Sunday, 16 October 2016

Greyhound Box Draw For Healesville – Sunday, 16 October 2016

Race No. 1Smith & Calder Sign Co.11:57 AM (VIC time)
Maiden event over 300 metres at Healesville Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1CATALEYA (WA)[M]FSHS Pye (Chadstone)
2SLY DECEPTION [M]8FSTDG Johnson (Chum Creek)
3INSANO (NSW)[M]FSHL Azzopardi (East Longwood)
4EVIL CURRENCY [M]56FSHA Graham (Cohuna)
5CHEW BOY [M]3FSHP Cusack (Mount Cottrell)
6BAMBALAM TILLY [M]5FSHS Humphries (Locksley)
7SISSY MONSOON [M]7FSHK Chivell (Sunbury)
8SERAPH [M]44FSTDW Mcneil (Donvale)
9TWO ANGELS [M]Res.FSHP Delahunty (Sale)
10RINGO’S CODE (NSW)[M]Res.FSHA Norris (Sunshine)
Race No. 2Top Cat Video Productions12:12 PM (VIC time)
Maiden event over 350 metres at Healesville Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1EAGLEEYE NORRIS [M]54FSHN Gates (St Albans)
2VASHTA NERADA [M]88813FSHD Hermon (Kilsyth South)
3OKAY CUSTARD [M]5NBTD Finnegan (Hastings)
4BLUE MILLER GIRL [M]7FSHG Radford (Pyramid Hill)
5DOUBLE DECEPTION [M]63333NBTG Johnson (Chum Creek)
6PUZZLED ROYAL [M]66FSHR Moles (Neerim East)
7VISTA BANDIT [M]4NBTG Selkrig (Devon Meadows)
8NANNY’S POPPY [M]87NBTR Moles (Neerim East)
9MISS FLINDERS [M]Res.FSHA Smit (Longford)
10FORM A CIRCLE [M]Res.FSHK Richardson (Drouin East)
Race No. 3Straights Functions & Events12:35 PM (VIC time)
Grade 7 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SHAKIN’ LEO [7]8578419.43(7)S Kyriacopoulos (Pearcedale)
2PROVEN MALIBU [7]83557FSHS Van taarling (Tallygaroopna)
3BUZMAN BENZ (QLD)[7]2216620.02(8)G Johnson (Chum Creek)
4MAGIC SORCERER [7]73442NBTG Guy (Woodvale)
5ROMAN BLUE JAY [7]82874FSHD Jones (Devon Meadows)
6HARVEY MILLS [7]15FSHT Noy (New Gisborne)
7PROVEN MONA [7]18878FSHF Vantaarling (Tallygaroopna)
8QURA ALLEN (NSW)[7]36244FSHR Camilleri (Lara)
9IMA TERROR [7]Res.64642NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
10DYNAMITE DEX (NSW)[7]Res.86545FSTDA Cooper (Morwell)
Race No. 4Greyhounds On Board12:54 PM (VIC time)
Grade 6 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ROSIE’S GIFT [6]72638NBTR Dunne (St Albans)
2MEATBALL [6]86376NBTG Guy (Woodvale)
3LAUREN KASEY (NSW)[6]52877NBTM Braithwaite (Moe)
4BRUZZY BOUCHEAU [6]68265FSHT Van taarling (Tallygaroopna)
5NEVER SATISFIED (NSW)[6]78T38FSHB Shillington (Lara)
6CHATTERING [6]15551NBTM Edwards (Broadford)
7GUNDY’S GOLD [6]56244FSTDL Bicchieri (Fawkner)
8ZOU ZOU NEE [6]53732NBTS Kipirtidis (Cranbourne South)
9SAGE JAY [6]Res.73883FSHD Jones (Devon Meadows)
10DOOGIE BOY [6]Res.84778NBTJ Mangion (Numurkah)
Race No. 5All 4 Paws & Claws Pet Resort1:11 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 300 metres at Healesville Of $1,000 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1HOREY’S PAL [4]4135116.56(3)P Dunlevey (Cohuna)
2TZAR NORMA [5]5583416.72(6)J Mccallum (Craigieburn)
3MISS TRON [5]25887FSHR Gilliland (Darraweit Guim)
4MRS. HUANG (NSW)[5]38634FSHL Azzopardi (East Longwood)
5SKETCHY CHIEF (NSW)[5]35274NBTR Camilleri (Lara)
6WILD LAST STRESS [4]6535516.68(7)K Ward (Mount Moriac)
7OAKLANDS [5]2643617.17(2)G Edwards (Broadford)
8SKETCHY NICK (NSW)[5]73153FSTDB Shillington (Lara)
9HARDAWAY TERROR (NSW)[5]Res.32463NBTG Edwards (Broadford)
10OUR SPINNER [5]Res.78835FSTDD Jones (Devon Meadows)
Race No. 6Silver Eagle Outfitters1:36 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 350 metres at Healesville Of $1,000 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1BLACKJACK’S BACK [4]1737119.33(6)J Grindley (Gladysdale)
2VELLOWAY [5]26378FSHT Mitchell (Lara)
3ZAHRA BELLA [5]38863NBTG Kantzidis (Bundoora)
4VON COSTA KAHN (NSW)[5]1364419.26(6)G Paez (Athlone)
5ALLEN OPTIC (NSW)[5]52754FSHR Camilleri (Lara)
6HE’S AN OMEN [5]4272119.29(3)A Terry (Cranbourne South)
7MR. COOPS [5]7374519.54(8)B Ender (St Albans)
8BLING DYNASTY [4]1126119.23(4)J Westerlo (Clyde)
9NOAKI PHOENIX [5]Res.77675FSHD Jones (Devon Meadows)
10GOOD ODDS JET (NSW)[5]Res.78545NBTL Bicchieri (Fawkner)
Race No. 7Tab Rewards1:57 PM (VIC time)
Grade 5 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LUNCHMONEY LEWIS [5]51774NBTG Kantzidis (Bundoora)
2ALIRA KATE [5]47552NBTL Dalton (Coldstream)
3VANE BLUE [5]1113220.09(2)P Martin (Chirnside Park)
4RIBACOLA [5]73713NBTP Ellul (Noble Park North)
5ANDY JAY [5]5352720.26(Q)(6)T Jones (Devon Meadows)
6LEKTRA DIVA [5]78888FSHJ Mangion (Numurkah)
7COSMIC KADE [5]1F7F820.03(6)M Biggins (Ferntree Gully)
8ROVER [5]26185NBTJ Jarkis (Lang Lang)
9DONTRON [5]Res.61615FSHN Carthew (Newcomb)
10DAINTREE KING [5]Res.82666NBTK Iles (Longwarry)
Race No. 8Www.tab.com.au2:12 PM (VIC time)
Free For All event over 350 metres at Healesville Of $1,180 Prizemoney.
1st: $825 2nd: $235 3rd: $120.

No.NameFormBestTrainer

1NICKY DAL [4]4167719.64(1)T Curtain (Cranbourne South)
2SECRET SOCIETY (NSW)[3]2122119.20(1)P Furci (Maribyrnong)
3VINTAGE WARRIOR [4]4636219.35(3)J Jarkis (Lang Lang)
4WOLFBANE MCCABE (QLD)[4]2854119.35(1)P Romagnino (Moe)
5BRUREE JEWEL [3]74T8119.17(8)E Dollery (Croydon)
6UNCATCHABLE [4]1386519.34(5)M Filomeno (Craigieburn)
7DOODLE BUG JAY [3]1575219.13(6)N Mcrae (Clyde)
8MASTER PHELPS [2]1357119.11(8)T Salih (Springvale)
Race No. 9Greyhound Adoption Program2:32 PM (VIC time)
Grade 7 event over 300 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MAYFAIR MISS [7]6617FSTDG Johnson (Chum Creek)
2DOZER GOLD [7]13873NBTJ Reddoch (Healesville)
3MEA ROSE [7]4F318NBTS Thomas (Junction Village)
4RICCARTON [7]1FSHA Helleren (Boronia)
5DONKEY TRON [7]68454FSTDA Zampichelli (Murchison)
6ALL NOISE [7]21645FSHB Hare (Greendale)
7BOSSY CALEB (NSW)[7]1446217.24(5)D Williamson (Moe)
8ALOUETTE JACK [7]27132FSHK Ward (Mount Moriac)
9STRUMMER EXPRESS [7]Res.56865FSTDD Furey (Devon Meadows)
10WHITE ESCARGOT [7]Res.41554NBTP Colthup (Cranbourne)
Race No. 10Follow @grv_news On Twitter2:47 PM (VIC time)
Grade 6 event over 300 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MAJOR GOLD (NSW)[6]4283817.14(7)B Hodgson (Smythesdale)
2ARCTIC BLAZE [6]42525NBTG Edwards (Broadford)
3ROCK ME BABY [6]34211FSHA Azzopardi (Huntly)
4ROBBIE’S ENTITY [6]52765FSHL Azzopardi (East Longwood)
5PROVEN POPS [6]45244FSTDL Azzopardi (East Longwood)
6DYNAMITE DOZER [6]7312716.97(8)J Reddoch (Healesville)
7JOHNNY WOLF [6]11373NBTG Neocleous (Yinnar South)
8SIMENTONE (NSW)[6]38771FSHC Allan (Healesville)
9MISS JAY MAC [6]Res.5828516.92(8)J Mcfarlane (Hillside)
10BLITZEN BELL [6]Res.76878FSTDB Cunningham (Wyndham Vale)
Race No. 11Like Grvictoria On Facebook3:07 PM (VIC time)
Grade 5 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1WAIMEA [5]36181NBTG Lemin (Axedale)
2LIDO’S BOY [5]7447619.69(6)J Uglietta (Yan Yean)
3ROSE OF DYANNA [5]14667NBTT Currie (Chadstone)
4STROKE OF GENIUS [5]5223419.47(4)S Thomas (Junction Village)
5KEEP TALKING [5]1162419.24(5)M Galea (Sunshine North)
6OLD ZEBB [5]87517FSTDJ Mangion (Numurkah)
7TWO SEASONS [5]3173619.48(8)C Paez (Athlone)
8DAWN CRUISE [5]75564FSHK Tirchett (Pascoe Vale)
9DAINTREE ALICE [5]Res.67155NBTR Dunne (St Albans)
10MAKE US MAGIC (NSW)[5]Res.6558819.70(8)D Batten (Dixons Creek)
Race No. 12Tab – More Than Just Winning3:26 PM (VIC time)
Grade 5 event over 300 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1UNO BUDDY (NSW)[5]24417FSTDG Lemin (Axedale)
2SHE’S NO MANIC [5]28777NBTS Humphries (Locksley)
3SILLYBILLY BLING [5]74566FSTDT Mitchell (Lara)
4PETE’S TIIMEY [5]5151117.03(1)P Dunlevey (Cohuna)
5HOREY’S GIRL [5]31167NBTT Fernandes (Tragowel)
6SELYNYA KEV [5]15878NBTK Ward (Mount Moriac)
7LIKE A FANCY [5]1587516.62(3)A Galea (Sunshine North)
8PETENTIM [5]21138NBTP Dunlevey (Cohuna)
9STOP SENORING (NSW)[5]Res.87584NBTG Lemin (Axedale)
10HUGH MADE WHO [5]Res.7668816.67(8)G Johnson (Chum Creek)