Tuesday 29th November 2011

Greyhound Box Draw For Horsham – Tuesday 29th November 2011

Race No. 1Topcat Video Productions Final ()04:00PM (VICtime)
Maiden Final event over 480 Metres at Of $1,652,475 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $1,651,000.

No.NameFormBestTrainer

1KICK IT UP64552NBTD G Blake (Bringalbert)
2TOM’S TURMOIL44553NBTW F Hartigan (Horsham)
3KOOLBAROO142127.77I S Bibby (Warracknabeal)
4LONG BAY RAE3242NBTR Clark (Toolleen)
5WATTA INNINGS53NBTJ R Britton (Anakie)
6MALIBU3233127.77D Murray (Napoleons)
7NOVEMBER HOP5632128.15S Donlon (Burnbank)
8PREMIER INNINGS3252NBTJ R Britton (Anakie)
9CURLWAA HOPE282F3NBTC R Jaensch (Curlwaa)
10HOT DADDY COOL75234NBTL J Woodhead (Drung)
Race No. 2R & R Fundraising04:19PM (VICtime)
Maiden event over 480 Metres at Horsham Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1CADEN BALEFSHG J Bate (Lara)
2MICK’S WAVE46NBTP B Crawley (Mortlake)
3COLERAINE FLAME4432NBTR S Wombwell (Coleraine)
4ELDON BALEFSHG J Bate (Lara)
5REDMAN’S REVENGE74747NBTT A Waldron (Coleraine)
6WALKAWAY PIRATE16225NBTS Donlon (Burnbank)
7GEM DAISY536FSHB M Casey (Penshurst)
8COSMIC GAMBLER42T52NBTB J Shepheard (Glencoe)
9ELLIE BALEFSHG J Bate (Lara)
10IMRY BALEFSHG J Bate (Lara)
Race No. 3Graeme Mackley Memorial Ht104:40PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 410 Metres at Horsham Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1ARVO’S HANNAH43258NBTM A Delbridge (Balliang)
2ATE OCTANE66224NBTM A Mcguire (Raglan)
3STRAPPER’S BOY12623FSHJ R Britton (Anakie)
4AMBER JET12665FSHJ J Forrest (Rosedale)
5I’M BRONTE’S37631FSHS I Bartholomew ( West)
6MINNIE POWER13811NBTI D Bindley (Wonthaggi)
7NIRRA MEG17267NBTK Lloyd (Anakie)
8JESTA MAHTE14245NBTK Brooks (Apsley)
9MINIMAY MISS716624.07W F Cupples (Minimay)
10SIR SIR HANNIBAL67352FSHI D Bindley (Wonthaggi)
Race No. 4Graeme Mackley Memorial Ht204:59PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 410 Metres at Horsham Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1COMMON COLD34555NBTT J Allen (Darnum)
2BOLDER4234323.79C Fisher (Brim)
3SCORSESE68144FSHY Andrews ( )
4RESILIENT87517FSTDA Panetta (Melton West)
5HERBERT BALE77656NBTM A Mcguire (Raglan)
6 SILVIE17718NBTJ Toye (Ararat)
7OCTAGON2562423.64L Delbridge (Balliang)
8SPEEDASTIC1222823.98J Galea (Melton South)
9GLENVILLE JOCK73651NBTR L Clayfield (Penola)
10ARVO’S STEFAN78475FSTDM A Delbridge (Balliang)
Race No. 5Locks Constructions P/l05:20PM (VICtime)
Grade 5 event over 480 Metres at Horsham Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1TIME MATTERS4534527.44N R Tait (Wangaratta)
2WHY NOT ROBBIE15547NBTW T Gray (Wendouree)
3GLENVILLE BEAU43584NBTR L Clayfield (Penola)
4JAMES LAFOURCHE6153627.66C Fisher (Brim)
5PERFECT DELIGHT52676NBTP B Crawley (Mortlake)
6SHABUNDA LASS1542F27.77J B Hosking (Panmure)
7SI SOOTEE RUN37754FSHT J Allen (Darnum)
8HE GOES WHACK35233NBTR J Millington (Cardross)
9LIKA TORNADO28786FSTDY Andrews (Cranbourne North)
10SUPER PICK25788NBTB J Shepheard (Glencoe)
Race No. 6Graeme Mackley Memorial Ht305:39PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 410 Metres at Horsham Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1LEKTRA LOU27453NBTM K Lloyd (Anakie)
2DELPHI DANCER16265NBTP D Hammerstein (Ararat)
3NEGREANU16582FSHP A Abela (Point Cook)
4AMSONA BABE33718FSHI D Bindley (Wonthaggi)
5TIM TAM TIM333T123.79M A Mcguire (Raglan)
6SWAN’S INK3266223.77K J Ashton (Charlton)
7SUPER ADEN22612FSTDM A Delbridge (Balliang)
8LARA’S ROCK17D34FSTDJ P Psaila (Little River)
9BLUE MEGAN23178FSHJ J Forrest (Rosedale)
10WRECKAGE28267NBTA J Hitchcock (Tennyson)
Race No. 7Graeme Mackley Memorial Ht405:56PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 410 Metres at Horsham Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1SNOW SATOSSA45273NBTI D Bindley (Wonthaggi)
2LUCKY CARA54214NBTE S Henderson (Point Cook)
3TRAMIGO4357423.78L Delbridge (Balliang)
4WHICH CLASS45762NBTB J Shepheard (Glencoe)
5LEG BEFORE6721823.52K J Ashton (Charlton)
6VIXEN RED38522FSHM A Delbridge (Balliang)
7TUBESMAN1611324.08S Donlon (Burnbank)
8RELLIM RILEY46123FSTDT J Allen (Darnum)
9SAM’S MY MAN34437NBTC R Jaensch (Curlwaa)
10TASWEGIAN SURF62316NBTN H Bland (Cardross)
Race No. 8Mcdowall’s Iga06:12PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 480 Metres at Horsham Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1ALETA ALLEN44845NBTG J Bate (Lara)
2MADAME BLUE3328727.66K A Prowse (Irymple)
3HIAVACKOVA4242427.53G J Glass (Kyabram)
4ELITE LOMBO4256227.37N L Gost (Little River)
5ZIEBELL5336827.44Y Andrews (Cranbourne North)
6ICEMAN RAIKKONEN2F56627.40J R Britton (Anakie)
7ELITE CITY2844527.69N L Gost (Little River)
8PARTY PASTRIE46222NBTG R George (Beulah)
Race No. 9Graeme Mackley Memorial Ht506:27PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 410 Metres at Horsham Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1BUILT TO LAST56226FSTDA Panetta (Melton West)
2USAIN’S FAULT3345723.78A B Mcnamara (Mount Wallace)
3SUPER NITRO11634FSHM P Ellis (Nathalia)
4IRON LOTUS12484NBTM Roberts (Bacchus Marsh)
5ARVO’S TWINK1852523.68M A Delbridge (Balliang)
6EMMA FROST11114NBTG J Glass (Kyabram)
7LIBERTY SPEED73113FSTDT Galea (Melton South)
8TIU JET7373423.81T R Breen (Snake Valley)
9PERFECT DALLAS13478NBTP B Crawley (Mortlake)
10EL BLACK GALO63612FSHP L Lowe (Woorndoo)
Race No. 10Graeme Mackley Memorial Ht606:52PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 410 Metres at Horsham Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1SING SING6427423.54C Fisher (Brim)
2MONSTER ENERGY6122124.17R J Millington (Cardross)
3MARA’S BOY76475NBTM Roberts (Bacchus Marsh)
4BLACK IMPOSER75344NBTD K Chandler (Minyip)
5CEE 6416623.60N R Tait (Wangaratta)
6SEDUCTIVE MISS64746FSHC E Abbott (Edenhope)
7ARVO’S SPICE22343NBTM A Delbridge (Balliang)
8ROOKIE’S GIRL46166FSTDP L Rowan ()
9LIGHT TIGHTS415FSHD J Lowe (Woorndoo)
10ZUNDAPP5441723.97N E Millington (Cardross)
Race No. 11Wimmera Trophies & Gifts07:15PM (VICtime)
Grade 5 event over 480 Metres at Horsham Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1DELEDIO TIGER418FSHO Mcgovern (Rosedale)
2MR. CONVENIENT76478NBTL M Desmond (Waubra)
3DALMATIAN ALLY16266NBTB S Bunworth (Casterton)
4VITERRA67485NBTD K Chandler (Minyip)
5MISTER BOO37416NBTP G Desmond (Waubra)
6MISTA GALO54676FSHP S Matthews (Buninyong)
7MR. ZED22686NBTM A Mcguire (Raglan)
8BALTIC TYPHOON65687NBTP A Love (Strathfieldsaye)
9SUPER PICK25788NBTB J Shepheard (Glencoe)
10LIKA TORNADO28786FSTDY Andrews (Cranbourne North)
Race No. 12Warrack Pest Control07:35PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 480 Metres at Horsham Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1TEN DOESCHATE46253NBTB D Bunworth (Casterton)
2KID COLOSSUS4841327.77B J Shepheard (Glencoe)
3PERFECT FIVE23573FSTDP B Crawley (Mortlake)
4MAX I AM31884NBTM Roberts (Bacchus Marsh)
5LEKTRA SWIFT55486NBTD K Chandler (Minyip)
6TANGO TWO68878FSTDK J Ashton (Charlton)
7SPIN A YARN57682FSHJ C Burow (Penshurst)
8DUSTY GEM315FSHJ C Burow (Penshurst)
9SPOTTY WOTTY16777NBTA B Mcnamara (Mount Wallace)
10MICK’S LUCK86354NBTP B Crawley (Mortlake)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments