Thursday, 20 March 2014

Greyhound Box Draw For Sandown Park – Thursday, 20 March 2014

Race No. 1Www.sandowngreyhounds.com.au7:06 PM (VIC time)
Grade 5 event over 515 metres at Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1EMPIRE ALLEN (NSW)[5]1332829.66(7)A Dailly (Anakie)
2GODRIC GRYFINDOR [5]F176329.72(4)M Dopper (Lara)
3GALAHAD [5]3225130.09(1)T Womann (Lara)
4YOU SAY GOODBYE [5]2131429.69(8)S Mckenna (Napoleons)
5NOAKI SPITFIRE [5]2658T29.57(7)G Selkrig (Devon Meadows)
6OWEN BALE (NSW)[5]43252NBTS Collins (Lara)
7FOOT TAPPER [5]5723329.83(2)A Britton (Lara)
8BOGNER BALE (NSW)[5]1112730.69(8)J Hunt (Avalon)
9PELOTON BALE (NSW)[5]Res.6624729.80(3)J Hunt (Avalon)
10YODA BALE (NSW)[5]Res.2332829.68(2)A Dailly (Anakie)
Race No. 2Tab Rewards Final7:25 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 595 metres at park Of $10,285 Prizemoney.
1st: $7,200 2nd: $2,060 3rd: $1,025.

No.NameFormBestTrainer

1COCONUT GROVE [5]11722NBTB Ennis (Lara)
2BERRY BLITZ [5]7243334.98(8)A Langton (Anakie)
3FACHOONG (NSW)[5]41372NBTA Jackson (Pearcedale)
4AREJAY SMOKEY [5]5584134.74(8)L Iredale (Pearcedale)
5RUFF CUT DIAMOND [5]1216134.24(5)M Fearnley (Yinnar)
6ZIPPING RORY (NSW)[5]16132NBTB Dapiran (Northwood)
7SHAMROCK PETAL [5]43223NBTA Hyde (Lara)
8MEPUNGA LEDGER [5]7242134.44(8)J Britton (Anakie)
9BATMANDU [5]Res.16453NBTP Scott-smith ()
10COSMIC TEQUILA [5]Res.38834NBTG Watts (Lara)
Race No. 3Www.sandowngreyhounds.com.au7:43 PM (VIC time)
Grade 5 event over 515 metres at Sandown park Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1STYLISH BAROQUE (NSW)[5]129.72(8)R Britton (Lara)
2ALLEN NEMO (NSW)[5]36343NBTS Collins (Lara)
3GOLDEN SALUTE [5]2131529.68(2)R Winter (Denison)
4SCINTILLATING (NSW)[5]1221129.26(8)J Thompson (Pearcedale)
5ALLEN RENEGADE (NSW)[5]37471FSHS Collins (Lara)
6CROWDZA CAPTIVE [5]1422229.83(5)K King (Langwarrin)
7HIGH SPEED CHASE [5]2115129.47(4)S Shinners (Pearcedale)
8FURY BALE (NSW)[5]2541329.57(3)J Hunt (Avalon)
9RUMBLE COMET (NSW)[5]Res.4F534NBTS Kavanagh (Dungay)
10WOLEEBEE LAD (NSW)[5]Res.31254FSHS Humphries (Locksley)
Race No. 4 To Sandown Final8:08 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 515 metres at Sandown park Of $8,940 Prizemoney.
1st: $6,260 2nd: $1,790 3rd: $890.

No.NameFormBestTrainer

1YAMBLA MICK [5]13552FSHJ Delaroche (Cranbourne North)
2BLACK KADEN [5]61371NBTK Smyth (Lang Lang)
3DUNDEE TORO [5]6664229.77(1)G Scott-smith (Pakenham South)
4TEVEZ [5]8734130.11(5)D Condon (Tooradin)
5MINEOLA COUNTY [5]4562129.94(6)M Hirtzel (Elaine)
6ZIPPING MAKKA (NSW)[5]32T4229.75(7)J Delaroche (Cranbourne North)
7WHO’S DOING WHAT (WA)[5]25151FSHR Britton (Lara)
8EYE SMITH [5]2723129.92(5)J Hunt (Avalon)
9FLASH WILSON [5]Res.56372NBTT Womann (Lara)
10FULLY CHARGED [5]Res.42422NBTS Barker (Elphinstone)
Race No. 5 Ht18:28 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 715 metres at Sandown park Of $8,225 Prizemoney.
1st: $5,750 2nd: $1,645 3rd: $830.

No.NameFormBestTrainer

1PARIS SPARKS [5]75367NBTD Pulis (Moe South)
2SPEED LANE [5]24634NBTM Carter (Violet Town)
3FANTASIZZING [5]35356NBTN King (Pearcedale)
4REBELATION [5]33472FSTDM Mallia-magri (Avalon)
5OSCAR DE LARGO [5]34643NBTR Henness (Heathcote)
6RONALD [5]26517NBTB Moles (Allambee Reserve)
7HOT CHILI LANKAN [5]35165FSTDS Clarke (Tooradin)
8ALPE D’HUEZ [5]67113NBTK Bravo (Lovely Banks)
9FLASH FIZZ [5]Res.27268NBTL Harrowfield (Colac)
10GRAND REWARD [5]Res.47544FSTDP Dapiran (Northwood)
Race No. 6Facebook.com/sandowndogs8:52 PM (VIC time)
Grade 4 event over 515 metres at Sandown park Of $7,600 Prizemoney.
1st: $5,320 2nd: $1,520 3rd: $760.

No.NameFormBestTrainer

1JORDAN ALLEN (NSW)[4]1316629.60(3)A Dailly (Anakie)
2CEE RONALDO [4]7377429.59(5)G Campbell (Peechelba)
3DYNA TONY (NSW)[4]6722729.69(3)S Collins (Lara)
4GIMME FUEL [4]7324529.49(1)K Bravo (Lovely Banks)
5GREAT SPARTACUS [4]2516129.58(7)K Bravo (Lovely Banks)
6TICK BALE (NSW)[4]1335329.56(7)J Hunt (Avalon)
7HOOKSY [4]4121129.15(5)T Auld (Tatura)
8HUMPHREY BALE (NSW)[4]1327729.48(1)A Dailly (Anakie)
Race No. 7Rsn – Racing And Sport Ht29:11 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 715 metres at Sandown park Of $8,225 Prizemoney.
1st: $5,750 2nd: $1,645 3rd: $830.

No.NameFormBestTrainer

1DAINTREE DYNASTY [5]74333NBTG Joske (Jeeralang Junction)
2WHODAT KNOCKIN’ [5]81544FSTDS Bonaccurso (Mount Mercer)
3GALLOPING ROCKY [5]54635FSTDR Conway (Bunyip)
4PROCEED (NSW)[5]78435FSTDF Hand (Seymour)
5DESTINI SHADOW [5]6462843.06(6)E Rinaldi (Lethbridge)
6INFINITE WISH [5]2432342.27(1)A Langton (Anakie)
7LETHAL THREE (NSW)[5]12663FSTDK Bravo (Lovely Banks)
8TATTY FIELDS [5]17524FSTDM Puleio (Mulgrave)
9GRAND REWARD [5]Res.47544FSTDP Dapiran (Northwood)
10MISS CYPRUS [5]Res.78373NBTS Neocleous (Yinnar South)
Race No. 8Berwick Mazda9:35 PM (VIC time)
Free For All event over 515 metres at Sandown park Of $8,940 Prizemoney.
1st: $6,260 2nd: $1,790 3rd: $890.

No.NameFormBestTrainer

1JEWEL BALE (NSW)[3]4266229.32(2)J Hunt (Avalon)
2 [1]4616129.24(4)B Moloney (Marcus Hill)
3INNOCENT TIL [1]1812129.34(8)J Thompson (Pearcedale)
4 (NSW)[4]3673729.36(5)A Dailly (Anakie)
5 [4]1611129.51(6)N Mcrae (Clyde)
6PREMIER EVENT [3]7212229.49(2)A Langton (Anakie)
7WE ARE GEELONG [3]1356829.62(2)M Karamatic (Lara)
8BRENT BALE (NSW)[3]2625229.66(6)M Delbridge (Balliang)
Race No. 9Www.tab.com.au Ht39:55 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 715 metres at Sandown park Of $8,225 Prizemoney.
1st: $5,750 2nd: $1,645 3rd: $830.

No.NameFormBestTrainer

1SISCO RAGE [5]1137242.28(5)J Galea (Lara)
2ALLEN ERYK (NSW)[5]27111FSTDA Dailly (Anakie)
3CLUMSY TANK [5]27716FSTDM Lithgow (Devon Meadows)
4ARISING [5]15111NBTD Knocker (Langwarrin)
5RYLEE’S REIGN (QLD)[5]45772NBTG Whitford (Yarram)
6BECCI LEONE [5]13312FSTDM Chilcott (Heathcote)
7SUSHI BALE (NSW)[5]42314FSHS Collins (Lara)
8SHARKEY FLASH [5]61856NBTR Henness (Heathcote)
9SWANSEA SANDS [5]Res.63665NBTL Hughes (Longford)
10FLASH FIZZ [5]Res.27268NBTL Harrowfield (Colac)
Race No. 10Follow Us @sandowndogs10:14 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 595 metres at Sandown park Of $8,745 Prizemoney.
1st: $6,120 2nd: $1,750 3rd: $875.

No.NameFormBestTrainer

1COULTA HARVEST (SA)[4]5445535.30(3)G Watts (Lara)
2HEZA LOONY (NSW)[5]1515234.63(5)W Vassallo (Devon Meadows)
3SEE HIM FIRST [5]16115NBTM Mallia-magri (Avalon)
4EASTON BALE (NSW)[5]5363234.50(6)A Dailly (Anakie)
5CORRIDOR (QLD)[5]4143534.24(1)M Carter (Violet Town)
6EMA’S PRINCESS (NSW)[5]5137434.43(4)R Britton (Lara)
7DREAM IT [5]42415NBTB Ennis (Lara)
8WENT WOOSHKA (NZ)[5]38377NBTT Womann (Lara)
9 [5]Res.5685734.67(4)G Neocleous (Yinnar South)
10LA LUCA TRICK [5]Res.62441NBTI Bindley (Wonthaggi)
Race No. 11Discover #tabrewards10:38 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 515 metres at Sandown park Of $7,600 Prizemoney.
1st: $5,320 2nd: $1,520 3rd: $760.

No.NameFormBestTrainer

1ELLIE MAC LEE (QLD)[4]5788829.89(5)M Briganti (Tuerong)
2SUM SUM KEATS [4]3451729.84(4)R Floyd (Cobains)
3 (NSW)[5]17132NBTD Mcdonald (Devon Meadows)
4CLONE YOUR OWN (NZ)[5]3433529.41(6)R Britton (Lara)
5CRAWF’S BREAD [5]7252329.66(5)D Crawford (Pearcedale)
6KOFI KAYLAN [4]6127829.60(3)S Toner (Garfield)
7LAVENDER BROWN [4]6331529.73(6)M Dopper (Lara)
8STUNNING VIEW [4]8754429.99(5)P Martinovic (Koo Wee Rup)
9PRUE BALE (NSW)[5]Res.8344229.42(4)A Dailly (Anakie)
10SAPPORO (NZ)[5]Res.4646529.48(2)T Womann (Lara)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments