Saturday 9th March 2013

Greyhound Box Draw For Horsham – Saturday 9th March 2013

Race No. 1Scott Petroleum05:42PM (VICtime)
Maiden event over 410 Metres at Horsham Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1REMLAW RAIDER75325NBTC Fisher (Brim)
2CRYMELON PREMIER75228NBTI S Bibby (Warracknabeal)
3CLASSIC CASH5NBTJ R Britton (Anakie)
4ROCK MONSTER75564NBTJ Sharp (Lara)
5MONSTROSITY5NBTR W Taylor (Warracknabeal)
6WHIZ KID223NBTL E Franklin (Willaura)
7ALI BARBER57638NBTJ R Weir-Smith (Dooen)
8DUSTNADO1FSHS M Hoffman (Paralowie)
9MAYBE A FLIRTFSHN E Millington (Cardross)
10HOT GAME7FSHA Langton (Anakie)
Race No. 2Warrack Pest Control05:59PM (VICtime)
Maiden event over 480 Metres at Horsham Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1LOVETTEFSHN E Millington (Cardross)
2DARGO STREET54744FSHE L Lloyd (Anakie)
3SEISMIS SEIGEFSHJ Borg (Maryborough)
4WARNING37FSTDJ Borg (Maryborough)
5CASH RATE5FSTDJ R Britton (Anakie)
6CRYMELON SUNRISE22364NBTI S Bibby (Warracknabeal)
7NELLY ALLENFSHG J Bate (Lara)
8WE’RE HOPING43545FSTDJ Sharp (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Oscar Furniture06:22PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 410 Metres at Horsham Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1BEST PERFUME62136FSHT Womann (Lara)
2BLACK FLEET53734FSHT R Sharp (Melton West)
3POPPIN’ OFF53765NBTY Andrews (Cranbourne North)
4INDEPENDENT LASS1142223.57D R Drew (Dennington)
5TAPER JEAN GIRL11142NBTG R George (Beulah)
6KIKO’S BOY5356223.60G R George (Beulah)
7PROVEN CUE71345NBTP J Mccoll (Kooroocheang)
8OUT TO RAGE4183723.50C Fisher (Brim)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 43wm/mixxfm06:39PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 480 Metres at Horsham Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1CHUCKIE CHEESE41734NBTR W Taylor (Warracknabeal)
2DR. THANOS46814FSHW J Mcmahon (Darriman)
3BURRA BLUE43537NBTP R Lambert (Melton)
4WATTLE BEE66286NBTA Langton (Anakie)
5WERYNSKI21271FSTDJ Thompson (Pearcedale)
6LA PORSCHE42322FSTDB J Duffy (Ballan)
7DR. ROSLYN53343FSHJ L Mcmahon (Darriman)
8PERNICKETY3114527.32C Fisher (Brim)
9DR. PYROIS23655FSHJ L Mcmahon (Darriman)
10CLAM DIGGER DAN43826FSHT Womann (Lara)
Race No. 5Sylvia Penny Memorial Final06:56PM (VICtime)
Grade 5 Final event over 410 Metres at Horsham Of $7,157,430 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $7,151,000.

No.NameFormBestTrainer

1SOUTHWOOD PADDY5811123.17C V Kelly (Warrnambool)
2EXTRAORDINARY2124123.64Y Andrews (Cranbourne North)
3DANYO’S VASSY6175123.26N S Ryan (Devon Meadows)
4MISS TREW STAR3137123.33T Womann (Lara)
5ALBERT BALEF2F22NBTM A Delbridge (Balliang)
6WHAMMY1783123.27D R Drew (Dennington)
7ZIPPING DAMO1855123.22P Dapiran (Seymour)
8DANYO’S BOY5221123.41N S Ryan (Devon Meadows)
9TRUE TO GOD57642NBTT Womann (Lara)
10EMOTION PRINCESS36382NBTJ A Sharp (Lara)
Race No. 6Jan Wilson Memorial (gdr) Final07:17PM (VICtime)
Grade 5 Final event over 570 Metres at Horsham Of $7,707,940 Prizemoney.
1st: $5,400 2nd: $1,540 3rd: $7,701,000.

No.NameFormBestTrainer

1SACHIN BALE6434132.77M A Delbridge (Balliang)
2WHY NOT RENAE74463NBTW T Gray (Wendouree)
3WHERE’S BETTY34452NBTP J Mccoll (Kooroocheang)
4CHEAP CHAMP23383NBTD R Vigor (Lara)
5DIDDA JOE6225132.65D J Williams (Bannockburn)
6OUR PALE ALE22332NBTB J Grant (Ross Creek)
7TAKE IT HOME76832NBTJ A Sharp (Lara)
8DEFIB DARYL4213132.59J R Maple (Little River)
9PEPPER SHOT42673NBTT L Turnbull (Crowlands)
10PRINCE VAPOUR64524NBTF Carbone (Inglewood)
Race No. 7Grv Vbis Maiden Series Final07:39PM (VICtime)
Maiden Final event over 410 Metres at Horsham Of $10,710,640 Prizemoney.
1st: $7,500 2nd: $2,140 3rd: $10,701,000.

No.NameFormBestTrainer

1GLASSES UP1123.39J Thompson (Pearcedale)
2VELOMAGIC2123.65D J Williams (Bannockburn)
3DR. EZECHIEL3451223.52W J Mcmahon (Darriman)
4DIRTY ANGEL642NBTS Bonaccurso (Mount Mercer)
5CRUISER SUNDAY22NBTG Borg (Maryborough)
6MISS HOT VEGAS2733123.41T Womann (Lara)
7KIRABILLI SYD2123.55D R Drew (Dennington)
8POWER KNOCKA42NBTJ Sharp (Lara)
9RED HOT MILLIONST651323.61T Womann (Lara)
10WHIZ KID223NBTL E Franklin (Willaura)
Race No. 8Wimmera Mail Times Horsham Cup08:07PM (VICtime)
S/E Group 2 event over 480 Metres at Horsham Of $600,064,000 Prizemoney.
1st: $42,000 2nd: $12,000 3rd: $600,010,000.

No.NameFormBestTrainer

1PROVEN MADDY1545126.99W A Vassallo (Devon Meadows)
2PETER ROCKET1882127.01K Hellmuth (Pearcedale)
3VAPOUR STORM3111127.05R A Cunningham (Devon Meadows)
4FULLY ADVANCED1252126.89G J Bate (Lara)
5VOLTAGE PEAK4761126.94J Borg (Maryborough)
6BUBBA’S DREAM5141126.83K Bailey (Stratford)
7STAGGER5411126.91G W Selkrig (Devon Meadows)
8MEPUNGA GEORDIE12352NBTJ R Britton (Anakie)
9NITRO CEE11532NBTW A Vassallo (Devon Meadows)
10RONAN IZMIR11712NBTJ Thompson (Pearcedale)
Race No. 9Barangaroo Boutique Wines08:34PM (VICtime)
Grade 5 event over 480 Metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1RED HOT MILLIONST6513FSTDT Womann (Lara)
2TWO STROKE PAT61511FSHR P Cunneen (Moe South)
3DR. PAULIE21622NBTL Delbridge (Balliang)
4IRON MAN26153FSHJ R Britton (Anakie)
5DR. ELROY42332FSHJ L Mcmahon (Darriman)
6OH MAN54182NBTS W Fisher (Warracknabeal)
7LOLLY BALEF3134NBTM A Delbridge (Balliang)
8ALLEN QUIMBY25435NBTM A Delbridge (Balliang)
9PROVEN WILL67274FSHJ Thompson (Pearcedale)
10PROVEN TRENDY13FSTDG R George (Beulah)
Race No. 10Horsham Lighting & Decor08:51PM (VICtime)
Grade 5 event over 410 Metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PITA MILO12323FSHR P Cunneen (Moe South)
2YES WE DID12282FSHL Hellmuth (Pearcedale)
3MILLY MOOKA88178NBTJ R Weir-Smith (Dooen)
4DRAINER21322FSHR P Cunneen (Moe South)
5ME AN KOBI55167FSTDD W Jones (Haddon)
6VINTAGE BURGUNDY24275NBTJ R Britton (Anakie)
7DR. SUNOVA76T17FSHW J Mcmahon (Darriman)
8TOTALLY ADVANCED1558524.04N E Millington (Cardross)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Greyhound Adoption Program09:09PM (VICtime)
Grade 5 event over 410 Metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MISS RONNY164FSHJ R Britton (Anakie)
2KNOCKIN’ NOWHERE15444FSHR P Cunneen (Moe South)
3REEKAY BOUND5438623.89C Fisher (Brim)
4NOT OUT41523.85C E Abbott (Edenhope)
5HIGHLY ADVANCED8221323.47N E Millington (Cardross)
6KRAJICEK8553PNBTK J Ashton (Charlton)
7QUEER BANANA35132FSHR P Cunneen (Moe South)
8YAKIMOVA35858NBTK J Ashton (Charlton)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments