Thursday, 19 March 2015

Greyhound Box Draw For Sandown Park – Thursday, 19 March 2015

Race No. 1Find Us On Facebook7:07 PM (VIC time)
Grade 7 event over 515 metres at Sandown park Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1YADI (NSW)[7]3221NBTK Greenough (Pearcedale)
2HAKATA BALE (NSW)[7]77222NBTA Dailly (Anakie)
3CONNOR’S ROCKET [7]26353NBTH Collins (Lara)
4WILLOWVALE HAWK (NSW)[7]2F343NBTA Flores (Yinnar South)
5MR. LEIGH [7]25125NBTG Jose (Catani)
6ZELEMAR DOLL [7]23662FSHW Mcmahon (Darriman)
7LOLA’S ENTITY [7]53137NBTM Wallworth (Gisborne)
8PAPILLON [7]3214230.42(2)S Labozzetta (Cheltenham)
9MAGIC COUPS [7]Res.31428NBTA Lauterboom (Tooradin)
10ASTON JOSH [7]Res.27741NBTE Lieshout (Drouin West)
Race No. 2Follow Us @sandowndogs7:25 PM (VIC time)
Grade 6 event over 515 metres at Sandown park Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1NO DIGGITY (NSW)[6]45214FSHG Jose (Catani)
2KAYDA SHAE [6]11FSHK Bravo (Lovely Banks)
3AVONDALE AL (NSW)[6]11464FSHK Greenough (Pearcedale)
4PRETTY BALE (NSW)[6]52F52NBTS Collins (Lara)
5RENBERG [6]56136NBTJ Clay (Lang Lang)
6CHANCY BE SMOOTH (NSW)[6]12129.70(5)R Britton (Lara)
7WALT BALE (NSW)[6]3245229.68(1)J Hunt (Lara)
8SHANLYN JED [6]2221FNBTJ Thompson (Pearcedale)
9DR. MORTISHA [6]Res.26243FSHJ Gill (Darriman)
10DR. BUFFY [6]Res.6857F30.22(3)J Gill (Darriman)
Race No. 3Follow Us On Instagram7:45 PM (VIC time)
Grade 5 event over 515 metres at Sandown park Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1KEVLARR (NSW)[5]21346FSHB Ennis (Lara)
2MIDNIGHT RIDE [5]21511FSHA Bahen (Yuroke)
3ROCKA HULA BABY [5]7811329.54(1)K Bravo (Lovely Banks)
4CHARLESTON [5]22712NBTJ Borg (Maryborough)
5ASTON ISAAC [5]1128429.91(6)E Lieshout (Drouin West)
6NEOLISIOUS [5]42731NBTR Crisafi (Pakenham)
7ZANPA BALE (NSW)[5]14211FSHJ Hunt (Lara)
8SCHUMACHER [5]1117230.01(4)J Shaw (Anakie)
9BIG BARKING BERT [5]Res.6621129.94(1)I Vigor (Anakie)
10LOOSE AFFAIR (NSW)[5]Res.25331NBTG James (Woodleigh)
Race No. 4Add Us On Snapchat8:07 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 595 metres at Sandown park Of $8,745 Prizemoney.
1st: $6,120 2nd: $1,750 3rd: $875.

No.NameFormBestTrainer

1SHANLYN PATCH [5]546T534.31(7)S Ralph (Tooradin)
2JEWEL BALE (NSW)[5]23245NBTJ Hunt (Lara)
3WIND WHISTLER [4]3253234.01(8)A Langton (Anakie)
4DEADLY VANE [5]51656FSTDB Ennis (Lara)
5RAZLDAZL PACINO (GA)[5]12154NBTK Greenough (Pearcedale)
6DEADLY BOY [4]1323234.33(8)J Borg (Maryborough)
7YANICK ALLEN (NSW)[5]11878NBTJ Hunt (Lara)
8SMART MAXWELL [5]2712334.17(2)D Coleman (Lara)
Race No. 5I. R. Monger & Associates Ht18:28 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 715 metres at Sandown park Of $8,225 Prizemoney.
1st: $5,750 2nd: $1,645 3rd: $830.

No.NameFormBestTrainer

1BAILEY ROSE (NSW)[5]22276NBTE Lieshout (Drouin West)
2SLIPAWAY MAVIS [5]47335NBTA King (Sulky)
3SO FAR (NSW)[5]58565FSHA Dailly (Anakie)
4WHY NOT WAYNE [5]13233FSTDW Gray (Wendouree)
5DZEKO (QLD)[5]13224NBTA Jackson (Pearcedale)
6MISS BO WICKED (NSW)[5]14221FSTDD Geall (Lara)
7LITES AND SIRENS [5]3436742.04(1)R Divirgilio (Devon Meadows)
8BERRY BLITZ [5]61243NBTA Langton (Anakie)
9TAN TIKI [5]Res.33256FSTDV Borg (Hoppers Crossing)
Race No. 6B. & A. Motor Repairs (1-4 Wins) Final8:52 PM (VIC time)
Restricted Win Final event over 515 metres at Sandown park Of $8,940 Prizemoney.
1st: $6,260 2nd: $1,790 3rd: $890.

No.NameFormBestTrainer

1ANGIE ROCKS [5]112129.27(1)M Briganti (Tuerong)
2FEVER PITCH [5]8161129.62(4)R Divirgilio (Devon Meadows)
3LEKTRA CONCORD [5]3274129.36(3)A Dailly (Anakie)
4DECANUS (QLD)[5]45772NBTR Crawford (Pearcedale)
5BRUCE TYCOON [5]1228129.58(1)R Britton (Lara)
6ANGEL OF MUSIC [5]2233129.90(8)A Langton (Anakie)
7SACRAMENTO SAL [5]1711129.70(5)J Sharp (Lara)
8IKARI SPARK [5]2231129.72(8)P Dapiran (Northwood)
9CHARLESTON [5]Res.22712NBTJ Borg (Maryborough)
10NINETY FIVE [7]Res.1366230.03(6)H Collins (Lara)
Race No. 7The Golden Paw Syndication Ht29:11 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 715 metres at Sandown park Of $8,225 Prizemoney.
1st: $5,750 2nd: $1,645 3rd: $830.

No.NameFormBestTrainer

1SHANLYN LUCY [5]13116FSTDA Lauterboom (Tooradin)
2CAMBRIDGE PRINCE [5]4774242.71(6)A Langton (Anakie)
3RAIN STREAM (QLD)[5]82117NBTR Britton (Lara)
4DESTINI SHADOW [5]5486743.06(6)E Rinaldi (Lethbridge)
5KNOW DANGER (NZ)[5]21154FSTDJ Shaw (Anakie)
6NEWFIRE RILEY [5]3625442.11(1)P Goold (Monbulk)
7BLONDE OASIS [5]44242FSTDP Dapiran (Northwood)
8MACCA’S SWAY [5]14565FSTDJ Borg (Maryborough)
9TAN TIKI [5]Res.33256FSTDV Borg (Hoppers Crossing)
Race No. 8Abba Kennels Gotba Cup Final (gobis)9:35 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 515 metres at Sandown park Of $28,250 Prizemoney.
1st: $12,000 2nd: $3,500 3rd: $1,750 GOBIS: $11,000.

No.NameFormBestTrainer

1LIGHT ‘EM UP [4]4111129.71(4)J Thompson (Pearcedale)
2RENSTAR [4]3122129.65(6)L Delbridge (Balliang)
3MEPUNGA TREASURE [5]1322229.52(1)J Britton (Anakie)
4ROWDY RONDA [4]4121129.49(2)L Hellmuth (Pearcedale)
5TO THE GALO’S [5]77112NBTP Smith (Pascoe Vale South)
6SHARED BONUS [5]1115230.09(8)J Britton (Anakie)
7SIMPLY ELITE [5]51326NBTS Clarke (Tooradin)
8BARON BLING [4]2134129.68(7)C Kas (Lynbrook)
9ROCKA HULA BABY [5]Res.7811329.54(1)K Bravo (Lovely Banks)
10BOXHEAD [5]Res.14223NBTJ Britton (Anakie)
Race No. 9Waverley Party Hire9:55 PM (VIC time)
Mixed 3/4 event over 515 metres at Sandown park Of $8,940 Prizemoney.
1st: $6,260 2nd: $1,790 3rd: $890.

No.NameFormBestTrainer

1KISS ME KETUT [3]5234429.46(6)D Burnett (Marcus Hill)
2AMARO BALE (NSW)[4]4144129.30(5)J Hunt (Lara)
3FLAME BALE (NSW)[4]1225229.90(6)A Dailly (Anakie)
4EARL BALE (NSW)[4]2673529.66(5)A Dailly (Anakie)
6DYNA ZOD (NSW)[4]5172629.62(1)A Dailly (Anakie)
7BOTTOM DOLLAR [4]5514530.09(5)A Dailly (Anakie)
8USAIN I’M NUTTY [4]3811429.44(4)A Dailly (Anakie)
Race No. 10Www.tab.com.au10:15 PM (VIC time)
Grade 5 event over 515 metres at Sandown park Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1WAYMORE’S BLUES [5]21348NBTK Bravo (Lovely Banks)
2HASHTAG SELFIE [5]8116229.47(7)R Britton (Lara)
3JAYNEY BALE (NSW)[5]6173729.36(4)A Dailly (Anakie)
4ARMED AND READY (NSW)[5]11411NBTB Ennis (Lara)
5ZAMBORA MAGIC (NSW)[5]6478229.75(3)G Whitford (Yarram)
6LEKTRA OUTLAW [5]2665129.79(5)A Dailly (Anakie)
7PAPPA GALLO [5]6622129.45(5)M Cortese (Hampton Park)
8DYNAMO’S GIFT [5]4115129.46(5)R Darby (Drysdale)
9DYNAMIC PUNCH [5]Res.3841529.74(4)R Tartaglia (Newcomb)
10DYNA GELDOF (NSW)[5]Res.6487729.88(8)S Collins (Lara)
Race No. 11Rsn – Racing And Sport10:37 PM (VIC time)
Grade 5 event over 515 metres at Sandown park Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1ASTON DIMA [5]4113329.89(5)E Lieshout (Drouin West)
2BUCKLE UP OMNIN (TAS)[5]21753NBTR Shiells (Diamond Creek)
3VERMONT [5]18311FSHS Hamilton (Ballarat)
4ANDIAMO NEO [5]52462NBTR Crisafi (Pakenham)
5DYNA QUIRK (NSW)[5]68121NBTA Dailly (Anakie)
6LEKTRA UTOPIA [5]62812NBTA Dailly (Anakie)
7HERCULES BALE (NSW)[5]12173NBTS Collins (Lara)
8PYROMANIA [5]52641NBTL Delbridge (Balliang)
9DR. PETER [5]Res.7153229.93(3)J Gill (Darriman)
10KO KO MIKADO [5]Res.7123630.05(3)P Jones (Hoddles Creek)
Race No. 12Www.sandowngreyhounds.com.au10:58 PM (VIC time)
Grade 5 event over 515 metres at Sandown park Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1MR. FOX [5]2113229.88(8)G Mitchell (Keilor)
2ACES AND ANGELS (NSW)[5]1411429.54(6)J Thompson (Pearcedale)
3DYNA SHINKO (NSW)[5]83126NBTJ Hunt (Lara)
4CLASSY BOY [5]5346429.60(2)J Thorpe (Arthurs Creek)
5ALPHA ZEUS [5]1341229.70(7)J Britton (Anakie)
6TIGER’S HERO [5]23375NBTR Britton (Lara)
7BEYOND RAPID [5]1321129.81(6)D Connor (Cranbourne)
8ZABIMARU BALE (NSW)[5]12676NBTA Dailly (Anakie)
9BOLT ON [5]Res.3633129.47(4)I Brown (Loch)
10DANYO’S TOM [5]Res.4114429.65(7)N Ryan (Devon Meadows)