Tuesday 2nd April 2013

Greyhound Box Draw For Healesville – Tuesday 2nd April 2013

Race No. 1Topcat Video Productions12:16PM (VICtime)
Maiden event over 300 Metres at Healesville Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1INFRINGEMENT64334NBTJ E Barlow (Hampton Park)
2KRISTINGEE24NBTA L Meyer (Hoppers Crossing)
3ELECTION PROMISE3NBTS D Collyer (East Coburg)
4SPACE THYME6NBTT P Howat (Glenroy)
5SHAKE THAT3FSHJ M Doherty (Lake Goldsmith)
6RELLIM LESTA324FSHP Terry ()
7CONSCIOUSNESS27325NBTG J D Brett (Werribee)
8DAYS LIKE THIS63627NBTJ L Mccallum (Craigieburn)
9ROSETTA CAPRICI46NBTJ Uglietta (Yan Yean)
10MISS ICY ROSIEFSHS R Dervish (Stanhope)
Race No. 2- At Stud12:37PM (VICtime)
Maiden event over 350 Metres at Healesville Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1IMPRESSIVE SPICE6FSHM J Doherty (Lake Goldsmith)
2KUBAN KANGAROO8FSHS E Stefanos (Longwood)
3WALLY PORTELLI22653FSHA L Meyer (Hoppers Crossing)
4SNAP PUZZLE65338FSTDR J Moles (Neerim East)
5STORMING QUARTZ62334FSHJ L Mccallum (Craigieburn)
6UNO BAZ8FSTDG S Paez (Athlone)
7MIA SURGEON37244NBTM Ryan (Boronia)
8HILLVIEW JAKE2725NBTJ Paraskevas (Kilmany)
9REIGN BEAU74FSTDS R Dervish (Stanhope)
10LIMBURG FEARFSHP G Reivers (Lara)
Race No. 3Backmans Greyhound Supplies12:57PM (VICtime)
Grade 5 event over 350 Metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1COUP DE MAIN26323NBTG J Buchanan (Sunday Creek)
2CASBOULT517NBTJ M Hopkins (Junction Village)
3IMPRESSIVE LILY61425FSHJ M Doherty (Lake Goldsmith)
4BANG BANG GAL52316FSHM J Doherty (Lake Goldsmith)
5SOUTHWOOD JUMA74682NBTJ A Leonard-Scott (Carrum Downs)
6MOLLY JAY21837FSHD L Jarvis (Heathcote)
7GEENUT HIPS63425NBTC J Johannsen (Devon Meadows)
8CHEAP CHAINS27883NBTS J Wilson (Carrum Downs)
9PRODIGY ZAC5655420.13J Condon (Tooradin)
10NANCY JUENE17778NBTH M Colpoys (Bass)
Race No. 4Blue Stream Pictures01:16PM (VICtime)
Grade 5 event over 350 Metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SHEZA LANKAN35114FSTDS Clarke (Tooradin)
2ESCAPADE JESS15465NBTG W Hopes (Reservoir)
3BELJAY BLITZ68762NBTB A Scott (Pearcedale)
4SLICK MIX13258NBTJ E Barlow (Hampton Park)
5MAJOR AGOGO46735NBTR F J Colpoys (Bass)
6BO HOUDINI6424TNBTD J Dawson (Preston)
7PRINCE VALIANT5446519.55B Ender (St Albans)
8MAXIMUM FAZZ61422NBTS E Stefanos (Longwood)
9LYKA GEE SIX75776FSHP R Trim (Devon Meadows)
10UNFANTASIZED8285819.70J Formosa (Heathcote)
Race No. 5Yarra Valley Stock Removers01:38PM (VICtime)
Grade 5 event over 350 Metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ZALDINI32544NBTJ Formosa (Heathcote)
2WHERE’S CLEO63487NBTS E Stefanos (Longwood)
3DRAGON LORD6474F19.64H M Colpoys (Bass)
4BUSTINO71556FSHC J Johannsen (Devon Meadows)
5RICEY33676NBTB J Stephens (Tooborac)
6COOL PUZZLE75724FSHR D Drew (Dennington)
7BRAEMAR LASS3614319.54R J Keating (Longford)
8CHLOE KEATS11354NBTJ A Adlam (Cardinia)
9SISCO RETURN78767NBTA D Marum (Cranbourne)
10PARUMBA PHIL7547619.51G S Paez (Athlone)
Race No. 6Smith & Calder Sign Co01:56PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 350 Metres at Healesville Of $1,000 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1SOUTHWOOD FLAME2166619.35A J Scott (Cranbourne)
2THYME TO RAGE3234519.65R L Rogers (Eaglehawk)
3WITCH HUNT33222NBTJ S Fothergill (Numurkah)
4KID CONDOR3382419.52J Formosa (Heathcote)
5SPIN A YARN66851FSHR D Drew (Dennington)
6JENMAR GENERAL4518619.42D A Beasley (Footscray West)
7NORTHERN GUNNA4137219.40J W Reddoch (Healesville)
8SO MANIC7166819.59S V Humphries (Locksley)
9PARUMBA PHIL7547619.51G S Paez (Athlone)
10SISCO RETURN78767NBTA D Marum (Cranbourne)
Race No. 7K.r.b. Leather02:13PM (VICtime)
Grade 5 event over 350 Metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SOUTHWOOD DANNY32748NBTA J Scott (Cranbourne)
2EDDY BETZ KEATS21153FSTDJ A Adlam (Cardinia)
3PRINCE LARK4127419.58L Smith (Devon Meadows)
4AN THAT11155FSHD Murray (Napoleons)
5NAPALM RED2143619.47R L Dowler (Hallam)
6SIR RUSS45517NBTG W Hopes (Reservoir)
7KIRABILLI TONY81115NBTD R Drew (Dennington)
8GIFTED JAY JAY88178NBTJ W Johnson (Reservoir)
9CHILE RUM8826519.39S V Humphries (Locksley)
10LYKA GEE SIX75776FSHP R Trim (Devon Meadows)
Race No. 8Lion Quality Products02:31PM (VICtime)
Free For All event over 350 Metres at Healesville Of $1,180 Prizemoney.
1st: $825 2nd: $235 3rd: $120.

No.NameFormBestTrainer

1EARLY RETURN1313419.02R Ashworth (Cowwarr)
2INDEPENDENT LASS2222819.27D R Drew (Dennington)
3ARAGORN3731619.31C J Johannsen (Devon Meadows)
4SOUTHWOOD STONE4555819.65A J Scott (Cranbourne)
5SPEED CAMERA7424119.09J Condon (Tooradin)
6KASUNDI3435419.76C J Johannsen (Devon Meadows)
7CANDY FLOSS2111319.27G L Howell (Pearcedale)
8ALWAYS PUZZLED1658819.52R J Moles (Neerim East)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Lion Globes, Switches & Fuses02:48PM (VICtime)
Grade 5 event over 350 Metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MINER RUSH4421819.46S Clarke (Tooradin)
2EL ZHAR8751819.69A D Marum (Cranbourne)
3I’M THE COOLEST47221FSTDR J Cook (Stratford)
4LIMBURG LAYNE41174FSHP G Reivers (Lara)
5BIG INTENTION53373NBTS E Stefanos (Longwood)
6GOOD EFFORT YEAH1885619.84C J Johannsen (Devon Meadows)
7PATCH IN TIME78444NBTB A Scott (Pearcedale)
8MY SENORITA41627NBTJ Reddoch (Healesville)
9GALO’S GOLD5675819.66D K Geyer (Moolap)
10DANNY BE GOOD8853620.00S V Humphries (Locksley)
Race No. 10Winning Post03:06PM (VICtime)
Grade 5 event over 300 Metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MOONLITE SPICE44112NBTJ Formosa (Heathcote)
2READY FOR LOVE23433FSTDD R Drew (Dennington)
3PHILDAVIAN52475NBTN J Lund (Cranbourne)
4FITZY22255NBTA D Marum (Cranbourne)
5EL CORLEONE68T24NBTS Clarke (Tooradin)
6BOB ENLIM51265FSTDJ Formosa (Heathcote)
7RUNAWAY RALFY2587716.72R L Rogers (Eaglehawk)
8PREMIER MAGPIE2185316.91J Condon (Tooradin)
9SAPPHIRE FLEX26837NBTB A Davis (Lalor)
10JULIA JAY61577NBTJ Formosa (Heathcote)
Race No. 11Raw Meats03:23PM (VICtime)
Grade 5 event over 300 Metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1PARCHED72744NBTR L Rogers (Eaglehawk)
2KAYGEE’S GIRL64651NBTP Terry (Warragul)
3COMMON TELLS51857NBTS L Quinlan (Rushworth)
4PREMIER PIZAZZ34125NBTJ Condon (Tooradin)
5JUST A FANTASY2513217.01G W Sneyders (Nilma North)
6BROTHER HOG66234NBTS Waycott (Springhurst)
7VIKING TWO86383FSHM Matthews (Cape Clear)
8RUNAWAY BRIDE4236617.04C J O’Brien (Tallygaroopna)
9NUVOLA55474NBTF Manzocchi (Vermont)
10MOYARRA SUNSET63187NBTS J Waycott (Springhurst)
Race No. 12Lion Car Fridges03:41PM (VICtime)
Grade 5 event over 300 Metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1HARD DAY’S NIGHT1121116.35B Ender (St Albans)
2HAIRY GARRY21777NBTR F J Colpoys (Bass)
3BETCHA FLETCHA38373NBTG J D Brett (Werribee)
4DEL RIO24443FSTDJ Worsfold (Girgarre)
5MIGHTY MULLET28F13FSHJ M Doherty (Lake Goldsmith)
6UNFLEXABLE1435516.97M Filomeno (Craigieburn)
7NICK’S MY MATE2217PFSTDA Zampichelli (Bellfield)
8NOTHING MUCH43252NBTD Murray (Napoleons)
9DUNBRO ROYALE16FSHA Hyde (Anakie)
10ROUGEN’S 26157FSHS J Waycott (Springhurst)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments