Sunday, 25 May 2014

Greyhound Box Draw For Park – Sunday, 25 May 2014

Race No. 1Bring Your Club To Sandown2:01 PM (VIC time)
Maiden event over 515 metres at Sandown park Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1NO RANSOM [M]122FSHR Britton (Lara)
2PEEBO [M]325F1NBTI Murray (Tooradin)
3CROMIS [M]F22NBTP Wishart (Nth Ringwood)
4UNCLE MORE [M]55753NBTM Cortese (Hampton Park)
5TULARE DUST [M]22612NBTG Rounds (Devon Meadows)
6OUR OLLIE [M]84783NBTA Lauterboom (Tooradin)
7MISS AINSLEIGH [M]33715NBTT Erenshaw (Junction Village)
8COUNSEL [M]25632NBTP Wishart (Nth Ringwood)
9JACO JACKSON [M]Res.86136NBTA Lauterboom (Tooradin)
10MISS MACE [M]Res.67556FSHG Bennett (Devon Meadows)
Race No. 3Follow Us @sandowndogs2:41 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 515 metres at Sandown park Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MISS MONTEYA [5]414NBTD Geall (Lara)
2AMERICAN MUSCLE ()[5]1273629.76(2)C Treherne (Seabrook)
3MISSY’S RETURN [5]32525FSHR Britton (Lara)
4PENANCE ALLEN (NSW)[5]73433FSHJ Hunt (Avalon)
5IVANA WIN [5]21854NBTT Erenshaw (Junction Village)
6LOVEY [5]561230.00(6)J Cottrell (Langwarrin)
7LOVES IT [5]38857FSHG Orr (Moe)
8LAURIE’S CHANCE [5]3554130.48(7)R Britton (Lara)
9BOOM BOOM SHIRAZ (NSW)[5]Res.27533FSHG Edwards ( West)
10BAHAMA BAY [5]Res.1729.99(4)A Britton (Lara)
Race No. 4Goldilocks Beauty – Croydon3:04 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 595 metres at Sandown park Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1FLOSSY THELLY [5]51241FSHS Berriman ( East)
2LLEWY’S LAD [5]54124FSHM Fearnley (Yinnar)
3ICE TORONADO [5]63615FSTDJ Rinaldi (Lethbridge)
4SIMPLY ELECTRIC [5]56522FSTDV Borg (Hoppers Crossing)
5HI LADDIE [5]57563NBTM Jones (Chelsea Heights)
6SILVER’S SISTER [5]74651FSHC Van berkel (Torquay)
7SUPER MIF [5]55422FSHS Mifsud (Hernes Oak)
8SISCO FURY [5]71786NBTJ Galea (Brookfield)
9ROCKADORE [5]Res.38857NBTA Lauterboom (Tooradin)
Race No. 5R Bannister Recover Leveson Ht13:19 PM (VIC time)
Grade 5 Non Penalty Heat event over 715 metres at Sandown park Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1ZIPPING BASIL (NSW)[5]33735FSTDR Britton (Lara)
2MADIBA MAGIC [5]54876FSHS Bonaccurso (Mount Mercer)
3ALCALA [5]31617FSHC Newman (Chiltern)
4MISHELLMA BELLE [5]63162FSHM Gilders (Invermay)
5CAMBRIDGE PRINCE [5]52435FSTDA Langton (Anakie)
6KIM KEEPING (NSW)[5]41162FSHJ Cottrell (Langwarrin)
7SURVIVOR SAL [5]15537NBTT Cortese (Hampton Park)
8LADY TOY [5]11135FSTDN Gost (Little River)
Race No. 6Koumantatakis Ht23:39 PM (VIC time)
Grade 5 Non Penalty Heat event over 715 metres at Sandown park Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1DESTINI SHADOW [5]6287743.06(6)E Rinaldi (Lethbridge)
2KONDARI (NSW)[5]68131FSTDD Ireland (Knowsley)
3FLEETING GLORY [5]34154FSTDK Chalker (Pearcedale)
4RUN ON ROSEY [5]721FSHS Bonaccurso (Mount Mercer)
5SWANSEA SANDS [5]81448NBTL Hughes (Longford)
6BERRY BLITZ [5]42642NBTA Langton (Anakie)
7FACHOONG (NSW)[5]18157FSTDA Jackson (Pearcedale)
8OSCAR DE LARGO [5]42215NBTR Henness (Heathcote)
Race No. 7Ringwood Baseball Club Ht33:59 PM (VIC time)
Grade 5 Non Penalty Heat event over 715 metres at Sandown park Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1THOUGHTFUL WISH [5]67313NBTA Langton (Anakie)
2DEWANA SIENNA [5]5442342.37(2)M Dewan (Carrum Downs)
3SUNDAY SESS [5]46663FSTDD Murray (Napoleons)
4GRIFTER BALE (NSW)[5]23463NBTJ Hunt (Avalon)
5ARENGO [5]46341FSTDR Britton (Lara)
6LUNA JINX ()[5]1451741.94(6)L Ketelaar (Yuroke)
7CORAL [5]11641FSTDA Scott (Knowsley)
8BEKS [5]63136FSTDP Bouchier (Dennington)
Race No. 8St Mary’s Salesian Afc4:24 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 515 metres at Sandown park Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FOOT TAPPER [5]3751429.82(8)A Britton (Lara)
2FILANTE (NSW)[5]1411129.76(8)J Cottrell (Langwarrin)
3DEADLY CLEAR [5]4237129.12(5)L Smith (Devon Meadows)
4COSMIC BLACK [5]46881NBTJ Psaila (Little River)
5MISSILE FLASH (NSW)[5]26212NBTA Dailly (Anakie)
6FOOTLUCE DIVA (SA)[5]1167129.35(1)J Britton (Anakie)
7DYNA DEEKSEY (NSW)[5]5836329.68(2)A Dailly (Anakie)
8HIGH SPEED CHASE [5]1566329.47(4)S Shinners (Pearcedale)
9NATHANIEL BALE (NSW)[5]Res.66416NBTA Dailly (Anakie)
10CALL ME SCARY [5]Res.6833830.13(3)D Cortese (Hampton Park)
Race No. 9Club Challenge4:48 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 595 metres at Sandown park Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1ATLAS GENIUS (SA)[5]4813234.55(5)B Divirgilio (Devon Meadows)
2CRACKERJACK BABE [5]1438234.53(7)J Hunt (Avalon)
3RAPID ROY [5]24143FSHL Bridges (Brown Hill)
4ZELEMAR KNIGHT [5]3814635.14(2)G Dalton (Hazelwood )
5ULTOR BALE (NSW)[5]1F22234.32(6)J Hunt (Avalon)
6HANIERA [5]73576NBTC Mizzi (Cranbourne)
7COSMIC TEQUILA [5]42445NBTG Watts (Lara)
8SISCO GOOD [5]14231NBTR Galea (Brookfield)
9ROCKADORE [5]Res.38857NBTA Lauterboom (Tooradin)
Race No. 10Www.tab.com.au5:04 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 515 metres at Sandown park Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MR. PATONG [5]1545330.16(5)S Ralph (Tooradin)
2AUTHENTIC ACE (NSW)[5]78341NBTL Harrowfield (Colac)
3PACIFIC ANGEL [5]5147130.05(7)F Bickerton (Pearcedale)
4DYNA QUOTE (NSW)[5]32126NBTJ Hunt (Avalon)
5ALL STRUNG OUT [5]3331FSHG Rounds (Devon Meadows)
6GAME MAKER [5]116FSHR Britton (Lara)
7BUNGA BUNGA [5]25321NBTK Greenough (Pearcedale)
8SCANEZ CEE [5]5425130.07(4)B Divirgilio (Devon Meadows)
9JADIE BEAR [5]Res.3521529.88(1)S Ralph (Tooradin)
10HONEY BLOSSOM [5]Res.16748NBTV Brook (Colac)
Race No. 115:25 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 515 metres at Sandown park Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LIVELY LADDIE [5]11844NBTJ Fowler (Curlewis)
2RUMERO REASON (NSW)[5]44126NBTA Dailly (Anakie)
3RORSHACH BALE (NSW)[5]32873FSHA Dailly (Anakie)
4WHODAT DUDE [5]7345130.10(6)S Bonaccurso (Mount Mercer)
5TURBINE [5]31736NBTJ Torr (Myers Flat)
6COSMIC JIM [5]52382NBTJ Psaila (Little River)
7WOOD CUTTER STAN [5]51351FSHS Berriman (Ballarat East)
8WY YUNG DASH [5]3487430.07(7)P Tabone (Nambrok)
9NEBULA [5]Res.51444FSHJ Illman (Pearcedale)
10SAY AGAIN (NSW)[5]Res.35812NBTR Harrowfield (Colac)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments