Tuesday 18th October 2011

Greyhound Box Draw For Horsham – Tuesday 18th October 2011

Race No. 1Wimmera Security Services Ht103:51PM (VICtime)
Maiden Heat event over 480 Metres at Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1CUE BALL886FSHW M Wilson (Mumbannar)
2MILLARDFSHE L Lloyd (Anakie)
3OUR SNOWMANFSHJ P Psaila (Little River)
4CANINE EXPRESS64564FSHW M Wilson (Mumbannar)
5WHO BE WHAT23335NBTI S Bibby (Warracknabeal)
6THIRD CHANCE374FSHG W Peach (Cape Clear)
7COSMIC GAMBLER37543FSHB J Shepheard (Glencoe)
8HALL DANCER25427FSHG F Mcmillan (Eaglehawk)
Race No. 2Horsham Betta Electrical Ht204:13PM (VICtime)
Maiden Heat event over 480 Metres at Horsham Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1HARRY’S MOMENTFSHW M Wilson (Mumbannar)
2SOJAH27345FSHJ M Sturgess (Smythesdale)
3WHY NOT COOPER78424NBTW T Gray (Wendouree)
4SOPHFEERA76268NBTP A Ward (Drung)
5CORRECTION84824FSHA R Mills (Tooradin)
6POETIC HALOFSHK ( P Mugavin (Killarney)
7SNAZZY SHIRAZ3834FSTDD K Sheridan (Talbot)
8DOMAIN ROAD53736NBTK P Jakobi (Horsham)
Race No. 3Harvey World Travel Ht304:28PM (VICtime)
Maiden Heat event over 480 Metres at Horsham Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1ARDROSSAN86224FSHL R Sturgess (Smythesdale)
2BRO’S PRINCE74NBTB R Weis (Portland)
3CHELSEA’S MOMENTFSHW M Wilson (Mumbannar)
4PRESS CLUB45364NBTG Sartori (Elphinstone)
5KOKO GOLD52466FSHW A Shand (Melton South)
6HOT DADDY COOL54447NBTL J Woodhead (Drung)
7DALMATIAN ALLY86454FSTDB S Bunworth (Casterton)
8BURNING DAYLIGHT44112FSHB Stamenkovic (Two Wells)
Race No. 4Horsham 04:49PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 410 Metres at Horsham Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1CAPTAIN SWIFT43638NBTB M Hughes (Naracoorte)
2KIRABILLI INDY34646FSHP S Matthews (Buninyong)
3LEG BEFORE5656723.52K J Ashton (Charlton)
4ANGUS BALE64868NBTJ Brouwer (Branxholme)
5WHERE’S JACKO42647NBTB Ender (St Albans)
6BETH BABE’S BOY33658FSHP W Brouwer (Branxholme)
7SING SING1664223.54C Fisher (Brim)
8GONE OUTSIDE45532NBTN D Roney (Apsley)
9GLENVILLE MARY2572823.85R L Clayfield (Penola)
10ASTON KOEN81876NBTD S Henderson (Allendale East)
Race No. 5Shelton & Lane Stationery05:05PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 410 Metres at Horsham Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1DIAMOND DECK6662623.57J Worsfold (Girgarre)
2WHICH CLASS37744NBTB J Shepheard (Glencoe)
3ARVO’S GOTCHA5627523.45M A Delbridge (Balliang)
4EXPRESS ENFORCER2851523.64K ( P Mugavin (Killarney)
5MARA’S BOY17175NBTM Roberts (Bacchus Marsh)
6SONIC CHICK52864FSHM A Delbridge (Balliang)
7WHERE’S LORRY7415224.03L Delbridge (Balliang)
8BLACK IMPOSER52373NBTD K Chandler (Minyip)
9DOWNTOWN BROWN46367FSHC Stanton (Clunes)
10ASTON PROPER75467NBTD S Henderson (Allendale East)
Race No. 6President’s Cup Ht105:27PM (VICtime)
Mixed 4/5 Heat event over 480 Metres at Horsham Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1MODERN STONE6262427.65K ( P Mugavin (Killarney)
2ELMIRA BALE1327327.50M A Delbridge (Balliang)
3HURRYING BYE8743627.41C Stanton (Clunes)
4SHANLYN ROYAL11334NBTJ Borg (Maryborough)
5FIZZLE BALE5511527.37G J Bate (Lara)
6CLARETOWN CUZ1351527.46G W Peach (Cape Clear)
7GAME HUNTER44882FSHS O Mills (Tooradin)
8KINGS PRIDE2235127.43L H Kraemer ( South)
9TRAMIGO82344NBTL Delbridge (Balliang)
10ELITE CITY2F62827.69N L Gost (Little River)
Race No. 7President’s Cup Ht205:50PM (VICtime)
Mixed 4/5 Heat event over 480 Metres at Horsham Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1LIMBURG HOPET6233FSTDM Roberts (Bacchus Marsh)
2JAMES LAFOURCHE1513527.66C Fisher (Brim)
3MISTER CHARLIE27318NBTJ Worsfold (Girgarre)
4BELTIS BALE1T417FSTDM A Delbridge (Balliang)
5EURICO BALE6255127.51M A Delbridge (Balliang)
6RICH SHIRAZ6325727.33K ( P Mugavin (Killarney)
7ARVO’S JOSIE82332FSTDM A Delbridge (Balliang)
8PURE SHOW32382NBTJ P Psaila (Little River)
9BESTIE BALE52656NBTG J Bate (Lara)
10LUKE’S MEDAL76257NBTC Stanton (Clunes)
Race No. 8President’s Cup Ht306:08PM (VICtime)
Mixed 4/5 Heat event over 480 Metres at Horsham Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1ARVO’S STEFAN15828FSHM A Delbridge (Balliang)
2DRIPSTONE7384327.17A Cole (Lara)
3BLOSS’S BENSON35241FSHA R Mills (Tooradin)
4STIMULATE56357FSHB A Baxter (Harrow)
5LEKTRA FLY1482227.57L Delbridge (Balliang)
6LARA’S ROCK1244327.38J P Psaila (Little River)
7ARVO’S VIXEN8136227.61M A Delbridge (Balliang)
8ARVO’S HANNAH16F43NBTM A Delbridge (Balliang)
9LUKE’S MEDAL76257NBTC Stanton (Clunes)
10DYNA BEAT43314FSHG J Bate (Lara)
Race No. 9Royal Hotel Horsham06:25PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 410 Metres at Horsham Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK BEN’S SON77858NBTJ Brouwer (Branxholme)
2BEAR GRILLS88768NBTA R Harding (Hamilton)
3MILKY JOE5624124.03C Stanton (Clunes)
4BLAME BRODIE87788NBTK J Ashton (Charlton)
5BOSS HOGG PIZZAS66642NBTD F Gehan (Stawell)
6CRYSTAL CARNAGE87546NBTS J Sturgess (Smythsdale)
7CRYMELON MISS73564NBTI S Bibby (Warracknabeal)
8SARAH KATE65348FSHB Ender (St Albans)
9ASTON KOEN81876NBTD S Henderson (Allendale East)
10GLENVILLE MARY2572823.85R L Clayfield (Penola)
Race No. 10Horsham & Community06:42PM (VICtime)
Grade 5 event over 410 Metres at Horsham Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1STINGER ONE213NBTD K Sheridan (Talbot)
2ARVO’S BIANCA56274NBTM A Delbridge (Balliang)
3PAPER CHASER62232FSHM K Lloyd (Anakie)
4GLENVILLE JOCK33225NBTR L Clayfield (Penola)
5ONLY BLUFFING14116FSHS O Mills (Tooradin)
6RUSTIC KING13343NBTJ Worsfold (Girgarre)
7LOVELESS ROBBER27541FSTDT J Price ( East)
8WHERE’S TORRES22743FSTDB Ender (St Albans)
9LA BELLA MEE6655723.87W F Hartigan (Horsham)
10DOWNTOWN BROWN46367FSHC Stanton (Clunes)
Race No. 11Topcat Video Productions06:58PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 480 Metres at Horsham Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1CASUAL CRISIS7556427.99P J Mccartney (Horsham)
2RULLA SHAW85534NBTC Stanton (Clunes)
3EZIAS22862NBTK J Ashton (Charlton)
4MARY’S MOMENT67555NBTN D Roney (Apsley)
5KID COLOSSUS3484127.77B J Shepheard (Glencoe)
6NURSE ALLY32444NBTN L Gost (Little River)
766177NBTN D Roney (Apsley)
8LEKTRA SWIFT63563NBTD K Chandler (Minyip)
9GLENVILLE BEAU46726NBTR L Clayfield (Penola)
10AMPED5546627.44H M Hartigan (Horsham)
Race No. 12Woody’s Topcut Meats07:15PM (VICtime)
Grade 5 event over 410 Metres at Horsham Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1FURIOUS FERGIE6448823.85T A Waldron (Coleraine)
2ULTIMATE JONES81536NBTB A Baxter (Harrow)
3RULLA MIDNIGHT64537FSHC Stanton (Clunes)
4CRAZY LANE65781FSHJ Worsfold (Girgarre)
5MISS BUNKER4432423.68L Delbridge (Balliang)
6KING KANGA86412FSHP M Boots (Merrigum)
7GOLD PLEDGE32258NBTB Groom ()
8MISTER MOOMS83326NBTB Abblitt (Castlemaine)
9GONZALO BALE58665NBTM A Delbridge (Balliang)
10LA BELLA MEE6655723.87W F Hartigan (Horsham)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments