Sunday, 9 November 2014

Greyhound Box Draw For Sandown (SAP) – Sunday, 9 November 2014

Race No. 1Www.superdogs.com.au2:10 PM (VIC time)
Maiden event over 515 metres at Sandown (sap) Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1ARVO’S TEXAN [M]22556NBTG Arvanitis (Nyora)
2ELITE RUNNER [M]66643NBTG Tuck (Pakenham)
3FIORELLI MICHA (NSW)[M]52F3NBTA Langton (Anakie)
4ZIMMERMAN [M]77728NBTG Neocleous (Yinnar South)
5UGO FLASH [M]258NBTB Sonneman (Warragul)
6MADEMOISELLE SOX [M]35262NBTN Vincent (Lal Lal)
7BLACK EYED PAPA [M]56556NBTM Jones (Chelsea Heights)
8MIGHTY KEV [M]38842NBTA Lauterboom (Tooradin)
9MAKE PAPA PROUD [M]Res.87587NBTD Edgar (Nyora)
10MAYBE COULD BE [M]Res.T6878NBTD Edgar (Nyora)
Race No. 2Find Us On Facebook2:29 PM (VIC time)
Maiden event over 515 metres at Sandown (sap) Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1FLASH ZOE [M]4451NBTR Britton (Lara)
2ELFIE [M]55633NBTD Cortese (Hampton Park)
3GALLOPING MICH [M]35732NBTR Conway (Bunyip)
4ISA HILLBILLY [M]36253FSHA Inger (Nambrok)
5MAHJONG KING (QLD)[M]23332NBTK Chalker (Pearcedale)
6DANCING PUMPS [M]74NBTS Neocleous (Yinnar South)
7FLEETWOOD JAY [M]4NBTA Langton (Anakie)
8KINLOCH ANGEL [M]75NBTK Pitt (Devon Meadows)
9ARVO’S MADISON [M]Res.77764FSHK Arvanitis (Nyora)
10MAKE PAPA PROUD [M]Res.87587NBTD Edgar (Nyora)
Race No. 3Follow Us @sandowndogs2:46 PM (VIC time)
Maiden event over 515 metres at Sandown (sap) Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SANTA’S HOPE [M]77887NBTM Cortese (Hampton Park)
2WALT BALE (NSW)[M]FSHJ Hunt (Lara)
3AIN’T SHE PRETTY [M]456FSHD Holmes (Blind Bight)
4NITRO RUSH [M]6342FSHK Gorman (Moe)
5SAINT JANE [M]524FFSHR Britton (Lara)
6BLACK VELCRO [M]47536NBTA Langton (Anakie)
7THURSDAY SIP [M]66225NBTS Collins (Hazelwood)
8BROTHER LEO [M]864NBTG Neocleous (Yinnar South)
9ARVO’S MADISON [M]Res.77764FSHK Arvanitis (Nyora)
10MAKE PAPA PROUD [M]Res.87587NBTD Edgar (Nyora)
Race No. 4Harvey Norman – Springvale3:05 PM (VIC time)
Maiden event over 515 metres at Sandown (sap) Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1BILLY JACK [M]18631FSHN Gost (Little River)
2DAWKINS BALE (NSW)[M]FSHJ Hunt (Lara)
3HUMMING BIRDHILL (NSW)[M]FSHR Britton (Lara)
4BABY’S RATTLE [M]47777NBTD Cortese (Hampton Park)
5ALL PRANCER [M]56534NBTP Gabriel (Toolern Vale)
6MAY IT BE [M]35238NBTA Langton (Anakie)
7JOHNNY MOBSTER [M]48F6NBTG Neocleous (Yinnar South)
8DANYO’S TOM [M]34NBTN Ryan (Devon Meadows)
9ARVO’S MADISON [M]Res.77764FSHK Arvanitis (Nyora)
10MAYBE COULD BE [M]Res.T6878NBTD Edgar (Nyora)
Race No. 5Www.tab.com.au3:22 PM (VIC time)
Grade 5 event over 515 metres at Sandown (sap) Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MONEY COME BACK [5]1146529.47(2)G Selkrig (Devon Meadows)
2SNAPPER’S MATE [5]4235629.71(1)R Fisher (Lara)
3JENKINS BALE (NSW)[5]55131FSHJ Hunt (Lara)
4ZAC’S A SIXPENCE [5]1821230.20(1)N Vincent (Lal Lal)
5ZEPPELIN BALE (NSW)[5]13177NBTJ Hunt (Lara)
6CALL ME SCARY [5]8457529.99(7)D Cortese (Hampton Park)
7HOT DREAM [5]5563529.68(3)P Galea (Rosedale)
8STYLISH BAROQUE (NSW)[5]2365629.68(1)R Britton (Lara)
9SECRET COLOUR [5]Res.2357330.06(1)J Reynolds (Pearcedale)
10HI LADDIE [5]Res.56676NBTM Jones (Chelsea Heights)
Race No. 6Rsn – Racing & Sport (1-4 Wins) (gobis)3:41 PM (VIC time)
Restricted Win event over 515 metres at Sandown (sap) Of $2,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1SONIC DASH [4]1314629.66(4)A Langton (Anakie)
2GANGNAM STYLE [4]6154429.70(8)J Shaw (Anakie)
3ULTIMATE TALENT [4]7115129.68(7)J Gieschen (Valencia Creek)
4HARDEN BALE (NSW)[5]22584NBTT Womann (Lara)
5PHOTON JEWEL [5]3336329.84(3)G Joske (Jeeralang Junction)
6LET’S SAY HELLO [4]4161129.95(4)P Galea (Rosedale)
7FULL ON BLING [4]4121429.88(4)J Westerlo (Clyde)
8LIVING WATERS [5]51172NBTJ Hunt (Lara)
9DUOMO BALE (NSW)[5]Res.113NBTJ Hunt (Lara)
10AQUA VITAE [5]Res.6121NBTP Anderton (Devon Meadows)
Race No. 7Berwick Mazda4:06 PM (VIC time)
Grade 5 event over 595 metres at Sandown (sap) Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1SERASH BALE (NSW)[5]63353NBTJ Hunt (Lara)
2FUZZY BUZZY [5]72F6434.62(3)N Perkins (Romsey)
3LADY TOY [5]4265534.31(6)N Gost (Little River)
4SEEKING JUSTICE [5]12111FSTDM Auld (Tatura)
5NAIL CLIPPER (NSW)[5]43325FSTDT Auld (Tatura)
6ROCKABILLY KING [5]84331FSTDE Dowsey (Cowwarr)
7IBROX DIGGER (NSW)[5]31425NBTS Clarke (Tooradin)
8DAINTREE PUZZLE [5]32627NBTG Joske (Jeeralang Junction)
9GREYWINDS BUTCH (NSW)[5]Res.77465NBTT Womann (Lara)
10ZELEMAR KNIGHT [5]Res.4658535.14(2)A Gieschen (Maffra)
Race No. 8Macro Meats4:26 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 515 metres at Sandown (sap) Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1STRANGE WISH (NSW)[5]7626129.67(2)D Saunders (Somerville)
2DESTINI LOBO [4]6641229.76(1)E Rinaldi (Lethbridge)
3FEIKUAI ZACK [5]22413NBTA Inger (Nambrok)
4DYNA FULCRUM (NSW)[5]4454329.63(4)J Hunt (Lara)
5UPSET BOY [5]6287329.64(2)J Hunt (Lara)
6IMPACT BALE (NSW)[4]4243129.82(2)J Hunt (Lara)
7COBRA BALE (NSW)[5]7585429.70(1)J Hunt (Lara)
8PAPPA GALLO [5]2324329.45(5)M Cortese (Hampton Park)
Race No. 9Razldazl Greyhounds4:41 PM (VIC time)
Grade 5 event over 515 metres at Sandown (sap) Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MISSY’S RETURN [5]27558NBTW Hartigan (Horsham)
2COSMIC OWL [5]1730.27(6)J Britton (Anakie)
3KENYATTA [5]71T84NBTL Gough (Nyora)
4MOON AND BACK [5]241NBTN Armstrong (Cranbourne)
5SHARED EQUITY [5]1429.90(5)A Langton (Anakie)
6GALLOPING BETSY [5]32863NBTR Conway (Bunyip)
7UNDER TAKER [5]44764NBTL Repici (Hampton Park)
8PHANTOM FLIGHT [5]7578630.27(1)M Marshall (Noble Park)
9SECRET COLOUR [5]Res.2357330.06(1)J Reynolds (Pearcedale)
10BLONDE JETTIE [5]Res.88384NBTJ Paterson (Tenby Point)
Race No. 10Melb. Cup Heats This Thursday5:06 PM (VIC time)
Grade 5 event over 515 metres at Sandown (sap) Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1VAPOUR LEE [5]36212NBTL Smith (Langwarrin)
2REIKO BALE (NSW)[5]43366NBTT Womann (Lara)
3SHE’S YOURS [5]22F3129.79(1)W Vassallo (Devon Meadows)
4DYNA TREASON (NSW)[5]8563330.00(1)J Hunt (Lara)
5MEPUNGA BRODIE [5]1730.08(3)J Britton (Anakie)
6ICE TORONADO [5]3548830.11(4)E Rinaldi (Lethbridge)
7MCTHUMPA [5]37253FSHH Taylor (Langwarrin)
8MISS LATOYA [5]61178FSHR Cook (Munro)
9SECRET COLOUR [5]Res.2357330.06(1)J Reynolds (Pearcedale)
10BLONDE JETTIE [5]Res.88384NBTJ Paterson (Tenby Point)
Race No. 11Tab Melb. Cup Friday 21/115:26 PM (VIC time)
Grade 5 event over 515 metres at Sandown (sap) Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MASTER PHELPS [5]22124FSHR Cook (Munro)
2KANG BALE (NSW)[5]6443729.68(5)J Hunt (Lara)
3MY JACK RABBIT [5]2214629.48(8)D Langley (Cranbourne)
4BENDIS BALE (NSW)[5]2723429.77(5)J Hunt (Lara)
5STEALTHY BLONDE [5]33856FSHE Dowsey (Cowwarr)
6CHOCLOTTO [5]2143130.06(8)I Brown (Loch)
7KINGSTON REGAL [5]72133NBTW Bickerton (Cranbourne South)
8SURVIVOR SAL [5]64572NBTT Cortese (Hampton Park)
9SECRET COLOUR [5]Res.2357330.06(1)J Reynolds (Pearcedale)
10HI LADDIE [5]Res.56676NBTM Jones (Chelsea Heights)