Sunday 19th August 2012

Greyhound Box Draw For Healesville – Sunday 19th August 2012

Race No. 1K.r.b Leather Final (gobis)12:59PM (VICtime)
Maiden Final event over 300 Metres at Healesville Of $951,850 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $951,000.

No.NameFormBestTrainer

1EL HINTO45353NBTG J Paull (Faraday)
2STAR OF ORION1542117.11B R Burns (Werribee)
3WHERE’S TRIXIE76223NBTJ W Reddoch (Healesville)
4ZINFANDEL5117.45P S Matthews (Buninyong)
5HAWAIIAN LAD83262NBTG J Paull (Faraday)
6HE’S NO WALLY72NBTJ Condon (Tooradin)
7CLINICAL FINISH5473116.97M Galea (Sunshine North)
8NO MORE CRICKET44262NBTF E Alister (Cranbourne South)
9ONE EYE BLUE16833NBTA J Ferguson (Girgarre)
10SUPER INFERNO81634NBTC Schembri (St Albans)
Race No. 2Top Cat Video01:22PM (VICtime)
Grade 5 event over 350 Metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MR. COBALT35447NBTB A Fothergill (Numurkah)
2FLOYD31221FSTDM Roberts (Bacchus Marsh)
3KATE WONDER63346FSHD M Hammerstein (Ararat)
4PRINCE LARK11228NBTJ Condon (Tooradin)
5HI HO HARILDA1872819.51G S Paez (Athlone)
6MR. CHOW41777FSHJ Formosa (Heathcote)
7PENGUIN TORI53556FSHG J D Brett (Werribee)
8STAGGERED63213NBTG W Selkrig (Devon Meadows)
9EARL THE GOAT58757FSHJ K Grima (Koo Wee Rup)
10UNO DAISY67676NBTG J Mills (Frankston)
Race No. 3Gte Transport01:39PM (VICtime)
Grade 5 event over 350 Metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1WHERE’S RUBY61425NBTP A Abela (Point Cook)
2LOSER MAKES GOOD72255FSTDJ Paraskevas (Kilmany)
3DRAGON LORD5645619.64H M Colpoys (Bass)
4WILD LUCY22644NBTS A Holmes (Blind Bight)
5VE DU MAGIC22257FSHW J Duve (Denison)
6SUE DOUGH21112FSHC R Davis (Melton West)
7NELLIE IMLACH56681FSTDP J Burns (Koo Wee Rup)
8EYE SEE YOU2165819.53A S Sgroi (Hallam)
9KOFI KAYLAN83664FSHS B Toner (Garfield)
10TOW AWAY53567NBTD M Williamson (Moe)
Race No. 4Waverley Party Hire01:57PM (VICtime)
Grade 5 event over 350 Metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1JUST SUPREME7T764NBTL Gough (Nyora)
2HERADIAS51376FSHD P Davis (Melton West)
3JERRY HATRICK16385FSHJ Donnelly (Eden Park)
4SLICK JETTA71733NBTL H Bottom (Drouin South)
5MY SPIRIT71214NBTA S Sgroi (Hallam)
6AYE AYE CAPTAIN74815NBTR D Crawford (Pearcedale)
7BOB ENLIM44377FSHJ Formosa (Heathcote)
8JACK ENLIM56158FSHJ Formosa (Heathcote)
9MIZZY MALDINI48574FSTDS Steiner (Warneet)
10SMART PEDRO46157FSHJ K Grima (Koo Wee Rup)
Race No. 5Delta Park Kennels02:22PM (VICtime)
Grade 5 event over 350 Metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1FIRST INCISION87661NBTT B Smart (Mooroopna)
2SPOT ON ROB5452319.02M Grindley (Gladysdale)
3PEDRO’S LIFE34147FSTDL E Franklin (Willaura)
4LITTLE MASTER75413NBTB J Whitford (Yarram)
5KID CONDOR24566NBTJ Formosa (Heathcote)
6BINGLE BAY84585NBTB J Buckingham (Woodstock)
7BLUES JUDD38184NBTD G Crawford (Pearcedale)
8MARINA’S JOY51786FSHS R Dervish (Stanhope)
9MAKIN’ WAVES16654FSHT E Burns (Koo Wee Rup)
10TRUE BLUE SAM48158FSHC L Hogan (Drouin South)
Race No. 6Lion Quality Products Final02:39PM (VICtime)
Grade 5 Final event over 350 Metres at Healesville Of $1,180 Prizemoney.
1st: $825 2nd: $235 3rd: $120.

No.NameFormBestTrainer

1WILSON’S VENOM5313119.73B Divirgilio (Devon Meadows)
2SIDE BY SIDE2164119.36L Bridges (Brown Hill)
3SNOOP DIEGO15522NBTW J Rudd (Cranbourne)
4DEMONSTROUS6523119.63A L Clayton (Little River)
5EL LOBO3727119.53D G Crawford (Pearcedale)
6CODE NINE31882NBTL H Bottom (Drouin South)
7SIEGER4413119.72B Divirgilio (Devon Meadows)
8RECKLING8213119.60J K Grima (Koo Wee Rup)
9HILLVIEW DAISY81772NBTL H Bottom (Drouin South)
10BETSY’S BOOTIN66362NBTR J Moles (Neerim East)
Race No. 7Smith & Calder Sign Co02:57PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 300 Metres at Healesville Of $1,000 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1WALK DON’T RUN21336NBTJ Paraskevas (Kilmany)
2GO DEONNIE3563317.12J Grindley (Gladysdale)
3SUMMER ICE3221716.79J Reddoch (Healesville)
4EXPLOSIVE DEVICE67416NBTB J Philippe (Kilmore)
5INVICTUS BIGGS24845FSHP C Brown (Loch)
6RARE ONYX42723NBTJ C Davis (Melton West)
7TEN YEARS GONE1212116.62A Paraskevas (Kilmany)
8RYLEE’S ENFORCERTF114FSHG C Whitford (Yarram)
9DOMAIN PRINCE82667NBTG S Paez (Athlone)
10GUPPA GEE7568FNBTT E Burns (Koo Wee Rup)
Race No. 8Blue Stream Pictures03:12PM (VICtime)
Free For All event over 350 Metres at Healesville Of $1,180 Prizemoney.
1st: $825 2nd: $235 3rd: $120.

No.NameFormBestTrainer

1PURE RULER6261420.00J Reddoch (Healesville)
2NORTHERN TROUBLE1644119.15F E Alister (Cranbourne South)
3NORTHERN GUNNA6373719.40F E Alister (Cranbourne South)
4FREE DREAM6218F19.23K F Sweeney (Millgrove)
5JESS UMBRIDGE2553319.31J Condon (Tooradin)
6MARIO CHIEF7521219.31G W Selkrig (Devon Meadows)
7ANGRY PIRATE3317419.54L H Bottom (Drouin South)
8NEWFIRE CHARGED3441219.46P Goold (Monbulk)
9RED SCAR BOY4467619.46P Jones (Hoddles Creek)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9El Galo @ Stud03:33PM (VICtime)
Grade 5 event over 300 Metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1JUNO I’M PRETTY32575NBTD J Burley (Wattle Glen)
2TIRRANNA REX73128FSHD M Traynor (Balliang East)
3DAMIKA8751216.75J L Shadlow (Werribee)
4INNER FOX32454FSTDM Roberts (Bacchus Marsh)
5MISS PROMISCUOUS14762FSHP D Hammerstein (Ararat)
6GALLIC THYME43421FSHG L Long (Neilborough)
7HELLO FLIP64784NBTC F Paez (Athlone)
8ALL COOL KATE53454FSHP D Hammerstein (Ararat)
9CRUIZIN’ CALLAH1188FSHJ W Reddoch (Healesville)
10WILLY MILLY24776FSTDG J Paull (Faraday)
Race No. 10Backman’s Greyhound Supplies03:49PM (VICtime)
Grade 5 event over 300 Metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SENT FROM ABOVE12544FSTDJ Digiorgio (Highett)
2HIGH THYME2132PFSHG L Long (Neilborough)
3GIFTED JAY JAY2514417.17J W Johnson (Reservoir)
4TUDOR PARK24737NBTC J Hayes (Mill Park)
5WHO’S HOOK78521FSHD M Traynor (Balliang East)
6SIGGIEWI SUN11624FSTDP A Abela (Point Cook)
7EL ARANDT58313NBTM Roberts (Bacchus Marsh)
8PURE65257NBTS R Dervish (Stanhope)
9BRINDLE STAGGER4531NBTG W Selkrig (Devon Meadows)
10BECCY COLE47372FSTDB Kinder (Girgarre)
Race No. 11Www.meticulouslodge.com04:09PM (VICtime)
Grade 5 event over 350 Metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DIVO BELLO21217NBTJ Condon (Tooradin)
2PROUD DANCER81518NBTM Attard (Altona Green)
3JACAS BOYF7221FSHJ S Fothergill (Numurkah)
4BOY IT’S SANDY36367FSHJ Formosa (Heathcote)
5BEE TEE BRISTLER2545619.85T G Alister (Cranbourne Sth)
6TWENTY PAW SEVEN1552320.07J C Davis (Melton West)
7BURNSY’S STYLE26562FSTDP J Burns (Koo Wee Rup)
8LARAH’S WISH44326NBTC B Duve (Denison)
9CATCH ON58735FSHB L Ryan (Werribee)
10SIR BLUFF ALOT38248FSHP C Ellul (Noble Park North)
Race No. 12Raw Pet Meat Supplies04:30PM (VICtime)
Grade 5 event over 350 Metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SCREAMIN’ DEMON34436NBTB L Ryan (Werribee)
2KICKIN’ SHIRAZ58651FSHJ K Grima (Koo Wee Rup)
3PACEY PALMER2535F19.32G Micallef (Narre Warren North)
4MAYHEM16NBTL H Bottom (Drouin South)
5TONY FURNESS122TFSHJ S Fothergill (Numurkah)
6MACEY’S BROTHER62472FSHJ Donnelly (Eden Park)
7GLOBAL SUNSET75142NBTP C Ellul (Noble Park North)
8PORKS3132719.68F E Alister (Cranbourne South)
9SPECIAL TOUCH46315NBTT Attard (Altona Green)
10PRINCESS KIMORA72584NBTK F Sweeney (Millgrove)