Sunday, 22 February 2015

Greyhound Box Draw For (SAP) – Sunday, 22 February 2015

Race No. 1Devon Meadows Cricket Club1:53 PM (VIC time)
Grade 7 event over 515 metres at Sandown Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BARONESS JILL [7]22441FSHE Matthyssen (Talbot)
2ALPHA PLUTO [7]1829.85(1)J Britton (Anakie)
3DYNA UNICORN (NSW)[7]66626FSHA Dailly (Anakie)
4ELITE LUCY (NSW)[7]37713NBTL Mitchell (Lara)
5DYNA PRISCILLA (NSW)[7]71352NBTA Dailly (Anakie)
6PUMPY’S LUCK [7]16288NBTR Britton (Lara)
7LADY TORAH [7]35666NBTN Gost (Little River)
8UNO KRYPTO [7]41436FSHM Nash (Little River)
Race No. 2A & L Windows / Doors2:13 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 515 metres at Sandown Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CHUBBA CHOPS [6]51523FSHL Allen (Darnum)
2ROBARTETTE [6]13178NBTP Giles (Moe)
3CRAY CRAY [6]3488129.65(8)R Britton (Lara)
4JOSIE BALE (NSW)[6]21183FSHA Dailly (Anakie)
5LARA’S GEM [7]5232229.72(2)N Gost (Little River)
6ZSA ZOOM (NSW)[6]74125FSHE Lieshout (Drouin West)
7VENOM’S LAD [6]32528NBTJ Thorpe (Arthurs Creek)
8NEVILLE BALE (NSW)[7]213FSHJ Hunt (Lara)
9BLACK ARORA [6]Res.86775FSHI Ognjenovic (Endeavour Hills)
Race No. 3Aura Vale Cricket Club2:29 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 595 metres at Sandown Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1MISS BO WICKED (NSW)[6]5614234.71(1)D Geall (Lara)
2ULALA BALE (NSW)[6]13412FSHM Delbridge (Balliang)
3DYNA QUOTE (NSW)[6]64851FSTDJ Hunt (Lara)
4UNCLE ANT [6]74678FSTDP Rowley (Denison)
5KAIJU (NSW)[7]2316NBTS Melville (Beveridge)
6MADEMOISELLE SOX [7]6428434.62(6)N Vincent (Lal Lal)
7SPRING GOGOLAC (NSW)[6]6641FFSHL Smith (Langwarrin)
8INTREPID VOYAGER [6]81571FSTDJ Cottrell (Pearcedale)
Race No. 4Finning First – J.hayley Ht12:49 PM (VIC time)
S/E Heat event over 515 metres at Sandown Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1BILLY BUBBA [5]71467NBTJ Naughton (Berwick)
2IMPACT BALE (NSW)[5]6514429.82(2)J Hunt (Lara)
3HOT GOLD (NSW)[5]23112NBTL Delbridge (Balliang)
4AFRICAN STORM [5]22266NBTA Langton (Anakie)
5SPEEDY CARERRO (NSW)[6]3181329.75(6)M Bell (Pearcedale)
6BAMBI BOUCHEAU [5]31117FSHA Jackson (Pearcedale)
7COOL AHMAR [5]26316FSHS Corrigan (Clyde)
8SPRING MILLIE (NSW)[5]32476NBTA Dailly (Anakie)
Race No. 5Hampton Rsl Bowling Club – J.hayley Ht23:05 PM (VIC time)
S/E Heat event over 515 metres at Sandown Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1TWISTEX [5]27182NBTT Jones (Devon Meadows)
2HAKATA BALE (NSW)[7]34627FSHA Dailly (Anakie)
3QUIZMASTER (NSW)[7]18830.07(1)A Langton (Anakie)
4UP AND ADAM [6]72325NBTJ Hunt (Lara)
5BE TWO BOMBER (NSW)[5]36642NBTS Fisher (Lara)
6ULTIMATE TALENT [4]2718629.68(7)J Gieschen (Valencia Creek)
7CREAMY SODA [5]P1151NBTL Cockerell (Buckley)
8DANCING PUMPS [7]1756529.75(1)S Neocleous (Yinnar South)
Race No. 6Narre Warren Softball – J.hayley Ht33:25 PM (VIC time)
S/E Heat event over 515 metres at Sandown Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1ZORK BALE (NSW)[7]24734NBTT Womann (Lara)
2GRAND INTENTION [5]1167229.77(7)B Ennis (Lara)
3COUNTRY BALLAD (TAS)[7]24123NBTA Langton (Anakie)
4KATHY’S QUEEN (NSW)[5]53756NBTJ Naughton (Berwick)
5ALLEN WARLOCK (NSW)[5]67736NBTJ Hunt (Lara)
6PETER PETTIGREW [5]8558429.91(4)L Cockerell (Buckley)
7FILANTE (NSW)[5]3746429.76(8)J Cottrell (Pearcedale)
8TANTRUM TOMMY [7]26477NBTA Dailly (Anakie)
Race No. 7Berwick Braves Softball – J.hayley Ht43:40 PM (VIC time)
S/E Heat event over 515 metres at Sandown Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1QUIVER BALE (NSW)[5]463F729.87(4)J Hunt (Lara)
2KALLARA GEM [5]13613NBTS Colpoys (Warneet)
3AKINA AKEIRA [5]14547NBTJ Rowley (Denison)
4MARCIARNO MISS [7]3764330.41(2)S Neocleous (Yinnar South)
5CAPULLO BALE (NSW)[5]65633NBTJ Hunt (Lara)
6ETCHED IN BLACK (TAS)[7]7221229.79(8)A Langton (Anakie)
7LEKTRA CRASH [6]62355FSHA Dailly (Anakie)
8RENSTAR [5]31435NBTL Delbridge (Balliang)
Race No. 8The Gryphon – Judy Hayley Mem. Ht54:05 PM (VIC time)
S/E Heat event over 515 metres at Sandown Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1SANTA’S SPECIAL (NSW)[5]1211129.96(5)E Lloyd (Anakie)
2RIMPAC [7]77734NBTT Turnbull (Crowlands)
3MECHA BALE (NSW)[7]43417NBTT Womann (Lara)
4GAUCHO (NSW)[5]1174529.88(7)B Ennis (Lara)
5EROLL BALE (NSW)[6]61217FSHA Dailly (Anakie)
6SUTTON CLUB [5]67545NBTS Fisher (Lara)
7BLACK VELCRO [7]7436530.15(6)C Dew (Anakie)
8SPLASH MOUNTAIN [6]3145329.74(5)J Hunt (Lara)
Race No. 9Welcome Monsignor 4:21 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 595 metres at Sandown Of $2,305 Prizemoney.
1st: $1,615 2nd: $460 3rd: $230.

No.NameFormBestTrainer

1KASAI WARRIOR ()[5]43417FSTDR Britton (Lara)
2EXPLOSIVE ANGEL [4]1451234.55(8)M Brown (Loch)
3SMART MAXWELL [4]2234834.17(2)D Coleman (Lara)
4EXQUISITUS [4]3134534.27(7)J Imlach (Pearcedale)
5SUNDAY SHOES (SA)[4]1214734.59(7)J Britton (Anakie)
6MADDIE GARI [4]2T17834.41(8)D Chapman (Coburg )
7LITES AND SIRENS [5]1565434.75(7)R Divirgilio (Devon Meadows)
8REEN’S PRINCE [5]26544NBTJ Holden (Nambrok)
9SURVIVOR SAL [5]Res.4477535.24(1)T Cortese (Hampton Park)
Race No. 10Club Challenge4:36 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 515 metres at Sandown Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1BAYMAN BALE (NSW)[5]8627830.06(2)J Hunt (Lara)
2OZZY BALE (NSW)[5]7252229.87(7)J Hunt (Lara)
3LUCKY TWO LIPS [4]3611829.94(7)J Higgins (Linton)
4TWELFTH MAN ()[4]16176NBTR Britton (Lara)
5DYNA FATBOB (NSW)[4]5435629.58(1)M Delbridge (Balliang)
6MISS SOCIETY [5]T5853NBTJ Imlach (Pearcedale)
7VAPOUR LEE [4]1441229.33(2)L Smith (Langwarrin)
8MECHATRONIC [5]6122729.75(5)D Coleman (Lara)
9SURVIVOR SAL [5]Res.44775NBTT Cortese (Hampton Park)
Race No. 11Judy Hayley Memorial 26/24:56 PM (VIC time)
Grade 5 event over 515 metres at Sandown Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1YOUNG HENRY [5]16516NBTN Gost (Little River)
2PYROMANIA [5]26155FSHL Delbridge (Balliang)
3HELLO STRANGER [5]8381829.72(6)R Britton (Lara)
4OUR SHIRAZ [5]1157729.84(4)J Higgins (Linton)
5ASTON DIMA [5]68244FSHE Lieshout (Drouin West)
6LAVENDER BROWN [5]6533529.73(6)M Dopper (Lara)
7VELLOWAY [5]3561129.52(2)J Hunt (Lara)
8IMA LEGEND [5]15457NBTD Minarelli ()
9SURVIVOR SAL [5]Res.44775NBTT Cortese (Hampton Park)
Race No. 12Www.sandowngreyhounds.com.au5:21 PM (VIC time)
Grade 5 event over 515 metres at Sandown Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MIDNIGHT REIGN [5]6163630.00(8)M Marshall (Noble Park)
2GARMAN BALE (NSW)[5]36844NBTD Coleman (Lara)
3BAZINGA MARJEN [5]6162729.79(5)P Trim (Devon Meadows)
4BELJAY BELLE [5]34411FSHA Scott (Pearcedale)
5BOLT ON [5]6113629.47(4)I Brown (Loch)
6ASTON ISAAC [5]12711FSHE Lieshout (Drouin West)
7PAT THE BAKER [5]46311NBTD Jones (Devon Meadows)
8ROZEHILL LISA [5]F3833NBTJ Simmonds (Boolarra)
9SURVIVOR SAL [5]Res.44775NBTT Cortese (Hampton Park)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments