBTW Wilson (Grantville)
9WHAT A CORKER [5]Res.37888FSHD Wheeler ()
10COUP D’ETAT [5]Res.76178NBTB Buchanan (Sunday Creek)
Race No. 4Paula Caneva1:54 PM (VIC time)
Grade 5 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DREAMING ANNIE [5]48483NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
2IMMORTAL KNOCKA [5]32331FSHE Palma (Lara)
3PRODIGY ZAC [5]6554620.14(2)-9/12/12J Condon (Tooradin)
4RONRHO [5]6178NBTD Burge (Kinglake West)
5ELI ELI OH [5]35678NBTJ Perkins (Romsey)
6DANNY BE GOOD [5]5367820.01(2)-28/10/12S Humphries (Locksley)
7SIN CARA [5]33854NBTG Rigg (Girgarre)
8THREATENING [5]1FSTDP Abela (Parwan)
9BEE BEE COOK [5]Res.67468NBTB Buchanan (Sunday Creek)
10GALO’S GOLD [5]Res.5675819.66(8)-5/8/12D Geyer (Moolap)
Race No. 5Tash Caneva2:13 PM (VIC time)
Grade 5 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1WHO’S HOOK [5]81612NBTD Traynor (Balliang East)
2JUST BLISS [5]26441NBTM Collyer (Coburg East)
3PRIMA ROSETTA [5]17151FSHM Sottile (Cranbourne)
4FAWN CHOW [5]52375NBTK Mccann (Rosebud West)
5ITCHYCOO KEATS [5]53585FSHR Floyd (Cobains)
6CHARDONNAY [5]41335NBTA Meyer (Hoppers Crossing)
7NOT EXPOSED (NSW)[5]28683NBTD Davis (Melton West)
8PARCHED [5]44735NBTR Rogers (Bendigo)
9KAYFISH [5]Res.66531NBTM Meyer (Deer Park)
10LEDARO TED [5]Res.61667NBTC Callaway (Cranbourne East)
Race No. 6Smith & Calder Sign Co. Final2:38 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 350 metres at Healesville Of $1,180 Prizemoney.
1st: $825 2nd: $235 3rd: $120.

No.NameFormBestTrainer

1LEKTRA CRUISER [5]78572NBTP Simone (Pirron Yallock)
2HILLVIEW JAKE [5]2532219.48(8)-2/4/13J Paraskevas (Kilmany)
3BING GORDYN [4]1213119.43(3)-5/5/13D Pell (Toolleen)
4CENTRALIAN [4]4162119.64(3)-5/5/13L Smith (Devon Meadows)
5’S CHAMP [4]4427119.65(5)-5/5/13B Strangio (Avondale Heights)
6CASBOULT [4]5172119.27(7)-5/5/13J Hopkins (Junction Village)
7BIG INTENTION [4]2415119.47(4)-5/5/13S Stefanos (Longwood)
8REFUSED BAIL [5]47182NBTJ Spizzirri (Congupna)
9WHO’S HOOK [5]Res.81612NBTD Traynor (Balliang East)
10FALLS ROAD MAN [5]Res.41232NBTP Tabone (Nambrok)
Race No. 7Rhonda Bau2:56 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 350 metres at Healesville Of $1,000 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1GOLD COAST GAZZA [4]76586FSHS Divers (Tamleugh)
2MAXZIVA [5]54653NBTD Bottrell (Belgrave)
3DENISE MAGIC [4]1231219.44(7)-28/4/13J Mallon (Pearcedale)
4TIGER IN WOODS (NSW)[4]5647419.54(2)-3/3/13M Howe (Tarneit)
5UNIQUE VENOM [4]6325119.40(7)-30/12/12B Divirgilio (Devon Meadows)
6DEL RIO [4]4326419.42(6)-17/2/13J Worsfold (Girgarre)
7ASTON TYLER (QLD)[4]7755619.58(1)-25/11/12P Smith (Pascoe Vale South)
8MAJOR NUISANCE [4]2363819.11(6)-26/3/13P Tabone (Nambrok)
9 ASH [5]Res.58375NBTP Simone (Pirron Yallock)
10UNDER THREAT [5]Res.17877NBTS Labozzetta (Beaumaris)
Race No. 8Margaret Thorneycroft3:18 PM (VIC time)
Free For All event over 350 metres at Healesville Of $1,180 Prizemoney.
1st: $825 2nd: $235 3rd: $120.

No.NameFormBestTrainer

1JENMAR GENERAL (NSW)[3]8615419.43(6)-3/3/13D Beasley (Footscray West)
2WALK DON’T RUN [2]5625619.33(6)-15/7/12R Boehm (Dollar)
3KING LARRY [3]1712619.25(1)-17/2/13G Johnson (Chum Creek)
4NORTHERN GUNNA [4]6454119.40(7)-15/1/12J Reddoch (Healesville)
5DIRTY MARY [4]7144119.17(7)-21/4/13J Spizzirri (Congupna)
6PREMIER MAGPIE [3]6612819.19(3)-15/7/12J Condon (Tooradin)
7CATCHING FIRE [3]5112719.64(5)-10/2/13L Smith (Devon Meadows)
8WONDER KIDS [3]1287119.26(2)-7/4/13R Rogers (Bendigo)
Race No. 9Sue Dalton3:42 PM (VIC time)
Grade 5 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MIGHTY TYPHOS ()[5]25555FSHA Meyer (Hoppers Crossing)
2TRUE WISHES [5]31664NBTA Tabone (Nambrok)
3FIERY ANN [5]1663519.49(8)-17/2/13S Humphries (Locksley)
4HERO OCTANE [5]612TTFSTDR Moles (Neerim East)
5LITTLE DE BRUIN [5]17844NBTJ Perkins (Romsey)
6KRAKOUER MAGIC [5]3787819.58(8)-20/11/11P Tabone (Nambrok)
7LEKTRA CONCRETE [5]32834NBTP Simone (Pirron Yallock)
8MY MISTY GALO [5]4211F19.87(1)-15/4/13M Braithwaite (Moe)
9BELOW FIFTEEN (NSW)[5]Res.62478NBTP Tanti (Kings Park)
10OUR DEBREE (NSW)[5]Res.6516619.75(7)-15/4/13R Boehm (Dollar)
Race No. 10Chris Cortese3:59 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 300 metres at Healesville Of $1,000 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1DRAINER [5]23468FSHR Cunneen (Moe South)
2ONYA SPLASH [5]2T486NBTB Stephens (Tooborac)
3PRINCE LARK [4]2741816.75(3)-1/7/12L Smith (Devon Meadows)
4RUNAWAY RALFY [5]6121316.73(2)-13/1/13R Rogers (Bendigo)
5LEAD SINGER [5]23754NBTC Bahen (Yuroke)
6CHAMP KIND (NSW)[5]31887FSHC Davis (Melton West)
7MY SENORITA [4]6783216.88(8)-10/3/13J Reddoch (Healesville)
8LEKTRA JOHNSON [4]63223FSHP Simone (Pirron Yallock)
9BORZOV [5]Res.7688816.69(1)-20/11/11K Mccann (Rosebud West)
10CHINA ASH [5]Res.58375FSTDP Simone (Pirron Yallock)
Race No. 11Anne Thorneycroft4:18 PM (VIC time)
Grade 5 event over 300 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TIRRANNA REX (NSW)[5]37623NBTD Traynor (Balliang East)
2SUNSET MAGIC (NSW)[5]21766NBTS Kruckel (Daisy Hill)
3KING SOCK COLLO [5]66577NBTR Floyd (Cobains)
4QUEER BANANA [5]52661FSHR Cunneen (Moe South)
5JACKKNIFE [5]48186FSTDD Saunders (Somerville)
6FUN TIME ALLY (QLD)[5]F7288FSHD Chapman (Coburg North)
7ERICA BLACK [5]5116716.91(5)-22/1/12S Combridge (Junction Village)
8BRAN NUE DAE [5]17748NBTR Lyfield (Lang Lang)
9BELOW FIFTEEN (NSW)[5]Res.62478FSTDP Tanti (Kings Park)
10SUNSET DIVA (NSW)[5]Res.58666NBTS Kruckel (Daisy Hill)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments