Saturday, 8 March 2014

Greyhound Box Draw For Horsham – Saturday, 8 March 2014

Race No. 1White Hart Hotel5:26 PM (VIC time)
Maiden event over 410 metres at Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1BARJAS [M]7NBTP Hammerstein (Ararat)
2UNO COBRA [M]77583NBTD Gehan (Stawell)
3MOSHBERG (SA)[M]7NBTR Millington (Red Cliffs)
4TINY PROFIT [M]338F2NBTV Millington (Great Western)
5GHOST PROTOCOL [M]6NBTD Chandler (Minyip)
6SAM’S PLEDGE [M]3NBTT Comensoli (Wangaratta)
7ROCK OUT PIE [M]22224NBTL Woodhead (Drung)
8MOLLY’S PLEDGE [M]6NBTR Comensoli (Wangaratta)
9PLANETMAN (NSW)[M]Res.5FSHC Stanton (Clunes)
10ZAPPENING (NSW)[M]Res.FSHS Fisher (Warracknabeal)
Race No. 2Priceline Pharmacy – Horsham5:42 PM (VIC time)
Grade 5 event over 410 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LAMB SHANK (SA)[5]16761FSHR Millington (Red Cliffs)
2SOUTHWOOD DENIS [5]3124FFSHC Stanton (Clunes)
3KEEP ONE [5]32631NBTB Wilson (Mildura South)
4SENOR SOCKS (SA)[5]2441FSHR Britton (Lara)
5LITTLE BIT CRAZY [5]1443424.29(1)H Hartigan (Horsham)
6ELITE FAZE [5]3412NBTE Lloyd (Anakie)
7DYNA TAGER (NSW)[5]25146NBTJ Hunt (Avalon)
8RUNAWAY ELLIE (NSW)[5]62547FSHB Burns (Werribee)
9LEKTRA RHIANNA [5]Res.85675FSTDD Chandler (Minyip)
10WHY NOT BEAU [5]Res.25737NBTA Harding (Hamilton)
Race No. 3Max Wright Cars5:59 PM (VIC time)
Grade 5 event over 480 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1UNLEASH NITRO (NSW)[5]72623FSHB Weis (Portland)
2VELLOWAY [5]6143NBTJ Briffa (Lara)
3PRINCESS MOGAMBO [5]43442NBTS Boag (Smythesdale)
4SISCO COMET [5]33725NBTJ Galea (Lara)
5MANILA EXPRESS [5]35164NBTC Abbott (Edenhope)
6INDIAN INK [5]44147NBTK Breen (Lake Bolac)
7MISSY’S RETURN [5]5336127.62(1)W Hartigan (Horsham)
8VICTORIA PLEDGE [5]1262FSTDR Comensoli (Wangaratta)
9LUCKY KEEPER [5]Res.88177NBTB Weis (Portland)
Race No. 4Fig Tree Cafe6:19 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 480 metres at Horsham Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1OUT THIS WAY (NSW)[4]7211327.51(3)B Weis (Portland)
2ROCK DOMINATION (WA)[5]25245NBTJ Briffa (Lara)
3EL ROJO TINI [4]5341327.41(5)W Hartigan (Horsham)
4TIGEE [4]5463227.53(7)G ()
5IN THIS WAY (NSW)[4]3211527.35(7)B Weis (Portland)
6CHEAP CURRENCY [5]11311FSHJ Thompson (Pearcedale)
7PIPPA SHIRAZ [4]24223NBTR Britton (Lara)
8JOHNNY HERITAGE [5]21344FSTDM Chilcott (Heathcote)
9LUCKY KEEPER [5]Res.88177NBTB Weis (Portland)
Race No. 5Oscar Furniture Final (gobis)6:39 PM (VIC time)
S/E event over 480 metres at Horsham Of $72,550 Prizemoney.
1st: $43,750 2nd: $12,550 3rd: $6,250 GOBIS: $10,000.

No.NameFormBestTrainer

1HAWK ALONE [4]417F2NBTA Dailly (Anakie)
2MUSQUIN BALE (NSW)[4]1115227.17(5)A Dailly (Anakie)
3 (NSW)[3]1131126.76(1)B Ennis (Lara)
4EVIE’S ENTITY [3]2626226.94(1)L Smith (Devon Meadows)
5INNOCENT TIL [3]1818126.89(8)J Thompson (Pearcedale)
6PETER ROCKET [1]2832126.83(2)K Hellmuth (Pearcedale)
7EMPIRE ALLEN (NSW)[5]71332NBTA Dailly (Anakie)
8CRUMP (WA)[3]1244126.90(6)T Iwanyk (Pearcedale)
9 (NSW)[5]Res.23673NBTA Dailly (Anakie)
10SISCO RAGE [5]Res.15113NBTJ Galea (Lara)
Race No. 6 Memorial Gdr Final (gobis)7:04 PM (VIC time)
Mixed Four and Five Final event over 570 metres at Horsham Of $9,000 Prizemoney.
1st: $5,600 2nd: $1,600 3rd: $800 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1CAN CAN HURRICAN (NSW)[4]4522132.75(2)P Bouchier (Dennington)
2FULLY CHARGED [5]16424NBTS Barker (Elphinstone)
3BOSS [5]75244NBTP Bouchier (Dennington)
4RAPID TIDE [4]4264433.01(2)W Kirk (Melton West)
5MOONHAZE (WA)[3]1113132.52(1)D Fisher (Lara)
6BLONDE CAVIAR [5]25242NBTP Franklin (Moyston)
7STOP THE CLOCK [5]55453NBTV Giles (Bamawm)
8BLACK DEAUVILLE [5]24623NBTL Gorman (Tanjil South)
9CLOAK OF GOLD (NSW)[4]Res.38454NBTJ Rinaldi (Lethbridge)
10DESTINI GOLD [5]Res.66585NBTE Rinaldi (Lethbridge)
Race No. 7Grv Maiden Final (gobis)7:21 PM (VIC time)
Maiden Final event over 410 metres at Horsham Of $11,710 Prizemoney.
1st: $7,500 2nd: $2,140 3rd: $1,070 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1CODE BREAKER [5]5232123.33(6)G Couldridge (Sandon)
2MCKNIGHT [5]2251123.32(3)N Randles (Devon Meadows)
3LEMON PATCHWORK [5]53123.86(7)E Rinaldi (Lethbridge)
4BOBBY HERITAGE [5]3541223.86(7)M Chilcott (Heathcote)
5SHEILA BLIGE [M]32NBTB Divirgilio (Devon Meadows)
6CHARLIE’S PLEDGE [M]3322NBTT Comensoli (Wangaratta)
7SCUNITZA SPEED [M]22NBTB Panetta (Melton West)
8LEKTRA ROLLY [5]8671123.66(2)D Chandler (Minyip)
9LADY TOY [M]Res.23NBTN Gost (Little River)
10WOOFENDEN [M]Res.33NBTA Smedts (Cudgee)
Race No. 8Horsham Cup Consolation7:44 PM (VIC time)
Special Event event over 480 metres at Horsham Of $10,000 Prizemoney.
1st: $7,000 2nd: $2,000 3rd: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1PRUE BALE (NSW)[5]38344NBTA Dailly (Anakie)
2SISCO GOOD [5]23323NBTR Galea (Brookfield)
3TYRONIMO [4]12544NBTW Vassallo (Devon Meadows)
4OLLIE BALE (NSW)[5]23673NBTA Dailly (Anakie)
5CAMPASPE WILL [5]16164NBTN Walls (Melton)
6ZULU ZIRCON (NSW)[5]13124NBTJ Thompson (Pearcedale)
7CLONE YOUR OWN (NZ)[4]24343NBTR Britton (Lara)
8SISCO RAGE [5]15113NBTJ Galea (Lara)
9GOLD TOWN [4]Res.5461527.13(7)J Hunt (Avalon)
10TICK BALE (NSW)[4]Res.2133527.39(6)J Hunt (Avalon)
Race No. 9Silvia Penny Memorial Final (gobis)8:04 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 410 metres at Horsham Of $8,500 Prizemoney.
1st: $5,250 2nd: $1,500 3rd: $750 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1CHEVY SPARK (NSW)[5]73352NBTE Lloyd (Anakie)
2YAKAR BALE (NSW)[5]55552NBTJ Hunt (Avalon)
3KIRABILLI ROY [4]6327123.67(1)H Baxter (Harrow)
4ATOMIC BEACH (NSW)[4]3122123.44(7)T Lindsay (Tanjil South)
5PERNICKETY [4]7466123.55(1)C Fisher (Brim)
6WALKAWAY ABLAZE (NSW)[5]51252NBTD Geall (Lara)
7INVENTOR [4]3382123.25(4)G Peach (Cape Clear)
8MONARCO [4]1421323.82(8)C Abbott (Edenhope)
9WALKAWAY AGAIN (NSW)[5]Res.8352523.87(3)M Niele (Berringa)
10ELITE FAZE [5]Res.3412NBTE Lloyd (Anakie)
Race No. 10Dellar’s Barbeques Galore8:29 PM (VIC time)
Mixed 3/4 event over 410 metres at Horsham Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1ABRASIVE MANNER [4]5415323.44(1)S Fisher (Lara)
2SUPER LEGGERA [4]8261323.80(1)G Couldridge (Sandon)
3LEESA BENZ (QLD)[4]5112623.51(8)D Geall (Lara)
4ONTARIO LADY (SA)[4]3672623.35(5)K Prowse (Red Cliffs)
6LEEFULL SHOT [4]7576523.34(7)R Millington (Red Cliffs)
7NICE MEETING YA [3]3117423.59(1)S Fisher (Warracknabeal)
8BLUE NOISE [4]5575323.66(3)C Stanton (Clunes)
Race No. 11 Program8:51 PM (VIC time)
Grade 5 event over 410 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MAGGIE’S REVENGE [5]35F77FSTDP Bartlett (Bamawm)
2STARBRIGHT GIRL [5]5746123.95(5)V Millington (Great Western)
3RIVERSIDE BILLIE [5]66442FSHR Gladman (Delacombe)
4CASMAC (NSW)[5]16512FSHB Stamenkovic (Two Wells)
5APATCHY BRO [5]82841FSHC Stanton (Clunes)
6DISRUPTIVE SPIN [5]31264NBTN Lund (Longwarry)
7ICEMAN LANG [5]33676FSHB Weis (Portland)
8QUICK HITCH [5]53317NBTS Waycott (Springhurst)
9CAPACITY [5]Res.77861NBTA Mooney (Amherst)
10KIARA (NSW)[5]Res.73687NBTJ Hardy (Avoca)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments