Thursday, 1 December 2016

Greyhound Box Draw For Sandown Park – Thursday, 1 December 2016

Race No. 1Dandenong Budgi Club7:05 PM (VIC time)
Grade 7 event over 515 metres at Sandown park Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1JOHN JOHN LAVA [7]2224430.00(3)R Britton (Lara)
2ALPHA CASTOR [7]53627NBTJ Britton (Anakie)
3ALLEN MIKE (NSW)[7]61FSHM Delbridge (Balliang)
4OUR TURBO BOY [7]47431NBTJ Britton (Anakie)
6HE’S LOADED (SA)[7]5130.06(5)J Britton (Anakie)
7GRAND MAXIMUS [7]34157NBTC Dew (Anakie)
8NATURE’S GENT (NSW)[7]11229.41(1)J Thompson (Pearcedale)
Race No. 2Nsw Waratahs 137:22 PM (VIC time)
Grade 6 event over 515 metres at Sandown park Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1ROCK UP TOP [6]21129.94(4)R Britton (Lara)
2BUCKY BARNES [6]131329.82(2)P Bartolo (Little River)
3CARRY ON PENDLES [6]3233530.09(7)R Britton (Lara)
4CRIMSON SALLY (NSW)[6]23444NBTG Jose (Catani)
5SANZ MARLOW [6]32634NBTY Andrews (Kilmany)
6SOME KINDA GIRL (NSW)[6]3221529.88(3)G Jose (Catani)
7GALLOPING FANTOM [6]15253NBTR Conway (Bunyip)
8HIT THE RUNWAY [6]82141NBTA Langton (Anakie)
9CARRY ON QUINNEY [6]Res.7356629.91(4)R Britton (Lara)
Race No. 3Southeast Network (1-4 Wins) Final7:46 PM (VIC time)
Restricted Win Final event over 515 metres at Sandown park Of $8,940 Prizemoney.
1st: $6,260 2nd: $1,790 3rd: $890.

No.NameFormBestTrainer

1RIVETING (NSW)[6]1152NBTK Leek (Devon Meadows)
2ONE REQUIRED (NSW)[5]8277129.92(2)G Jose (Catani)
3CRUMP’S BEAUTY [6]2355129.65(2)J Sharp (Lara)
4MC FIPA [6]2625230.02(2)B Panetta (Melton West)
5MISS MORRISSET [5]4531229.81(5)D Geall (Lara)
6KING FIPA [5]2221129.72(4)B Panetta (Melton West)
7WHAT’S IN STORE (NSW)[5]2773129.83(5)C Treherne (Lara)
8TWO DOLLAR POTS [5]51372NBTL Hughes (Longford)
9HYUNDAI HAWK [5]Res.63F53NBTM Thomas (Meeniyan)
10DUTY FREE (WA)[5]Res.1144330.06(4)A Langton (Anakie)
Race No. 4Central Network8:10 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 715 metres at Sandown park Of $8,745 Prizemoney.
1st: $6,120 2nd: $1,750 3rd: $875.

No.NameFormBestTrainer

1AZURITE [4]5114141.82(2)G James (Woodleigh)
2LEOPARDSTOWN [5]52634NBTC Johannsen (Devon Meadows)
3MISS BO WICKED (NSW)[5]7655742.52(4)P Gabriel (Toolern Vale)
4SHIMMEY [5]24425FSTDR Britton (Lara)
5ANDY JAY [5]72844NBTT Jones (Devon Meadows)
6JET SETTING (WA)[5]43725NBTG Saunders (Somerville)
7BUREKUP JACK [5]66755FSTDR Keating (Longford)
8ALLEN LOTTERY (NSW)[4]1747441.96(2)M Delbridge (Balliang)
Race No. 5Sir John Dillon Memorial Ht18:28 PM (VIC time)
S/E Heat event over 595 metres at Sandown park Of $10,285 Prizemoney.
1st: $7,200 2nd: $2,060 3rd: $1,025.

No.NameFormBestTrainer

1TRIP TO EDEN (NSW)[5]11541NBTJ Thompson (Pearcedale)
2DYNA MADDIE (NSW)[3]5462634.30(6)A Dailly (Corio)
3DUNDEE OSPREY [4]1132133.87(8)G Scott-smith (Pakenham South)
4POLIJUICE POTION [3]1323633.72(3)I Cockerell (Buckley)
5BRAZEN BOMBER [5]13512FSTDJ Guy (Horsham)
6SHAKEY JET [7]26565NBTG Arvanitis (Nyora)
7DUBLIN BULL [5]4857234.07(1)J Britton (Anakie)
8WHITE BANDIT (NSW)[5]2133234.62(2)L Delbridge (Balliang)
9STEVRON AUTOS [5]Res.3718734.68(1)J Olsen (Reservoir)
10SOMEBODY’S IMAGE [7]Res.57874NBTM Jones (Chelsea Heights)
Race No. 6Sir John Dillon Memorial Ht28:52 PM (VIC time)
S/E Heat event over 595 metres at Sandown park Of $10,285 Prizemoney.
1st: $7,200 2nd: $2,060 3rd: $1,025.

No.NameFormBestTrainer

1AEROPLANE TOMMY [5]81567NBTJ Thompson (Pearcedale)
2DYNA BOOMER (NSW)[5]41722FSTDA Dailly (Corio)
3LITHGOW PANTHER (NSW)[3]4146433.90(1)A Britton (Lara)
4PARAPHERNALIA [5]1112334.27(4)J Guy (Horsham)
5BRUCE TYCOON [3]4522134.10(2)R Britton (Lara)
6HE’S A BOOMER (TAS)[4]2272134.41(4)K Greenough (Pearcedale)
7DASH OF ROSE [5]55131NBTS Chignell (Rosedale)
8MEPUNGA ROSIE [5]7386134.43(4)J Britton (Anakie)
9STEVRON AUTOS [5]Res.3718734.68(1)J Olsen (Reservoir)
10SOMEBODY’S IMAGE [7]Res.57874NBTM Jones (Chelsea Heights)
Race No. 7Sir John Dillon Memorial Ht39:13 PM (VIC time)
S/E Heat event over 595 metres at Sandown park Of $10,285 Prizemoney.
1st: $7,200 2nd: $2,060 3rd: $1,025.

No.NameFormBestTrainer

1COALVILLE TIGER [5]5732FFSTDB Pulis (Moe South)
2BULKENDER (NSW)[5]16351FSHC O’brien (Nowra Hill)
3RACK TAP RACK [5]61115NBTG Hall (Yarragon)
4RAMIFICATIONS (WA)[5]21313FSTDJ Britton (Anakie)
5DENNIS GALLON [5]1178534.74(1)D Turnley (Diamond Creek)
6STAR TORANA (NSW)[5]33111FSTDS Evans (The Oaks)
7ALLEN MARKY (NSW)[4]2147734.28(5)M Delbridge (Balliang)
8BUCK FORTY (NSW)[2]3124234.14(1)J Thompson (Pearcedale)
9STEVRON AUTOS [5]Res.3718734.68(1)J Olsen (Reservoir)
10SOMEBODY’S IMAGE [7]Res.57874NBTM Jones (Chelsea Heights)
Race No. 8Tab.com.au9:37 PM (VIC time)
Mixed 3/4 event over 515 metres at Sandown park Of $8,940 Prizemoney.
1st: $6,260 2nd: $1,790 3rd: $890.

No.NameFormBestTrainer

1MARLEY BALE (NSW)[4]4877429.33(1)A Dailly (Corio)
2SHIMATRON [4]3224129.56(5)A Dailly (Corio)
3HARBORMASTER (SA)[4]4F51129.42(7)J Thompson (Pearcedale)
4ALLEN KEMPO (NSW)[4]5541129.47(3)B Shillington (Lara)
5EREN BALE (NSW)[4]7341329.27(2)B Shillington (Lara)
6ABSOLUTE SILENCE [3]2351729.66(2)D Pattinson (Pearcedale)
7DEMON BALE (NSW)[3]1333329.31(2)B Shillington (Lara)
8MATT MACHINE [3]5217429.39(1)J Ennis (Lara)
Race No. 9Bring Your Club To Sandown9:58 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 515 metres at Sandown park Of $7,600 Prizemoney.
1st: $5,320 2nd: $1,520 3rd: $760.

No.NameFormBestTrainer

1MUMMA JOSIE [5]1352429.74(3)J Britton (Anakie)
2HELMA BALE (NSW)[4]2433529.34(1)T Mitchell (Lara)
3ELECTROMAGNETIC [5]3617429.56(2)J Britton (Anakie)
4DYNA JUGGLER (NSW)[5]3847329.73(3)A Dailly (Corio)
5RIPPIN ROSE (NSW)[4]2668429.63(6)R Britton (Lara)
6PECHEY [4]2572129.50(6)J Greenough (Pearcedale)
7LIGHTNING FRANK [5]2314329.82(1)M Wright (Allansford)
8MAGICAL BLING [4]71F1129.59(5)C Kas (Lynbrook)
9BENNY MAC [5]Res.51756NBTA Dailly (Corio)
10TWEEDLE DUMB (QLD)[5]Res.2527129.95(4)D Cortese (Hampton Park)
Race No. 10Greyhound Adoption Program10:22 PM (VIC time)
Grade 5 event over 515 metres at Sandown park Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1TAABINGA FLASH [5]27334NBTJ Connor (Rosedale)
2PRECIPITATION (SA)[5]5883329.80(6)T Chatwin (Johnsonville)
3MEDIA STREET [5]7135229.86(2)J Campbell (Anakie)
4REPELO MUGGLETUM [5]6313629.88(2)I Cockerell (Buckley)
5KING KAI [5]67111FSHP Terry (Warragul)
6DUSTY ROY [5]3143329.81(2)C Treherne (Lara)
7SHANLYN PERCY [5]2131329.89(6)A Lauterboom (Tooradin)
8KWAZII [5]5637629.49(3)T Womann (Lara)
9TEFLON TONY (NSW)[5]Res.26574FSHL Delbridge (Balliang)
10WHAT STOPPING YA [5]Res.75857NBTR Anchen (Nagambie)
Race No. 11Greyhound Community Fund10:40 PM (VIC time)
Grade 5 event over 515 metres at Sandown park Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1DREAM EDITION [5]4645329.43(8)A Langton (Anakie)
2TEDESCO (NSW)[5]5113429.70(7)B Ennis (Lara)
3WOOFA COMBO [5]1411229.76(6)S Combridge (Junction Village)
4MEPUNGA JOFFA [5]4244429.61(2)C Capuano (Anakie)
5TELARAH FLASH (NSW)[5]4156129.68(8)R Britton (Lara)
6HELGA BALE (NSW)[5]42624NBTA Dailly (Corio)
7CONQUER FEAR [5]1361429.80(3)G Howell (Pearcedale)
8SEABROOK SAM [5]3515329.58(1)S Elsum (Camperdown)
9SKETCHY SPRITE (NSW)[5]Res.36116NBTT Clarke (Grovedale)
10WHERE’S DEX STAR [5]Res.7564329.98(2)C Dew (Anakie)
Race No. 12Sandowngreyhounds.com.au11:02 PM (VIC time)
Grade 5 event over 515 metres at Sandown park Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1BROLLY BALE (NSW)[5]7661229.34(1)R Britton (Lara)
2WHERE ART THOU (NSW)[5]11144NBTK Coleman (The Oaks)
3EXPECTO PATRONUM [5]1514529.84(3)I Cockerell (Buckley)
4SACRAMENTO SAL [5]5542729.70(5)J Sharp (Lara)
5EDDIE EAGLE [5]5415429.74(6)B Ennis (Lara)
6IKAIKA WARRIOR [5]3232729.52(5)K Greenough (Pearcedale)
7ROCKSTAR TROY (NSW)[5]12411FSHA Dailly (Corio)
8TEAR IT DOWN (NSW)[5]3885230.00(1)D Pattinson (Pearcedale)
9TEFLON TONY (NSW)[5]Res.26574FSHL Delbridge (Balliang)
10GALAXY STAR [5]Res.61363NBTG Tatti (Devon Meadows)