Sunday, 20 December 2015

Greyhound Box Draw For Sandown (SAP) – Sunday, 20 December 2015

Race No. 1Clarke Gathering3:00 PM (VIC time)
Maiden event over 515 metres at Sandown Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1STORM TROOPER [M]36664NBTP Pace (Rockbank)
2YOU CAN EXCEL (NSW)[M]FSHA Jackson (Pearcedale)
3SIMITA (WA)[M]FSHS Labozzetta (Cheltenham)
4LOCKY’S MAROONS [M]544NBTA Langton (Anakie)
5DODGE BALL [M]45474FSHD Batten (Dixons Creek)
6DESTINI DOLL [M]37FSHJ Rinaldi (Lethbridge)
7SISCO MAMA [M]46343NBTJ Galea (Lara)
8OUTLAW CLYDE (NSW)[M]64533NBTM Bird (Colac)
9QUINCEY MC GOO [M]Res.77T44FSHP Krasnaborodkin (Noble Park)
10KING BILLY BOLT [M]Res.68584FSHT Braden (Epping)
Race No. 2Spinburg3:16 PM (VIC time)
Grade 7 event over 515 metres at Sandown Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GOLD CUP [7]34286FSHB Shillington (Lara)
2DODGE THE STORM [7]53522FSHD Batten (Dixons Creek)
3SAUSAGE SIZZLE [7]5283530.02(7)B Bravo (Lovely Banks)
4SISCO GILLIE [7]37364NBTJ Galea (Lara)
5ZIPPING LAURA (NSW)[7]57734NBTS Ralph (Tooradin)
6MEPUNGA FAME [7]1453NBTJ Britton (Anakie)
7SHANLYN HOSS (TAS)[7]22623NBTS Ralph (Tooradin)
8JAX MIKADO [7]48225FSHP Jones (Hoddles Creek)
Race No. 3Stairmaster3:38 PM (VIC time)
Grade 7 event over 515 metres at Sandown Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DESTINI LASS [7]185FSHE Rinaldi (Lethbridge)
2ROBERTS [7]41645FSHA Marraffa (Park Orchards)
3SISCO SWIFT [7]54741NBTD Galea (Lara)
4FIREBIRD TESS [7]1853530.24(1)Y Byron (Noble Park)
5DESTINI SOPRANO [7]2129.98(1)E Rinaldi (Lethbridge)
6BABY BLITZEN [7]33754NBTS Hughes (Deer Park)
7DESTINI SPARK [7]56787NBTJ Rinaldi (Lethbridge)
8DREAM DAZZLER [7]5425230.28(6)A Langton (Anakie)
Race No. 4Louise Snogged David May (250+ Rank)4:02 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 515 metres at Sandown Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1UNDER TAKER [5]54174NBTM Ryan (Boronia)
2VOLTA ALLEN (NSW)[5]81826FSHJ Fothergill (Heathcote)
3PAPILLON [5]7466430.19(8)S Labozzetta (Cheltenham)
4WINFIELD SAMMY [5]75723NBTC Grenfell (Avalon)
5STARZAR DIAMONDS [5]85516NBTJ Condon (Devon Meadows)
6VASILE BOY [5]28T7830.27(8)V Mihalache (Altona Meadows)
7WRONG GIVEN WAY [5]14557NBTB Russell (Sale)
8KRAKEN NITRO [5]P517329.55(2)R Comensoli (Wangaratta)
9WEATHER WHATEVER [5]Res.87853FSHC Dew (Anakie)
Race No. 5Teza’s Punters Club Ht14:22 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 515 metres at Sandown Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ORIENTAL TSUNAMI [5]57234NBTM Giddings (Toolleen)
2LEVER ACTION [5]61322NBTA Stewart (Melton)
3JAXON RULZ (NSW)[5]41326NBTR Clark (Toolleen)
4MACALISTER SAM [5]13848NBTL Hughes (Longford)
5STAN’S CHOICE [5]67355NBTR Britton (Lara)
6MAGIC COUPS [5]24341NBTD Geyer (Moolap)
7ROBBIE LEE (NSW)[5]65526NBTR Britton (Lara)
8SOLO (NSW)[5]5111229.97(1)J Karamatic (Lara)
9BIG BURKEY [5]Res.67665FSHC Tuck (Pakenham)
10WEATHER WHATEVER [5]Res.87853FSHC Dew (Anakie)
Race No. 6Mets Westall Gdr4:42 PM (VIC time)
Special Event event over 715 metres at Sandown Of $4,710 Prizemoney.
1st: $3,295 2nd: $945 3rd: $470.

No.NameFormBestTrainer

1ALOUETTE MAGIC [5]46475NBTJ Worsfold (Girgarre)
2REICHENBACH (NSW)[5]61545FSHR Britton (Lara)
3OH SO STRIKING (NSW)[5]37756FSTDR Britton (Lara)
4ONE FOR LIAM [5]18417FSTDD Burley (Wattle Glen)
5SHANLYN LUCY [4]8632141.51(5)A Lauterboom (Tooradin)
6BOBBI DELICIOUS [M]76764FSTDS Bianco (Langwarrin)
7BEKS [4]3642642.02(4)P Bouchier (Dennington)
8MYSTIC TWIST [4]2325442.07(2)M Cauchi (St Leonards)
Race No. 7Rsn – Racing And Sport (2-6 Wins)5:07 PM (VIC time)
Restricted Win event over 595 metres at Sandown Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN JERSEY (NSW)[6]4152434.46(7)R Britton (Lara)
2WEST ON XANDI (NSW)[5]56436FSTDK Collyer (Coburg North)
3ONE FOR ME [5]14126FSTDJ Britton (Anakie)
4RISE ABOVE IT [6]2667634.68(1)E Rinaldi (Lethbridge)
5SIR BRIDGBORN [5]53534NBTD Curtain (Longwarry)
6ZIPPING NOEL (NSW)[5]52377FSHR Matthews (Arcadia South)
7AHLENNY (NSW)[6]21371NBTB Marshall (Pentland Hills)
8MASTER BEKIM [6]54622FSTDC Grenfell (Avalon)
9CABLE RUNNER [6]Res.65445FSTDL Russell (Sale)
10WEATHER WHATEVER [5]Res.87853FSHC Dew (Anakie)
Race No. 8Tab Rewards Ht25:27 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 515 metres at Sandown Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1NEUROLOGICAL (QLD)[5]65853NBTA Lauterboom (Tooradin)
2TINA TWO [5]4854829.80(1)M Davis (Altona Green)
3COFFEE ELIZABETH (NSW)[5]15523NBTR Britton (Lara)
4FULL OF BOLONEY [5]22464FSHJ Cuffe (Cranbourne North)
5MAJOR CURLY (NSW)[5]17118NBTB Hodgson (Smythesdale)
6DRAPER BALE (NSW)[5]11563FSHT Mitchell (Lara)
7PACIFIC DREAMER [5]2117329.64(3)F Bickerton (Pearcedale)
8NELIEL BALE (NSW)[5]45556FSHJ Fothergill (Heathcote)
9BIG BURKEY [5]Res.67665FSHC Tuck (Pakenham)
10WEATHER WHATEVER [5]Res.87853FSHC Dew (Anakie)
Race No. 9Racing Xmas Eve @ Sandown5:49 PM (VIC time)
Grade 6 event over 515 metres at Sandown Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PEGGY DOOLEY [6]62235NBTA Langton (Anakie)
2ALPHA APHRODITE [6]4841230.07(1)J Britton (Anakie)
3LET RIP JOHNO (QLD)[6]45432NBTK Gorman (Tanjil South)
4KILTY EXPRESS [6]3121FSHB Bravo (Lovely Banks)
5HOUDINI’S GOLD [6]64533NBTR Redenbach (Cranbourne)
6MAX ROCKET (NSW)[6]18284NBTA Panetta (Melton West)
7DREAM OF SUCCESS [6]5131730.12(1)A Langton (Anakie)
8IT IS WRITTEN [6]16784FSHJ Fothergill (Heathcote)
9GOLDEN SWAN [6]Res.25544NBTB Shillington (Lara)
10THUNDER RAZ [6]Res.58634NBTR Tartaglia (Newcomb)
Race No. 10Find Us On Facebook6:04 PM (VIC time)
Grade 5 event over 515 metres at Sandown Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1COSMIC SHEZ (NSW)[5]15641FSHJ Fothergill (Heathcote)
2FLEETWOOD ZAC [5]4538729.56(6)A Langton (Anakie)
3ELFIE [5]66744NBTD Cortese (Hampton Park)
4STEEL THE BEST (NSW)[5]52235FSHR Britton (Lara)
5SPA JANGLES [5]3642629.84(4)J Mccoll (Daylesford)
6ZIPPING GILBERT (NSW)[5]47887NBTC Mcmillan (Drouin)
7ZIPPING CHRYSTAL (NSW)[5]5284FNBTA Lauterboom (Tooradin)
8IMA LONELY BOY (QLD)[5]11657NBTS Ferguson (Avalon)