Sunday, 8 March 2015

Greyhound Box Draw For Healesville – Sunday, 8 March 2015

Race No. 1Tricode One Ht112:25 PM (VIC time)
Novice Heat event over 300 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1EUMERALLA DONNY [M]53663FSHJ Hardy (Darley)
2JUST HOLD ON [7]185FFSHB Groom (Longwood)
3ZELEMAR STORM [7]41263FSHR Britton (Lara)
4BLAZING APACHE [7]21717.07(5)D Hills (Taradale)
5BIG WOLT [7]F4422FSHJ Hopkins (Junction Village)
6CLAREMORRIS [7]34436NBTS Kyriacopoulos (Narre Warren South)
7FEAR ME ROAR [M]32263NBTM Braithwaite (Moe)
8HOLIER THAN THOU [M]4352NBTR Clark (Toolleen)
9DISCO DIAMOND (NSW)[M]Res.FSHG Campbell (Anakie)
10EXQUISITE LAD [M]Res.FSHD Agius (Rosedale)
Race No. 2Lilydale Lawn Solutions Ht212:44 PM (VIC time)
Novice Heat event over 300 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1HOTLIPS MATILDA [7]31768NBTB Stephens (Tooborac)
2BOOFA JACK [M]222NBTP Galea (St Albans)
3CRISTAL SURF (NSW)[M]264FSTDC Paez (Athlone)
4PATJACK LOMAR (NSW)[7]35421FSHD Bunn (Tylden)
5DRIFT LINER [M]25224FSHR Britton (Lara)
6RUBY SPARKS [7]412616.77(2)B Seymour (Woodvale)
7WORTH A DYNE [7]28313NBTR Clark (Toolleen)
8MAKE THAT CALL [7]36837NBTG Bartlett (Tenby Point)
9BUBBA’S KERA [M]Res.FSHF Toth (Carrum Downs)
10DISCO DIAMOND (NSW)[M]Res.FSHG Campbell (Anakie)
Race No. 3Top Cat Video Productions Ht31:08 PM (VIC time)
Novice Heat event over 300 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DEVIL’S DANCE [7]5516NBTR Clark (Toolleen)
2TIGER CHIEN [M]15337FSHM Kusznir (Taylors Lakes)
3PULLY GEORGE [7]56465NBTS Thomas (Junction Village)
4MICK RYDIAN (NSW)[M]56FSHG Campbell (Anakie)
5MINCEY MOO [7]52552NBTB Groom (Longwood)
6NEED’S LUCK (NSW)[M]46622FSTDG Graham (Woodleigh)
7STADIUM DANCER [M]23352NBTA Gringhuis (Ripplebrook)
8MERCURY BENZ (QLD)[7]65773NBTG Johnson (Chum Creek)
9ENTICED STATE [M]Res.77677FSTDG Carr (Sunbury)
10MISTER CHING [M]Res.6NBTG Brett (Werribee)
Race No. 4Backmans Greyhound Supplies Ht41:26 PM (VIC time)
Novice Heat event over 300 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1PLAZA GIRL [M]888FSHF Toth (Carrum Downs)
2DERBY GIRL [7]66153FSTDS Jervies (Warrnambool)
3SAINT JANE [7]F2165FSHR Britton (Lara)
4MILLY O’MUFFIN (NSW)[M]76663NBTG Carr (Sunbury)
5ICE COGNAC [M]4234NBTD Cortese (Hampton Park)
6BIGBAD FIJI [7]12216.53(6)R Clark (Toolleen)
7MARCIARNO MISS [7]64346FSHS Neocleous (Yinnar South)
8EL GRAND KARA [7]65266NBTJ Reddoch (Healesville)
9CHAMPAGNE BELLE [M]Res.F7868NBTM Jones (Chelsea Heights)
10KUMI KUMI [M]Res.FSHS Taylor (Keilor East)
Race No. 5Yarra Valley Stock Removers1:44 PM (VIC time)
Grade 5 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BUCKLE UP BRETT (TAS)[5]76814NBTT Burns (Koo Wee Rup)
2PRINCE DE GALLES [5]48524FSHW Mcneil (Donvale)
3SURVIVOR SAL [5]75354NBTT Cortese (Hampton Park)
4JANE ELIZA [5]57862NBTG Cinnamond (Junction Village)
5KASAI WARRIOR (SA)[5]34176FSHR Britton (Lara)
6ALL MIGHTY ONE [5]48228NBTB Menzel (Hoppers Crossing)
7CALL ME BOZ (NSW)[5]11446FSHR Britton (Lara)
8STAR LORD [5]1377FNBTR Stephens (Drouin West)
9BLUE TO BITS (NSW)[5]Res.18636NBTS Taylor (Keilor East)
10GIFTED MAN [5]Res.54567NBTA Gringhuis (Ripplebrook)
Race No. 6The Jade Group Final (gobis)2:01 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 350 metres at Healesville Of $2,180 Prizemoney.
1st: $825 2nd: $235 3rd: $120 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1CALL ME SCARY [5]44442NBTD Cortese (Hampton Park)
2DUNDEE TORO [4]6177119.64(1)G Scott-smith (Pakenham South)
3ROMAN BAROQUE (NSW)[4]5122119.87(6)S Humphries (Locksley)
4DEE PLANE WAYNE [4]1211119.18(2)W Vassallo (Devon Meadows)
5ALMOST HUMAN [5]35462NBTG Howell (Pearcedale)
6COOLAN BOY [4]7182119.62(8)R Redenbach (Cranbourne)
7SULTAN OF SWING [5]6627219.32(1)B Ender (St Albans)
8MASTER PHELPS [4]1245119.66(6)R Cook (Munro)
9RED LIGHT RUNNER [5]Res.62322NBTD Weightman (Dean)
10TEKKI TREMOR [5]Res.37252NBTD Crawford (Pearcedale)
Race No. 7Smith & Calder Sign Co.2:20 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 300 metres at Healesville Of $1,000 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1CAF POW [5]6131516.92(7)T Salih (Springvale)
2PASELINA (NSW)[5]42311FSHK Brew (Edithvale)
3TOPPER HARLEY (NSW)[5]64683NBTA Galea (Sunshine North)
4LAVIE BELLE [4]4676316.80(8)P Akathiotis (Reservoir)
5BUCKLE UP ANGUS (TAS)[5]4743516.82(3)P Burns (Koo Wee Rup)
6PRECIOUS PRIZE [5]3311516.52(6)B Seymour (Woodvale)
7ENCEE EYE GIBBS [5]71541NBTG Bahen (Broadford)
8MY BABY PORSCHA [4]6227416.55(5)C Cortese (Hampton Park)
9WATTO’S CHASE (NSW)[5]Res.12285FSHO Mcgovern (Rosedale)
10HOW MUCH GEORGE [5]Res.16315NBTA Paraskevas (Cranbourne South)
Race No. 8Gary Selkrig – Stagger @ Stud2:37 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 350 metres at Healesville Of $1,000 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1REEN’S FABIAN [5]58571FSHJ Holden (Nambrok)
2BLINGTASTIC [4]1532419.31(1)O Mcgovern (Rosedale)
3BIG DUNC [4]5884619.40(8)B Morse (Cranbourne)
4COOL FOR SCHOOL [4]6414419.43(2)S Taylor (Keilor East)
5JUST LIKE PALUZA (NSW)[4]6641419.39(7)A Galea (Sunshine North)
6CLASSY BOY [5]21534NBTJ Thorpe (Arthurs Creek)
7PAPPA GALLO [4]5266219.50(8)M Cortese (Hampton Park)
8SEEYA SATURDAY [4]5884519.43(8)P Craig (Langwarrin)
9BLUE TO BITS (NSW)[5]Res.18636NBTS Taylor (Keilor East)
10GIFTED MAN [5]Res.54567NBTA Gringhuis (Ripplebrook)
Race No. 9Michael’s Trailers Healesville2:55 PM (VIC time)
Grade 5 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1IT’S IRON HIDE [5]5274619.25(3)S Humphries (Locksley)
2HONDO JAKE (NSW)[5]25771FSHJ Thorpe (Arthurs Creek)
3PRINCE NANDO [5]63443NBTA Gringhuis (Ripplebrook)
4MUTUAL CHOICE (NSW)[5]75775NBTD Stewart (Erina)
5BROTHER LEO [5]31731NBTG Neocleous (Yinnar South)
6FIREMAN JOHNNY [5]1315FNBTG Neocleous (Yinnar South)
7SLICK JOHN [5]75531NBTG Selkrig (Devon Meadows)
8HARDAWAY DRIFTER (NSW)[5]45331FSTDG Rossin (Yarrambat)
9MINER RUSH [5]Res.3588819.46(5)G Carr (Sunbury)
10TENNESSEE GAL [5]Res.85775NBTG Carr (Sunbury)
Race No. 10Follow @thewatchdogtips On Twitter Ht53:13 PM (VIC time)
Novice Heat event over 300 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1STAR LOMAR [7]45786NBTD Bunn (Tylden)
2SHACHAR MAGIC (NSW)[7]78788FSHL Courts (West Heidelberg)
3RUBY’S ENTITY [7]73377FSTDB Vandemaat (Mooroolbark)
4QUEEN ELSA [M]34663NBTM Hehir (Viewbank)
5OH LELE PETER [M]547FSHG Campbell (Anakie)
6DIGNITY DIAMOND [M]86455FSHS Neocleous (Yinnar South)
7BEE CEE GROMMET [M]574NBTW Methven (Wooragee)
8UNDER TAKER [7]36653FSTDM Ryan (Boronia)
9KUMI KUMI [M]Res.FSHS Taylor (Keilor East)
10SURFIN’ SCOTSMAN (NSW)[M]Res.FSHG Paez (Athlone)
Race No. 11Like Grvictoria On Facebook Ht63:29 PM (VIC time)
Novice Heat event over 300 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1KATCRISALLI [7]71663FSTDD Chiu (Doncaster)
2SNOWY BENZ (QLD)[7]67567NBTG Johnson (Chum Creek)
3SIMPLY MAYBE [M]33527NBTG Paez (Athlone)
4ANT HILL MOB [M]38NBTD Hills (Taradale)
5TWIN HONCHO (NSW)[7]3288PFSHP Krasnaborodkin (Noble Park)
6CUSTOM FITTED [7]8617FSTDN Tapp (Narre Warren)
7BRISCOE BRISCOE [M]4FSHT Mitchell (Lara)
8MARMION STAR [7]2314716.79(4)M Said (Diggers Rest)
9BEKIM ECHO [M]Res.87666FSHC Dyett (Lara)
10ENTICED STATE [M]Res.77677FSTDG Carr (Sunbury)
Race No. 12Watch Grvextra On You Tube Ht73:49 PM (VIC time)
Novice Heat event over 300 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LEKTRA KIRKY [7]33136FSHJ Abela (Tennyson)
2ASTON AGILE [M]454F8NBTC Paez (Athlone)
3STOP SENORING (NSW)[7]22326NBTN Mcmenamin (Thurgoona)
4LILA’S GIRL [7]F5664FSTDD Hills (Taradale)
5ALFRED BENZ (QLD)[M]37726NBTG Johnson (Chum Creek)
6RUN PLEBBIE RUN [M]23457NBTG Howell (Pearcedale)
7EL MANIA [7]88658NBTG Carr (Sunbury)
8IL SIGNO (NSW)[7]21655FSHJ Forrest (Rosedale)
9PERRY WHITE [M]Res.78655NBTG Bartlett (Tenby Point)
10BUBBA’S KERA [M]Res.FSHF Toth (Carrum Downs)