Sunday 22nd April 2012

Greyhound Box Draw For Healesville – Sunday 22nd April 2012

Race No. 1Grv Vbis Maiden Series S/f Ht1 (g)01:13PM (VICtime)
S/E Semi Final event over 350 Metres at Healesville Of $1,001,925 Prizemoney.
1st: $720 2nd: $205 3rd: $1,001,000.

No.NameFormBestTrainer

1BLAZING MEDAL582NBTP Andrews (Traralgon)
2BLACK ANGUS5119.25M Briganti (Tuerong)
3MY BLACK KNIGHT2NBTP Andrews (Traralgon)
4VAPOURASH4424119.49L R Morshead (Barongarook)
5PROVEN VENTURA2NBTW A Vassallo (Devon Meadows)
6GIN LEE’S GEM23119.50F E Alister (Cranbourne South)
7NOT SO CHEAP4754119.68L Sgroi (Cranbourne East)
8BLUE AURA3119.64G A Burton (Euroa)
9ARCHERFIELD2NBTJ Delaroche (Cranbourne North)
10DANCING FLAME72272NBTC J Bahen (Yuroke)
Race No. 2Grv Vbis Maiden Series S/f Ht2 (g)01:36PM (VICtime)
S/E Semi Final event over 350 Metres at Healesville Of $1,001,925 Prizemoney.
1st: $720 2nd: $205 3rd: $1,001,000.

No.NameFormBestTrainer

1TRANSIT OF VENUS2628119.52L H Kraemer (Cranbourne South)
2SNOWSTREAM LASS119.57A B Mcnamara (Mount Wallace)
3PACEY PALMER119.32T Dahl (Benalla)
4YAPLEE NAMED119.47J Grindley (Gladysdale)
5MY BELLA ME3443119.78T Cortese (Hampton Park)
6MAJOR PROMISE152NBTM Attard (Altona Green)
7BIG BEAST2NBTK M Pitt (Devon Meadows)
8BITUMEN BURNER262NBTT Braden (Epping)
9WAITPINGA2NBTA F Osborne (Goorambat)
10MY SPIRIT3582NBTA S Sgroi (Hallam)
Race No. 3Grv Vbis Maiden Series S/f Ht301:57PM (VICtime)
S/E Semi Final event over 350 Metres at Healesville Of $1,001,925 Prizemoney.
1st: $720 2nd: $205 3rd: $1,001,000.

No.NameFormBestTrainer

1OSTENTATIOUS2NBTI R Garland (Bendigo)
2PREMIUM119.40P A Abela (Point Cook)
3BE GOOD BILLY8336119.79C J Dalton (Coldstream)
4PURE CHIEF32NBTM Georgiou (Cranbourne South)
5PRINCE VALIANT6355119.55B Ender (St Albans)
6DUKE MOKOE45222NBTP Andrews (Traralgon)
7MACKELROY119.53S A Holmes (Blind Bight)
8CONNEMARA FLAME4674119.44J Maye (Drysdale)
9BURRA GEM582NBTM S Schmidt (Devon Meadows)
10POP HAND22352NBTD R Dean (Nyora)
Race No. 4Grv Vbis Maiden Series S/f Ht4 (g)02:14PM (VICtime)
S/E Semi Final event over 350 Metres at Healesville Of $1,001,925 Prizemoney.
1st: $720 2nd: $205 3rd: $1,001,000.

No.NameFormBestTrainer

1LITTLE TOTO119.54M Briganti (Tuerong)
2PADDY’S HERO645T2NBTL R Morshead (Barongarook)
3LIVA LAS VEGAS26119.41S G Dalton (Coldstream)
4BRAEMAR LASS119.54R J Keating (Longford)
5EYE SEE YOU3522NBTA S Sgroi (Hallam)
6VELOCE MOTORO5120.10C Brett (Euroa)
7ADELE5462NBTJ Condon (Tooradin)
8PLANET SHAKER27119.41A B Mcnamara (Mount Wallace)
9BEE TEE BRISTLER332NBTT G Alister (Cranbourne Sth)
10HAITCHY MAN72NBTD Halas (Cranbourne)
Race No. 5Backman’s Greyhound Supplies02:35PM (VICtime)
Grade 5 event over 350 Metres at Healesville Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1LONELY DELIGHT73347NBTP J Clark (Wangaratta)
2GUNG HO RUMBLE52836NBTG W Selkrig (Devon Meadows)
3TOMMY THUNDER66318FSHT C O’Neill (Pearcedale)
4TOM TUKAN62465NBTB C Toner (Giffard West)
5ALLEN MONARO66725FSHM Marshall (Pentland Hills)
6COUGAR TY7627TFSHD Agius (Hernes Oak)
7DAZEE AGOGO82212NBTH M Colpoys (Bass)
8RED SCAR BOY43435NBTP Jones (Hoddles Creek)
9MAGPIE SWANF3586FSHJ W Reddoch (Healesville)
10SUNKISSED DREAMS74782FSHT R Shovan (Yea)
Race No. 6Blue Stream Pictures02:54PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 350 Metres at Healesville Of $875 Prizemoney.
1st: $610 2nd: $175 3rd: $90.

No.NameFormBestTrainer

1STAR DIAMOND34132NBTD J Irby (Rosebud)
2LESLIE’S EXPRESS1652619.67K J H Mccann (Rye)
3ASTON TYLER12224NBTG W Selkrig (Devon Meadows)
4PARUMBA PHIL2346119.51G S Paez (Athlone)
5GLOMING6124519.23S Clarke (Tooradin)
6SO MANIC2744119.59S V Humphries (Locksley)
7EXCELLENT CHOICE8882719.41C M Schmidt (Devon Meadows)
8BLACK BANT1221319.48S J Mcmahon (Wangaratta)
9HENRY STOMPER51655FSHV P Gay (Hastings)
10MAD MONS17748FSHA F Hare (Greendale)
Race No. 7Smith & Calder Sign Co03:19PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 300 Metres at Healesville Of $875 Prizemoney.
1st: $610 2nd: $175 3rd: $90.

No.NameFormBestTrainer

1COVER GIRL74633NBTC J Elliot (Lancefield)
2JESS UMBRIDGE2423316.48J Condon (Tooradin)
3I’M IN56335NBTG N Orr (Newborough)
4LITTLE MASTER64637NBTB J Whitford (Yarram)
5TAYLOR’S TRAIN2574817.08J Reddoch (Healesville)
6MY ARGUMENT27554NBTJ W Reddoch (Healesville)
7PUZZLE ‘EM GIRL56525NBTG A Burton (Euroa)
8ZERO’S HERO31655FSTDK King (Pearcedale)
9EXPLOSIVE DEVICEF2386NBTB J Philippe (Kilmore)
10SLATER’S ME DAD66576NBTG W Hopes (Reservoir)
Race No. 8K.r.b Leather (gobis)03:43PM (VICtime)
Special Event event over 350 Metres at Healesville Of $1,001,925 Prizemoney.
1st: $720 2nd: $205 3rd: $1,001,000.

No.NameFormBestTrainer

1VISION OF TIME3643619.57K D Leek (Devon Meadows)
2CROWDZA CLAPPIN6111218.84N King (Pearcedale)
3CONNEMARA SUZY38437NBTJ Maye (Drysdale)
4MANX MISSILE2131219.14R D Mcrae (Junction Village)
5SANZ SURPRIZE15663FSHY Andrews (Cranbourne North)
6STOMP STOMP8773519.32G W Selkrig (Devon Meadows)
7CHALLIS RUN1617219.44G R Laidlay (Devon Meadows)
8SHE’S GOT RHYTHM13477FSHM J Row (Morwell)
9CRUISING PAT44377FSTDK Tirchett (Pascoe Vale)
10ALLY MAC47256FSTDK Tirchett (Pascoe Vale)
Race No. 9Delta Park Kennels04:07PM (VICtime)
Grade 5 event over 350 Metres at Healesville Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1SHEOAK ALF22636NBTD H Lockwood (Woodend)
2DIAMOND FURY73377NBTM Braithwaite (Moe)
3SNIPER’S LIST1136619.87F Spiteri (Sunshine West)
4MAJOR TRINITY1748519.20D A Johnson (Parkdale)
5TERRY’S DELIGHT34643FSTDP J Clark (Wangaratta)
6HUNTREX25111NBTJ Abela (Clyde)
7IS IT GUNNAMATTA44625NBTR F J Colpoys (Bass)
8KYELLA ROSE76722FSHB E Sonneman (Warragul)
9SIR DON74452NBTM S Barber (Hoddles Creek)
10WIND BREAKER45437FSHD Agius (Hernes Oak)
Race No. 10Bombastic Shiraz @ Stud04:23PM (VICtime)
Grade 5 event over 350 Metres at Healesville Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1CONNEMARA SKY27643NBTJ Maye (Drysdale)
2WARRANTY37325NBTG W Selkrig (Devon Meadows)
3BIT CREEPY2711FSHM Marshall (Pentland Hills)
4PURE21337NBTP A Abela (Point Cook)
5CAPRICORN MISS54253NBTN B Punshon (Bacchus Marsh)
6CONNEMARA FIRE53451NBTJ Maye (Drysdale)
7BORN TO STAR36262NBTM S Schmidt (Devon Meadows)
8RETURN THE OPAL78522FSHD Agius (Hernes Oak)
9DOWN DE ISLE24318NBTB Ender (St Albans)
10LIKA BLACK WITCH76867FSHY Andrews (Cranbourne North)
Race No. 11Waverley Party Hire04:46PM (VICtime)
Grade 5 event over 300 Metres at Healesville Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1HARDAWAY MASTER5756716.77J W Reddoch (Healesville)
2KRUEZER AGOGO37355FSHR F J Colpoys (Bass)
3SWEET TIME54515FSHP A Abela (Point Cook)
4SHEOAK RALPH35537NBTD H Lockwood (Woodend)
5SANCTIFIED61774FSTDR C Dunne (St Albans)
6SOOTY SMITH38846NBTJ Reddoch (Healesville)
7WRECKAGE82674FSHL H Whitting (Thomastown)
8RYE ASSASSIN23465NBTA Zampichelli (Bellfield)
9PURE DECEPTION6467516.92G Johnson (Healesville)
10HELLO FLIP83866NBTC F Paez (Athlone)
Race No. 12Gte Transport05:08PM (VICtime)
Grade 5 event over 300 Metres at Healesville Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1EL BLACK GALO25536FSTDM S Barber (Hoddles Creek)
2APACHE GALO81461NBTM S Barber (Hoddles Creek)
3LEEFULL SHOT18432NBTR J Versteeg (Merbein)
4EMO ECLIPSE1FSHB C Toner (Giffard West)
5DRAGON LORD31246FSTDH M Colpoys (Bass)
6STORMY AGOGO12477NBTR F J Colpoys (Bass)
7LIVELY MAJOR23162FSHB L Hodgson (Mooroolbark)
8KERCEM47522FSTDJ Abela (Clyde)
9GRAND EFFORT75585FSHA L Meyer (Hoppers Crossing)
10KING KAOKLAI1848717.14G S Paez (Athlone)