Thursday 13th March 2008


Race 1 www.sandowngreyhounds.com.au
Grade 5 515 Metres 07:08PM
$3780-1080-540 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 721F4 NEON WISH NBT S S Langenhoff
2 6321 MR. EXTREME NBT P F Clohesy
3 12513 JUST FOR NOW NBT N King
4 42124 KINGSTON BALE 30.77 G J Bate
5 1515 SHANLYN PEDRO FSH S L Larsen
6 42148 AUSSIE CHIEF 30.31 P Akathiotis
7 72221 CELINE ROSE FSH J Chignell
8 42174 KRITEL BALE NBT A L Dailly
9 1426 VIVA LAS VEGAS Res. 30.49 T Womann
10 36133 COULTA SKY Res. NBT R J Britton

Race 2 AUTUMN STAYERS
Mixed 4/5 715 Metres 07:25PM
$4020-1150-570 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 55215 LOU LOU FURY NBT P E Giles
2 63348 EVY’S TOKEN 43.02 G L Howell
3 86275 TOKEN DOT NBT H A Karamatic
4 18618 MADDEN FLYER 42.78 M D O’Keefe
5 52565 TUVALU NBT C L McMillan
6 67154 BIG RED ASSASSIN NBT E M King
7 43556 SMOOTH MOVER FSTD L Repici
8 46544 I’M NOT SUZIE NBT L Repici
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 3 RON NESTOR MEMORIAL HT1
Grade 5 Heat 515 Metres 07:44PM
$3780-1080-540 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 11144 THINK POSITIVE 30.31 C J Johannsen
2 24383 MINTARKA 29.99 S H Hili
3 34466 WAVECATCHER 30.02 T Womann
4 53332 LUCINDA HEDD 30.46 Y Andrews
5 12528 SNEAKY BLONDE NBT R J Britton
6 43361 IMA DRIFTER NBT W A Vassallo
7 31631 STEEL ROD 30.20 C J Dalton
8 15223 GOING BATTY 29.92 D I Burnett
9 75521 BARTLEY BALE Res. 30.49 P L Hunt
10 28312 HOT MIKADO Res. NBT M S Barber

Race 4 RON NESTOR MEMORIAL HT2
Grade 5 Heat 515 Metres 08:08PM
$3780-1080-540 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 36276 KYLORDAN 29.97 T P Reid
2 33221 HEZA CHOKER NBT L Poore
3 27277 BRANDEEN RED 29.88 T J Allen
4 21835 CAINER BALE NBT G J Bate
5 65552 MO HENRY NBT S B Ralph
6 33123 GLEN ABBEY SAM NBT P C Orwin
7 3F131 CYCLONE NED 29.86 G Mitchell
8 23416 SHANLYN SUPREME 30.14 L M Larsen
9 66264 MEPUNGA BLITZ Res. 30.05 J R Britton
10 72615 FRONT LINE HERO Res. 30.59 T Vass

Race 5 www.rapidvite.com
Grade 4 515 Metres 08:28PM
$4020-1150-570 /1ST LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 11451 SANDY ON TARGET 30.01 T Womann
2 12314 ROWDY 29.84 S B Lees
3 23135 MAKE THE MAGIC 29.79 C M Jones
4 62811 PROVEN POLLY 30.46 J Thompson
5 73348 SPENCE’S GIRL 30.37 D J Fisher
6 11625 JEDDY BOY 30.12 S B Ralph
7 25141 RUMBLE IMPACT 29.92 D N McDonald
8 67235 FLYING KOSMAS 30.00 J A Selleck
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 6 RADIO SPORT 927
Mixed 3/4 515 Metres 08:52PM
$4725-1350-675 /2ND LEG QUAD 1ST LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 13512 EL MASRI BALE 29.71 P L Hunt
2 25111 ELLIS BALE 30.12 P L Hunt
3 21464 GIFT GRANTED 29.82 S H Hili
4 73418 CUGATANGO 30.01 R J Britton
5 11587 AVON LEE 30.04 R E Eaton
6 43514 COOL ROSE 29.92 S Chignell
7 71636 NISTEVO 29.95 S Creighton
8 12641 ATLANTIC BALE 29.75 A L Dailly
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 7 THE JOURNAL
Grade 5 515 Metres 09:11PM
$3780-1080-540 /3RD LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 61454 ABSOLUTELY OSCA 29.99 M Clay
2 61276 SHEOAK WOODS 30.12 T P Reid
3 25352 HELLDORADO NBT G M Rounds
4 58383 GAZA RELTUB 30.12 R J Britton
5 62573 PETER LALAH 30.06 J Brooks
6 42652 KINGDOM KING NBT W A Vassallo
7 11524 SHANLYN TOKEN 30.22 L M Larsen
8 65625 REMO GRANDE 30.11 R G Boyce
9 58566 SOOPA SHOOPA Res. 29.94 R J Britton
10 83281 DELLS ROCKET Res. NBT G L Arvanitis

Race 8 SCHWEPPES
Free For All 515 Metres 09:35PM
$4725-1350-675 /4TH LEG QUAD 2ND LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 18543 ASHBY BALE 29.86 A L Dailly
2 38652 PURE RUSH 29.87 J R Britton
3 85116 TASMAN QUEEN 29.69 R J Britton
4 12318 QUE SERA SERA 29.74 A Langton
5 11121 WHIPPY’S IMAGE 29.84 J Thompson
6 56313 KEEKO BALE 29.91 G J Bate
7 17263 MORGAN BROS 29.81 C M Jones
8 15741 GABLE EXPRESS 29.61 D J Fisher
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 9 RON NESTOR MEMORIAL HT3
Grade 5 Heat 515 Metres 09:55PM
$3780-1080-540 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 42211 STIMULATOR FSH J S Ennis
2 14161 BELLA EBONY FSH T Cortese
3 12223 NEXT CHAPTER NBT A Langton
4 26442 BECTON NBT J Thompson
5 24352 CAITLYN PAIGE 30.41 M R Patching
6 34462 LUSTY STAR 30.18 T J Allen
7 4F265 SHIELA CARTER 30.35 N P Boyd
8 31446 ATLANTIC PRINCE NBT A J Jeffrey
9 67115 ALABAMA EXPRESS Res. NBT G J Tatti
10 41228 COULTA DUST Res. 30.49 R J Britton

Race 10 RON NESTOR MEMORIAL HT4
Grade 5 Heat 515 Metres 10:14PM
$3780-1080-540 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 21414 SPADER 29.91 D G Crawford
2 76138 BENT NBT R J Britton
3 32213 HARLEY NBT A M Ralph
4 33462 TREW FOREVER NBT T Womann
5 42122 BULLICOURT CLOUD NBT G R Edwards
6 44335 SPIRAL MAGIC FSH S L Hood
7 52232 BLACK DEVIL JACK NBT J L Connor
8 22226 SHANLYN COBRA NBT S L Larsen
9 83137 RIGHT MOVE Res. NBT C J Dalton
10 72311 GLENGESH PADDY Res. FSH R F J Colpoys

Race 11 DANDENONG DRY CLEAN
Grade 5 515 Metres 10:37PM
$3780-1080-540 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 72177 TALC NBT G C Bennett
2 74412 DR. GALLOWAY NBT I A Hastie
3 11265 PERISHER TIME NBT I L Cockerell
4 71741 TEENA WAVES NBT S L Hastie
5 53348 RADWIN EDD 30.25 L A Hughes
6 14354 OLYELLA BALE NBT A L Dailly
7 51144 WHITE ADMIRAL FSH N King
8 62135 ROCKET LAUNCHER NBT G R Edwards
9 11587 DRAGON RIDER Res. FSH T Cortese
10 32525 YOUTAR REVENGE Res. FSH J Formosa

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] 2008 Geelong Fields for Friday 14th March 2008 Traralgon Fields for Friday 14th March 2008 Sandown Fields for Thursday 13th March 2008 Wangaratta Fields for Friday 14th March 2008 Bendigo Fields for Thursday 13th March 2008 The […]