Tuesday, 23 February 2016

Greyhound Box Draw For Horsham – Tuesday, 23 February 2016

Race No. 1Olsen & Carter Pty Ltd3:55 PM (VIC time)
Maiden event over 410 metres at Horsham Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1BENJ’S FANTASY [M]88NBTH Hartigan (Horsham)
2LEINSTER [M]24FSHK Mugavin (Killarney)
3MISS FIRING [M]FSHB Brown (Axedale)
4RED HOT SUMMER [M]F8737NBTS Fullerton (Red Cliffs)
5KRYPTONIAN [M]FSHJ Guy (Horsham)
6BLUE AND COOL [M]252NBTJ Caulfield (Pyramid Hill)
7SCOT’S DUNKER [M]3FSHK Breen (Lake Bolac)
8WELL SPOTTED [M]537NBTB Baxter (Murtoa)
9TALTARNI SHIRAZ [M]Res.45854FSTDA Bayliss (Daisy Hill)
10SUPERSTAR JATT [M]Res.55655FSHN Tapp (Lake Boga)
Race No. 2Fig Tree Cafe (vic Bred)4:15 PM (VIC time)
Maiden event over 480 metres at Horsham Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1FIAMATTA [M]2524FSHM Morrissey (Strathfieldsaye)
2QUINK [M]FSHB Brown (Axedale)
3GUNNEWIN [M]FSHB Brown (Axedale)
4INKY [M]FSHB Brown (Axedale)
5MAUSIE [M]43225FSHL Morshead (Barongarook)
6BRAZEN ESCAPE [M]467FSTDJ Guy (Horsham)
7BRAZEN FOOL [M]72463NBTJ Guy (Horsham)
8BEKLANA [M]74NBTA Debattista (Toolleen)
9CULLMAN [M]Res.446FSTDK Jakobi (Horsham)
10ONYA JATT [M]Res.37526FSHN Tapp (Lake Boga)
Race No. 33wm/mixx Fm4:35 PM (VIC time)
Grade 7 event over 410 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1JUST TOOIE [7]81224NBTD Gehan (Stawell)
2THANKS CHERYL [7]2312623.35(2)P Smith (Wonwondah)
3WARBO [7]471FSHJ Sharp (Lara)
4WATTA RUSH [7]31323.51(1)R Clark (Toolleen)
5TEXAS BLAZE [7]71236FSHC Stanton (Clunes)
6ULTRA BRIGHT [7]5778623.66(7)R Martin (Merbein)
7COAST [7]3433623.68(2)R Millington (Red Cliffs)
8PATRIOTIC STAR [7]3661423.51(2)A Debattista (Toolleen)
9LEKTRA DAME [7]Res.62545FSHP Lenehan (Toolong)
10RED HOT BELLA [7]Res.65327NBTM Fullerton (Red Cliffs)
Race No. 4The Weekly Advertiser4:55 PM (VIC time)
Grade 6 event over 410 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN EARNER (NSW)[6]2233323.63(4)T Womann (Lara)
2I’VE GOT WINGS (NSW)[6]27885FSHJ Taylor (Kyabram)
3TINY PROFIT [6]87886NBTJ Brouwer (Branxholme)
4PODIUM BOUND [6]83177NBTJ Weir-smith (Dooen)
5GOLDEN BLAZE [6]22526NBTC Stanton (Clunes)
6VINTAGE BOX [6]7118723.63(8)B Brown (Axedale)
7LEKTRA BRAVO [6]72416NBTJ Sharp (Lara)
8ABALONEY [6]2582423.75(7)K Prowse (Red Cliffs)
9SUN SCREAM [6]Res.8558523.70(2)R Rowe (Horsham)
10DWAYNE’S SHOUT [6]Res.58765NBTA Harding (Hamilton)
Race No. 5Crymelon Kennels5:15 PM (VIC time)
Grade 5 event over 480 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TANTANOOLA [5]15F52NBTM Campbell (Huntly)
2FUNDA FAULT [5]76246NBTA Burnett (Junortoun)
3ALLEN PINCER (NSW)[5]11375NBTC Grenfell (Avalon)
4WOBBLER [5]65461NBTL Morshead (Barongarook)
5FILIUS FLITWICK [5]61852NBTD Todd (Dereel)
6SEABROOK SNOW [5]38446FSTDC Stanton (Clunes)
7CAIRNLEA DEANO [5]22441NBTP Hubbard (Grassmere)
8JUST PUSH PLAY [5]35163FSTDJ Sharp (Lara)
9BROTHER MOSES [5]Res.1444527.46(8)H Hartigan (Horsham)
10LEKTRA OSCAR [5]Res.46318NBTP Lenehan (Toolong)
Race No. 6Mackay’s Leading Edge Jewellers5:35 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 570 metres at Horsham Of $2,305 Prizemoney.
1st: $1,615 2nd: $460 3rd: $230.

No.NameFormBestTrainer

1WHY NOT WAYNE [4]75F3332.95(7)W Gray (Wendouree)
2CAIRNLEA LEWIS [5]35112FSTDP Hubbard (Grassmere)
3RINGER (NSW)[4]7166532.78(1)A Debattista (Toolleen)
4GO GO SPAGHETTIO [5]5768432.44(8)F Meyer (Maryborough)
5CAIRNLEA RED [5]74533FSTDP Herry (Mortlake)
6PROVEN SCARY [5]41314NBTP Carter (Horsham)
7LEKTRA KELLY [5]61115NBTP Lenehan (Toolong)
8HANGING IN THERE [5]14541FSTDR Camilleri (Lara)
9NITRO PRINCESS [5]Res.76575FSTDC Russell (Kyabram)
Race No. 7Wilkie Couriers Pty Ltd5:55 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 480 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BRAZEN BOMBER [7]51367NBTJ Guy (Horsham)
2ROAD TO VEGAS [6]4823827.45(7)T Womann (Lara)
3EAGLEHAWK BEFFA [7]6756527.82(8)K Jakobi (Horsham)
4LORD KITCHENER [6]7234627.49(8)J Weir-smith (Dooen)
5ALLEN DYNAMO (NSW)[6]28832NBTT Womann (Lara)
6CEE YA MATE (NSW)[7]15344FSHS Abela (Lockwood)
7STOCKTAKE [6]33311FSHG Peach (Cape Clear)
8ALEJANDRO (QLD)[7]41FSTDJ Sharp (Lara)
9KINLOCH CREEK [7]Res.28764NBTK Gavin (Killarney)
Race No. 8Oscar Furniture6:15 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 480 metres at Horsham Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1BRONCO DE JURER [4]21F7227.09(8)V Giles (Bamawm)
2STARBRIGHT TARA [4]4615427.29(5)V Millington (Great Western)
3CRACKERJACK DAK [5]2816527.30(2)A Courts (Corio)
4MARVELOUS MARVIN [5]41121FSTDP Galea (St Albans)
5ORIENTAL TSUNAMI [4]2442227.40(1)M Giddings (Toolleen)
6AMELIA CHRISTA (NSW)[4]1373226.93(5)R Moore (Devon Meadows)
7SPANKY’S LEGACY (NSW)[5]24874FSHC Grenfell (Avalon)
8QUAKER BALE (NSW)[5]42363NBTR Coleman (Lara)
9PONTING’S NAIL [5]Res.34546FSHP Lenehan (Toolong)
10MAXIMUM MELVA [5]Res.72678NBTC Grenfell (Avalon)
Race No. 9Stagger At Stud6:35 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 410 metres at Horsham Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1CHEAP CURRENCY [5]51172NBTK Mugavin (Killarney)
2YARIS BALE (NSW)[5]1517323.75(5)R Coleman (Lara)
3MAISY MAC (NSW)[4]7151123.41(7)D Drew (Dennington)
4BRAZEN BULL [4]5752723.52(8)J Guy (Horsham)
5ADVICE APLENTY [4]6535123.52(2)C Stanton (Clunes)
6HETALIA BALE (NSW)[5]46353NBTT Womann (Lara)
7MECHATRONIC [5]5675623.45(5)H Hartigan (Horsham)
8RED HOT MILLIE [4]4511723.50(6)B Fullerton (Red Cliffs)
9LEKTRA JEWEL [5]Res.88487FSHP Lenehan (Toolong)
10WOLF SPY [5]Res.7343523.64(8)R Gavin (Killarney)
Race No. 10Barangaroo Boutique Wines6:54 PM (VIC time)
Grade 5 event over 410 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BALI ALLEN (NSW)[5]44784NBTS Ferguson (Avalon)
2BOVELO [5]6373323.53(6)M Fullerton (Red Cliffs)
3HOLLYWOOD JONES [5]1551523.58(2)R Clark (Toolleen)
4AUGUSTA DREAMING [5]42438FSHS Bruce (Warrnambool)
5CAMPEON [5]111FSHM Morrissey (Strathfieldsaye)
6MISS CAPONE [5]35166NBTJ Caulfield (Pyramid Hill)
7SUB ZERO MAGIC [5]22125FSHJ Sharp (Lara)
8SOLITARY TEAR [5]18168NBTC Jackson (Neilborough)
9WOLF SPY [5]Res.7343523.64(8)R Gavin (Killarney)
10THUNDEROUS NIGHT [5]Res.5555523.55(4)F Meyer (Maryborough)
Race No. 11Greyhound Adoption Program7:15 PM (VIC time)
Grade 5 event over 410 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SEABROOK JOEL [5]2325423.41(1)C Stanton (Clunes)
2IDO VOODOO (QLD)[5]73345FSHJ Taylor (Kyabram)
3BATTY ALLEN (NSW)[5]6123423.68(6)S Ferguson (Avalon)
4FARCE ALLEN (NSW)[5]24287NBTT Womann (Lara)
5MORSON SENOR [5]2265723.40(8)L Morshead (Barongarook)
6ORIENTAL LORD [5]31625NBTR Clark (Toolleen)
7PACIFIC ANGEL [5]62223NBTC Smith (Wonwondah)
8HANDSOME COSMO [5]7366423.62(3)M Fullerton (Red Cliffs)
9LEKTRA JEWEL [5]Res.88487FSHP Lenehan (Toolong)
10THUNDEROUS NIGHT [5]Res.5555523.55(4)F Meyer (Maryborough)
Race No. 12Dellar’s Barbeques Galore7:35 PM (VIC time)
Grade 5 event over 410 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ROCKSFERRY ROAD (NSW)[5]1443123.63(6)R Wombwell (Coleraine)
2WISE ARCHER (WA)[5]4536123.44(4)H Baxter (Murtoa)
3PULCIANO [5]64574FSHS Bruce (Warrnambool)
4TAIL PIPE [5]42641NBTS Ferguson (Avalon)
5GOOD ODDS JET (NSW)[5]52145NBTR Clark (Toolleen)
6LEKTRA TILY [5]84564FSHP Lenehan (Toolong)
7GOOD ODDS SAMMY (NSW)[5]33632NBTA Courts (Corio)
8BRIGHT FLAME [5]8677823.60(2)R Martin (Merbein)
9LEKTRA JEWEL [5]Res.88487FSHP Lenehan (Toolong)
10WOLF SPY [5]Res.7343523.64(8)R Gavin (Killarney)