Tuesday 15th March 2011

Greyhound Box Draw For Horsham – Tuesday 15th March 2011

Race No. 1Shelton & Lane Stationery Ht103:54PM (VICtime)
Maiden Heat event over 410 Metres at Horsham Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormTrainer

1EXPRESSIVE EYES5J Borg (Maryborough)
2OUR MO236S R Blacksell (Cape Bridgewater)
3LINDALE BUZZD R Leathan (Maryborough)
4DOMAIN ROAD66633D F Gehan (Stawell)
5DYNA DIEGOA L Dailly (Anakie)
6DYNA RITA3827A L Dailly (Anakie)
7DYNA DARA6228G J Bate (Lara)
8CONGO MAN44J Chilcott (Heathcote)
9ROSYTH STAR45354A J Williams (Bushfield)
10DERRELL’S DIVA54627J P Tolson (Adelaide Lead)
Race No. 2Shelton & Lane Stationery Ht204:14PM (VICtime)
Maiden Heat event over 410 Metres at Horsham Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormTrainer

1DYNA BROWNLOW23A L Dailly (Anakie)
2RUN LIKE WILVERR W Taylor (Warracknabeal)
3MILLY FAITH6J R Weir-Smith (Dooen)
4DYNA CONKA L Dailly (Anakie)
5BURNING DOLL7463M A Woodhead (Drung)
6BLACK KRYPTONITE325J Chilcott (Heathcote)
7SCOTTY’S ESCAPE64623S R Blacksell (Cape Bridgewater)
8ACROSS THE DRINK52625G J Bate (Lara)
9MISS MIDGET24448K P Gavin (Killarney)
10PURE BANDIT72546J P Psaila (Little River)
Race No. 3Shelton & Lane Stationery Ht304:34PM (VICtime)
Maiden Heat event over 410 Metres at Horsham Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormTrainer

1DYNA ARIEL3A L Dailly (Anakie)
2PURE MIDNIGHT62M Lanyon (Sunbury)
3DYNA SHAYLA27625A L Dailly (Anakie)
4LESLIE’S EXPRESS762J R Weir-Smith (Dooen)
5GULLY GOLDR W Taylor (Warracknabeal)
6BOY IT’S SANDY66G J Bate (Lara)
7SOUTHWOOD SHELLY53757J M Drennan (Laang)
8MY LITTLE LIBBY64276A Cole (Lara)
9MOCHA MOO JUICE78416R D Brook (Elliminyt)
10LIKA TORNADO2T554A Courts (Corio)
Race No. 4Shelton & Lane Stationery Ht404:50PM (VICtime)
Maiden Heat event over 410 Metres at Horsham Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormTrainer

1ALCATRAZ44H M Hartigan (Horsham)
2PROVEN SPRITE56128L Smith (Maryborough)
3BOYS PRIDE23454M J Gibbons (Lara)
4ICENI SPY66S A Gray (Broken Hill)
5DYNA GALAA L Dailly (Anakie)
6SHECKLER3D F Gehan (Stawell)
7DIRTY BIRD2224A L Dailly (Anakie)
8JANILLA5J R Cummings (Horsham)
9CASUAL UNO654J R Weir-Smith (Dooen)
10WONGAWILLI ROSA53644G J Bate (Lara)
Race No. 5Winning Glory Syndications05:09PM (VICtime)
Grade 5 event over 480 Metres at Horsham Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormTrainer

1LIKE A CHARM77455S N Fisher (Lara)
2AMPED26247D Murray (Napoleons)
3LEKTRA SWIFT44525A L Dailly (Anakie)
4TOUCH OF CHARM71776D J Fisher (Lara)
5ALL INN BRADY65155G J Glass (Kyabram)
6COOL ELEGANCE12546A A Graham (Portland)
7MOJITO HONITO27325N A Stanley (Portland)
8LEKTRA BAZ44536A L Dailly (Anakie)
9LEKTRA GOLD44776A L Dailly (Anakie)
10DOLL’S HOT AZZ66465L J Woodhead (Drung)
Race No. 6Horsham Betta Electrical05:27PM (VICtime)
Grade 5 event over 480 Metres at Horsham Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormTrainer

1BRONTE’S BEST51424K M Bravo (Lovely Banks)
2KID CUDI88534A L Dailly (Anakie)
3ZLATAN74736S N Fisher (Lara)
4LEKTRA BOB12538A L Dailly (Anakie)
5KELLY’S PIX35188L Smith (Maryborough)
6LEKTRA BILLY31247A L Dailly (Anakie)
7WHERE’S GINGER85516B J Shepheard (Glencoe)
8WYNDHAM FLYER33655N A Stanley (Portland)
9DOLL’S HOT AZZ66465L J Woodhead (Drung)
10LEKTRA GOLD44776A L Dailly (Anakie)
Race No. 7Big Spring Mount P/l Ht105:44PM (VICtime)
Mixed 4/5 Heat event over 410 Metres at Horsham Of $1,660 Prizemoney.
1st: $1,165 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormTrainer

1TEE MURPHY28142M A Mcguire (Raglan)
2BLUEY’S JOY87641M Lanyon (Sunbury)
3ROYAL CONTESSA66175S E Stefanos (Longwood)
4COCO BALE28477G J Bate (Lara)
5HE AIN’T CASPER13647R Harrowfield (Colac)
6TOBY STRESS43613K Quinn (Cundare)
7TRICKSY CRUISE14463J Chilcott (Heathcote)
8TALONNER26113G R George (Beulah)
9MY CHAPARRAL67874D R Leathan (Maryborough)
10BOWSTREET KATY47837W Donlon (Burnbank)
Race No. 8Harvey Norman Computers06:02PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 480 Metres at Horsham Of $1,660 Prizemoney.
1st: $1,165 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormTrainer

1WHY NOT DOUGIE75548W T Gray (Wendouree)
2LARA’S ROCK42117J P Psaila (Little River)
3LEKTRA EXPRESS23125A L Dailly (Anakie)
4FANTASY PHOENIX42114A L Dailly (Anakie)
5SHEOAK IAN65117J Borg (Maryborough)
6PURE TONIC33754M R Collyer (Coburg East)
7PETER’S PROJECT16356A Richardson (Bushfield)
8STYLISH HERO34153G J Glass (Kyabram)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Big Spring Mount P/l Ht206:21PM (VICtime)
Mixed 4/5 Heat event over 410 Metres at Horsham Of $1,660 Prizemoney.
1st: $1,165 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormTrainer

1COAST CHIC43144S A Gray (Broken Hill)
2TIM TAM TIM86364M A Mcguire (Raglan)
3ZENA BALE14447G J Bate (Lara)
4NEWMAN’S COUNTY77811N A Stanley (Portland)
5MIA FIRST46585R A Gavin (Killarney)
6BARRABAS33436S E Stefanos (Longwood)
7SOUTHWOOD CHIEF13454J M Drennan (Laang)
8PURE INTENSITY82265W Donlon (Burnbank)
9SOOKIE66355K M Bravo (Lovely Banks)
10MY CHAPARRAL67874D R Leathan (Maryborough)
Race No. 10Big Spring Mount P/l Ht306:36PM (VICtime)
Mixed 4/5 Heat event over 410 Metres at Horsham Of $1,660 Prizemoney.
1st: $1,165 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormTrainer

1REEKAY RIP75467P A Smith (Wonwondah)
2WHY NOT MITCH61845W T Gray (Wendouree)
3REEKAY RIOT45256C Smith (Wonwondah)
4OUR RHINO MAN55578M Chilcott (Heathcote)
5PEPSI POWER32634R Harrowfield (Colac)
6LILY QUIST71833M Lanyon (Sunbury)
7ALLY MARR35776C Warner (Wendouree)
8WHERE’S CAESAR32543B J Shepheard (Glencoe)
9SOOKIE66355K M Bravo (Lovely Banks)
10BOWSTREET KATY47837W Donlon (Burnbank)
Race No. 11Wimmera Trophies & Gifts (tier 3)06:55PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 480 Metres at Horsham Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormTrainer

1DOLL’S COOL AZZ31765M A Woodhead (Drung)
2BIG BILL57254G J Glass (Kyabram)
3WHY NOT NICK38534W T Gray (Wendouree)
4I’M PUZZLED55761L Smith (Maryborough)
5YES DARLING85678A R Harding (Hamilton)
6SMOKEY CHEESE1665FG R George (Beulah)
7BEACH WITCH47786K Quinn (Cundare)
8KID COLOSSUS36821B J Shepheard (Glencoe)
9WARRICK QUEEN37476P L Rowan (Warrnambool)
10TYPHOON MAHTE5F483D G Blake (Bringalbert)
Race No. 12Eureka Lodge (tier 3)07:12PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 410 Metres at Horsham Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormTrainer

1CELTIC FANTASY18558D Murray (Napoleons)
2OAKMONT AISLING286T7M J Gibbons (Lara)
3OH PEDRO78787A R Harding (Hamilton)
4USAIN’S FAULT55585L Smith (Maryborough)
5STRESSED78588K Quinn (Cundare)
6CAPTAIN LEE81588M Lanyon (Sunbury)
7TINGHA PRESTON67757A R Harding (Hamilton)
8ISABELLE’S FLYER78364B D Bunworth (Casterton)
9MURACKAY55313M J Gibbons (Lara)
10SILICONE BOB67648K Brooks (Apsley)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments