Sunday, 14 December 2014

Greyhound Box Draw For Healesville – Sunday, 14 December 2014

Race No. 1Gary Selkrig – Stagger @ Stud12:27 PM (VIC time)
Maiden event over 350 metres at Healesville Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1REALITY BOY [M]2NBTM Tharle (Cranbourne)
2MISS CERSEI [M]22662FSHK Lunson (Narre Warren)
3MINSTREL PRINCE [M]2NBTJ Burch (Junction Village)
4FERAL BERYL (NSW)[M]3NBTN Perkins (Romsey)
5CAVALIA [M]6212320.07(Q)(4)M Schmidt (Devon Meadows)
6MAYBE COULD BE [M]78854FSTDD Edgar (Nyora)
7MAGIC KARA [M]56332NBTJ Reddoch (Healesville)
8PRECIOUS PRIZE [M]2NBTB Seymour (Woodvale)
9IMA COSMIC [M]Res.4NBTC Rose (Epping)
10ERRATIC LORD [M]Res.FSHI Bindley (Wonthaggi)
Race No. 2Lilydale Lawn Solutions Q.final12:52 PM (VIC time)
Maiden Quali Final event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1JOE HANDSON [M]5414119.82(Q)(8)T Jones (Devon Meadows)
2DEVIL’S MATE [M]120.23(Q)(1)S Melville (Beveridge)
3ENRY’S SURPRIZE [M]6221119.88(Q)(4)Y Andrews (Cranbourne North)
4HELLO DARLIN’ [M]120.07(Q)(6)G Bahen (Broadford)
5TWELVE STEPS (NSW)[M]3246120.09(Q)(2)S Collyer (East Coburg)
6JUKEBOX HERO [M]57119.84(Q)(2)C Bahen (Yuroke)
7BIG WILL (SA)[M]6119.87(Q)(6)J Hopkins (Junction Village)
8ALL VAPOUR [M]2774119.85(Q)(1)D Jarvis (Sydenham)
9ANDY JAY [M]Res.4677120.26(Q)(6)D Jones (Devon Meadows)
10DIRT SHIFTER [M]Res.120.35(Q)(2)P Dundon (Finley)
Race No. 3Happy Birthday Elizabeth1:11 PM (VIC time)
Grade 5 event over 300 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ELITE EMPIRE [5]13462NBTR Clark (Toolleen)
2FAWN KARA [5]35515NBTJ Reddoch (Healesville)
3SO FAR AWAY (TAS)[5]43F46NBTP Pollutro (Morwell)
4OAKLANDS [5]3251517.17(2)G Edwards (Broadford)
5NIGHT PHANTOM [5]47443NBTB Selleck (Tooradin)
6SOLO DIVA [5]5321217.01(3)D Traynor (Balliang East)
7UNMENTIONABLE [5]8218317.07(3)M Filomeno (Craigieburn)
8RED LIGHT RUNNER [5]83212NBTD Weightman (Dean)
9CYCLONE RUSTY [5]Res.18885FSHB Selleck (Tooradin)
10EL GRAND KARA [5]Res.76375NBTJ Reddoch (Healesville)
Race No. 4Lion Quality Products1:28 PM (VIC time)
Grade 5 event over 300 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ORIENTAL LOTUS [5]15571FSTDM Giddings (Kilmore)
2GEE CALLAN [5]13644FSTDR Colpoys (Bass)
3BUCKLE UP BRETT (TAS)[5]64463NBTT Burns (Koo Wee Rup)
4FORHEZA [5]27755FSTDR Colpoys (Bass)
5MISS SPENCE [5]4423TNBTR Ashworth (Seaton)
6DANISH SUCCESS (NSW)[5]72743NBTn Tapp (Narre Warren)
7CORRINE [5]33135FSHT Burns (Koo Wee Rup)
8NATURAL OYSTER (QLD)[5]4731FFSTDS Melville (Beveridge)
9BANGA SPEED [5]Res.65665FSHM Cortese (Hampton Park)
10SENOR BENJAMIN [5]Res.66676NBTC Schembri (St Albans)
Race No. 5Mayfair Christmas Cup Ht11:47 PM (VIC time)
S/E Heat event over 350 metres at Healesville Of $1,180 Prizemoney.
1st: $825 2nd: $235 3rd: $120.

No.NameFormBestTrainer

1KEITH’S FIASCO [5]53238FSHA Marum (Anakie)
2MULTI KING [2]3311219.04(7)B Gatt (Melton West)
3OUTER TIME [4]2726519.34(3)C Haigh (Crossover)
4KID FAMECHON [5]84167FSHD Jarvis (West Meadows)
5TEXAN [1]1223119.11(3)K Leek (Devon Meadows)
6DOZER TRON [2]3111119.51(2)W Backhoy (Skye)
7TEN GRAND LARGE [4]6135618.93(8)M Davis (Altona Green)
8LILA’S GIRL [5]6F566NBTD Hills (Taradale)
9BLACK VELCRO [5]Res.53615FSHC Dew (Anakie)
10WE’RE HOPEFUL [5]Res.46647FSHA Galea (Sunshine North)
Race No. 6Mayfair Christmas Cup Ht22:04 PM (VIC time)
S/E Heat event over 350 metres at Healesville Of $1,180 Prizemoney.
1st: $825 2nd: $235 3rd: $120.

No.NameFormBestTrainer

1OLIVE’S GIFT [5]87346FSHT Fiddian (Wyndham Vale)
2DIRTY MARY [5]1442519.17(7)J Spizzirri (Donvale)
3CALL ME HANK [2]1361619.03(1)G Hansen (Daisy Hill)
4SHINING DOZER [5]3282119.88(2)Y Backhoy (Skye)
5CAHILL MAGIC [3]3322119.00(4)B Divirgilio (Langwarrin)
6ANNA RAY GIRL [3]2126819.25(5)A Ashworth (Seaton)
7SHAMELESS BANDIT [3]1347619.05(4)T Curtain (Cranbourne South)
8MEPUNGA BRODIE [5]17524NBTC Capuano (Anakie)
9BANGA SPEED [5]Res.65665FSHM Cortese (Hampton Park)
10BABY’S RATTLE [M]Res.77666FSTDD Cortese (Hampton Park)
Race No. 7Mayfair Christmas Cup Ht32:23 PM (VIC time)
S/E Heat event over 350 metres at Healesville Of $1,180 Prizemoney.
1st: $825 2nd: $235 3rd: $120.

No.NameFormBestTrainer

1DEWANA HITMAN [5]21811FSHM Dewan (Carrum Downs)
2PUZZLE GOLD [5]8883219.61(4)R Ashworth (Cowwarr)
3VAPOUR STORM [4]1334319.25(8)D Selleck (Tooradin)
4NICKENMAX [4]7316319.52(2)R Cameron (Cranbourne)
5SEEYA SATURDAY [2]4731519.43(8)P Craig (Langwarrin)
6MY BABY PORSCHA [5]67217NBTC Cortese (Hampton Park)
7MISS VIKING [5]6555319.48(3)G Thorneycroft (Don Valley)
8HE’S SCHMICK [5]2825619.69(1)B Anquetil (Tullamarine)
9BANGA SPEED [5]Res.65665FSHM Cortese (Hampton Park)
10WE’RE HOPEFUL [5]Res.46647FSHA Galea (Sunshine North)
Race No. 8Mayfair Christmas Cup Ht42:40 PM (VIC time)
S/E Heat event over 350 metres at Healesville Of $1,180 Prizemoney.
1st: $825 2nd: $235 3rd: $120.

No.NameFormBestTrainer

1BRUISER NORRIS [3]2722719.21(6)L Smith (Langwarrin)
2MISS PETROVA [5]38117FSHW Hansen (Daisy Hill)
3LADY DEEDEE [4]2242419.19(1)K Leek (Devon Meadows)
4HIGH COMMANDO [5]1763219.81(4)C Dalton (Coldstream)
5ENCEE EYE GIBBS [5]3715419.27(4)G Bahen (Broadford)
6HARD MERCHANDISE [5]86647NBTP Cusack (Mount Cottrell)
7PREMIER PORSCHA [5]83256NBTC Capuano (Anakie)
8APRIL ROSE [3]7122719.19(2)R Ashworth (Cowwarr)
9SMASH IT [5]Res.23436NBTR Romyn (Newborough)
10LITA’S LAD [5]Res.44467NBTC Rose (Epping)
Race No. 9Mayfair Christmas Cup Ht52:59 PM (VIC time)
S/E Heat event over 350 metres at Healesville Of $1,180 Prizemoney.
1st: $825 2nd: $235 3rd: $120.

No.NameFormBestTrainer

1CALL ME SCARY [5]52444NBTD Cortese (Hampton Park)
2UNO SPRITE [4]2645519.17(8)T Fiddian (Wyndham Vale)
3BLACK SELANDRA [3]5458119.09(6)G Tatti (Devon Meadows)
4HOLD ON BEAU [5]72776NBTB Gatt (Melton West)
5LETHAL BLUE [5]41343NBTD Brown (Heyfield)
6CLASSIQUE [5]8643719.96(1)B Anquetil (Tullamarine)
7JARACO [4]1F42619.37(8)J Britton (Anakie)
8HARD URNED BURST [3]4525319.21(3)D Pattinson (Pearcedale)
9SMASH IT [5]Res.23436NBTR Romyn (Newborough)
10CHEAP RUSH [5]Res.6878719.25(8)A Marum (Anakie)
Race No. 10Tricode Racing (1-4 Wins) Final (gobis)3:17 PM (VIC time)
Restricted Win Final event over 300 metres at Healesville Of $2,180 Prizemoney.
1st: $825 2nd: $235 3rd: $120 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1CAST AND CREW [4]1848116.99(1)K Chivell (Sunbury)
2BUCKLE UP ANGUS (TAS)[4]4831416.82(3)P Burns (Koo Wee Rup)
3KOSMIK KING [4]3121116.95(2)L Bridges (Brown Hill)
4FIRESTARTER [4]8334116.80(5)G Thorneycroft (Don Valley)
5OSCAR’S CHAMP [4]311116.94(1)B Moles (Allambee Reserve)
6PEREGRIN STEALTH [4]4126117.00(1)P Bailey (Loch)
7PSYCHO’S WILD [5]281216.68(4)D Hills (Taradale)
8DARK BROMANCE [5]3F272NBTJ Hopkins (Junction Village)
9ONE STEP BEYOND [5]Res.4518216.61(8)D Geall (Lara)
10RED LIGHT RUNNER [5]Res.83212NBTD Weightman (Dean)
Race No. 11Smith & Calder Sign Co.3:36 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 300 metres at Healesville Of $1,000 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1I’M PUMPED [5]2216516.58(6)G Orr (Newborough)
2MAJOR TALENT [4]1225216.83(1)B Hodgson (Smythesdale)
3WHITE GREASE (NSW)[5]8586216.83(1)S Dalton (Coldstream)
4KEY LARGO PRINCE (NSW)[4]2221116.93(8)P Colthup (Cranbourne)
5TWISTEX [4]3444817.12(3)T Jones (Devon Meadows)
6POP WRIGHT [4]5137316.92(5)G Selkrig (Devon Meadows)
7MISS MORTON PARK [4]4474316.72(6)G Edwards (Broadford)
8OSCAR’S CHANCE (NSW)[5]22237NBTP Pollutro (Morwell)
9MY WISH [5]Res.84238NBTP Burns (Koo Wee Rup)
10DIGGER’S BEACH (NSW)[5]Res.55843NBTG Hopes (Reservoir)
Race No. 12Backmans Greyhound Supplies3:54 PM (VIC time)
Grade 5 event over 300 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1FANG LARKY [5]1882416.85(4)D Jarvis (Sydenham)
2WINDY HILL [5]13187FSHG Thorneycroft (Don Valley)
3MINT BURST (NSW)[5]22521NBTJ Selleck (Tooradin)
4DOLLAR CHIPS [5]3484816.93(1)I Bindley (Wonthaggi)
5TONTO’S MATE (NSW)[5]34461NBTA Galea (Sunshine North)
6BUCKLE UP LOUIS (TAS)[5]64342NBTT Burns (Koo Wee Rup)
7LONDON TOWN (TAS)[5]11276FSHD Chapman (Leopold)
8CALIPPO MAN (NSW)[5]58352NBTS Melville (Beveridge)
9BRUREE MISS (NSW)[5]Res.5144317.01(4)E Dollery (Croydon)
10IRISH TIME (NSW)[5]Res.4251516.93(8)S Elmes (Dollar)