Thursday, 11 December 2014

Greyhound Box Draw For Sandown Park – Thursday, 11 December 2014

Race No. 1Progility Technologies7:06 PM (VIC time)
Grade 5 event over 515 metres at Sandown park Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1HILDA’S BEST (NSW)[5]34213NBTR Britton (Lara)
2SHE’S YOURS [5]1437229.71(3)W Vassallo (Devon Meadows)
3ARMED AND READY (NSW)[5]111FSHD Mcdonald (Devon Meadows)
4DYNA NORFOLK (NSW)[5]1226329.78(8)J Hunt (Lara)
5EMRYS [5]5114229.43(1)M Briganti (Tuerong)
6DAWKINS BALE (NSW)[5]1144129.63(2)J Hunt (Lara)
7DR. PHIL [5]31121FSHW Mcmahon (Darriman)
8STARZAR DIAMONDS [5]23152NBTK King (Langwarrin)
9COOLAN LAD [5]Res.2621829.86(5)R Redenbach (Cranbourne)
10BLACK CHASE (QLD)[5]Res.5F373NBTJ Gill (Darriman)
Race No. 2Knight Sport7:24 PM (VIC time)
Grade 5 event over 515 metres at Sandown park Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1ZEPPELIN BALE (NSW)[5]7127229.88(5)J Hunt (Lara)
2WEALTHY SCHOONER [5]41231NBTC Johannsen (Devon Meadows)
3QUASI BALE (NSW)[5]1161F29.33(1)M Delbridge (Balliang)
4MARGINS (NSW)[5]1524629.53(6)B Ennis (Lara)
5FEARLESS JOHN [5]2212229.78(5)J Hunt (Lara)
6FEARSOME MINT (NSW)[5]8327430.21(5)M Lloyd (Anakie)
7MORSON SENOR [5]1351429.79(8)L Morshead (Barongarook)
8GUNLOCH [5]34521FSHD Mcdonald (Devon Meadows)
9ZOLTAR [5]Res.74233FSHJ Gill (Darriman)
10DR. TIMOTHY [5]Res.36588NBTJ Mcmahon (Darriman)
Race No. 3Beaconhills Golf Club Ht17:43 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 595 metres at Sandown park Of $8,225 Prizemoney.
1st: $5,750 2nd: $1,645 3rd: $830.

No.NameFormBestTrainer

1RAZLDAZL PACINO (GA)[5]11121FSHK Greenough (Pearcedale)
2DYNA GLINDA (NSW)[5]33314NBTA Dailly (Anakie)
3ECHELONIC ACTION [5]2147234.55(5)D Coleman (Lara)
4DEWANA LASS [5]47364NBTB Dewan (Edithvale)
5WILLOWVALE FOX [5]225F7FSTDA Flores (Yinnar South)
6KO KO MIKADO [5]13347NBTP Jones (Hoddles Creek)
7MANTARAY LAD [5]43524NBTD Geall (Lara)
8COBALT MIST [5]84726NBTM Nash (Little River)
Race No. 4Arjohuntleigh Ht28:07 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 595 metres at Sandown park Of $8,225 Prizemoney.
1st: $5,750 2nd: $1,645 3rd: $830.

No.NameFormBestTrainer

1ESTER BALE (NSW)[5]43611FSTDT Womann (Lara)
2REAP THE BENEFIT [5]5232434.49(6)M Chilcott (Heathcote)
3PRESTO DESTINI [5]53862NBTJ Rinaldi (Lethbridge)
4BLONDE NELLIE [5]3173434.95(1)J Paterson (Tenby Point)
5SONIC PIRATE [5]4444834.49(8)P Reinders (Gruyere)
6YOUNG HAWKE [5]43655FSTDC Bahen (Yuroke)
7DECTA [5]5667534.65(5)P Galea (St Albans)
8COOL MIKADO [5]51245NBTM Barber (Hoddles Creek)
Race No. 5Dandenong Budgie Club8:25 PM (VIC time)
Grade 5 event over 515 metres at Sandown park Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1MEPUNGA MOSS [5]2745429.43(2)J Britton (Anakie)
2SPRING LEAF (NSW)[5]56554NBTA Dailly (Anakie)
3TIGGERLONG AMIGO (NSW)[5]2425529.52(4)D Mcdonald (Devon Meadows)
4BAYMAN BALE (NSW)[5]13F7230.06(2)J Hunt (Lara)
5CORNELIUS FUDGE [5]6136129.30(8)L Cockerell (Buckley)
6SISCO RAGE [5]46233NBTJ Galea (Lara)
7ALLEN MALIK (NSW)[5]6322329.80(6)S Collins (Lara)
8HAILSTORM BILLY (NSW)[5]3743529.35(2)A Langton (Anakie)
9HELLO GOOD BYE [5]Res.1753129.09(5)P Galea (Rosedale)
10DR. RAHOUAL [5]Res.7537629.67(6)J Mcmahon (Darriman)
Race No. 6Sir John Dillon Memorial Final (gobis)8:50 PM (VIC time)
S/E Group 3 event over 595 metres at Sandown park Of $45,500 Prizemoney.
1st: $25,000 2nd: $7,000 3rd: $3,500 GOBIS: $10,000.

No.NameFormBestTrainer

1AWESOME PROJECT (NSW)[4]3166134.23(3)D Mcdonald (Devon Meadows)
2LAMIA BALE (NSW)[4]3171134.11(2)S Collins (Lara)
3JOEY VALDEZ [5]62112NBTB Divirgilio (Langwarrin)
4BLINKER’S ON [4]1126234.18(2)B Ennis (Lara)
5FLYING TWIST [5]4426334.65(7)A Dailly (Anakie)
6NOCKABOUT AUSSIE [5]66143NBTP Akathiotis (Reservoir)
7RALPHY CINEL (NSW)[1]1644133.94(2)J Borg (Maryborough)
8SKYFIRE [5]43142NBTS Drummond (Heathcote)
9STARC (NSW)[5]Res.5F213NBTA Dailly (Anakie)
10BIG KAT [5]Res.2812435.35(5)C Schlensog (Anakie)
Race No. 7Hayman’s Electrical Ht39:11 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 595 metres at Sandown park Of $8,225 Prizemoney.
1st: $5,750 2nd: $1,645 3rd: $830.

No.NameFormBestTrainer

1TEKKI MINX [5]32373NBTD Crawford (Pearcedale)
2SETSUNA BALE (NSW)[5]41476FSTDM Delbridge (Balliang)
3ALPHA LEVA KEATO [5]73672NBTR Keating (Longford)
4AMITY FLAME [5]21675NBTA Flores (Yinnar South)
5TEXAS TITAN (SA)[5]8611334.33(8)J Britton (Anakie)
6ROCKABILLY KING [5]65461NBTE Dowsey (Cowwarr)
7ACOLA ROSEBUD (NSW)[5]17686NBTT Noy (New Gisborne)
8CHASIN MIKADO [5]34567NBTP Jones (Hoddles Creek)
Race No. 8Aiw Printing9:35 PM (VIC time)
Mixed 3/4 event over 515 metres at Sandown park Of $8,940 Prizemoney.
1st: $6,260 2nd: $1,790 3rd: $890.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA YEMEN (NSW)[4]1614629.35(3)A Dailly (Anakie)
2MAXIMUS GLIDER [3]3573329.48(1)D Crawford (Pearcedale)
3MUSQUIN BALE (NSW)[4]4431629.29(2)A Dailly (Anakie)
4DYNA OSTRANDER (NSW)[3]3326429.56(2)J Hunt (Lara)
5HUMPHREY BALE (NSW)[4]4351229.48(1)A Dailly (Anakie)
6SIGN OF SNOW [4]5266329.70(3)A Langton (Anakie)
7OLLIE BALE (NSW)[4]1184829.32(4)A Dailly (Anakie)
8MAXIMUM LIL [4]8126129.39(2)A Dailly (Anakie)
Race No. 9Breville9:55 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 595 metres at Sandown park Of $8,745 Prizemoney.
1st: $6,120 2nd: $1,750 3rd: $875.

No.NameFormBestTrainer

1EXPLOSIVE ANGEL [5]7163134.84(8)M Brown (Loch)
2SMART MAXWELL [5]1748534.17(2)D Coleman (Lara)
3MY JACK RABBIT [5]673F134.24(4)D Langley (Cranbourne)
4LETHAL THREE (NSW)[5]2526834.25(5)K Bravo (Lovely Banks)
5ALLEN ERYK (NSW)[4]7652834.15(7)A Dailly (Anakie)
6ALEXIS KELTON [5]551134.29(7)S Toner (Garfield)
7MORNINGSIDE [4]1241534.46(7)K Bravo (Lovely Banks)
8HE ISN’T REALLY [5]5467434.44(6)C Schlensog (Anakie)
Race No. 10Aj Civil10:15 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 515 metres at Sandown park Of $7,600 Prizemoney.
1st: $5,320 2nd: $1,520 3rd: $760.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA ORION (NSW)[5]6472529.70(5)A Dailly (Anakie)
2SURFONIC (QLD)[4]1731129.61(5)W Mcmahon (Darriman)
3RED SUPERMAN [4]5166429.74(2)D Crawford (Pearcedale)
4VEYRON BALE (NSW)[5]5433529.57(3)A Dailly (Anakie)
5ALEX’S ENTITY [4]6113129.48(5)K Greenough (Pearcedale)
6MOOT POINT (NSW)[4]2332329.75(1)M Carter (Violet Town)
7PAPA HOOK [4]1352329.76(6)R Neocleous (Hazelwood North)
8CREATIVE KARISMA [4]1153629.34(3)K Podmore (Wagga Wagga)
9HELLO GOOD BYE [5]Res.1753129.09(5)P Galea (Rosedale)
10DYNAMIC PUNCH [5]Res.7436729.74(4)R Tartaglia (Newcomb)
Race No. 11Laurel’s Semi’s This Sunday10:37 PM (VIC time)
Grade 5 event over 515 metres at Sandown park Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1JUBILEA BALE (NSW)[5]6142129.57(4)J Hunt (Lara)
2XTREME KNOCKA [5]4614229.85(7)J Thompson (Pearcedale)
3ZAMBORA MAGIC (NSW)[5]8718429.75(3)G Whitford (Yarram)
4MISS SOCIETY [5]23828NBTJ Imlach (Pearcedale)
5AVONDALE PORCHE (NSW)[5]31713FSHK Greenough (Pearcedale)
6FLEETWOOD STORM [5]11353NBTA Langton (Anakie)
7DYNA ZOD (NSW)[5]3514129.76(3)A Dailly (Anakie)
8BABYLON CLUB [5]3642429.60(5)K Bravo (Lovely Banks)
9FOURTH CHOICE [5]Res.7111529.61(2)N Wynd (Lismore)
10HOT DREAM [5]Res.5333429.68(3)P Galea (Rosedale)
Race No. 12Www.sandowngreyhounds.com.au10:58 PM (VIC time)
Grade 5 event over 515 metres at Sandown park Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1BUNGA BUNGA [5]1641729.74(2)J Greenough (Pearcedale)
2BATMANDU [5]61324NBTG Scott-smith (Pakenham South)
3CRACKERJACK ROSE [5]8231T29.71(2)A Dailly (Anakie)
4LEFT IS RIGHT [5]4357329.57(1)A Langton (Anakie)
5ZAMBORA POWER (NSW)[5]1115429.83(2)G Whitford (Yarram)
6DYNA FATBOB (NSW)[5]1217529.58(1)M Delbridge (Balliang)
7DESTINI LOBO [5]2752529.76(1)E Rinaldi (Lethbridge)
8SAGE BALE (NSW)[5]55122NBTM Delbridge (Balliang)
9FOURTH CHOICE [5]Res.7111529.61(2)N Wynd (Lismore)
10ESPARZA (NSW)[5]Res.1354229.43(5)B Ennis (Lara)