Tuesday, 10 May 2016

Greyhound Box Draw For Horsham – Tuesday, 10 May 2016

Race No. 1Crymelon Kennels3:27 PM (VIC time)
Maiden event over 410 metres at Horsham Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK SHEEP [M]77633NBTJ Hardy (Ballarat)
2BARBY QUE [M]FSHC Russell (Kyabram)
3PERCY’S REBEL [M]34FSHD Fisher (Lara)
4HUGE STORM (NSW)[M]FFSHM Lloyd (Anakie)
5VECTIS SECRET [M]25NBTJ O’neill (Horsham)
6MIGHTY WINSTON (NSW)[M]27352NBTS Fisher (Lara)
7SLEEK NITRO [M]FSHB Fullerton (Red Cliffs)
8GOLDEN PLANET [M]55FSHD Fisher (Lara)
9PLANETTE [M]Res.FSHC Russell (Kyabram)
10RICO JAKIT (NSW)[M]Res.FSHC Abbott (Edenhope)
Race No. 2The Weekly Advertiser3:52 PM (VIC time)
Grade 7 event over 410 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SWIFT JARAIG (TAS)[7]27347NBTJ Hooke (Huntly)
2JARVIS BAY [7]2421FSHT Womann (Lara)
3CAIRNLEA SHAZZA [7]53178NBTT Salter (Crowlands)
4ORIENTAL PRINCE [7]46615FSHA Blake (White Hills)
5ORIENTAL KATANA [7]64675NBTA Blake (White Hills)
6FLASH DEEDS [7]25577NBTG Taylor (Allansford)
7MORE IRISH [7]42453NBTK Mugavin (Killarney)
8JEN SHEN [7]24841NBTA Harding (Hamilton)
9LABOOMBA [7]Res.6758724.01(6)R Glen (Birchip)
10ULTRA BRIGHT [7]Res.7866423.66(7)R Martin (Merbein)
Race No. 3Mackay’s Leading Edge Jewellers4:07 PM (VIC time)
Grade 6 event over 410 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SCORCHING LILLY (NSW)[6]17673NBTC Colaiacovo (Mildura)
2BUSHMAN’S POEM (NSW)[6]1331FSHP Bouchier (Dennington)
3SIX THIRTY NEWS [6]11P6824.10(2)J O’neill (Horsham)
4EN KAY GEE (NSW)[6]2724323.65(1)S Bull (Snake Valley)
5THOMELI ROAR [6]25464NBTG Taylor (Allansford)
6ALLEN EARNER (NSW)[6]5345623.63(4)T Womann (Lara)
7BRAZEN FOOL [6]14231NBTJ Guy (Horsham)
8RED HOT BELLA [6]24F33NBTM Fullerton (Red Cliffs)
9GOLD ROCKER [6]Res.824F4NBTR Wombwell (Coleraine)
10GAN CAO SHEN [6]Res.87774NBTA Harding (Hamilton)
Race No. 4White Hart Hotel Final4:27 PM (VIC time)
Mixed 6/7 Final event over 410 metres at Horsham Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1ZULU AEGIS (NSW)[5]4423123.49(1)D Fisher (Lara)
2JUST TOOIE [6]2532123.94(4)D Gehan (Stawell)
3CHIEF MINGO [4]2541123.53(3)V Giles (Bamawm)
4FRUIT SPICE (NSW)[6]13322NBTV Giles (Bamawm)
5ZULU HERCULES (NSW)[6]32172NBTD Fisher (Lara)
6TWO TIME [5]3421123.44(6)J Sharp (Lara)
7GIROUD [6]53552NBTG George (Beulah)
8UNLOCKED [6]16552NBTG Peach (Cape Clear)
9SCORCHING LILLY (NSW)[6]Res.17673NBTC Colaiacovo (Mildura)
10RED HOT BELLA [6]Res.24F33NBTM Fullerton (Red Cliffs)
Race No. 5Fig Tree Cafe (1-4 Wins)4:50 PM (VIC time)
Restricted Win event over 570 metres at Horsham Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1SPRING DRIFTER (NSW)[6]46536NBTK Lloyd (Anakie)
2SWEET CHILLY [6]58T68NBTT Salter (Crowlands)
3SOUTHWOOD MARGO [7]44435FSTDP Crawley (Mortlake)
4HEBE GEE BEES [7]5546132.68(3)R Moore (Devon Meadows)
5LYON ROSE [5]22716FSHC Billington (North Portland)
6MAXIMUM STRIKE [5]14634FSHC Russell (Kyabram)
7MAD BEKIM [5]36336FSTDP Smoor (Durham Ox)
8LUKEY BOY (SA)[5]42623NBTC Jaensch (Curlwaa)
Race No. 6Olsen & Carter Pty Ltd5:08 PM (VIC time)
Grade 5 event over 480 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1JOHN’S MAGIC [5]46438FSHC Russell (Kyabram)
2POCKET KINGS [5]48886NBTJ Galea (Brookfield)
3FEAR HELVETIA (SA)[5]4452127.53(1)R Wombwell (Coleraine)
4FLUKE OF FANTASY [5]1244827.27(3)P Crawley (Mortlake)
5TALANJEE STIFF [5]75132FSTDG Taylor (Allansford)
6NUSSIN MUCH [5]14343NBTD Fisher (Lara)
7COAST [5]1615427.48(2)R Millington (Red Cliffs)
8STARBRIGHT TARA [5]6526427.29(5)V Millington (Great Western)
9HOME RUNNER [5]Res.11364NBTE Lloyd (Anakie)
10EVENING MAJOR [5]Res.61514FSHH Gilders (Invermay)
Race No. 7Wilkie Couriers Pty. Ltd. (3-6 Wins)5:25 PM (VIC time)
Restricted Win event over 570 metres at Horsham Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1CHEESE YA LATER [5]13623FSTDG Euvrard (Laen)
2SUGAR HIT JOHNNY (NSW)[5]52211FSTDB Marshall (Pentland Hills)
3NITRO PRINCESS [5]16164NBTC Russell (Kyabram)
4SISCO GILLIE [5]62345FSTDJ Galea (Lara)
6LORD KITCHENER [5]66147NBTJ Weir-smith (Dooen)
7SAYWAH TONAYO [4]2535132.36(2)L Lenehan (Koroit)
8MI DIABLO [5]865F4NBTJ O’neill (Horsham)
Race No. 8Oscar Furniture5:43 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 480 metres at Horsham Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1SISCO WAKE [4]4755427.36(6)D Galea (Lara)
2HUSH NOW (NSW)[5]64245FSHB Bravo (Lovely Banks)
3STEFANOVIC [4]5653127.25(7)G Peach (Cape Clear)
4WAYMORE’S BLUES [4]53336NBTB Bravo (Lovely Banks)
5PANTERA NERA (NSW)[5]11141FSHG Burke (Hazelwood North)
6ALLEN DYNAMO (NSW)[4]3425327.19(1)T Womann (Lara)
7GLITTERBUG [4]6441527.35(5)G George (Beulah)
8SMART MAXWELL [5]5743627.19(5)H Hartigan (Horsham)
9SISCO SWIFT [5]Res.22363FSTDM Cimarosti (Lara)
10SPRING TOPAZ (NSW)[5]Res.61531NBTM Lloyd (Anakie)
Race No. 9Dellar’s Barbeques Galore6:02 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 480 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1POKER DATE (NSW)[6]6623127.56(5)S Fisher (Lara)
2SOUTHWOOD HAZEL [6]12284NBTP Crawley (Mortlake)
3PARAPHERNALIA [6]43672NBTJ Guy (Horsham)
4CRACKERJACK SAM [6]33118FSTDA Courts (Corio)
5NINTH BRIGADE [7]2732227.79(8)R Taylor (Warracknabeal)
6ZAMPERINI (NSW)[6]54143FSHB Bravo (Lovely Banks)
7STOCKTAKE [6]24543NBTG Peach (Cape Clear)
8FLICK FLASH [6]12722NBTP Hooper (Toolleen)
9CARVE [7]Res.75727NBTD Fisher (Lara)
10VELO GIRL [6]Res.56755NBTS Fullerton (Red Cliffs)
Race No. 103wm/mixx Fm6:18 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 410 metres at Horsham Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1HETALIA BALE (NSW)[5]17254NBTT Womann (Lara)
2CRACKERJACK ANDY [5]73666FSTDA Courts (Corio)
3LITTLE POOKIE [5]7343823.57(1)T Galea (Brookfield)
4PACIFIC ANGEL [5]23217NBTC Smith (Wonwondah)
5REBEL LADY [4]8222423.38(7)R Millington (Red Cliffs)
6MOJITO MAYHEM (SA)[5]11557NBTP Franklin (Moyston)
7WEST ON TEDDY (TAS)[4]75367NBTS Bull (Snake Valley)
8MY GIRL CHLOE [4]1618423.28(8)B Bravo (Lovely Banks)
9ABALONEY [5]Res.7818623.64(8)K Prowse (Red Cliffs)
10FEAR THE FOX [5]Res.5468723.78(2)M Bland (Cardross)
Race No. 11Greyhound Adoption Program6:40 PM (VIC time)
Grade 5 event over 410 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PARAMOUNT ARROW [5]2686323.93(8)S Kruckel (Lake Goldsmith)
2SUSPICIOUS PETE [5]1554223.62(4)K Lloyd (Anakie)
3SUNNY AURA (NSW)[5]46161NBTC Jaensch (Curlwaa)
4FROZEN NITRO [5]74816NBTJ Sharp (Lara)
5JARAIG GANGSTER (TAS)[5]47456NBTW Hooke (Huntly)
6SUSPICIOUS SAM [5]8155823.71(2)M Lloyd (Anakie)
7TIP TOP TIARN (SA)[5]1814423.57(7)C Jaensch (Curlwaa)
8SWIFT LACEY (SA)[5]82675NBTA Harding (Hamilton)
9GOTHAM’S HERO [5]Res.43567NBTC Abbott (Edenhope)
10BABS BALE (NSW)[5]Res.77636NBTT Womann (Lara)
Race No. 12Stagger At Stud6:55 PM (VIC time)
Grade 5 event over 410 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DYNAMIC SPIN [5]44125NBTJ Sharp (Lara)
2GOLDEN WARRIOR [5]1183323.53(8)J Sharp (Lara)
3BARKED OFF (NSW)[5]72623FSHK Lloyd (Anakie)
4ALLEN JEER (NSW)[5]26271NBTT Womann (Lara)
5GRAND SLAM DIVA (NSW)[5]25488NBTM Lloyd (Anakie)
6MAXIMUM BELLA [5]73118NBTA Courts (Corio)
7THANKS CHERYL [5]3343223.35(2)P Smith (Wonwondah)
8RED HOT MILLIE [5]3325623.50(6)B Fullerton (Red Cliffs)
9ABALONEY [5]Res.7818623.64(8)K Prowse (Red Cliffs)
10BOVELO [5]Res.3784723.53(6)M Fullerton (Red Cliffs)