Sunday, 7 August 2016

Greyhound Box Draw For Sale – Sunday, 7 August 2016

Race No. 1Rotti Security (debutants)5:07 PM (VIC time)
Maiden event over 440 metres at Sale Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1RUN ROSIE [M]FSHL Hughes (Longford)
2SIMONIC DRIVE [M]FSHB Shillington (Lara)
3RILEY BALE (NSW)[M]FSHB Shillington (Lara)
4QUISP BALE (NSW)[M]FSHT Mitchell (Lara)
5EVELYN [M]FSHJ Mcintyre (Ripplebrook)
6CRASH ZONE [M]FSHE Dowsey (Cowwarr)
7BEETEE [M]FSHB Toner (Giffard West)
8PLAY ALONE [M]FSHT Mitchell (Lara)
9FAIRY WHERE [M]Res.FSHJ Sammut (Traralgon)
10SALOON PRINCESS [M]Res.FSHS Reed (Yarram)
Race No. 2Morelli Furniture & Bedtime5:29 PM (VIC time)
Maiden event over 440 metres at Sale Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1GREEN JERSEY (NSW)[M]FSHM Whelan (Metung)
2PINK CAVIAR [M]83433NBTK Scott (Pakenham South)
3JOHNNY BOY [M]273FSHG Moss (Korumburra)
4TOTALLY FAB [M]4NBTS Clarke (Tooradin)
5TWO DOLLAR POTS [M]333NBTL Hughes (Longford)
6ZIPPING NADIA (NSW)[M]56FSHG Mcmillan (Nambrok)
7OLI POP [M]8FSHD Rhodes (Heyfield)
8BERNMAR JANET [M]67758NBTP Borradale (Rosedale)
9TAX RELIEF [M]Res.FSHB Toner (Giffard West)
10MISS MAXIMO [M]Res.354NBTC Johannsen (Devon Meadows)
Race No. 3G&t Sharp Plastering5:49 PM (VIC time)
Maiden event over 440 metres at Sale Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SPECIAL UNIT (NSW)[M]2863FSHS Clarke (Tooradin)
2MINNIE HOOK [M]45762NBTC Galea (Hazelwood North)
3REMINATOR [M]8FSHD Rhodes (Heyfield)
4ROSIE CHLOE [M]FSHA Setford (Devon Meadows)
5WOLFIE’S LASS [M]22142FSHM Tocknell (Rosebud)
6OUR WILD EMILY [M]6252FSHP Romagnino (Moe)
7NITRIC ACID [M]F6373NBTD Johnston (Boisdale)
8GYM BOOTS [M]22363NBTG Mcmillan (Nambrok)
9READY SEBI GO [M]Res.24626NBTD Rhodes (Heyfield)
10MOTORS TOO FAST [M]Res.23674NBTL Harris (Somerville)
Race No. 4Bsg Bingo & Fundraising6:09 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BLAZING THUNDER [7]33763NBTT Curtain (Cranbourne South)
2RUSS WILL CROWE (NSW)[7]64788FSHD Agius (Rosedale)
3KILBANE (NSW)[7]4T643NBTJ Lindrea (Stratford)
4LONESOME DUDE [6]4176225.58(5)K Fogarty (Heyfield)
5CITRUS KISS [7]261NBTC Johannsen (Devon Meadows)
6GOODBYE SAM [7]31FSHP Galea (Rosedale)
7MOTIVATE HER [7]5232225.34(3)S Van oirschot (Devon Meadows)
8SURF’S MAGIC (NSW)[6]2631125.61(3)M Salvatore (Greensborough)
9SANZ MARLOW [7]Res.13546NBTY Andrews (Kilmany)
10ZIPPING PEDRO (NSW)[7]Res.81425.23(4)G Mcmillan (Nambrok)
Race No. 5Leemon’s Meats (0-5 Wins)6:29 PM (VIC time)
Restricted Win event over 650 metres at Sale Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1KOKODA STORM [7]55365NBTC Johannsen (Devon Meadows)
2DESTINEE SAINT [7]6667538.18(1)S Lithgow (Devon Meadows)
3ZIPPING SCARLET (NSW)[5]6535438.07(2)P Mckenzie (Denison)
4WITH HELD (NSW)[7]74251FSHA Setford (Devon Meadows)
5CASHINO (NSW)[7]75722FSHA Campbell (Drouin)
6VELOCITY SONIA (NSW)[M]46FSHA Setford (Devon Meadows)
7BLUE ALCATRAZ [5]42246NBTG Mcmillan (Nambrok)
8KOKODA ECLIPSE [5]6455238.19(2)C Johannsen (Devon Meadows)
9JUST AS TOUGH [M]Res.7FSHG O’keeffe (Neerim Junction)
Race No. 6Monacellars6:51 PM (VIC time)
Grade 5 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BECKENBAUER (SA)[5]31368NBTT Collins (Pearcedale)
2PRECIPITATION (SA)[5]61576NBTT Chatwin (Johnsonville)
3FLEET RETURN [5]82234NBTF Kirkham (Garfield)
4PRETTY MACHINE [5]42311NBTA Terry (Cranbourne South)
5JACK WALKER (SA)[5]31116NBTJ Thompson (Pearcedale)
6CRUCIFY [5]1476524.92(1)T Collins (Pearcedale)
7WOOFENDEN [5]6276324.67(3)D Johnston (Boisdale)
8MINT BURST (NSW)[5]32372NBTC Spiteri (Morwell)
9CALL ME TICKETS [5]Res.4422525.50(6)B Russell (Sale)
10GIRDER FORK [5]Res.65183FSHB Shillington (Lara)
Race No. 7No.1 Car Wash – Sale7:15 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 520 metres at Sale Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1LAKEVIEW MISS [5]6482530.05(6)M Whelan (Metung)
2SIX GREEN THUMBS [5]46231FSHN Vincent (Lal Lal)
3OFF THE HIP [5]4375230.14(1)L Russell (Sale)
4KISS MY FUJI [5]45655NBTJ Lindrea (Stratford)
5AQUA CHEETAH (NSW)[5]38541FSHJ Thompson (Pearcedale)
6RUNAWAY SHAYE (NSW)[5]13456FSHB Kiernan (Fawkner)
7BEYOND GALAXIA [4]1771429.84(3)A Ferguson (Briagolong)
8GOOD JUDGE BUDDY [4]1325729.63(2)C Johannsen (Devon Meadows)
9TEAR IT DOWN (NSW)[5]Res.31F43FSHD Pattinson (Pearcedale)
10FLIP [5]Res.5836730.05(5)P Mckenzie (Denison)
Race No. 8Gj Gardner Homes7:34 PM (VIC time)
Free For All event over 440 metres at Sale Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1EDUARDO ROSE [4]2546225.00(5)S Chignell (Rosedale)
2HE’S PANICKEN [3]2721624.89(6)M Tocknell (Rosebud)
3SANDY MONELLI [1]2232424.85(8)D Prout (Stratford)
4TRIPLE CEE (NSW)[4]8314825.09(4)R Floyd (Cobains)
5MARUNGI CHOICE (NSW)[4]4552624.80(2)D Pattinson (Pearcedale)
6HIT LEGS [4]3631325.12(6)T Proctor (Alberton West)
7POP THE CORK (QLD)[4]41178FSHJ Thompson (Pearcedale)
8HUNDRED (NSW)[4]621F124.96(8)D Johnston (Boisdale)
Race No. 9Ian Carter Builders Final7:58 PM (VIC time)
Grade 6 Final event over 440 metres at Sale Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1YORGI ROAD [6]7665425.63(8)W Kenney (Sale)
2FEARLESS SWAN [5]711125.40(1)D Hay (Maffra)
3MAGNIFICENT PETE [6]63513NBTP Pollutro (Morwell)
4COUGAR STEALTH [6]42344NBTG Moss (Korumburra)
5BANDIT’S GIRLS [6]4312225.05(5)P Pollutro (Morwell)
6TILLY COURT [6]3281225.75(1)B Harper (Seaspray)
7IN THE TROLLEY [5]2477125.20(4)C Johnson (Longford)
8PAUA HIKING (NSW)[6]73673NBTT Chatwin (Johnsonville)
9COOLAN MAN [6]Res.15855NBTR Redenbach (Cranbourne)
10OSCAR BEAM [6]Res.64T65NBTB Albert (Cranbourne North)
Race No. 10Elite Plumbing And Tiling8:23 PM (VIC time)
Grade 5 event over 520 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WHAT’S UP TRUMPS [5]32466NBTB Shillington (Lara)
2LANDON [5]22187FSTDJ Mcintyre (Ripplebrook)
3SPORTS KNIGHT [5]16426NBTG Edwards (Cranbourne West)
4BEYOND MANAPA [5]35387NBTA Ferguson (Briagolong)
5DASHING DAVE [5]75784NBTC Johannsen (Devon Meadows)
6TAABINGA FELLA [5]53316NBTJ Connor (Rosedale)
7ALLEN BOYDY (NSW)[5]5471429.85(8)T Mitchell (Lara)
8KERRIE’S ONE [5]3182830.11(4)A Smit (Maffra)
9WADELOCK JULIET [5]Res.2586429.60(3)M Clohesy (Stratford)
10DIVISION FOUR [5]Res.73523NBTC Johannsen (Devon Meadows)
Race No. 11Gold 12428:44 PM (VIC time)
Grade 5 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LADY HOOK [5]4133225.26(1)C Galea (Hazelwood North)
2SHARNICA [5]4474225.04(7)B Sonneman (Warragul)
3PHILLIP KEEPING (NSW)[5]62367NBTP Mckenzie (Denison)
4WRONG GIVEN WAY [5]6446825.28(7)B Russell (Sale)
5BRUISER SENOR [5]4255224.68(1)D Johnston (Boisdale)
6ZIPPING ZALI (NSW)[5]6826825.71(5)G Mcmillan (Nambrok)
7OAKMONT TWISTER [5]6186724.94(Q)(1)D Mcphie (Kilmany)
8COOKIE ROSE [5]5185325.01(5)J Chignell (Rosedale)
9GOTTA PERMIT [5]Res.38T6425.24(5)C Johannsen (Devon Meadows)
10SHE’S GOT GRACE [5]Res.5511725.28(1)T Curtain (Cranbourne South)
Race No. 12Trfm9:03 PM (VIC time)
Grade 5 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PADDY’S MAGIC (QLD)[5]18533NBTJ Thompson (Pearcedale)
2SHIRO (QLD)[5]1463625.44(8)A Setford (Devon Meadows)
3HENRY [5]31223NBTJ Mcintyre (Ripplebrook)
4ONYA SAMI [5]52346NBTT Collins (Pearcedale)
5SCARED OF SHARKS [5]2881525.37(7)K Scott (Pakenham South)
6ALBERT’S PATCH [5]82152FSHJ Paterson (Tenby Point)
7MISS PEPPERONI [5]17145NBTG Edwards (Cranbourne West)
8DREAM OF SUCCESS [5]655T3NBTC Johannsen (Devon Meadows)
9NAT [5]Res.7162326.00(1)R Boyce (Korumburra)
10TAABINGA SPRITE [5]Res.1742424.99(5)J Connor (Rosedale)