Sunday 12th December 2010

Greyhound Box Draw For Healesville – Sunday 12th December 2010

Race No. 1Www.awesomelodge.com.au11:15AM (VICtime)
Grade 5 event over 340 Metres at Healesville Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1REYNARD’S KING44162P A Bourke (Anakie)
2PARUMBA PHIL44173G S Paez (Athlone)
3TIGERS REVENGE5441P P Krasnaborodkin (Noble Park)
4MR. JACKSON37163J Condon (Tooradin)
5RIND SUPREME34137N P Walsh (Tullamarine)
6IRON LOTUS22314P A Abela (Point Cook)
7HUBBUB1P Triaca (Lima)
8TELL ‘EM TOM35461M Height (Yarragon)
9PUMPHOUSE88868M S Barber (Hoddles Creek)
10INCLINATION87188L E Jones (Woodend)
Race No. 2Www.meticulouslodge.com Final (gobis)11:30AM (VICtime)
Maiden Final event over 340 Metres at Healesville Of $76,575 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75,900.

No.NameFormTrainer

1MAJESTIC MILLIE4E L Lloyd (Anakie)
2JANEVAS COURAGE2G L Howell (Pearcedale)
3KINGSTON FIRE4D J Burley (Wattle Glen)
4HOWDY GEORGE2P Bailey (Cranbourne South)
5CASH BY TWO1J R Britton (Anakie)
6WHO’S EVADER1K F Sweeney (Millgrove)
7MR. LAMBOSS3G L Howell (Pearcedale)
8BOYS PRIDE3M L Mallia-Magri (Lara)
9ICEBOX5M L Mallia-Magri (Lara)
10TRUE DECEPTION5G Johnson (Healesville)
Race No. 3Mitchell Lodge Boarding Kennels11:45AM (VICtime)
Grade 5 event over 340 Metres at Healesville Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1APRIL BONDF1568W P D Read (Devon Meadows)
2MR. WINSTON72276C J Fulton (Koo Wee Rup)
3BLUEY’S JOY33664M Lanyon (Sunbury)
4ELGRANDO FORCE26688M R Collyer (Coburg East)
5HURRICANE REX26432J Abela (Clyde)
6WHERE’S KEVIN85276Z L Lowien (Taylors Hill)
7SEBASTIAN’S FURY51377M D Power (Frankston)
8MOLLY’S BRINDLE57635O Mcgovern (Rosedale)
9INCLINATION87188L E Jones (Woodend)
10PUMPHOUSE88868M S Barber (Hoddles Creek)
Race No. 4Lion Quality Products12:05PM (VICtime)
Grade 5 event over 340 Metres at Healesville Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1DEALER’S CHOICE25314L Forte (Campbellfield)
2BOOMA GUBBY32237M R Collyer (Coburg East)
3LUCKY LEGS72738G J D Brett (Werribee)
4TANTRA76587T R Shovan (Healesville)
5CAPTAIN LEE78362M Lanyon (Sunbury)
6CASH AND CARRY76487P Cullie (Coolaroo)
7STACK’S SISTER58434J J Forrest (Rosedale)
8FLASHLIGHT63212B J Crouch (Meadow Heights)
9MISS JALAPENO56588D A Schwarz (Dallas)
10PUMPHOUSE88868M S Barber (Hoddles Creek)
Race No. 5Big Dog Racing Supplements12:25PM (VICtime)
Grade 5 event over 340 Metres at Healesville Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1DOIN’ CIRCLES41617J J Forrest (Rosedale)
2OTHER BROTHER57742J Reddoch (Healesville)
3FORCE MAJEURE64761G J Buchanan (Sunday Creek)
4SKITTLER73523L E Jones (Woodend)
5QUEEN EUPHORIA13653S Trim (Devon Meadows)
6SIR JOHNATHAN85486B J Philippe (Kilmore)
7YOUNG GAZZA14217K H Turner (Corio)
8BIG DESIRE66188J R Higgins (Teesdale)
9SALLY DE VITA67688G J D Brett (Werribee)
10MISS JALAPENO56588D A Schwarz (Dallas)
Race No. 6Greg Anderson12:43PM (VICtime)
Free For All event over 340 Metres at Healesville Of $940 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $185 3rd: $95.

No.NameFormTrainer

1NEGREANU61187M Rudd (Cranbourne)
2ARCTIC IRON23412G C Whitford (Yarram)
3BLACK MONOPOLY13575G Rossin (Regent)
4HOLY MOLEY24364F E Alister (Cranbourne South)
5MEXICO45331J E Barlow (Hampton Park)
6DEVINE RISE15533R D Mcrae (Junction Village)
7ALLOWANCE73121G W Selkrig (Devon Meadows)
8BALOTELLI64748R Manzocchi (Vermont)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Waverley Park Hire01:01PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 340 Metres at Healesville Of $800 Prizemoney.
1st: $560 2nd: $160 3rd: $80.

No.NameFormTrainer

1ARNHEM ACCIDENT77787B J Philippe (Kilmore)
2HUNDRED OCTANE46346M R Collyer (Coburg East)
3ONE WHEEL34536P M Boots (Merrigum)
4RYE ASSASSIN46314A Zampichelli (Bellfield)
5NOAKI STORM26141G S Paez (Athlone)
6UNO MAYBE66243G S Paez (Athlone)
7VIVA VEGAS73657A Langton (Anakie)
8PURE TONIC67663M R Collyer (Coburg East)
9SALLY DE VITA67688G J D Brett (Werribee)
10MISS JALAPENO56588D A Schwarz (Dallas)
Race No. 8Blue Stream Pictures (bitches) (gobis)01:17PM (VICtime)
Special Event event over 340 Metres at Healesville Of $96,745 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $185 3rd: $95,900.

No.NameFormTrainer

1UNFORGOTTEN37743M Filomeno (Craigieburn)
2BLUE JUICE11376M F Bourke (Breakwater)
3CLARE JEAN65557P Triaca (Lima)
4DO WAH DIDDY11181M W Baldock (Pearcedale)
5ROZEHILL MADDIE45172J J Forrest (Rosedale)
6JAZASH83225G R Laidlay (Devon Meadows)
7BARNEY’S PRIDE31F43J Condon (Tooradin)
8UNO JAZZY32642J Condon (Tooradin)
9BLOW YOUR MIND76516P Triaca (Lima)
10SALEGREYS GOLD64674G A Walker (Frankston)
Race No. 9Backman’s Greyhound Supplies01:36PM (VICtime)
Grade 5 event over 340 Metres at Healesville Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1COTCHIN TALENT15488M Braithwaite (Moe)
2PIMLICO ROAD47561N P Walsh (Tullamarine)
3AGENT CYRIL75518G Rossin (Regent)
4LISA’S PEARL62457W P D Read (Devon Meadows)
5ZULUMAN67356B E Finn (Grovedale)
6MAGIC LOMAR88776N J Mcmenamin (Thurgoona)
7NATURAL STATE32213L H Kraemer (Cranbourne South)
8LIVE THE MOMENT56356C R Mcdonald (Koo Wee Rup)
9SALLY DE VITA67688G J D Brett (Werribee)
10PUMPHOUSE88868M S Barber (Hoddles Creek)
Race No. 10K.r.b Leather01:53PM (VICtime)
Grade 5 event over 340 Metres at Healesville Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1MISTER AUSTIN42314T R Shovan (Healesville)
2DANNY ZUKO67857L H Kraemer (Cranbourne South)
3BOMBA BLITZ84827W P D Read (Devon Meadows)
4SWAN’S INK13488W E Kirk (Melton West)
5BIG PETE86856H Mcadam (Pyalong)
6DANCER SID47856J Sultana (Altona West)
7STONE HILL77757L Carter (Cranbourne East)
8SYONIC LINE57676W Van-Nes (Cranbourne)
9INCLINATION87188L E Jones (Woodend)
10SALLY DE VITA67688G J D Brett (Werribee)
Race No. 11Top Cat Video Productions02:11PM (VICtime)
Grade 5 event over 340 Metres at Healesville Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1DYSLEXIC GOD67757H Mcadam (Pyalong)
2PUFFED UP BILLY38484A Galea (Sunshine North)
3MIA TOP MODEL48434P A Abela (Point Cook)
4MOUNTAIN WARRIOR75484G Johnson (Healesville)
5LOVEABLE LYN12138L H Kraemer (Cranbourne South)
6LOVELY TIME61783K D Leek (Devon Meadows)
7FUEL PUMP57231A Norris (Wangaratta)
8FLEETING TIME72277J Harrington (Alberton)
9PUMPHOUSE88868M S Barber (Hoddles Creek)
10INCLINATION87188L E Jones (Woodend)
Race No. 12Jim’s Test & Tag02:34PM (VICtime)
Grade 5 event over 340 Metres at Healesville Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1DARK BELLA73486G Minguy (Cranbourne)
2PIECE OF WORK41874M S Barber (Hoddles Creek)
3SUPERIOR LOMAR72574N J Mcmenamin (Thurgoona)
4CASSIE’S KID68652A C Cooper (Morwell)
5ACE OF WANDS37275M P Turner (Corio)
6ENOCH JOHN67727A Shovan (Echuca)
7ACE WARRIOR42664G Johnson (Healesville)
8ONE TO FOLLOW65477Z L Lowien (Taylors Hill)
9INCLINATION87188L E Jones (Woodend)
10PUMPHOUSE88868M S Barber (Hoddles Creek)