Sunday 26th February 2012

Greyhound Box Draw For Healesville – Sunday 26th February 2012

Race No. 1K.r.b Leather Final (gobis)01:28PM (VICtime)
Maiden Final event over 300 Metres at Healesville Of $801,740 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $801,000.

No.NameFormBestTrainer

1STRATEGY116.56R P Lesueur (Sunshine South)
2KYRAZZI4117.01N King (Pearcedale)
3TRANSIT OF VENUS23572NBTL H Kraemer (Cranbourne South)
4PERFECT NINA116.81G Rossin (Reservoir)
5SCREAMIN’ DEMON2741116.96F Gallo (Carrum Downs)
6CHARLEY’S DEVIL116.87A L Franklin (Lang Lang)
7EL ARANDT46432NBTM Zammit (Exford)
8TIMES CHANGE2NBTM E Wintle (Reservoir)
9COOL CYGNET2NBTG Thorneycroft (Don Valley)
10GAV’S GIFT2NBTA Ware (Doveton)
Race No. 2Lion Quality Oaks Classic Ht101:48PM (VICtime)
Special Event Heat event over 350 Metres at Healesville Of $1,025 Prizemoney.
1st: $720 2nd: $205 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1GLOBAL ENERGY53667NBTP C Ellul (Noble Park North)
2JUST A FANTASY144FSTDJ Condon (Tooradin)
3ERICA BLACK31417NBTS M Combridge (Junction Village)
4MISS SNOW WHITE28818FSHR A Ashworth (Seaton)
5SHE’S DELICATE88676NBTW J Majoor (Moe)
6CROWDZA CLAPPIN12216FSHN King (Pearcedale)
7MAMA BETSYFSHR J Cook (Stratford)
8NOT SO CHEAP266NBTL Sgroi (Cranbourne East)
9CONNEMARA FLAME274FSHJ Maye (Drysdale)
10GLOBAL SUNSET17668FSHP C Ellul (Noble Park North)
Race No. 3Top Cat Video02:03PM (VICtime)
Grade 5 event over 300 Metres at Healesville Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1RICEY86566NBTB J Stephens (Tooborac)
2RAPID SCORER46535FSTDW T Lamb (Table Top)
3CHEWY’S GIRL31682NBTJ C Rohan (Trafalgar)
4SPARROW BAZ86738NBTB J Philippe (Kilmore)
5MOSCARDO12232NBTG Dalton (Hazelwood North)
6ZINGARELLA56765NBTL Repici (Hampton Park)
7SHEOAK RALPH81355NBTD H Lockwood (Woodend)
8PUPPY EXPRESS71654FSHJ Condon (Tooradin)
9TRINITY FLYER65675FSTDG Johnson (Healesville)
10IMPURITY75888FSHH L Gates (St Albans)
Race No. 4Gte Transport02:24PM (VICtime)
Grade 5 event over 350 Metres at Healesville Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1AMBER JET26345NBTJ J Forrest (Rosedale)
2HOTEL BACI45781FSTDM Briganti (Tuerong)
3SEISMIC WHITE52555NBTO R Fraser (Devon Meadows)
4PURE TONIC42465NBTM R Collyer (Coburg East)
5BILLY BULL16466FSHW T Lamb (Table Top)
6GOLDEN MIRACLE14426FSHJ V Briffa (Lara)
7CLASSY MALDINI21471FSHG J Bate (Lara)
8KIKEM RIDDLER63441FSHT O Tzouvelis (Ormeau)
9MORABITO55F68FSHS Clarke (Tooradin)
10SHIRLEY’S BLUEF5735NBTT Churchill (Hallston)
Race No. 5Lion Quality Oaks Classic Ht202:46PM (VICtime)
Special Event Heat event over 350 Metres at Healesville Of $1,025 Prizemoney.
1st: $720 2nd: $205 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1BURCOV NICOLE51151FSHR J Cook (Stratford)
2MY LUCKY FORTUNE47566NBTL Repici (Hampton Park)
3LASS’ REVENGEFSHV Giles (Bamawm)
4OZZ MAGIC61538FSHN King (Pearcedale)
5BIGGY RAT47486NBTR A Ashworth (Seaton)
6REMO SKY25155FSHS A Colpoys (Warneet)
7SARAH’S BABY44643FSHW A Craig (Koo Wee Rup)
8CONNEMARA FIRE2363FSHJ Maye (Drysdale)
9GLOBAL SUNSET17668FSHP C Ellul (Noble Park North)
10HYPOCRITE65658NBTM S Barber (Hoddles Creek)
Race No. 6El Galo @ Stud Veterans Final (gobis)03:04PM (VICtime)
S/E Final event over 300 Metres at Healesville Of $1,001,925 Prizemoney.
1st: $720 2nd: $205 3rd: $1,001,000.

No.NameFormBestTrainer

1PLATINUM RYDER6F743NBTG R Jolly (Officer)
2HOODED KEATS75273NBTJ A Adlam (Cardinia)
3JALYN JONES15712NBTD B Curtain (Drouin)
4SON OF LORIAN8622116.73J L Mccallum (Craigieburn)
5ARVO’S GOTCHA76664NBTG L Arvanitis (Devon Meadows)
6SPOT ON ROB11182NBTM Grindley (Gladysdale)
7ZABER3321116.59J M Karamatic (Lara)
8GRAB THE BICKIES27874NBTT Jacques (Heathcote)
9PURE TONIC4246517.08M R Collyer (Coburg East)
10ZEALOUS36475NBTJ W Reddoch (Healesville)
Race No. 7Lion Quality Oaks Classic Ht303:22PM (VICtime)
Special Event Heat event over 350 Metres at Healesville Of $1,025 Prizemoney.
1st: $720 2nd: $205 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1SHANRON GIRL1288NBTJ Xerri (Watergardens)
2BLAZE’S REVENGE48223FSHP D Bartlett (Bamawm)
3MAMA SIENNAFSHR J Cook (Stratford)
4APACHE GALO5FSHM S Barber (Hoddles Creek)
5UNO DAISY46274NBTG J Mills (Frankston)
6BRILLIANT BURCOV3FSTDR J Cook (Stratford)
7HIGH CADENCE35516FSTDG J Glass (Kyabram)
8CONNEMARA SKY1812FSHJ Maye (Drysdale)
9CONNEMARA FLAME274FSHJ Maye (Drysdale)
10HYPOCRITE65658NBTM S Barber (Hoddles Creek)
Race No. 8Waverley Party Hire03:47PM (VICtime)
Free For All event over 350 Metres at Healesville Of $1,025 Prizemoney.
1st: $720 2nd: $205 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1ZERO’S HERO43173NBTK King (Pearcedale)
2VINTAGE DIAMOND161F420.17G Dalton (Hazelwood North)
3LESLIE’S EXPRESS2635519.67K J H Mccann (Rye)
4SO MANIC1253F19.59S V Humphries (Locksley)
5CROSSFARNOGUE71783NBTG J Tatti (Devon Meadows)
6MANX MISSILE1623519.45R D Mcrae (Junction Village)
7EMMA FROST3425119.44G J Glass (Kyabram)
8CHILE RUM8615819.39V M Humphries (Locksley)
9MIRACLE DICE4567819.71K J Plunkett (Mickleham)
Race No. 9Bombastic Shiraz @ Stud04:04PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 300 Metres at Healesville Of $875 Prizemoney.
1st: $610 2nd: $175 3rd: $90.

No.NameFormBestTrainer

1COOBOO7878417.20J C Rohan (Trafalgar)
2ZEALOUS36475NBTJ W Reddoch (Healesville)
3SIDE BY SIDE34312NBTL Bridges (Brown Hill)
4WALTER BALE14181FSTDG J Bate (Lara)
5DOMAIN PRINCE43282NBTG S Paez (Athlone)
6GLOMING24176NBTS Clarke (Tooradin)
7BARNEY’S PRIDE7823816.76J Condon (Tooradin)
8BLACKALLS BOSS64417FSHA Cole (Lara)
9MANETTI BALE66876NBTG A Howarth (Longwood)
10ANCIENT HEART6T748FSTDP P Krasnaborodkin (Noble Park)
Race No. 10Www.meticulouslodge.com04:27PM (VICtime)
Grade 5 event over 350 Metres at Healesville Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1JOSH’S CONQUEST52672NBTD C Kirk (Craigieburn)
2SIR DON71287NBTM S Barber (Hoddles Creek)
3COOL AND FANCY12111FSTDR J Cook (Stratford)
4NERO’S HERO27637FSTDJ E Barlow (Hampton Park)
5PARUMBA PHIL6561419.70G S Paez (Athlone)
6WARRABILLA11487FSHJ S Shaw (Yarrawonga)
7HOT EFFORT52238NBTR C Dunne (St Albans)
8POWER OF THOR36735NBTI P Newcombe (Koo Wee Rup)
9KING’S KARIZZMA76446FSHK King (Pearcedale)
10RED SCAR BOY44465NBTP Jones (Hoddles Creek)
Race No. 11Delta Park Kennels04:49PM (VICtime)
Grade 5 event over 300 Metres at Healesville Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1JESS UMBRIDGE3225117.10J Condon (Tooradin)
2AMEDEO316NBTR Manzocchi (Vermont)
3SHEOAK ALF17442NBTD H Lockwood (Woodend)
4RAPID RUBY17257FSHM M Shaw (Yarrawonga)
5KAVA KING7333FFSHI P Newcombe (Koo Wee Rup)
6TAKEN SHORT75417NBTG J D Brett (Werribee)
7RUBYRENE48187NBTW A Craig (Koo Wee Rup)
8GROOVY MAC6228517.17M Meyer (Deer Park)
9TAYLOR’S TRAIN65775NBTJ Reddoch (Healesville)
10DUSTY GOMEZ61778NBTG J D Brett (Werribee)
Race No. 12Blue Stream Pictures05:08PM (VICtime)
Grade 5 event over 350 Metres at Healesville Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1TOP SELECTION342F5FSHT A Miles (Tatura)
2HEZA TROOPER31652NBTM Grindley (Gladysdale)
3EL BLACK GALO52737FSHM S Barber (Hoddles Creek)
4TIGER COTCHIN73T24NBTO Mcgovern (Rosedale)
5BLUE MALOO18853FSTDB I Hiscock (Long Gully)
6SUAREZ1411FSHG J Tatti (Devon Meadows)
7BURCOV MAGIC315FSHR J Cook (Stratford)
8SMURF’S PABLO52638FSHF Vassallo (Doveton)
9AMBER’S LAD84378FSHO R Fraser (Devon Meadows)
10RAZOR SHADOW4652619.69G Johnson (Healesville)
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments