Tuesday 24th January 2012

Greyhound Box Draw For Horsham – Tuesday 24th January 2012

Race No. 1The Wimmera Mail Times04:00PM (VICtime)
Handicap event over 570 Metres at Of $2,050 Prizemoney.
1st: $1,435 2nd: $410 3rd: $205.

No.NameFormBestTrainer

1STACK ‘EM FLAT -7m –5144132.42HG J Bate (Lara)
2ECHELON -9m –26213FSHC A Treherne (Seabrook)
3SPARKLYN SURF -9m –2656733.42C A Treherne (Seabrook)
4GUSOMETER -10m –35626FSHR Boehm (Clyde)
6MY FREE SPIRIT -10m –68656NBTJ A (Linton)
7ISA SANDY -10m –75568FSHR J Tolson (Maryborough)
8CROSSY’S RIVAL -10m –54875FSTDT Galea (Melton South)
Race No. 2 10th March 201204:19PM (VICtime)
Maiden event over 410 Metres at Horsham Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1VECLAW VIXEN35NBTC Fisher (Brim)
2SPY FORCEFSHC Smith (Wonwondah)
3SOUND OF DRUMSFSHJ R Weir-Smith (Dooen)
4LORD FLOOD776FSHR Boehm (Clyde)
5SPIT AND POLISH834FSHP A Smith (Wonwondah)
6YANGA GIRL734NBTL J Woodhead (Drung)
7LEKTRA JESS23NBTD K Chandler (Minyip)
8FLOELLE SIYAN8FSTDS W Fisher (Warracknabeal)
9WHERE’S CRYMELON72766NBTI S Bibby (Warracknabeal)
Race No. 3Locks Constructions P/l04:40PM (VICtime)
Maiden event over 410 Metres at Horsham Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK ELTONFSHD J Fisher (Lara)
2PERNICKETY77NBTC Fisher (Brim)
3AL’S FLYER472NBTR L Clayfield (Penola)
4 WHISPER37522NBTB A Baxter (Harrow)
5ROCK OUT PIE4FSTDL J Woodhead (Drung)
6NORTON MASK7FSHP M James (Lower Norton)
7BOOLITE ASSASSINFSHJ L Thomson (Boolite)
8ONE FOR RON574FSHN E Millington (Cardross)
9WHERE’S CRYMELON72766NBTI S Bibby (Warracknabeal)
Race No. 4Horsham Betta Electrical04:59PM (VICtime)
Grade 5 event over 480 Metres at Horsham Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1LA BELLA MEE55458NBTW F Hartigan (Horsham)
2PINK WHISTLE5415FSHS N Fisher (Lara)
3PINK STILETTOS78746FSHM Roberts (Bacchus Marsh)
4PARISETTE44344FSHG J Bate (Lara)
5PLANET PLUTO14534FSTDA B Mcnamara (Mount Wallace)
6VITERRA48568NBTD K Chandler (Minyip)
7MALIBU1244827.48D Murray (Napoleons)
8MR. ZED36285NBTM A Mcguire (Raglan)
Race No. 5Hopper Electrics P/l05:20PM (VICtime)
Grade 5 event over 480 Metres at Horsham Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1BOLDER4435727.46C Fisher (Brim)
2RILEY MAK75133NBTS N Fisher (Lara)
3LIMBURG HOPE42426NBTM Roberts (Bacchus Marsh)
4ZULU MISS6616427.66N E Millington (Cardross)
5SPIRITUAL ONE45458NBTJ P Psaila (Little River)
6SAFE HOUSE41742NBTG R George (Beulah)
7BUILT TO LAST65174NBTA Panetta (Melton West)
8MISTER CHARLIE84325NBTJ Worsfold (Girgarre)
Race No. 6Wimmera Trophies And Gifts05:39PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 410 Metres at Horsham Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1GUNNADOO SWIFT88771NBTC Stanton (Clunes)
2WALTER BALE2451423.56G J Bate (Lara)
3 SILVIE2585323.45J Toye (Ararat)
4RULLA MIDNIGHT2818523.87C Stanton (Clunes)
5JAC’S MATE JILL72245NBTP A Smith (Wonwondah)
6SOUTHWOOD BOLT2647123.51S J Elsum (Camperdown)
7BLACK IMPOSER53471NBTD K Chandler (Minyip)
8LEG BEFORE7242523.52K J Ashton (Charlton)
9SING SING7473423.54C Fisher (Brim)
10PURE INTENSITY54647NBTP R Lambert (Melton)
Race No. 7Harvey Norman Computers05:56PM (VICtime)
Grade 5 event over 480 Metres at Horsham Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1MOTORETTE33642NBTN E Millington (Cardross)
2OUR SNOWMAN41253NBTJ P Psaila (Little River)
3SUNRAYSIA LAD45324NBTD Murray (Napoleons)
4TEN DOESCHATE53433NBTB D Bunworth (Casterton)
5KING CANNON74541FSHM Roberts (Bacchus Marsh)
6SNOUT2563728.16L J Woodhead (Drung)
7DALE’S ACE66178NBTW F Cupples (Minimay)
8PRANCING JOE16623NBTS N Fisher (Lara)
Race No. 8Harvey World Travel06:12PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 480 Metres at Horsham Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1BEER STREET1367127.54P R Lambert (Melton)
2SIDE BY SIDE44343FSTDL Bridges (Brown Hill)
3NICKOLOAD86615FSTDC Stanton (Clunes)
4PREMIER BILL36234NBTP A Smith (Wonwondah)
5HURRYING BYET138627.41C Stanton (Clunes)
6ALLEN BANTER55532NBTG J Bate (Lara)
7EVENT HORIZON11556NBTM G Niele (Berringa)
8MY MATE MAX3645327.54R Camilleri (Lara)
Race No. 9Big Spring Mount P/l06:27PM (VICtime)
Grade 5 event over 410 Metres at Horsham Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1JAY JAY’S GIRL3114523.95B J Wells (Romsey)
2HIGH IGNITION8883123.48K M Repia (Long Gully)
3CHAZ44473NBTJ P Psaila (Little River)
4ABRASIVE MANNER53346NBTS N Fisher (Lara)
5CAIT BALE2611FSHG J Bate (Lara)
6JOOT CHA NUAAN13328FSHS O’Brien (Ballan)
7GLENVILLE JOCK22283NBTR L Clayfield (Penola)
8BLAME BRODIE78886NBTK J Ashton (Charlton)
9WALKAWAY TRUE35426NBTM G Niele (Berringa)
10WALKAWAY AGAIN2377523.87M G Niele (Berringa)
Race No. 10Shelton & Lane Stationery06:52PM (VICtime)
Grade 5 event over 410 Metres at Horsham Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1NO BRAINER24353NBTM G Niele (Berringa)
2BONNIE DOOGAN43613NBTS N Fisher (Lara)
3COOL COOL CHARM38452NBTS O’Brien (Ballan)
4REEKAY MITE6371523.99C Fisher (Brim)
5NOBODY’S PRINCE15128FSHS N Fisher (Lara)
6FRANCO POP16572FSHK D Finn ()
7PAUL’S 34516FSHR Boehm (Clyde)
8TOKEN ALI56641NBTB S Bunworth (Casterton)
9AUDATIOUS62257FSHC Stanton (Clunes)
10MARKEV BOY44836NBTM G Niele (Berringa)
Race No. 11Max Wright Cars07:15PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 480 Metres at Horsham Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1UP AND GONE67356FSHC Stanton (Clunes)
2BOWSTREET SENTRY38374NBTM G Niele (Berringa)
3PEPPER SHAKER31383FSTDH I Baxter (Harrow)
4ZUNDAPP44354FSTDN E Millington (Cardross)
5SPIN A YARN32635NBTJ C Burow (Penshurst)
6RED APACHE58766FSHM A Mcguire (Raglan)
7DIJAMAKA FAST55754NBTM A Mcguire (Raglan)
8THANKS BAZ61154FSHT Monaghan (Darley)
Race No. 12Horsham & Community Club07:35PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 410 Metres at Horsham Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1SIR SIR HANNIBAL35275FSHH M Hartigan (Horsham)
2SPOTTED NED85743NBTM A Mcguire (Raglan)
3TEE MURPHY65652NBTM A Mcguire (Raglan)
4SWAN’S INK6626623.77K J Ashton (Charlton)
5CHIEF AUSTIN85656FSHT Monaghan (Darley)
6HERBERT BALE56766NBTM A Mcguire (Raglan)
7CRYMELON MISS62773NBTI S Bibby (Warracknabeal)
8LIQUID LAUGH27682NBTK M Repia (Long Gully)
9MINIMAY MISS166F824.07W F Cupples (Minimay)
10TANGO TWO87878FSTDK J Ashton (Charlton)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments