Sunday 31st October 2010

Greyhound Box Draw For Sandown Park – Sunday 31st October 2010

Race No. 1Www.superdogs.com.au12:52PM (VICtime)
Maiden event over 515 Metres at Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1LEKTRA BAZ23232A L Dailly (Anakie)
2HEPSTARW L Bocquet (Mullengandra)
3PROVEN MAYHEM23J Thompson (Pearcedale)
4SHERBIE BALE3452G J Bate (Lara)
5HOTLIPS CUTIE44332B J Stephens (Tooborac)
6CANYENERO14553I L Cockerell (Buckley)
7LIVELY PEDRO18C Micallef (Sunshine)
8WHERE’S TORRES7263B Ender (St Albans)
9BRODERICK BALEA L Dailly (Anakie)
10AEREON BALEA L Dailly (Anakie)
Race No. 2Macro Meats Shootout – 4 Nov01:11PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1FRASER’S GOLD77327O R Fraser (Devon Meadows)
2GUNBAR CREEK52454T D Harvey (Murchison)
3IN A WHIRL43522I A Hastie (Bass)
4PIRUZ BALE13535G J Bate (Lara)
5BLACK HOUND86264P Sant (Werribee)
6MISS CHIVRON88346S Kipirtidis ( South)
7PRIMROSE VENUS67766S Fealy (Mill Park)
8FENNEL BALE43524A L Dailly (Anakie)
9HEATHER’S TAMMY87576J M Karamatic (Lara)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3 Carnival Cup – 18 Nov01:27PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 595 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1MIDORI STORM8T765M J Riley (Langwarrin)
2FURY’S ENFORCER13467M R Fitzpatrick (Craigieburn)
3OMEGA MU37115J M Karamatic (Lara)
4TOO FAR GONE61274H A Clarke (Buln Buln)
5DONNA MATRIX21421S G Northey (Brunswick West)
6DOZA CONTROL54317D K Sheridan (Talbot)
7JUDGE BURNS44418J M Karamatic (Lara)
8SOULJA SNAP77334T D Harvey (Murchison)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Solo – 18 Nov01:44PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1KENYON BALE71422G J Bate (Lara)
2MONSTERED1H A Clarke (Buln Buln)
3KID CUDI31A L Dailly (Anakie)
4JOAN’S COLOUR31334J F Reynolds (Pearcedale)
5STELLAR WINE84751D J Saunders (Somerville)
6GLAMOROUS DENISE32244B F Haintz ()
7BLACK SAHARRAH52763G J Tatti (Devon Meadows)
8GRUESOME67426G W Vening (Yarram)
9HEATHER’S TAMMY87576J M Karamatic (Lara)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Decron Fencing02:02PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1BLACK SAKURA48352G J Tatti (Devon Meadows)
2SLIPAWAY MISTY25167B F Haintz (Ballarat)
3CLARETOWN JOCKA21278A J Jeffrey (Ballarat)
4JETHRO BODINE48323B Divirgilio (Devon Meadows)
5TIZZA FLYER64522B Ender (St Albans)
6FLYING OPERATOR53375B R Alford (Yarram)
7SINBAD’S ANGEL21225H A Cooke (Newcomb)
8HUEY HOUDINE42614S P Barker (Elphinstone)
9HEATHER’S TAMMY87576J M Karamatic (Lara)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Decron Fencing02:19PM (VICtime)
Restricted Win N/P event over 715 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1US FIVE52223W A Vassallo (Devon Meadows)
2SWIFT LINDA54136W N Robertson (Barnawartha)
3FLYING CONTROL16233D K Sheridan (Talbot)
4FLAMENCO52127J S Ennis (Lara)
5COCO MY HERO65656A J Oconnor (Heathcote)
6STETSON AZUL54331W L Bocquet (Mullengandra)
7SALUBRIOUS22422J Thompson (Pearcedale)
8AQUIRED TASTE25643P C Anderton (Devon Meadows)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Decron Fencing02:37PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 595 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1EMMA PAIGE68125W N Robertson (Barnawartha)
2ELLA AVA11474P C Brown (Loch)
3CEEJAY SHAMBI37636T D Iwanyk (Meadow Springs)
4ATOMIC BURST44418W A Vassallo (Devon Meadows)
5COCO HOKO POKO13544A J Oconnor (Heathcote)
6GOLD TIGER42822R J Britton (Lara)
7ISHTAR BALE11667A L Dailly (Anakie)
8TESLA56146S M Shinners (Pearcedale)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Decron Fencing02:54PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1CHASE THE SHIRAZ56148R J Britton (Lara)
2JERAMIAH JOHNSON21145J S Ennis (Lara)
3MARLY 44872P C Brown (Loch)
4BACON BALE76673A L Dailly (Anakie)
5DAINTREE LOVER31461P J Hartley (Boronia)
6DIVA DOLL25115B Divirgilio (Devon Meadows)
7DANNY BOY LOVE31321D N Mcdonald (Cranbourne)
8PROVEN HAWAIIAN3F172J Thompson (Pearcedale)
9HEATHER’S TAMMY87576J M Karamatic (Lara)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Www.tab.com.au03:12PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1LEKTRA FLY14576A L Dailly (Anakie)
2PITSTOP DIAMOND88434G R Edwards (Broadford)
3JUNIOR DADDY57676P Sant (Werribee)
4MISS VIXEN13164P H Hili (Keysborough)
5I’M ALL WEETBIX16438V ( Mileto (Thornbury)
61216G J Bate (Lara)
7JAVED BALE43134G J Bate (Lara)
8ONYA SPLASH13742B J Stephens (Tooborac)
9HEATHER’S TAMMY87576J M Karamatic (Lara)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Solo03:34PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1SHEZA WEETBIX54323V ( Mileto (Thornbury)
2WONGAWILLI WALA26613G J Bate (Lara)
3HELLO HOTLIPS77214B J Stephens (Tooborac)
4SPARKLING MOLLY74745P J Wishart (Nth Ringwood)
5MAX’S AWESOME31365J S Telling (Maffra)
6PITSTOP OMEN54623G R Edwards (Broadford)
7JOSH CHLOEBO16247C Donnelly (South Morang)
8SPELLBOUND15714R J Britton (Lara)
9HEATHER’S TAMMY87576J M Karamatic (Lara)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Macro Meats03:57PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1RITA FLYER85476A Keating (Frankston )
2MODERATION12333I Sergienko (Clayton South)
3SMOKO MICK56574C Gauci (Sunshine North)
4CARRAMAR FLYER73325W C Harvey (Cranbourne South)
5SPECIAL COLOUR23214J F Reynolds (Pearcedale)
6VOLTURI BALE63467G J Bate (Lara)
7DIN’S REQUEST54331K D Leek (Devon Meadows)
8WHERE’S JACKO37147B Ender (St Albans)
9HEATHER’S TAMMY87576J M Karamatic (Lara)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 12 Dual D & A04:12PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 515 Metres at Sandown park Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1SPECIAL TIP33767A Keating (Frankston North)
2FORCE MAJEURE44364G J Buchanan (Sunday Creek)
3ALASKA BALE43222A L Dailly (Anakie)
4DIXIE 54765R J Britton (Lara)
5CLASSY DINERO23576P Sieben (Tooradin)
6TRADETECH FLYER11386H Halas (Cranbourne)
7MAGIC GEORGE51452G R Edwards (Broadford)
8STEFAN BALE23116G J Bate (Lara)
9HEATHER’S TAMMY87576J M Karamatic (Lara)
10*** NO RESERVE ***
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments