Sunday 2nd September 2012

Greyhound Box Draw For Sale – Sunday 2nd September 2012

Race No. 1Sale Mazda Debutants Ht105:24PM (VICtime)
Maiden Heat event over 440 Metres at Sale Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK BRUNOFSHD Hay (Maffra)
2BUNDALONG BUBBLEFSHG Kleeven (Denison)
3ANNA RAY GIRLFSHA E Ashworth (Seaton)
4SMURF’S BREEFSHC A Tabone (Nambrok)
5JOJO JUNIORFSHC J Johannsen (Devon Meadows)
6BIT OF SPARKFSHG James (Crib Point)
7LIGHTNING LEAHFSHD M Despard (Raymond Island)
8GUNMETAL ROSEFSHS Chignell (Rosedale)
9SMURF’S REALITYFSHC A Tabone (Nambrok)
10BLUE FLUTEFSHC J Johannsen (Devon Meadows)
Race No. 21300hotwater Debutants Ht205:49PM (VICtime)
Maiden Heat event over 440 Metres at Sale Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1TAYLER’S SPECIALFSHD Mines (Woodside)
2MEDIA ATTENTIONFSHC J Johannsen (Devon Meadows)
3SKEET WITH GRACEFSHL R Russell (Sale)
4SMURF’S MAXINEFSHA C Tabone (Nambrok)
5ROMAN BRIDGETFSHV Bromley (Paynesville)
6PEACE MENDERFSHA O’Keefe (Giffard West)
7WAG’S STARFSHD I Johnston (Maffra)
8WILLY MAKE ITFSHR J Toomey (Briagolong)
9BLUE FLUTEFSHC J Johannsen (Devon Meadows)
10SMURF’S DIANEFSHA C Tabone (Nambrok)
Race No. 3Bsg Australia06:10PM (VICtime)
Maiden event over 520 Metres at Sale Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1WOONDELLA CANDY73353NBTL R Russell (Sale)
2WOONDELLA LASS37FSTDB H Russell (Sale)
3PATH DRIFTERPP356FSTDJ Carr (Devon Meadows)
4MAMSELLE NOIRE7274TFSTDR N Floyd (Sale)
5WOONDELLA PEARL42364NBTB H Russell (Sale)
6MOON LIGHT PATH83476FSTDJ Carr (Devon Meadows)
7NICKEL CREEK63753FSTDJ Carr (Devon Meadows)
8FIRE PATH43878FSTDJ Carr (Devon Meadows)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Kwik Tip Bins06:29PM (VICtime)
Grade 5 event over 440 Metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ARVO’S DIEGO51271NBTG L Arvanitis (Nyora)
2SPOOKY MILO27415NBTM D Ryan (Cranbourne South)
3ZEVA WATERS7887425.42L A Hughes (Longford)
4SPECIAL JOMAX3412825.01S Richer (Foster)
5BRONZED UP65471FSHC J Johannsen (Devon Meadows)
6CASH KID3622625.28W Gieschen (Maffra)
7DR. WANGDANG57223NBTW J Mcmahon (Darriman)
8FAT WALLET6425PNBTR J Winter (Denison)
9ARVO’S ELA71878NBTG L Arvanitis (Nyora)
10MISS JENNY75858NBTW P D Read (Devon Meadows)
Race No. 5Gold 124206:50PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 440 Metres at Sale Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1HEAVENLY PATH3126525.43J Carr (Devon Meadows)
2FOOSE24361FSHG A Bahen (Tallygaroopna)
3ARAGORN34673NBTC J Johannsen (Devon Meadows)
4MR. MACQUIRE6526825.07J G Gieschen (Valencia Creek)
5STAROSTA2542525.51D B Curtain (Drouin)
6BUCKLEY ROSE5233625.13J Chignell (Rosedale)
7DR. NIBBLES4141225.03W J Mcmahon (Darriman)
8BATTINA BALE31576FSTDG J Bate (Lara)
9ARVO’S PABLO14867NBTK Arvanitis (Nyora)
10EXTRA SPECIAL7567825.29W P D Read (Devon Meadows)
Race No. 6Coca Cola Sprint Championship Final07:09PM (VICtime)
S/E Final event over 440 Metres at Sale Of $7,100 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,400 3rd: $700.

No.NameFormBestTrainer

1KING BENNY3311325.01J Thompson (Pearcedale)
2HACKEL BALE33242NBTG J Bate (Lara)
3FIZZLE BALE6322124.95G J Bate (Lara)
4LAUNCHINATOR3235325.08C J Johannsen (Devon Meadows)
5WHELAN3411124.83J Thompson (Pearcedale)
6CLASSY MALDINI31132NBTG J Bate (Lara)
7OMEGA ELI4113424.94B A Harper (Seaspray)
8SAM’S KINGDOM7125424.90C J Johannsen (Devon Meadows)
9HEAVENLY PATH3126525.43J Carr (Devon Meadows)
10OUR BUDDY4413524.82B C Reed (Yarram)
Race No. 7Gippsland Times07:30PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 520 Metres at Sale Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1BIG FAST FAIRYP6143NBTB Proctor (Alberton West)
2BOSS DOUGIE8643330.37C Morris (Briagolong)
3ULTIMATE REFUND25326NBTN J Lund (Cranbourne)
4BE GOOD BILLY41212FSHC J Dalton (Coldstream)
5PHILISM45843NBTC J Johannsen (Devon Meadows)
6THUNDER PATH13334NBTJ Carr (Devon Meadows)
7HIPS DON’T LIE4715230.10C J Johannsen (Devon Meadows)
8TAABINGA DREAM62282NBTJ L Connor (Rosedale)
9NEARLY MIDNIGHT3668429.68A Ferguson (Briagolong)
10ON THE GRID7F765NBTB H Russell (Sale)
Race No. 8Dmg Financial07:47PM (VICtime)
Mixed 3/4 event over 440 Metres at Sale Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1WHERE’S FREEMAN6375725.49L Newton (Briagolong)
2MAKE THE CALL2612124.78C J Johannsen (Devon Meadows)
3LINDEN KINGF585625.08A Ferguson (Briagolong)
4DON’T KNOCKA HIM15187FSHJ Thompson (Pearcedale)
5STICKY SWEET4135625.26L R Russell (Sale)
6DIESEL DRIVE4542224.94C J Johannsen (Devon Meadows)
7KASUNDI4631125.09C J Johannsen (Devon Meadows)
8ARVO’S ROCCO3376125.30K Arvanitis (Nyora)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Win Tv08:10PM (VICtime)
Grade 5 event over 440 Metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1KYELLA ROSE34824NBTB E Sonneman (Warragul)
2REMOMENTUM14423NBTR G Boyce (Korumburra)
3ALL AGO BELLA2557825.55J G Gieschen (Valencia Creek)
4LITTLE BIG RIG42215NBTD B Curtain (Drouin)
5DIRTY BIT231T7FSHC Busuttil (Kilmany)
6OMEGA JOSHUA5332325.03R J Winter (Denison)
7FRANKLIN GEMINI22131NBTG Rossin (Reservoir)
8HEZA BLAZIN’8426725.16R S Sellings (Maffra)
9RIP VAN TWINKLE4366625.55M J Busuttil (Kilmany)
10ARVO’S BIANCA33657NBTG L Arvanitis (Nyora)
Race No. 10Angoves Wines08:30PM (VICtime)
Grade 5 event over 440 Metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PERFECT ROY13555FSHG Rossin (Reservoir)
2DR. PYROIS6354825.20J L Mcmahon (Darriman)
3VIOLET RAY43276NBTO R Fraser (Devon Meadows)
4ELLE’S HOPE6465525.59L A Hughes (Longford)
5DASHING DAME84856NBTG Beattie (Ashwood)
6HELL RAISER BILL76663NBTD I Johnston (Maffra)
7DAMAGED GOODS86432NBTD Hill (Traralgon)
8NAPALM RED16311NBTB Mackie (Tooradin)
9DOC’S DORA58356NBTW P D Read (Devon Meadows)
10BIGGY RAT54768NBTR A Ashworth (Seaton)
Race No. 11Rotti Security08:55PM (VICtime)
Grade 5 event over 440 Metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CROWNIES FOR SKI53338FSHP J Galea (Rosedale)
2KOOKY KEATS41333FSTDR N Floyd (Sale)
3DR. WILLOW4351725.44J L Mcmahon (Darriman)
4DYNA FLAVO5214FSHG J Bate (Lara)
5SEVEN DEGREES14734NBTT A Whitford (Sale)
6RAGE ON RONDO42282FSHC J Dalton (Coldstream)
7SIMI32144NBTC J Johannsen (Devon Meadows)
8CARRIBEAN GIRL76124FSTDD B Curtain (Drouin)
9DR. JOYDEE38786NBTW J Mcmahon (Darriman)
10ARVO’S RICARDO33887NBTG L Arvanitis (Nyora)