Thursday, 16 October 2014

Greyhound Box Draw For Healesville – Thursday, 16 October 2014

Race No. 1Lilydale Lawn Solutions12:29 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 300 metres at Healesville Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SON TANTRA [M]48753FSHJ Perkins (Romsey)
2SHAKE ‘EM UP [M]888NBTC Cortese (Hampton Park)
3UNMENTIONABLE [M]82NBTM Filomeno (Craigieburn)
4TALKING TO YOU (QLD)[M]2763NBTJ Reddoch (Healesville)
5ELFIE [M]5867NBTD Cortese (Hampton Park)
6LULUGEN [M]37664NBTL Harris (Somerville)
7MAGIC KARA [M]472NBTJ Reddoch (Healesville)
8BRUREE JEWEL [M]6283NBTE Dollery (Croydon)
9HURRICANE BLUE [M]Res.75536FSHJ Donaldson (Euroa)
10STAR VAPOUR [M]Res.5446NBTD Jarvis (Sydenham)
Race No. 2Tiptop Butchers12:47 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 300 metres at Healesville Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1FAWN KARA [M]653NBTJ Reddoch (Healesville)
2ASHCINDER (NSW)[M]3343FSHJ Absalom (Lang Lang)
3SNOWY BENZ (QLD)[M]6835FSTDG Johnson (Chum Creek)
4SQUIZZY ARCADE [M]76753NBTC Paez (Athlone)
5BABY’S RATTLE [M]6584NBTD Cortese (Hampton Park)
6LITTLE BOOTS [M]44NBTL Harris (Somerville)
7DR. MORTISHA [M]34332FSHJ Gill (Darriman)
8DUBLIN DEE [M]66183NBTD Dawson (Crossover)
9MAYBE COULD BE [M]Res.7T6NBTD Edgar (Nyora)
10MISS MISTY [M]Res.87NBTB Groom (Lancefield)
Race No. 3Mayfair Smallgoods1:04 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 350 metres at Healesville Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1TRAKKER LASS [M]6474FSHM Giddings (Kilmore)
2ARVO’S TEXAN [M]22255NBTG Arvanitis (Nyora)
3SPOIL THE PARTY [M]333NBTR Cunningham (Devon Meadows)
4BLACK EYED PAPA [M]88445NBTM Jones (Chelsea Heights)
5COCO SAVI (NSW)[M]77575FSHJ Hardy (Darley)
6PERRY WHITE [M]4T555FSTDG Bartlett (Tenby Point)
7LADIES KAY [M]53745FSTDR Dunne (St Albans)
8CAVALIA [M]66FSHM Schmidt (Devon Meadows)
9RIVAL IMPACT [M]Res.36547FSHS Divers (Tamleugh)
10SPRITELY CRU (QLD)[M]Res.25417FSHT Currie (Chadstone)
Race No. 4Top Cat Video Productions1:22 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 350 metres at Healesville Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SEE THE POWER [M]72535NBTJ Barlow (Hampton Park)
2THRACIAN (QLD)[M]75556FSHJ Absalom (Lang Lang)
3GOTHAM’S HERO [M]624NBTM Harvey (Devon Meadows)
4ARVO’S LEO [M]568FSHK Arvanitis (Nyora)
5TWELVE STEPS (NSW)[M]72844NBTS Collyer (East Coburg)
6OUR PETITE (NSW)[M]5F264FSHE Hamilton (Berwick)
7MAKE THAT CALL [M]54255NBTG Bartlett (Tenby Point)
8DEADMAN JUNCTION [M]55547FSHL Harris (Somerville)
9MRS. FOZZ [M]Res.82765NBTN Mason (Euroa)
10BABY BLITZEN [M]Res.73754FSTDT Cortese (Hampton Park)
Race No. 5Backmans Greyhound Supplies1:39 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1PENNSYLVANIA IS [5]6612619.35(3)A Paraskevas (Cranbourne South)
2DARLENE’S THEORY [5]11176FSHJ Barbara (Exford)
3PADDY BEAR [5]67784NBTP Krasnaborodkin (Noble Park)
4LITTLE MANTRA (NSW)[5]546F5NBTM Braithwaite (Moe)
5DEMON HUNTER (NSW)[5]85876FSTDJ Donaldson (Euroa)
6DR. LES [5]75638NBTJ Mcmahon (Darriman)
7ORIENTAL TSUNAMI [5]31414FSHR Clark (Toolleen)
8ZEALOUS REVENGE (NSW)[5]68333FSHA Craven (Wangaratta)
9VARIX [5]Res.73555FSHD Craven (Grovedale)
10UNSHRINKABLE [5]Res.82428NBTT Currie (Chadstone)
Race No. 6Gary Selkrig – Stagger @ Stud1:57 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BLUE MAYHEM [5]46758FSHC Davis (Altona Green)
2LACHLAN BEAR [5]83465FSHJ Barbara (Exford)
3ROZEHILL LISA [5]65755FSHJ Simmonds (Boolarra)
4MISS MIYAKE (NSW)[5]57553FSHS Knight (Wyndham Vale)
5HERE COMES ALEX [5]3855519.41(1)P Repici (Hampton Park)
6PRINCE LARK [5]6533419.32(3)K Iles (Longwarry)
7CHECK MY SWAGGER (NSW)[5]37344NBTT Curtain (Cranbourne South)
8HIGH LIGHT STAR [5]4F25719.22(5)L Dalton (Coldstream)
9SURF JESTER (QLD)[5]Res.77158NBTJ Gill (Darriman)
10SAMMY THE FOSS (NSW)[5]Res.61877FSHP Wilson (Hastings)
Race No. 7Yarra Valley Stock Removers2:14 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DALMUIR PRINCE (NSW)[5]63347NBTW Craig (Koo Wee Rup)
2RYBORA LIZZIE [5]32415NBTB Van schaik (Wangaratta)
3PREMIER MOJO [5]44676FSHC Burton (Euroa)
4EMAJOE’S BOY [5]72246FSHJ Thorpe (Arthurs Creek)
5MUST BE SERIOUS [5]87558FSHJ Donaldson (Euroa)
6DIABLO KEROMA (NSW)[5]2216519.84(4)A Ware (Doveton)
7ALLPROFIT [5]52113FSHR Harty (Cottles Bridge)
8LIONESS LULU [5]43447FSHM Giddings (Kilmore)
9LOCK STOCK [5]Res.5758719.65(2)S Combridge (Junction Village)
10DR. TIMOTHY [5]Res.53347NBTJ Mcmahon (Darriman)
Race No. 8Lion Quality Products2:32 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SLICK MIX [5]55476NBTJ Barlow (Hampton Park)
2ROCKEM WOODY [5]7444420.03(8)S Combridge (Junction Village)
3LYNLAW ZANE [5]41376NBTJ Perkins (Romsey)
4PAGANI LOLA [5]51578FSHJ Donaldson (Euroa)
5COSMIC LADY (NSW)[5]88356NBTM Collyer (Coburg East)
6CHAD’S NITRO [5]88788NBTT Kennedy-harris (Somerville)
7DR. SAMSON [5]16464NBTW Mcmahon (Darriman)
8LEAF CUTTER (NSW)[5]88T46NBTJ Absalom (Lang Lang)
9DR. SANSCHA [5]Res.55345NBTW Mcmahon (Darriman)
10VENOM’S LAD [5]Res.78646FSHJ Thorpe (Arthurs Creek)
Race No. 9Smith & Calder Sign Co.2:49 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SANZ GOLD [5]73521NBTG Buchanan (Sunday Creek)
2OAKLANDS [5]41FSTDG Edwards (Broadford)
3EL GRAND KARA [5]1266NBTJ Reddoch (Healesville)
4MISSY BEE [5]25756FSHJ Thorpe (Arthurs Creek)
5ESPERANCE BAY [5]43165NBTR Mcrae (Junction Village)
6DR. WAUGH [5]48874FSHJ Mcmahon (Darriman)
7RED CABOOSE (NSW)[5]655F8FSHG Howarth (Longwood)
8NITROFIED (NSW)[5]82445NBTR Dunne (St Albans)
9FULL DAY (NSW)[5]Res.3342819.77(3)J Reddoch (Healesville)
10DON FIRE [5]Res.25285NBTP Gabriel (Toolern Vale)
Race No. 10Www.lion.net.au3:07 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 300 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1HELERAY JARDA [5]15726FSHH Sellars (Shepparton)
2SUZIE SANDERSON [5]88465FSTDS Taylor (Keilor East)
3BULLBAR SKINNY [5]248117.27(6)M Collyer (Coburg East)
4BRUREE MISS (NSW)[5]33445NBTE Dollery (Croydon)
5ABANDON PARADISE [5]36844FSTDA Craven (Wangaratta)
6DYNAMITE MAYBE [5]41788FSTDG Paez (Athlone)
7SISTER TRIX [5]78226NBTK Smale (Meeniyan)
8SHE’S LIL [5]53664FSHJ Donaldson (Euroa)
9KALLARA TIPENE [5]Res.67755NBTS Colpoys (Warneet)
10PAGANI EBONY [5]Res.87757NBTJ Donaldson (Euroa)
Race No. 11Www.tab.com.au3:24 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 300 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SPIN THE TOP [5]4342617.03(4)R Ferris (Tyabb)
2MR. HEIST GUY [5]42187NBTD Dawson (Crossover)
3WHITE GREASE (NSW)[5]7185816.83(1)L Dalton (Coldstream)
4CROWDZA TALKING [5]23146NBTA Terry (Cranbourne South)
5REGAL GLADIATOR [5]46374NBTA Spiteri (St Albans)
6TEN GRAND LARGE [5]47876FSTDM Davis (Altona Green)
7DAISY DOP (NSW)[5]16286NBTD Furey (Devon Meadows)
8DR. ZSA ZSA [5]65517NBTJ Mcmahon (Darriman)
9DR. EZECHIEL [5]Res.62844NBTJ Mcmahon (Darriman)
10PAGANI BRIDIE [5]Res.44656NBTJ Donaldson (Euroa)