Wednesday, 6 July 2016

Greyhound Box Draw For Sale – Wednesday, 6 July 2016

Race No. 1Morelli Furniture & Bedtime4:04 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 440 metres at Sale Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1GOLDEN DREAMS [M]48333NBTC Barnard (Longwarry)
2ROMAN LAD [M]36444NBTR Wynd (Sale)
3PRETTY BOY JOSE (NSW)[M]57NBTC Barnard (Longwarry)
4DASHING DES [M]44538NBTP Mckenzie (Denison)
5MARLOW NIKITA [M]75675NBTT Kennedy-harris (Somerville)
6BLESS ‘EM ALL [M]4874FSHS Jack (Dalmore)
7SELECT SHADOW [M]87634NBTK Holland (Stratford)
8PERFECT MINNIE [M]667F8FSHM Salvatore (Greensborough)
9WHITE WITH ONE (NSW)[M]Res.54728NBTS Spoljaric (Kilmany)
10KNIGHTRIDER [M]Res.47345NBTI Collins (Kilmany)
Race No. 2Elite Plumbing And Tiling4:24 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 440 metres at Sale Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1ORDER IN LINE [M]68778FSHC Barnard (Longwarry)
2IT’S BURGER TIME [M]48467FSHL Harris (Somerville)
3ASTON QUICH [M]34558NBTE Lieshout (Drouin West)
4BLONDE MAX [M]87876FSHT Howell (Pakenham)
5TRISHA NOLAN [M]76FSHD Curtain (Tooradin)
6NINETYMILE HOLLY [M]52FSHG Whitford (Yarram)
7NITRIC ACID [M]453F6NBTD Johnston (Boisdale)
8SELECT SCOTT [M]34285NBTK Bailey (Maffra)
9WHITE WITH ONE (NSW)[M]Res.54728NBTS Spoljaric (Kilmany)
10KNIGHTRIDER [M]Res.47345NBTI Collins (Kilmany)
Race No. 3Bsg Bingo & Fundraising4:44 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 440 metres at Sale Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1WHAT’S HER NAME [7]26675FSHB Toner (Giffard West)
2WADELOCK CAPPA [7]7278825.94(Q)(4)M Empson (Lake Tyers)
3SURF’S MAGIC (NSW)[7]22631FSHM Salvatore (Greensborough)
4KING BILLY BOLT [7]37517NBTD Johnston (Boisdale)
6LISBURN STAR [7]34877NBTJ Paterson (Tenby Point)
7YORGI [7]57637FSTDJ Musselwhite (Lindenow)
8JAZZY FIZZLE [7]68645NBTR Floyd (Cobains)
Race No. 4Leemon’s Meats5:04 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 440 metres at Sale Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1AVA’S SHADOW [6]71734FSHN Lund (Longwarry)
2ACHAI [6]3577225.15(Q)(4)C Tilley (Sale)
3RICHO RICHO GIRL [6]14816NBTS Nagy (Traralgon)
4MOVE THAT ENERGY [6]54745FSHD Johnston (Boisdale)
5DAINTREE RHUMBA [6]1752725.49(5)C Leviston (Callignee)
6SAM WHELAN [6]3573225.17(6)M Whelan (Metung)
7DR. LUVDISC [6]45125NBTR Winter (Denison)
8SUNSET SENORITA [6]47454NBTR Winter (Denison)
9PHOTO BOMBER (QLD)[6]Res.44434FSHP Borradale (Rosedale)
Race No. 5Monacellars (0-2 Wins)5:25 PM (VIC time)
Tier 3 – Restricted Win event over 520 metres at Sale Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1NO QUARTER GIVEN (QLD)[M]42388FSTDL Hughes (Longford)
2YORGI ROAD [6]73776FSTDJ Musselwhite (Lindenow)
3TAABINGA FELLA [6]85485NBTJ Connor (Rosedale)
4NIKITA’S MARLOW [7]78766NBTT Kennedy-harris (Somerville)
5PEE DEE [M]5534FSHS Tabb (Lara)
6OAKMONT WHISPER [6]3545329.97(8)D Mcphie (Kilmany)
7TAABINGA LADY [M]64232NBTJ Connor (Rosedale)
8THIS IS SPARTAN [6]76536NBTS Spoljaric (Kilmany)
Race No. 6Gold 12425:47 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 440 metres at Sale Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TIGER HUGO [5]7587525.00(2)D Johnston (Boisdale)
2RICHO BRAE [5]6777625.45(3)E Lieshout (Drouin West)
3DIAMOND ED [5]88448NBTF Ryan (Koo Wee Rup)
4CATALAN FLYER [5]3667325.35(5)J Baldwin (Kilmany)
5DR. RIPPED [5]34356NBTT Kennedy-harris (Somerville)
6MINTER BEE (NSW)[5]6748825.30(8)R Reinke (Johnsonville)
7SEE YOU WIN [5]6675525.38(Q)(1)T Fasoli (Heyfield)
8LAKEVIEW LUKE [5]8784825.19(4)W Kenney (Sale)
9MAKE US MAGIC (NSW)[5]Res.65588NBTG Dalton (Hazelwood North)
10STAR’S DELIGHT [5]Res.76186NBTS Jack (Dalmore)
Race No. 7Ian Carter Builders6:07 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 440 metres at Sale Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SHE’S GOT GRACE [5]85655NBTT Curtain (Cranbourne South)
2SIMPLY MYSTIC [5]5653625.52(1)M Musselwhite (Lindenow)
3CANYA KEATO [5]78178NBTR Keating (Longford)
4PARKFIELD SHOWER [5]6456425.04(1)J Baldwin (Kilmany)
5ABOUT TO CRY [5]5636525.22(4)W Fasoli (Heyfield)
6CHASE ON CASE [5]6737725.57(5)D Curtain (Tooradin)
7SPRITELY GEARED (NSW)[5]75147NBTM Lont (Toongabbie)
8REROD MAGIC [5]43177NBTR Ashworth (Seaton)
9MELODY POND [5]Res.7444F25.33(3)T Morris (Traralgon)
10STAR’S DELIGHT [5]Res.76186NBTS Jack (Dalmore)
Race No. 8Balec Electrical Contractors6:27 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 440 metres at Sale Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1NOAKI PHOENIX [5]63678NBTD Jones (Devon Meadows)
2LOGIC LAD [5]32885NBTS Jack (Dalmore)
3TWISTEX [5]86148NBTT Jones (Devon Meadows)
4FOXY GEMS [5]3354425.23(1)C Barnard (Longwarry)
5AVON JOY BELLE [5]4624525.00(8)J Norden (Stratford)
6ASTON TULLOCH [5]54536FSHE Lieshout (Drouin West)
7COOKIE ROSE [5]6666525.01(5)J Chignell (Rosedale)
8WADELOCK BILL [5]7478525.19(6)M Clohesy (Stratford)
9MAKE US MAGIC (NSW)[5]Res.65588NBTG Dalton (Hazelwood North)
10MELODY POND [5]Res.7444F25.33(3)T Morris (Traralgon)