Tuesday, 23 September 2014

Greyhound Box Draw For Horsham – Tuesday, 23 September 2014

Race No. 1The Weekly Advertiser3:54 PM (VIC time)
Maiden event over 410 metres at Horsham Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1ROXY POP [M]FSHA Taylor (Sailors Gully)
2MAN TRAPPA [M]5FSHK Ashton (Charlton)
3KIRABILLI SAXON [M]FSHH Baxter (Harrow)
4MERMAID MILLIE [M]32524FSHR Britton (Lara)
5SPRINGVALE HARRY (SA)[M]333NBTK Prowse (Red Cliffs)
6ALL INN DORA [M]73352NBTT Duncan (Harston)
7GADGA [M]3282NBTC Fisher (Brim)
8MAGIC DUCAL [M]8FSHA Taylor (Sailors Gully)
9TOP SCHOLAR [M]Res.3366NBTC Abbott (Edenhope)
10FUTURIST (QLD)[M]Res.62645FSHK Chivell (Sunbury)
Race No. 2Horsham Rural City Council4:09 PM (VIC time)
Grade 5 event over 410 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1RICK THE ROCK [5]45718NBTE Matthyssen (Talbot)
2BE TWO BOMBER (NSW)[5]31FSHS Fisher (Lara)
3FROST BALE (NSW)[5]7553TFSTDJ Hunt (Avalon)
4TEKKI TREMOR [5]16221FSHD Crawford (Pearcedale)
5RED SUPERMAN [5]33213FSHD Crawford (Pearcedale)
6DEE BLACK [5]31718NBTR Henness (Heathcote)
7GRAND JET (NSW)[5]23734NBTS Bull (Snake Valley)
8BRUMBY BOY [5]7274123.44(4)P Patterson (Bet Bet)
9HIDE THE MATCHES [5]Res.53438NBTD Williams (Allendale East)
10TAMMY’S BILLIE [5]Res.66788FSHF Bahor (Red Cliffs)
Race No. 3Barangaroo Boutique Wines4:29 PM (VIC time)
Grade 5 event over 480 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WHISTLER BALE (NSW)[5]26111FSHM Delbridge (Balliang)
2CETTE FOR SPEED [5]51324NBTR Massina (Golden Square)
3HOUSE OF STARK (TAS)[5]37655NBTS Bull (Snake Valley)
4DYNA KEITARO (NSW)[5]47723FSHT Womann (Lara)
5COSMIC DAICOS [5]14346FSTDK Chivell (Sunbury)
6BOURBON CLUB [5]22326NBTD Fisher (Lara)
7SHARP EDGE [5]1334327.52(5)M Bland (Cardross)
8ALL INN RIVER [5]53112NBTT Duncan (Harston)
9LITTLE BIT MORE [5]Res.81772NBTW Hartigan (Horsham)
Race No. 4White Hart Hotel (bitches) (gobis)4:44 PM (VIC time)
Grade 5 event over 480 metres at Horsham Of $2,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1CRYMELON PINK [5]2133127.63(1)J Weir-smith (Dooen)
2TWIRLY BIRD [5]76144NBTP Patterson (Bet Bet)
3MIDNIGHT MAID (NSW)[5]46326FSHR Massina (Golden Square)
4NO PHILO [5]63422NBTI Chircop (Smythesdale)
5KRAKEN SAL [5]32236FSHK Eyles (Murchison)
6BLACK VEIL [5]36258FSHR Britton (Lara)
7PROVEN STREAK [5]5645527.63(1)G George (Beulah)
8REIKO BALE (NSW)[5]32613NBTT Womann (Lara)
9OUR NIPPER [5]Res.43545NBTN Stanley (Portland)
10TAMMY’S BILLIE [5]Res.66788FSHF Bahor (Red Cliffs)
Race No. 5Oscar Furniture5:04 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 410 metres at Horsham Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1ALL INN KY [4]512F623.16(1)T Duncan (Harston)
2USAIN BURST [4]5716423.52(8)G George (Beulah)
3UNBOUND (NSW)[5]22731NBTK Chivell (Sunbury)
4LYLAS (SA)[5]34145FSHB Stamenkovic (Two Wells)
5MACHETE [5]33265NBTR Millington (Red Cliffs)
6LEEFULL SHOT [5]5623623.34(7)R Millington (Red Cliffs)
7ENJOY THE RUSH [5]3563723.55(1)L Delbridge (Balliang)
8MR. PIPELINE (SA)[4]2152123.32(5)J Formosa (Heathcote)
9WYNDAM PRINCESS [5]Res.58714NBTN Stanley (Portland)
10PRINCE AKEEM [5]Res.87157FSHT Matthyssen (Talbot)
Race No. 6Go Distance Racing (2k Bonus)5:19 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 570 metres at Horsham Of $4,305 Prizemoney.
1st: $3,015 2nd: $860 3rd: $430.

No.NameFormBestTrainer

1OXLEY MAJOR (NSW)[4]3874833.00(6)R Britton (Lara)
2SIR GAZZA [4]6784732.56(8)R Britton (Lara)
3COULTA ROCK [4]1134332.57(3)D Curtain (Longwarry)
4COULTA TIGER [4]4545332.72(5)D Curtain (Longwarry)
5MOONHAZE (WA)[4]4623532.52(1)D Fisher (Lara)
6WENT WOOSHKA (NZ)[4]65848NBTT Womann (Lara)
7NORTHERN DANCER (NSW)[5]12228NBTP Glover (Numurkah)
8BILLY HIGGS [4]7766632.12(8)D Fisher (Lara)
9SHALL SHE ROCK [5]Res.11541FSHD Crawford (Pearcedale)
10FOOTROT FANNING (SA)[5]Res.33417FSHB Stamenkovic (Two Wells)
Race No. 7Mackay’s Leading Edge Jewellers5:40 PM (VIC time)
Grade 5 event over 480 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA SYNCH (NSW)[5]1236327.53(2)J Hunt (Avalon)
2IMA LEGEND [5]41156NBTD Minarelli (Cranbourne)
3AGILITY [5]67613NBTM Delbridge (Balliang)
4QUIVER BALE (NSW)[5]37657FSTDJ Hunt (Avalon)
5LUCIFER’S FURY [5]67862NBTG George (Beulah)
6PROMISE BUYING [5]24545NBTR Morgan (Heathcote)
7CHIEF TYSON [5]76667NBTR Fisher (Lara)
8ALL INN TROY [5]4412227.51(5)J Formosa (Heathcote)
9LITTLE BIT MORE [5]Res.81772NBTW Hartigan (Horsham)
Race No. 8Olsen & Carter Pty Ltd5:56 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 480 metres at Horsham Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1JEWEL BALE (NSW)[5]16244NBTJ Hunt (Avalon)
2LEKTRA LETHAL [5]42157FSTDD Fisher (Lara)
3STYLISH SHAZZ [4]4541727.24(3)J Formosa (Heathcote)
4DR. PAULIE [4]3637627.28(3)L Delbridge (Balliang)
5BOOJEROOMA (SA)[5]2F123FSHB Stamenkovic (Two Wells)
6CRUISER’S SOL [5]13434FSHD Crawford (Pearcedale)
7EMA’S PRINCESS (NSW)[4]8215627.22(5)R Britton (Lara)
8SAPPORO (NZ)[5]57674NBTT Womann (Lara)
9LITTLE BIT MORE [5]Res.81772NBTW Hartigan (Horsham)
Race No. 9Wilkie Couriers Pty Ltd6:12 PM (VIC time)
Grade 5 event over 570 metres at Horsham Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1GLOBAL LAD (TAS)[5]24551NBTS Bull (Snake Valley)
2MISS SHIRLEEN [5]16363NBTN Stanley (Portland)
3SUN VALLEY [5]34153FSTDR Anchen (Heathcote)
4IDLE WAYS [5]71783NBTD Curtain (Longwarry)
5MASSIVE MERV (NSW)[5]54155FSHH Mcadam (Diamond Creek)
6JARAIG PITSTOP (TAS)[5]43661FSTDK Abela (Lockwood)
7QUICK KISSES [5]34514FSTDM Fullerton (Red Cliffs)
8KONDARI (NSW)[5]62537FSHJ Formosa (Heathcote)
9FOOTROT FANNING (SA)[5]Res.33417FSHB Stamenkovic (Two Wells)
10BRABHAM [5]Res.88687FSTDK Ashton (Charlton)
Race No. 10Max Wright Cars6:32 PM (VIC time)
Grade 5 event over 410 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1RETRO [5]35411NBTK Chivell (Sunbury)
2TEKKI CHINA [5]11153FSHD Crawford (Pearcedale)
3LEKTRA BASSET [5]25232NBTD Chandler (Minyip)
4IKARA BALE (NSW)[5]53148NBTJ Hunt (Avalon)
5MOLLY’S SILVER (NSW)[5]F1634NBTL Delbridge (Balliang)
6SAILAWAY [5]52581FSHD Curtain (Longwarry)
7ZAFONIC BEACH (QLD)[5]45716FSHD Curtain (Longwarry)
8ALL INN STAR [5]28855FSHT Duncan (Harston)
9WYNDAM PRINCESS [5]Res.58714NBTN Stanley (Portland)
10PRINCE AKEEM [5]Res.87157FSHT Matthyssen (Talbot)
Race No. 11Wimmera Trophies & Gifts6:51 PM (VIC time)
Grade 5 event over 410 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GEE DOUBLE YOU (NSW)[5]61315NBTS Coulson (Balliang)
2POGO POGO [5]71537NBTR Morgan (Heathcote)
3LEKTRA ROLLY [5]8233123.66(2)D Chandler (Minyip)
4SHIRDON WEE NELL [5]42436NBTD Mcdonald (Shepparton East)
5FEAR THE FOX [5]5444123.84(7)M Bland (Cardross)
6CARRARA LAD [5]3232523.72(1)K Ashton (Charlton)
7HARNEY [5]3134NBTS Fisher (Lara)
8FLYING ALF [5]11788FSHK Scott (Koo Wee Rup)
9HIDE THE MATCHES [5]Res.53438NBTD Williams (Allendale East)
10TAMMY’S BILLIE [5]Res.66788FSHF Bahor (Red Cliffs)