Sunday, 30 June 2013

Greyhound Box Draw For Healesville – Sunday, 30 June 2013

Race No. 1Follow @thewatchdogtips On Twitter12:19 PM (VIC time)
Maiden event over 300 metres at Healesville Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1LADY YA YA [M]3FSHP Triaca (Lima)
2QUICK RELEASE [M]838FSHD Evans (Drouin)
3LEDARO MILLS [M]72383NBTC Callaway (Cranbourne East)
4VAPOURLISTIC [M]64572FSHP Triaca (Lima)
5KAYLA’S EFFORT [M]48872FSHG Williamson (Marong)
6BODAFAN (NSW)[M]436FSHM Grindley (Gladysdale)
7PERMISCIOUS DIVA [M]522FSHP Triaca (Lima)
8ROYAL WANALTA [M]3FSHB Quigley (Wangaratta)
9KNOCKA MAGIC (NSW)[M]Res.28534FSTDG Selkrig (Devon Meadows)
10DA HOUND [M]Res.48FSHP Hofman (Creswick)
Race No. 2Yarra Valley Stock Removers12:42 PM (VIC time)
Maiden event over 350 metres at Healesville Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1TRINITY GIRL (NSW)[M]35847FSTDD Johnson (Parkdale)
2MISS GEE UNIT [M]27138FSHH Mcadam (Diamond Creek)
3IMA LEGEND [M]2422NBTD Minarelli (Cranbourne)
4UNDER TAKER [M]243NBTL Sgroi (Cranbourne East)
5COOL OPAL [M]5743NBTS Dervish (Stanhope)
6EYE SAY GO [M]73463FSHE Borg (Keysborough)
7LIL MAYBE [M]32642NBTG Paez (Athlone)
8WHITE COAT BOY [M]763FSHS Dervish (Stanhope)
9KNOCKA MAGIC (NSW)[M]Res.28534NBTG Selkrig (Devon Meadows)
10BONNIE BLUEBELL [M]Res.6528FSTDS Doust (Euroa)
Race No. 3Smith & Calder Sign Co.1:02 PM (VIC time)
Grade 5 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1IT’S IRON HIDE [5]11419.25(3)S Humphries (Locksley)
2JIMMY JONES [5]318FSTDC Vanleur (Frankston)
3TASHELLE LEA [5]13657NBTM Galea (Sunshine North)
4DROOLIN’ KNOCKA [5]15420.14(4)D Ryan (Boronia)
5AMAZUKA [5]45515FSHJ Burch (Clyde)
6THREE VOTES [5]46115FSHH Mcadam (Diamond Creek)
7HERE COMES ALEX [5]4883219.45(3)P Repici (Hampton Park)
8KING SOCK COLLO [5]45684NBTL Floyd (Cobains)
9SHANRON GIRL [5]Res.28588NBTG Dalton (Hazelwood North)
10NOT SO CHEAP [5]Res.6767619.68(6)L Sgroi (Cranbourne East)
Race No. 4Www.lion.net.au1:19 PM (VIC time)
Grade 5 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1KESTREL COAL (NSW)[5]32211FSTDG Campbell (Peechelba)
2WANALTA JACK [5]2488FNBTR Whybrow (Chiltern)
3SISCO DREAM [5]62156NBTJ Jarkis (Lang Lang)
4LIONEL’S ALONE [5]11851FSTDC Goodman (Cranbourne)
5KAYFISH [5]25615NBTM Meyer (Deer Park)
6MAYBE CHEAP [5]4136519.76(5)G Paez (Athlone)
7STROKE OF LUCK [5]21257FSHI Hopper (Werribee)
8UNO HILLBILLY [5]36581NBTC Paez (Athlone)
9CHILE RUM [5]Res.7547819.39(7)S Humphries (Locksley)
10SMART JESS [5]Res.55556FSTDS Dervish (Stanhope)
Race No. 5Top Cat Video Productions1:37 PM (VIC time)
Grade 5 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1RUBIK BLUSH [5]45363NBTS Collyer (East Coburg)
2TIGER IN WOODS (NSW)[5]4717619.54(2)M Howe (Tarneit)
3WALLY ENLIM (NSW)[5]15532NBTJ Formosa (Heathcote)
4MEXICO JOE [5]5566119.39(5)M Galea (Sunshine North)
5UNO MORDI [5]87652NBTS Dervish (Stanhope)
6PORKS [5]7465419.68(1)F Alister (Cranbourne South)
7DENISE MAGIC [5]2344819.44(7)J Mallon (Pearcedale)
8RIVERSIDE RONNIE [5]44426FSHG Campbell (Peechelba)
9CHILE RUM [5]Res.7547819.39(7)S Humphries (Locksley)
10TRINITY JACK (NSW)[5]Res.75778NBTG Johnson (Chum Creek)
Race No. 6Blue Stream Pictures1:54 PM (VIC time)
Free For All event over 350 metres at Healesville Of $1,180 Prizemoney.
1st: $825 2nd: $235 3rd: $120.

No.NameFormBestTrainer

1LEAD SINGER [3]4226119.30(1)C Bahen (Yuroke)
2NEWFIRE CHARGED [4]3464519.34(3)P Goold (Monbulk)
3STAGGER [1]1311119.09(2)G Selkrig (Devon Meadows)
4MISS SPENCE [3]4344519.31(4)L Gorman (Tanjil South)
5GIN LEE’S GEM [3]5263419.27(8)F Alister (Cranbourne South)
6GOLD BREAK [4]4318419.31(2)J Condon (Tooradin)
7MARIO CHIEF [3]1235319.31(6)G Selkrig (Devon Meadows)
8IT’S MANIC [3]1263119.29(4)V Humphries (Locksley)
Race No. 7Watch Grvextra On Youtube2:12 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 350 metres at Healesville Of $1,000 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1ZALDINI [5]3755219.44(1)J Formosa (Heathcote)
2TRUE WISHES [5]31554NBTA Tabone (Nambrok)
3ROCK YA BONES [4]6217319.40(6)G Paez (Athlone)
4MR. RUMBY [5]7F216FSTDL Gorman (Tanjil South)
5BRISTLER’S PATCH [4]4343119.34(4)T Alister (Cranbourne Sth)
6WONDER KIDS [4]7158619.26(2)R Rogers (Bendigo)
7TUDOR PARK [5]8754119.66(6)M Collyer (Coburg East)
8MY SENORITA [4]2163219.62(4)J Reddoch (Healesville)
9OUT TO RAGE [5]Res.74888FSHR Rogers (Bendigo)
10JETTISON (TAS)[5]Res.785F8NBTD Williamson (Moe)
Race No. 8Healesville Goty Invitational2:34 PM (VIC time)
Special Event event over 350 metres at Healesville Of $1,180 Prizemoney.
1st: $825 2nd: $235 3rd: $120.

No.NameFormBestTrainer

1BOB ENLIM (NSW)[5]7354419.40(1)J Formosa (Heathcote)
2EARLY RETURN [1]3112118.97(1)R Ashworth (Cowwarr)
3RAINBOW’S GIFT [1]3122519.11(4)N Carthew (Newcomb)
4NORTHERN GUNNA [4]2663219.40(7)J Reddoch (Healesville)
6DEMONSTROUS [5]8466719.18(2)A Clayton (Little River)
7NORTHERN TROUBLE [1]7521319.15(8)F Alister (Cranbourne South)
8PREMIER MAGPIE [2]3127219.04(6)J Condon (Tooradin)
Race No. 9Lion Quality Products2:55 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 300 metres at Healesville Of $1,000 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1MIZAIRE [5]22278FSHL Bicchieri (Pascoe Vale)
2MAJOR NUISANCE [5]21278NBTP Tabone (Nambrok)
3RUNAWAY RALFY [5]3745716.73(2)R Rogers (Bendigo)
4THYME TO RAGE [5]2768416.90(4)R Rogers (Bendigo)
5PREMIER PIZAZZ [5]565F417.04(4)D Condon (Tooradin)
6BRING IT HOME (QLD)[5]28453NBTH Melville (Beveridge)
7DIRTY MARY [4]1661816.92(1)J Spizzirri (Congupna)
8FIERY ANN [4]4318116.80(2)S Humphries (Locksley)
9OUT TO RAGE [5]Res.74888FSHR Rogers (Bendigo)
10JETTISON (TAS)[5]Res.785F8NBTD Williamson (Moe)
Race No. 10Raw Meats3:12 PM (VIC time)
Grade 5 event over 300 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1RUTHLESS STAGGER [5]1115FSTDG Selkrig (Devon Meadows)
2WAIRAPA WARRIOR [5]26632FSHJ Carr (Pearcedale)
3COOP JAK (NSW)[5]25588NBTR Floyd (Cobains)
4FUN TIME ALLY (QLD)[5]88815NBTD Chapman (Coburg North)
5CHARDONNAY [5]76563FSTDA Meyer (Hoppers Crossing)
6LIGHTNING TESS [5]27553NBTA Galea (Sunshine North)
7MY MISTY GALO [5]66883NBTM Braithwaite (Moe)
8SHE’S HAYDENS (QLD)[5]61877NBTK Minne (Moe South)
9SUMMER ICE (NSW)[5]Res.6888T16.72(2)R Cooper (Morwell)
10TRINITY JACK (NSW)[5]Res.75778NBTG Johnson (Chum Creek)
Race No. 11K.r.b. Leather3:34 PM (VIC time)
Grade 5 event over 300 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1AXLE MAGIC (NSW)[5]62463FSHG Selkrig (Devon Meadows)
2ENFIELD PARTY (NSW)[5]72646NBTJ Forrest (Rosedale)
3LUCKNOW HILTON [5]76526FSHR Floyd (Cobains)
4JAKKI RIPPER [5]1135FSHB Sands (Narre Warren)
5BELLE’S TINY [5]36661FSHR Baker (St Albans)
6SHYANNE’S JEWEL [5]3621516.91(2)G Howarth (Longwood)
7SARAH SANDS (NSW)[5]18235NBTG Howarth (Longwood)
8KRISTINGEE [5]21724NBTA Meyer (Hoppers Crossing)
9SMART JESS [5]Res.55556NBTS Dervish (Stanhope)
10GIFTED JAY JAY [5]Res.7488516.92(3)J Johnson (Reservoir)