Sunday, 28 August 2016

Greyhound Box Draw For Sale – Sunday, 28 August 2016

Race No. 1Girls Night Out @ Sale Ht15:14 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 440 metres at Sale Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1ARMADALE LASS [M]83247NBTR Boyce (Korumburra)
2SIMBAREA (QLD)[M]43543NBTG Mcmillan (Nambrok)
3DAINTREE DESTROY [M]FSHK Joske (Hazelwood South)
4GREEN JERSEY (NSW)[M]7NBTM Whelan (Metung)
5PERSUADER (NSW)[M]3FSHP Presutto (Devon Meadows)
6SELECT OPAL [M]8FSHK Bailey (Maffra)
7NEDDLES [M]FSHL Hughes (Longford)
8JARRAD KEATS [M]3226NBTS Keating (Aspendale Gardens)
9ROMAN LAD [M]Res.446F8NBTR Wynd (Sale)
10IT’S BURGER TIME [M]Res.73456NBTL Harris (Somerville)
Race No. 2Spolly’s Syndications Ht25:34 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 440 metres at Sale Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1NIMBLE LUCY [M]FSHL Fitzpatrick (Dumbalk)
2DAINTREE DYNAMO [M]FSHK Joske (Hazelwood South)
3OMEGA LUCY [M]FSHB Harper (Seaspray)
4SERENGETI SKY [M]FSHL Hughes (Longford)
5DIAMA BALE (NSW)[M]58FSHS Ferguson (Avalon)
6DIAMOND DELIGHT [M]44FSHS Jack (Dalmore)
7TAI CHI MINI [M]82738NBTT Sharp (Melton West)
8SALOON PRINCESS [M]5NBTS Reed (Yarram)
9RUN ROSIE [M]Res.745NBTL Hughes (Longford)
10IT’S BURGER TIME [M]Res.73456NBTL Harris (Somerville)
Race No. 3Matt Cummins Mad Hatter Ht35:50 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 440 metres at Sale Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1RASLEIGH BANSER [M]3765FNBTW Stevens (Myrtlebank)
2SELECT RACER [M]2FSHK Bailey (Maffra)
3RIGHTO MITCH [M]FSHR Winter (Denison)
4TIPPING WOODY [M]FSHL Davis (Yarram)
5MOTORS TOO FAST [M]74472NBTL Harris (Somerville)
6SIR MINTER (NSW)[M]2FSHJ Mills (Johnsonville)
7EMM KAES JOKER [M]FSHK Gorman (Tanjil South)
8TERRA FLASH [M]75653NBTC Spiteri (Morwell)
9RUN ROSIE [M]Res.745NBTL Hughes (Longford)
10ALOUETTE JOSIE [M]Res.7665FFSHK Ward (Mount Moriac)
Race No. 4Nutrimetics Ht46:14 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 440 metres at Sale Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1ROSCO FIELDS [M]35FSHG O’keeffe (Neerim Junction)
2BANKABUL [M]37FSHJ Mifsud (Hernes Oak)
3TWO DOLLAR POTS [M]333F2NBTL Hughes (Longford)
4GYM BOOTS [M]63327NBTG Mcmillan (Nambrok)
5TAMBO FLASH (NSW)[M]FSHM Whelan (Metung)
6AFTER LIFE (NSW)[M]24FSHR Divirgilio (Devon Meadows)
7TOTALLY FAB [M]443NBTS Clarke (Tooradin)
8WESTLAKES NEZ [M]2FSHS Coulson (Balliang)
9ROMAN LAD [M]Res.446F8NBTR Wynd (Sale)
10ALOUETTE JOSIE [M]Res.7665FFSHK Ward (Mount Moriac)
Race No. 5Jeremy Fleming Jewellers (0-4 Wins) Gdr6:29 PM (VIC time)
Restricted Win event over 650 metres at Sale Of $4,175 Prizemoney.
1st: $2,925 2nd: $830 3rd: $420.

No.NameFormBestTrainer

1BLUE ALCATRAZ [4]2464137.85(7)G Mcmillan (Nambrok)
2THREE SCOOPS [7]43644FSHM Pirani (Boronia)
3BUREKUP JACK [4]51T6737.57(1)R Keating (Longford)
4DON’S COLLISION [6]44161FSTDK Ward (Mount Moriac)
5DUNDEE CALYPSO [5]11337FSHG Scott-smith (Pakenham South)
6SHANLYN FRANK [4]1434337.52(8)D Fasoli (Heyfield)
7LAZZA MIKADO [6]43558NBTM Barber (Hoddles Creek)
8REATILY SHINTARO [5]4363637.77(1)G Burke (Hazelwood North)
9ROMAN LAD [M]Res.446F8FSTDR Wynd (Sale)
Race No. 6Functions @ Sale Grc.6:50 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 440 metres at Sale Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1WOOFENDEN [5]6383724.67(3)D Johnston (Boisdale)
2NEW LEVEL [4]2116125.06(7)D Langley (Cranbourne)
3TAIL PIPE [5]53423NBTS Ferguson (Avalon)
4TEXAS TOMMY [5]1451324.79(1)M Giles (Tanjil South)
5COSMIC SHIRAZ (NSW)[4]5371525.00(4)R Colpoys (Bass)
6WALK ON BY [5]4127525.17(1)T Fasoli (Heyfield)
7COME ON LASSY [4]5438625.01(8)P Trim (Devon Meadows)
8PRECIPITATION (SA)[5]76423NBTT Chatwin (Johnsonville)
9BOOMA MIKADO [5]Res.57616NBTM Barber (Hoddles Creek)
10SILVER SALUTE [5]Res.85516NBTK Gorman (Tanjil South)
Race No. 7Mad Hatters Tea Party7:08 PM (VIC time)
Grade 5 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PHILLIP KEEPING (NSW)[5]23674NBTP Mckenzie (Denison)
2EDUARDO ROSE [5]6262225.00(5)S Chignell (Rosedale)
3HUNDRED (NSW)[5]F177424.96(8)D Johnston (Boisdale)
4DR. LUVDISC [5]14117NBTR Winter (Denison)
5MISS MATHIESON [5]8516525.08(8)D Hay (Maffra)
6TRIPLE CEE (NSW)[5]4885325.09(4)R Floyd (Cobains)
7EXTRA CUDDLES [5]4461425.02(1)C Barnard (Longwarry)
8MISS FOX [5]27256NBTG Kearns (Churchill)
9MR. LEIGH [5]Res.85615NBTS Clarke (Tooradin)
10COWRIE (SA)[5]Res.8588525.05(2)T Chatwin (Johnsonville)
Race No. 8Gippsland Limo Service7:29 PM (VIC time)
Mixed 3/4 event over 440 metres at Sale Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1BOMBORA FLASH [3]3153125.03(2)J Frusher (Lara)
2MINT BURST (NSW)[4]7221225.06(5)C Spiteri (Morwell)
3COOKIE ROSE [4]5354125.01(5)J Chignell (Rosedale)
4ZENERGY [3]3381425.02(7)E Lieshout (Drouin West)
5CRACKERJACK MAX [4]73235FSTDS Ferguson (Avalon)
6HIT LEGS [4]3133225.12(6)T Proctor (Alberton West)
7DUOMO BALE (NSW)[4]6251424.87(4)C Grenfell (Avalon)
8BATTY ALLEN (NSW)[4]2544825.03(3)S Ferguson (Avalon)
Race No. 9Gippsland Photo Booth7:49 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 520 metres at Sale Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1SODA STREET [5]65113FSTDN Tapp (Tooradin)
2BRUISER SENOR [5]52137FSTDD Johnston (Boisdale)
3SIX GREEN THUMBS [5]23146NBTN Vincent (Lal Lal)
4DUNDEE COBRA [4]4551229.86(5)G Scott-smith (Pakenham South)
6WADELOCK JULIET [5]8646329.60(3)M Clohesy (Stratford)
7IT’S MY SECRET [5]61718FSTDE Dowsey (Cowwarr)
8COSMIC MISSILE [5]24511NBTE Lieshout (Drouin West)
Race No. 10Girls Night Out @ Sale8:14 PM (VIC time)
Grade 7 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CRASH ZONE [7]8125.22(1)E Dowsey (Cowwarr)
2SORRY MAURIE [7]17FSHG Moss (Korumburra)
3SPECIAL UNIT (NSW)[7]2863125.75(1)S Clarke (Tooradin)
4ZIPPING PEDRO (NSW)[7]814225.23(4)G Mcmillan (Nambrok)
5SANZ MARLOW [7]54636NBTY Andrews (Kilmany)
6LAYTOWN [7]55342NBTD Langley (Cranbourne)
7TAABINGA LADY [7]42321NBTJ Connor (Rosedale)
8LEGEND JACK [7]6F278NBTG Elston (Sale)
9KING BILLY BOLT [7]Res.75174NBTD Johnston (Boisdale)
10WHITTLE MIKADO [7]Res.48748NBTP Jones (Hoddles Creek)
Race No. 11Nutrimetics8:39 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1JOHNNY BOY [7]73213NBTG Moss (Korumburra)
2SILVER SQUIGGLE [6]2354125.47(7)M Tabb (Lara)
3ASTON HAMMER [7]2333F25.04(5)E Lieshout (Drouin West)
4LONESOME DUDE [6]6222325.58(5)K Fogarty (Heyfield)
5YORGI ROAD [6]5486325.63(8)W Kenney (Sale)
6SHACKLETON [6]2138125.35(2)T Proctor (Alberton West)
7COUGAR STEALTH [6]44327NBTG Moss (Korumburra)
8ZIPPING NADIA (NSW)[7]561225.50(6)G Mcmillan (Nambrok)
9JASOCATE (NSW)[6]Res.F2617NBTR Ashworth (Cowwarr)
10ASHTASTIC [6]Res.53737FSTDT Currie (Chadstone)
Race No. 12Sale Mazda9:02 PM (VIC time)
Grade 5 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FEARLESS SWAN [5]7111725.40(1)D Hay (Maffra)
2DON’S RACER [5]75811NBTN Carthew (Newcomb)
3DR. BALBOA [5]47885FSHT Kennedy-harris (Somerville)
4SHANLYN GEORGE [5]33517FSHW Fasoli (Heyfield)
5SHELDON ROSE [5]3487325.19(8)S Chignell (Rosedale)
6TAABINGA SPRITE [5]7424524.99(5)J Connor (Rosedale)
7TIGER HUGO [5]7517225.00(2)D Johnston (Boisdale)
8BANDIT’S GIRLS [5]2213825.05(5)P Pollutro (Morwell)
9CHEETAH STEALTH [5]Res.7625425.38(8)G Moss (Korumburra)
10ROSE OF DYANNA [5]Res.33551FSHT Currie (Chadstone)