Sunday, 6 December 2015

Greyhound Box Draw For Healesville – Sunday, 6 December 2015

Race No. 1Greyhound Adoption Program Ht112:03 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 300 metres at Healesville Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1ESS CLASS [M]2FSHG Paull (Faraday)
2LUNCHMONEY LEWIS [M]23FSTDL Bicchieri (Fawkner)
3SENORITA CRISIS [M]84342NBTJ Walker (Arcadia South)
4DUSTY’S MAGIC (NSW)[M]FSHF Hand (Seymour)
5MAGIC SORCERER [M]FSHG Guy (Woodvale)
6IMA LARA LASS [M]FSHR Dunne (St Albans)
7QUEEN ELMA [M]76757NBTJ Olsen (Reservoir)
8PARROT IS LOOSE [M]76656NBTV Watson (Sunbury)
9SHAKEY BENZ (QLD)[M]Res.8586NBTG Johnson (Chum Creek)
Race No. 2Gap Volunteer Appreciation Day Ht212:24 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 300 metres at Healesville Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1CALVIN CANDIE (NSW)[M]4NBTB Jacobs (Carisbrook)
2JARHEAD (NSW)[M]FSHJ Magri (Avalon)
3MISS JAY DODGERS [M]274FSTDD Batten (Dixons Creek)
4TROV’S GEM [M]764FSTDL Bicchieri (Fawkner)
5PEE JAY RIPPER [M]FSHB Donovan (Hastings)
6CASINO (NSW)[M]FSHJ Burch (Devon Meadows)
7HELLO BOBBY [M]24724NBTH Savage (Sale)
8HOREY’S GIRL [M]5FSHP Dunlevey (Cohuna)
9SHAKEY BENZ (QLD)[M]Res.8586NBTG Johnson (Chum Creek)
Race No. 3Thank You Valued Volunteers Ht312:42 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 300 metres at Healesville Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1DARBAIN DYNASTY [M]7663FSHR Conway (Bunyip)
2DODGE THE SPEED [M]65528FSTDD Batten (Dixons Creek)
3TZAR KNIGHT [M]8526FSTDJ Mccallum (Craigieburn)
4MAJOR BLAST [M]FSHB Hodgson (Smythesdale)
5COLI’S GIRL [M]63636NBTJ Uglietta (Yan Yean)
6MILLY O’MUFFIN (NSW)[M]45357NBTG Carr (Sunbury)
7RUN SIENNA RUN [M]FSHT Liuzzi (Lara)
8ARCTIC BLAZE [M]FSHS Combridge (Junction Village)
9SHAKEY BENZ (QLD)[M]Res.8586NBTG Johnson (Chum Creek)
Race No. 4Adopt A Greyhound Ht412:57 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 300 metres at Healesville Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1CYCLONE ROSIE [M]37345FSHS Jervies (Warrnambool)
2MIGHTY BREE [M]72FSHD Bunn (Tylden)
3CLASSIC MOMENTS [M]52334FSTDR Conway (Bunyip)
4ZAHRA BELLA [M]25NBTL Bicchieri (Fawkner)
5GALLON MAIL [M]FSHJ Hardy (Darley)
6MINOR HICCUP [M]FSHS Thomas (Sandon)
7COSMIC JAM (SA)[M]12627FSHK Goodwin (Moonee Ponds)
8VIRAL VANE (NSW)[M]FSHJ Maria (Elphinstone)
9SHAKEY BENZ (QLD)[M]Res.8586NBTG Johnson (Chum Creek)
Race No. 5Www.tab.com.au Damsels Dash1:17 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 350 metres at Healesville Of $1,000 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1SHOUT OUT LOUD [5]23887NBTB Brown (Axedale)
2CLASSY SPARKS [5]64147NBTN Mcrae (Clyde)
3NANCY DEVOY [4]1578219.46(6)W Mcneil (Donvale)
4TZAR NORMA [5]4116419.62(Q)(7)J Mccallum (Craigieburn)
5SUZY LA RUE [4]1418219.48(4)J Reddoch (Healesville)
6CARLY JAY [5]3F486FSHT Jones (Devon Meadows)
7CHLOE’S ENTITY [4]7751419.31(3)J Burch (Devon Meadows)
8STARZAR DIAMONDS [4]8885519.50(3)J Condon (Devon Meadows)
9ASTERIX ROSE (NSW)[5]Res.87178NBTG Carr (Sunbury)
Race No. 6All 4 Paws & Claws Pet Resort1:34 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 350 metres at Healesville Of $1,000 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1RYLEE’S ROOKIE (QLD)[5]15131FSHG Whitford (Yarram)
2IT’S IRON HIDE [5]6565419.25(3)S Humphries (Locksley)
3PRICE TAG (NSW)[4]26F1119.35(7)R Moore (Devon Meadows)
4KYNAN’S MAGIC [5]84252NBTL Kraemer (Cranbourne South)
5EUMERALLA DONNY [4]7128319.44(8)J Hardy (Darley)
6RYLEE’S BANDIT (QLD)[5]6275519.67(4)G Whitford (Yarram)
7BLINGSTEEN [5]5312119.41(4)F Meyer (Maryborough)
8AMLIN PRINCE [5]2513119.36(7)G Sneyders (Nilma North)
9BRANDON’S WAY [5]Res.58523FSHD Jones (Devon Meadows)
10RIP AND TEAR (TAS)[5]Res.43235FSHS Barker (Elphinstone)
Race No. 7Cool Champions Cooling Vests1:51 PM (VIC time)
Free For All event over 300 metres at Healesville Of $1,180 Prizemoney.
1st: $825 2nd: $235 3rd: $120.

No.NameFormBestTrainer

1UNBOUND (NSW)[4]5442316.92(8)K Chivell (Sunbury)
2DOZER TRON [4]2523716.73(2)W Backhoy (Skye)
3ENCEE EYE GIBBS [3]2411416.90(3)G Bahen (Broadford)
4HUGH MADE WHO [3]4362616.67(8)G Johnson (Chum Creek)
5DANNY DARKO (NSW)[3]4728316.71(7)A Craven (Wangaratta)
6WOLFBANE MCCABE (QLD)[3]4438716.88(6)P Romagnino (Moe)
7KARTHIKEYAN [4]8826116.84(8)M Harvey (Devon Meadows)
8JUKEBOX HERO [2]7351416.77(1)G Bahen (Broadford)
9BLUE GIANT [4]Res.86755FSTDP Akathiotis (Reservoir)
Race No. 8Grv Vic Bred Final2:09 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 350 metres at Healesville Of $3,180 Prizemoney.
1st: $2,225 2nd: $635 3rd: $320.

No.NameFormBestTrainer

1PHIL MIYOOT [5]13172NBTV Gay (Hastings)
2HOT PATOOTIE [4]4162119.61(8)V Gay (Hastings)
3CIVIL PURSUIT [5]2224319.69(8)D Franklin (Lang Lang)
4ELI’S JET [5]45343NBTD Saunders (Somerville)
5NUNYA TRON [4]3117119.25(2)S Barker (Elphinstone)
6MAJOR TALENT [4]3662119.26(3)B Hodgson (Smythesdale)
7SHIRDON CONNORAE [5]81252NBTK Chivell (Sunbury)
8DOMESTIC GIRL [5]54872NBTT Sharp (Melton West)
9PRANCING MAGIC [5]Res.75853NBTA Xerri (Caroline Springs)
10JUKEBOX HERO [5]Res.7351419.37(2)G Bahen (Broadford)
Race No. 9Enter Your Greyhound Into Gap Ht52:28 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 300 metres at Healesville Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1NOT ENUFF LOMAR [M]8FSHD Bunn (Tylden)
2DOLCE VENTU [M]25644FSHS Thomas (Sandon)
3IMA TERROR [M]FSHR Dunne (St Albans)
4PRINCESS SAGE [M]FSHT Liuzzi (Lara)
5ZARBO’S KAMA (TAS)[M]68767FSTDJ Hardy (Darley)
6AZZA [M]36785NBTN Gates (St Albans)
7BABY TENBY [M]TFSHJ Paterson (Tenby Point)
8QUEEN ELSA [M]46847NBTH Gates (St Albans)
9SHAKEY BENZ (QLD)[M]Res.8586NBTG Johnson (Chum Creek)
Race No. 10Fostering Is Fun Ht62:46 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 300 metres at Healesville Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1HOREY’S PAL [M]FSHP Dunlevey (Cohuna)
2SHREK’S KING [M]54868FSTDR Lesjak (Nyora)
3HE’S WORTHY [M]7FSTDH Borschmann (Devon Meadows)
4DODGE THE COP [M]23275NBTD Batten (Dixons Creek)
5STILL JUST UNDER [M]2235FSHN Carthew (Newcomb)
6CHI CHI RODRIGIS [M]57FSHM Tabb (Lara)
7COSMIC LULU [M]477FSTDJ Walker (Arcadia South)
8WANDELLA MAGIC [M]FSHG Guy (Woodvale)
9SHAKEY BENZ (QLD)[M]Res.8586NBTG Johnson (Chum Creek)
Race No. 11Greyhounds Make Great Pets Ht 73:03 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 300 metres at Healesville Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SIMPLE [M]45428NBTS Kipirtidis (Cranbourne South)
2HOWTH [M]88FSHJ Walker (Arcadia South)
3TO DEE RHYTHM [M]FSHD Irby (Rosebud)
4FOXY FERN [M]78FSTDG Carr (Sunbury)
5SHREK’S COSMIC [M]66577NBTR Lesjak (Nyora)
6AZZAS GIRL (NSW)[M]76555NBTA Gringhuis (Trafalgar)
7PETENTIM [M]533FSHP Dunlevey (Cohuna)
8CALLAWAY [M]FSHB Mcintyre (Exford)
9SHAKEY BENZ (QLD)[M]Res.8586NBTG Johnson (Chum Creek)
Race No. 12Gap.grv.org.au Ht83:27 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 300 metres at Healesville Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1LIDO’S BOY [M]27385NBTJ Uglietta (Yan Yean)
2ZIPLINE MARJEN [M]55FSTDS Combridge (Junction Village)
3DYNAMITE DEX (NSW)[M]37222FSHS Coulson (Balliang)
4CATHAY PRINCESS [M]76668NBTB Seymour (Woodvale)
5GO SPEAROSS [M]FSHS Berriman (Ballarat East)
6TO INFINITY [M]25FSHL Kraemer (Cranbourne South)
7ACELA EXPRESS [M]43356FSTDM Davis (Altona Green)
8CALABRESE COCO [M]36NBTL Bicchieri (Fawkner)
9SHAKEY BENZ (QLD)[M]Res.8586NBTG Johnson (Chum Creek)