Sunday 16th January 2011

Greyhound Box Draw For Healesville – Sunday 16th January 2011

Race No. 1Jim’s Test & Tag Ht111:07AM (VICtime)
Maiden Heat event over 340 Metres at Healesville Of $590 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $115 3rd: $60.

No.NameFormTrainer

1DA STIG228W P D Read (Devon Meadows)
2OH WHERE76724J Jarkis (Seville)
3NASHA PRINCEP P Krasnaborodkin (Noble Park)
4DOUBLE CLUTCHIN’14464B W Moles (Noojee)
5OREO PIRATE4M L Deutscher (Oakleigh East)
6GOLDEN GLOWF Ryan (Koo Wee Rup)
7BREEZING SHIRAZP C Ellul (Noble Park North)
8MISS MAGICALTJ L Mccallum (Craigieburn)
9LA GUCCI24466B A Davis (Lalor)
10LAR DEE DAR35543D M Williamson (Moe)
Race No. 2Jim’s Test & Tag Ht211:22AM (VICtime)
Maiden Heat event over 340 Metres at Healesville Of $590 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $115 3rd: $60.

No.NameFormTrainer

1NEWFIRE LEEP Goold (Monbulk)
2EV’S BOY5G Austin (Eaglehawk)
3ACID TOESM Wallworth (Gisborne South)
4BELLA ENFORCER327F A Andrighetto (Lance Creek)
5CARLA’S GIRL8F Ryan (Koo Wee Rup)
6MAMBO MAGIC8472TG L Howell (Pearcedale)
7FORWARD PRESSURE7726G A Burton (Euroa)
8CODY’S PRIDE84773J L Mccallum (Craigieburn)
9BOWSTREET CINQUE6375B J Buchanan (Sunday Creek)
10MRS. MCGAIGUS6F546H P Taylor (Langwarrin)
Race No. 3Jim’s Test & Tag Ht311:42AM (VICtime)
Maiden Heat event over 340 Metres at Healesville Of $590 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $115 3rd: $60.

No.NameFormTrainer

1DADDY’S HOT AZZ47262B J Buchanan (Sunday Creek)
2BRONCO ROSE365T P Howat (Glenroy)
3STORMY LEA22774D C Austin (Eaglehawk)
4ASHY DASHER6F Ryan (Koo Wee Rup)
5RED LIGHT ROONEYJ D Frewin (Newtown)
6TRINITY FLYERD A Johnson (Parkdale)
7MISTRESS CHING643P A Abela (Point Cook)
8JACKPOT PUPPY2L T Merry (Abbotsford)
9SURFER JIM24585N B Punshon (Bacchus Marsh)
10LILLY’S PEARL62845W P D Read (Devon Meadows)
Race No. 4Jim’s Test & Tag Ht411:57AM (VICtime)
Maiden Heat event over 340 Metres at Healesville Of $590 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $115 3rd: $60.

No.NameFormTrainer

1LIL MISS FANTASYP J Smith (Sunbury)
2RHYNO HOFFMAN32364G J Davis (Cowes)
3CRAZY LANER T Hennessy (Jacana)
4MONTANA FLYER5C J Dalton (Coldstream)
5DEMOUCHI482M Austin (Eaglehawk)
6KIMBA ROSE23P D Bartlett (Bamawm)
7ELDRICK JONAHT8873R Abas (Braybrook)
8KIRABILLI INDYL W Rowe (Mount Evelyn)
9JANEVAS COURAGE26765G L Howell (Pearcedale)
10BATTA BING8454T D Harvey (Murchison)
Race No. 5Gte Transport12:17PM (VICtime)
Grade 5 event over 340 Metres at Healesville Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormTrainer

1SMOKIN’ SLAYER62133M Wallworth (Gisborne South)
2HUNDRED OCTANE26552M R Collyer (Coburg East)
3SPUD RUFUS72118G A Burton (Euroa)
4BIG DESIRE18872J R Higgins (Teesdale)
5KARLOFF42546J Formosa (Heathcote)
6OTHER BROTHER54362J Reddoch (Healesville)
7HOLD FAST47865A B Grimmond (Benalla)
8JAZASH51572G R Laidlay (Devon Meadows)
9KID FREDDIE36F75E T Wetmore (Fawkner)
10SKITTLER35656L E Jones (Woodend)
Race No. 6El Galo @ Stud Final12:33PM (VICtime)
Grade 5 Final event over 340 Metres at Healesville Of $975 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $195 3rd: $100.

No.NameFormTrainer

1LEGENDARY STATUS31661B A Scott (Pearcedale)
2RYE ASSASSIN47421A Zampichelli (Bellfield)
3GO VICTOR32711P E Giles (Moe)
4WHERE’S LORRY74151M A Delbridge (Balliang)
5WHO’S EVADER1231K F Sweeney (Millgrove)
6PROPER DOLLAR85221G Austin (Eaglehawk)
7APACHE MAN63211D L Hills (Taradale)
8QUARTER HITCH18121W A Vassallo (Devon Meadows)
9HUNDRED OCTANE26552M R Collyer (Coburg East)
10JAZASH51572G R Laidlay (Devon Meadows)
Race No. 7Bombastic Shiraz @ Stud12:48PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 340 Metres at Healesville Of $830 Prizemoney.
1st: $580 2nd: $165 3rd: $85.

No.NameFormTrainer

1SON OF LORIAN66137J L Mccallum (Craigieburn)
2PUZZLE BLUE25834R Ashworth (Cowwarr)
3BLUEY’S JOY31152M Lanyon (Sunbury)
4RAPID NEWFIRE36543P Goold (Monbulk)
5BJORKMAN23342J W Reddoch (Healesville)
6TZAR’S GIRL21275J L Mccallum (Craigieburn)
7LILY QUIST61213M Lanyon (Sunbury)
8WHERE’S BRETT25216A J Gringhuis (Ripplebrook)
9MONKEY MOOSHA42356C F Paez (Athlone)
10MEL57275O R Fraser (Devon Meadows)
Race No. 8Lion Quality Products01:04PM (VICtime)
Free For All event over 340 Metres at Healesville Of $975 Prizemoney.
1st: $680 2nd: $195 3rd: $100.

No.NameFormTrainer

1ALLOWANCE21311G W Selkrig (Devon Meadows)
2NEWFIRE BLESSED33311P Goold (Monbulk)
3PROFESSOR TOM23432R D Mcrae (Junction Village)
4CAPTAIN LEE51181M Lanyon (Sunbury)
5TIMELY OMEN22157G R Laidlay (Devon Meadows)
6PAPA COOL4T74TT Cortese (Hampton Park)
7HOLY MOLEY42643F E Alister (Cranbourne South)
8NANDO TORRES21125G S Paez (Athlone)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Jim’s Test & Tag Final (gobis)01:24PM (VICtime)
Maiden Final event over 340 Metres at Healesville Of $81,600 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80,900.

No.NameFormTrainer

1JOHNNY MALTA4M J Crowe (Keilor)
2NO SCARS1F W Morris (Glenburn)
3SPOTTED PATCH2V Giles (Bamawm)
4CERTIFY2P Sieben (Tooradin)
5QUITE POETIC4G S Campbell (Wantirna)
6NEWFIRE BRETT1P Goold (Monbulk)
7SIMPLY KIDDO3F E Alister (Cranbourne South)
8SKIPPY’S GOLD3J J Brown (Narre Warren North)
9EV’S BOY5G Austin (Eaglehawk)
10MONTANA FLYER5C J Dalton (Coldstream)
Race No. 10Blue Stream Pictures01:45PM (VICtime)
Grade 5 event over 340 Metres at Healesville Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormTrainer

1REGAL VINNIE33233D K Evans (Drouin)
2MR. LAMBOSS34817G L Howell (Pearcedale)
3NOSEY MISS61676R W Punshon (Parwan)
4NORTHERN GUNNA14343F E Alister (Cranbourne South)
5MR. JACKSON35833J Condon (Tooradin)
6FREE DREAM14J Grindley (Gladysdale)
7COLLISION RISK22127F A Andrighetto (Lance Creek)
8RED SCAR BOY61873P Jones (Hoddles Creek)
9NOUGAT’ LEGACY76215S Hooke (Huntly)
10PROUD TO OWN75138B J Wells (Romsey)
Race No. 11Www.meticulouslodge.com02:05PM (VICtime)
Grade 5 event over 340 Metres at Healesville Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormTrainer

1LET’S GO AL44145J Formosa (Heathcote)
2LOVING PEDRO67775H F Borschmann (Devon Meadows)
3MRAKOV23372F E Alister (Cranbourne South)
4BLUE WATER HIGH57634W R Bickerton (Cranbourne South)
5SANGO34544L Austin (Eaglehawk)
6SIR JOHNATHAN54866B J Philippe (Kilmore)
7PUZZLE ‘EM GIRLF478TG A Burton (Euroa)
8OUR CUPPA TEA44328B J Buchanan (Sunday Creek)
9BOOMA GUBBY72513M R Collyer (Coburg East)
10BLACK HIGHLANDER11484A B Grimmond (Benalla)
Race No. 12Gte Transport02:21PM (VICtime)
Grade 5 event over 340 Metres at Healesville Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormTrainer

1PUMPHOUSE84356M S Barber (Hoddles Creek)
2CASH AND CARRY72556M Wallworth (Gisborne South)
3CAPRICORN MISS56538N B Punshon (Bacchus Marsh)
4BOMBA BLITZ85647W P D Read (Devon Meadows)
5WHERE’S DIPPER25733T Salpigtidis (Plenty)
6HOT EFFORT21633R C Dunne (St Albans)
7PURE SAQUAN52865G Mannion (Anakie)
8TAROONA LAD64323G R Laidlay (Devon Meadows)
9FIRE LORD37316J Formosa (Heathcote)
10LUVIA LAD44175G Couldridge (Newstead)