Sunday, 2 November 2014

Greyhound Box Draw For Sandown (SAP) – Sunday, 2 November 2014

Race No. 1Grv Vbis Maiden S/f1 (gobis)2:13 PM (VIC time)
Maiden Semi Final event over 515 metres at Sandown (sap) Of $8,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1VIRGINIA ROSE [M]354NBTS Chignell (Rosedale)
2JAMIELA TWIST [5]536129.39(2)J Galea (Rowsely)
3LEKTRA KELLY [M]3NBTA Dailly (Anakie)
4ALL PRANCER [M]65653NBTP Gabriel (Toolern Vale)
5MEPUNGA TREASURE [5]129.92(8)J Britton (Anakie)
6ZIMMERMAN [M]77772NBTG Neocleous (Yinnar South)
7DASHING DIESEL [5]130.05(8)D Mckenzie (Tynong North)
8MAGIC CARPET [M]2NBTW Vassallo (Devon Meadows)
9MIGHTY KEV [M]Res.33884NBTA Lauterboom (Tooradin)
10MAXIMUM SHERA [M]Res.434NBTA Dailly (Anakie)
Race No. 2Grv Vbis Maiden S/f2 (gobis)2:28 PM (VIC time)
Maiden Semi Final event over 515 metres at Sandown (sap) Of $8,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1FEIKUAI POLLY [M]54433NBTA Steele (Doncaster)
2GREYSYND TURBO [M]34252NBTM Chilcott (Heathcote)
3MISS PETROVA [M]33333NBTW Hansen (Daisy Hill)
4QUEEN OF PATONG [M]72262NBTS Ralph (Tooradin)
5MEPUNGA MIA [5]5129.60(3)J Britton (Anakie)
6KEPT UNDER WRAPS [M]3NBTW Vassallo (Devon Meadows)
7CRACKERJACK MAX [M]1432NBTA Dailly (Anakie)
8SHARED EQUITY [5]129.90(5)A Langton (Anakie)
9CHIEF BRIT [M]Res.4NBTJ Galea (Brookfield)
10FLEETWOOD JAY [M]Res.4NBTA Langton (Anakie)
Race No. 3Grv Vbis Maiden S/f3 (gobis)2:45 PM (VIC time)
Maiden Semi Final event over 515 metres at Sandown (sap) Of $8,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1GRAND INTENTION [5]129.77(7)B Ennis (Lara)
2IMAGE PUZZLE [5]129.88(4)G O’keefe (Neerim Junction)
3DESPERATE PETE [M]2NBTW Robertson (Barnawartha)
4IN CANADA [M]75344NBTG Ennis (Sandhurst)
5DANYO’S TOM [M]3NBTN Ryan (Devon Meadows)
6COSMIC OWL [5]130.27(6)J Britton (Anakie)
7LEKTRA SPIDER [M]2NBTA Dailly (Anakie)
8MAY IT BE [M]63523NBTA Langton (Anakie)
9USAIN I’M NUTTY [M]Res.4NBTA Dailly (Anakie)
10CIGAR SAM [M]Res.64354NBTM Briganti (Tuerong)
Race No. 4Grv Vbis Maiden S/f4 (gobis)3:08 PM (VIC time)
Maiden Semi Final event over 515 metres at Sandown (sap) Of $8,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1WEST ON DELLY [M]1112NBTJ Britton (Anakie)
2THURSDAY SIP [M]46622NBTS Collins (Hazelwood)
3LEKTRA DIVA [M]3NBTA Dailly (Anakie)
4WILD INTENTION [M]3NBTB Ennis (Lara)
5ANGEL OF MUSIC [M]32242NBTA Langton (Anakie)
6ALPHA ZEUS [5]129.81(8)J Britton (Anakie)
7BLONDE NELLIE [M]45323NBTJ Paterson (Tenby Point)
8SPECIAL SUPREME [5]3357129.80(6)L Gough (Nyora)
9SUPREME DEAL [M]Res.4NBTA Dailly (Anakie)
10SIX GREEN THUMBS [M]Res.24274NBTN Vincent (Lal Lal)
Race No. 5Olikam Oligo Oli Bin Bagarap3:25 PM (VIC time)
Grade 5 event over 595 metres at Sandown (sap) Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1SARSHA [5]78662FSHS Bonaccurso (Mount Mercer)
2ROXY’S PRIDE [5]33631FSHJ Grindley (Gladysdale)
3LADY TOY [5]34265FSHN Gost (Little River)
4SERASH BALE (NSW)[5]46335NBTJ Hunt (Lara)
5ULTOR BALE (NSW)[5]33726FSHJ Hunt (Lara)
6WHY NOT WAYNE [5]52243NBTW Gray (Wendouree)
7YAZZ [5]35223FSHL Harris (Somerville)
8SKYFIRE [5]11212FSTDS Drummond (Heathcote)
9FREESIA BALE (NSW)[5]Res.43644NBTJ Hunt (Lara)
10OPEN ALL NITE [5]Res.82255FSHG O’keefe (Neerim Junction)
Race No. 6Solo Bold Trease 21/113:44 PM (VIC time)
Grade 5 event over 515 metres at Sandown (sap) Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FIRST DAN [5]53453NBTG Nicoll (Botanic Ridge)
2PACIFIC ANGEL [5]71424FSHF Bickerton (Pearcedale)
3EARL BALE (NSW)[5]11233FSHA Dailly (Anakie)
4ALLMENDINGER (NSW)[5]74541FSHJ Galea (Rowsely)
5LAINEY BALE (NSW)[5]22615FSHA Dailly (Anakie)
6BLACK ILLUSION [5]71114NBTA Langton (Anakie)
7ULTIMATE TALENT [5]47115NBTJ Gieschen (Valencia Creek)
8LIVING WATERS [5]15117FSHJ Hunt (Lara)
9ESTER BALE (NSW)[5]Res.64854FSHT Womann (Lara)
10MISS WOORNDOO [5]Res.45887FSHT Churchill (Allambee)
Race No. 7Tab Melb. Cup Friday 21/114:09 PM (VIC time)
S/E Veteran event over 515 metres at Sandown (sap) Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1VINTAGE DAICOS [5]28876FSHS Drummond (Heathcote)
2VAPOURASH [4]1162829.66(3)L Morshead (Barongarook)
3HI LADDIE [5]58566FSHM Jones (Chelsea Heights)
4BARNEY’S BUDDY [5]78265FSTDG Barnsley (Carrum Downs)
6SOFA SO GOOD [5]85457FSHI Vigor (Anakie)
7MAGPIE BOB [4]11456FSHP Galea (St Albans)
8TRANSCEND TIME (QLD)[4]66362FSHW Vassallo (Devon Meadows)
Race No. 8Shootout This Thursday Night!4:30 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 515 metres at Sandown (sap) Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1HETALIA BALE (NSW)[5]24625FSHT Womann (Lara)
2DYNA FULCRUM (NSW)[5]64454NBTJ Hunt (Lara)
3CALL ME SCARY [5]21584NBTD Cortese (Hampton Park)
4CRACKERJACK ROSE [5]68823FSHA Dailly (Anakie)
5HE’S BONZA [5]55F34NBTJ Hunt (Lara)
6PAPPA GALLO [5]24323NBTM Cortese (Hampton Park)
7LONESOME PIRATE [5]75241FSHA Mcdonald (Reservoir)
8DESTINI LOBO [4]1664129.76(1)E Rinaldi (Lethbridge)
9SPRING MILLIE (NSW)[5]Res.4512FSHA Dailly (Anakie)
10WHY NOT LIAM [5]Res.64616NBTW Gray (Wendouree)
Race No. 9Www.superdogs.com.au4:50 PM (VIC time)
Maiden event over 515 metres at Sandown (sap) Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1BABY’S RATTLE [M]58477NBTD Cortese (Hampton Park)
2WICKY SECRET [M]7FSHN Parsons (Carrum Downs)
3BUSTA VOE [M]33652NBTK Chalker (Pearcedale)
4MADEMOISELLE SOX [M]43526NBTN Vincent (Lal Lal)
5SPRING BETSY (NSW)[M]263FSHA Dailly (Anakie)
6ELFIE [M]67556NBTD Cortese (Hampton Park)
7SPRING CHOICE (NSW)[M]352FSHA Dailly (Anakie)
8DANCING PUMPS [M]7NBTS Neocleous (Yinnar South)
9SUPREME DEAL [M]Res.4NBTA Dailly (Anakie)
10LEKTRA DAVE [M]Res.5NBTA Dailly (Anakie)
Race No. 10Berwick Mazda5:05 PM (VIC time)
Maiden event over 515 metres at Sandown (sap) Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SHE’S YOURS [M]222F3FSHW Vassallo (Devon Meadows)
2FLEETWOOD FLINT [M]F7NBTA Langton (Anakie)
3MAHJONG KING (QLD)[M]62333NBTK Chalker (Pearcedale)
4UNCOOL ALBERT [M]458FSHA Dailly (Anakie)
5SPRING RATE (NSW)[M]462FSHA Dailly (Anakie)
6BROTHER LEO [M]86NBTG Neocleous (Yinnar South)
7SANTA’S HOPE [M]7788NBTM Cortese (Hampton Park)
8MINE CRAFT [M]5NBTJ Britton (Anakie)
9LEKTRA KHAN [M]Res.8NBTA Dailly (Anakie)
10BLACK EYED PAPA [M]Res.44565FSHM Jones (Chelsea Heights)
Race No. 11Harvey Norman – Springvale5:20 PM (VIC time)
Maiden event over 515 metres at Sandown (sap) Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SHAKE ‘EM UP [M]88688NBTC Cortese (Hampton Park)
2SPRING GOGOLAC (NSW)[M]1632FSHA Dailly (Anakie)
3JOHNNY MOBSTER [M]48FFSHG Neocleous (Yinnar South)
4ERNIE OLD [M]2F135NBTL Morshead (Barongarook)
5OUR BLACK GEM [M]35668FSHR Little (Mt Eliza)
6SWIFT FRANK [M]265NBTW Robertson (Barnawartha)
7SIX GREEN THUMBS [M]24274NBTN Vincent (Lal Lal)
8SPRING TIARA (NSW)[M]483FSHA Dailly (Anakie)
9LEKTRA CONCORD [M]Res.7NBTA Dailly (Anakie)
10USAIN I’M NUTTY [M]Res.4NBTA Dailly (Anakie)