Tuesday 12th October 2010

Greyhound Box Draw For Horsham – Tuesday 12th October 2010

Race No. 1Peter Carter Mobile Phones03:54PM (VICtime)
Grade 5 event over 410 Metres at Horsham Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1AUSTRALE BALE82357S J Collins (Lake Goldsmith)
2WINDMILL WARRIOR174F3T Womann (Lara)
3BUBBLE BURST33253J R Weir-Smith (Dooen)
4PUZZLE TEDDY34426D J Fisher (Yangery)
5LIL BIT BOND8718FN D Roney (Apsley)
6THAT’S MACTIME56133B J Shepheard (Glencoe)
7AROLOK OOGLE316D J Fisher (Yangery)
8COME THE BOUNCE32262J Toye (Ararat)
9SISCO FLAME66368R G Busch (Drysdale)
10NORTHERN NICK75641N R Tait (Wangaratta)
Race No. 2R & R Fundraising Final (gobis)04:14PM (VICtime)
Maiden Final event over 480 Metres at Horsham Of $152,250 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150,900.

No.NameFormTrainer

1ZUBIN BALE51G J Bate (Lara)
2ULTIMATE PASSION251H L Collins (Lake Goldsmith)
3AHANA BALE2G J Bate (Lara)
4MARY’S SWEET AZZ6543M A Woodhead (Drung)
5TEXAS DAISY25453K W Butters (Grassmere)
6MINU BALE82G J Bate (Lara)
7ZENA BALE661G J Bate (Lara)
8CASH AZZ4842L J Woodhead (Drung)
9KORI REIGN35253R L Clayfield (Penola)
10ANAHITA BALE4G J Bate (Lara)
Race No. 3Ivan Cornell (delcross Racing)04:34PM (VICtime)
Novice Grade 5 event over 570 Metres at Horsham Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1EMM CEE GEE44527J R Weir-Smith (Dooen)
2HONEST ROZZIE55545P S Matthews (Burrumbeet)
3COFFEE BLACK54568S E Stefanos (Longwood)
4DONNA MATRIX42214S G Northey (Brunswick West)
5BEACH62484D Murray (Napoleons)
6GLENVILLE MAGGIE2516R L Clayfield (Penola)
7LION KING32832C S Siekman (Denison)
8EL QUEENIE46466W E Powell (Donald)
9YES DARLING73786A R Harding (Hamilton)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Mcdowall’s Iga04:50PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 410 Metres at Horsham Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1RICEY22121B J Stephens (Tooborac)
2SUDDEN STATUS15724C Smith (Wonwondah)
3NED’S PEDRO45464T Womann (Lara)
4SPANISH STEPS26262N D Roney (Apsley)
5COCO LIGHTNING35321C S Siekman (Denison)
6CRIME FIGHTER35317C V Kelly (Warrnambool)
7PARKER BALE51781S J Collins (Lake Goldsmith)
8BENARA JOHN34665B M Casey (Penshurst)
9BUNNY THUNDER15643N R Tait (Wangaratta)
10SISCO BLUES57484L M Connelly (Norlane)
Race No. 5Big Spring Mount P/l05:09PM (VICtime)
Grade 5 event over 480 Metres at Horsham Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1SAINT BODDSMITH87442S E Stefanos (Longwood)
2HOT SENSATION73556T Womann (Lara)
3SECRET SHIRAZ18377D Murray (Napoleons)
4TYE ME DOWN14587T Womann (Lara)
5TRUCKIE22468J Vassallo (Cape Clear)
6SHIRAZ POINT72815A J Hitchcock (Tennyson)
7GIBBSY 125F4N R Tait (Wangaratta)
8MIDNIGHT LAMP21561R Clark (Toolleen)
9CHIEF IMPOSER75545D K Chandler (Minyip)
10STAR OF PEDRO75556H L Collins (Lake Goldsmith)
Race No. 6Harvey Norman Computers Final (gobis)05:27PM (VICtime)
Grade 5 Final event over 480 Metres at Horsham Of $1,875 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormTrainer

1DISRAELI44112R Clark (Toolleen)
2TRANS EXPRESS12153K ( P Mugavin (Killarney)
3ONYA JACK3F251B J Stephens (Tooborac)
4TRACTOR MAX52521D J Baker (Carnegie)
5SHINTARO SAMURAI26152R Clark (Toolleen)
6ONYA SPLASH12513B J Stephens (Tooborac)
7PAID REWARD65372K ( P Mugavin (Killarney)
8LADY LATINO15851E R Vigor (Anakie)
9HOUND DEEDS81153R W Walsh (Koroit)
10GIBBSY ON FIRE125F4N R Tait (Wangaratta)
Race No. 7Horsham Trading & Engineering05:44PM (VICtime)
Grade 5 event over 480 Metres at Horsham Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1HOOVER IT66654K W Butters (Grassmere)
2RIVER MISS58347T Womann (Lara)
3BARON SAMEDI85851C M Taylor (Raywood)
4RUFUS REX32476D Murray (Napoleons)
5DEAD RISING63748S E Stefanos (Longwood)
6LUNGILE LOCH42346C S Siekman (Denison)
7SUPER ED67217C S Siekman (Denison)
8SAINT PAULI71624T Womann (Lara)
9MIA SAMANTHA85755G W Selkrig (Devon Meadows)
10STAR OF PEDRO75556H L Collins (Lake Goldsmith)
Race No. 806:02PM (VICtime)
Mixed 3/4 event over 480 Metres at Horsham Of $1,875 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormTrainer

1FANTASY QUEEN11124R Clark (Toolleen)
2RAVISSANTE73338G R George (Beulah)
3SAFFRON SWEETIE43F67E R Vigor (Anakie)
4FLICKERING SURF34125C S Siekman (Denison)
5 INN31223G W Selkrig (Devon Meadows)
6BLEDISLOE35742D J Fisher (Yangery)
7MISTAKEN SAINT54521S E Stefanos (Longwood)
826754G J Bate (Lara)
9NORTON BONDF5188B W James (Lower Norton)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Woody’s Topcut Meats06:19PM (VICtime)
Novice Grade 5 event over 570 Metres at Horsham Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1FACE THE 36488G J Bromley (Epsom)
2BONBON BELLE28683J C Burow (Penshurst)
3MAYBE MOLLY73434G F Taylor (Allansford)
4SPARK A LIGHT44432K W Creece (Portland)
5WARRICK QUEEN33763P L Rowan (Warrnambool)
6CINDY’S DELORIAN56843C S Siekman (Denison)
7BORA BAY33733B J Fish (Dennington)
8WILLIE LIMES61863P Bouchier (Warrnambool)
9YES DARLING73786A R Harding (Hamilton)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Exchange Hotel06:38PM (VICtime)
Grade 5 event over 480 Metres at Horsham Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1TIME MATTERS42323N R Tait (Wangaratta)
2ON TIME RUNNER52346L Smith (Maryborough)
3PURE ARANDT54512S E Stefanos (Longwood)
4BLUE JUICE78355M F Bourke (Breakwater)
5MYER BALE14686S J Collins (Lake Goldsmith)
6JUST ONE OVER45471P J Grills (Lara)
7FLOREAT PICA41542J R Weir-Smith (Dooen)
8POLAR GRANGE42444I R Vigor (Anakie)
9CHIEF IMPOSER75545D K Chandler (Minyip)
10MIA SAMANTHA85755G W Selkrig (Devon Meadows)
Race No. 11Bill & Barbara Powell (tier 3)06:54PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 480 Metres at Horsham Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1MAGGIE JANE56475A R Harding (Hamilton)
242167B J Shepheard (Glencoe)
3PEDRA BRANCA54444L Smith (Maryborough)
4PINK LA VIVA66165I R Vigor (Anakie)
5HOT VENUS36376J C Burow (Penshurst)
6GLAMOUR GLOW65656G R George (Beulah)
7SHARK GRANGE66254D R Vigor (Lara)
8TAMI FLEW21574R Clark (Toolleen)
9YABBIE’S A CAMO55621M E Cameron (Penshurst)
10OUR MAN BOND32366N D Roney (Apsley)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments