Thursday 27th January 2011

Greyhound Box Draw For Sandown Park – Thursday 27th January 2011

Race No. 1Sutcliffe Fabrications07:07PM (VICtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormTrainer

1KATE’S HOUSE11623K Lloyd (Anakie)
2RAYA RIOT14428K Hellmuth (Pearcedale)
3ALLEN LAWSON12315G J Bate (Lara)
4NEW YEAR’S PUNCH32126R J Britton (Lara)
5NEW PLEDGE12432T Comensoli (Wangaratta)
6ALLEN LENNOX13233G J Bate (Lara)
7PURE NAUGHTY16641B C Toner (Giffard West)
8DYNA VIV61742A L Dailly (Anakie)
9KORERO4231S Hopkins (Junction Village)
10DYNA MAX212A L Dailly (Anakie)
Race No. 2Silver Eagle Cooling Vests07:24PM (VICtime)
Grade 5 event over 595 Metres at Sandown park Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormTrainer

1SHAIANE BALE33174G J Bate (Lara)
2DR. ROCHELLE52165W J Mcmahon (Darriman)
3SAINT DELLSY56216K J Iles (Cranbourne)
4BONEGILLA FLASH71461A B Thurston (Lemnos)
5BARNSTORMER46422A Stewart (Melton)
6VAPOUR SHAKER82441M J Auld (Tatura)
7JOIN THE QUEUE44453K R Ward (Mount Moriac)
8MAMIE BALE27613A L Dailly (Anakie)
9ELEVATE22767P Sieben (Tooradin)
10DR. ELIZABETH42164J L Mcmahon (Darriman)
Race No. 3Bombastic Shiraz At Stud07:44PM (VICtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormTrainer

1DYNA FORTE36227G J Bate (Lara)
2MALTA45176J S Ennis (Lara)
3COOPER BALE45443G J Bate (Lara)
4SPECIAL FREDDY38183T Womann (Lara)
5PUBS GALORE54411M L Mallia-Magri (Lara)
6RED LESTA64473G J Bate (Lara)
7SANDHOG12213G Mitchell (Keysborough)
8BLEDISLOE34162D J Fisher (Lara)
9BOB’S BOY51666K M Bravo (Lovely Banks)
10MATE’S HONOUR14215J S Ennis (Lara)
Race No. 4Peter And Darren Brown08:09PM (VICtime)
Grade 4 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,630 Prizemoney.
1st: $4,640 2nd: $1,325 3rd: $665.

No.NameFormTrainer

1FENNEL BALE13461A L Dailly (Anakie)
2MAGIC DASHER24757T Womann (Lara)
3OMEGA CRUISE11315B A Harper (Seaspray)
4PROVEN PUZZLE57265M T Carter (Violet Town)
5SPECIAL COLOUR1137FJ F Reynolds (Pearcedale)
6PURE PEACHES54116L M Gorman (Newborough)
7DANNY BOY LOVE1F174D N Mcdonald (Cranbourne)
8ROLAND’S HOPE42158S W Burke (Kanyapella)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Elgas08:28PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 595 Metres at Sandown park Of $6,630 Prizemoney.
1st: $4,640 2nd: $1,325 3rd: $665.

No.NameFormTrainer

1AMANDA BALE55624A L Dailly (Anakie)
2STACK ‘EM FLAT11213G J Bate (Lara)
3JERAMIAH JOHNSONF5667J S Ennis (Lara)
4JARVIS BALE54642G J Bate (Lara)
5NAPOLEON TIGER16432M J Auld (Tatura)
6ALLEN SHAUL47136A L Dailly (Anakie)
7KIALDU ANNA16121A P Bullock (Exeter)
8ON THIS DAY41516P H Hili (Keysborough)
9APIDRA32853B E Smith (Uranquinty)
10GREYWINDS DODGE41545T Womann (Lara)
Race No. 6Harvey Norman Sale Gtoba Cup Final08:52PM (VICtime)
Grade 5 Final event over 515 Metres at Sandown park Of $15,015,400 Prizemoney.
1st: $10,000 2nd: $3,000 3rd: $15,002,400.

No.NameFormTrainer

1YOWYEH33411A Langton (Anakie)
2SPECIAL DUTIES53271K J Iles (Cranbourne)
3CRUISY’S COURAGE23481M J Cauchi (St Leonards)
4ZIPPSTAR51111N King (Pearcedale)
5MISS CHERRELLE38811J Hayley (Tooradin)
6COME ON LUANN1741J Borg (Maryborough)
7LIMBURG GOLD26371C Reivers (Darley)
8MISS SOMEONE14611J Hayley (Tooradin)
9CRAZY CRAZY64311G J Bate (Lara)
10NEW PLEDGE12432T Comensoli (Wangaratta)
Race No. 7Onlineorders.com.au09:11PM (VICtime)
Free For All event over 515 Metres at Sandown park Of $7,800 Prizemoney.
1st: $5,460 2nd: $1,560 3rd: $780.

No.NameFormTrainer

1ZENITH22413J S Ennis (Lara)
2FULL NOISE36142P E Giles (Moe)
3KING STYLE21116D N Mcdonald (Cranbourne)
4STAR DIAMOND83338J R Britton (Anakie)
5NO JUSTICE2F121P E Giles (Moe)
6DYNA OBELIA52254A L Dailly (Anakie)
7BLACK SAHARRAH12418G J Tatti (Devon Meadows)
8GEISHA BALE64361G J Bate (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Maidment Memorial09:35PM (VICtime)
Special Event event over 595 Metres at Sandown park Of $14,500 Prizemoney.
1st: $10,000 2nd: $3,000 3rd: $1,500.

No.NameFormTrainer

1SITKA12227G Mitchell (Keysborough)
2BARNEY STINSON32171B A Bravo (Lovely Banks)
3ROSE TAYLOR32216L V Iredale (Frankston)
4ASTON LUCAS15112D N Mcdonald (Cranbourne)
5BIRTHDAY BOY15214S J Elsum (Camperdown)
6PULP32313C Chappelow (Sylvania Heights)
7POSH DI11123A P Bullock (Exeter)
8MAGPIE LOMAR34333D N Mcdonald (Cranbourne)
9STACK ‘EM FLAT11213G J Bate (Lara)
10JARVIS BALE54642G J Bate (Lara)
Race No. 9Abba Boarding Kennels09:55PM (VICtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormTrainer

1LEPRECHAUN DAISY71154K M Bravo (Lovely Banks)
2HORNBLOWER32843J A Selleck (Tooradin)
3DON CHENDO16415L Ketelaar (Yuroke)
4HOLSTEIN MISS71318T Womann (Lara)
5SALVADOR BALE45156G J Bate (Lara)
6BLOSS’S BENSON24224A R Mills (Tooradin)
7DOYEN STAR38123K R Chalker (Pearcedale)
8WILD ARMS46334R J Britton (Lara)
9GRANDATE32247K Quinn (Cundare)
10DR. BOOSHAY1372FW J Mcmahon (Darriman)
Race No. 10Cosmic Chief At Stud10:14PM (VICtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormTrainer

1ELLA PATCHE21514A L Dailly (Anakie)
2BLUE JUICE52144M F Bourke (Breakwater)
3TOP PLEDGE33123T Comensoli (Wangaratta)
4SWEET STEPHIF2173A L Dailly (Anakie)
5APACHE LEAP11335S Divers (Werribee)
6SMASHVILLE22142P C Anderton (Devon Meadows)
7ZERO’S HERO44212K King (Pearcedale)
8DELAWNEY STREET13134P E Giles (Moe)
9DYNA MORRIS53236A L Dailly (Anakie)
10KARINGAL TOTE1133K R Chalker (Pearcedale)
Race No. 11Somerville Garden Supplies10:36PM (VICtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormTrainer

1COSMIC COOPER26125D J Brown (Lara)
2WONGAWILLI WALA27F33G J Bate (Lara)
3CRIME WAVE25234T Womann (Lara)
4ROMAN EMPEROR84432P E Giles (Moe)
5JUSTUS BALE33316G J Bate (Lara)
6WE PAINT HOUSES41624D N Mcdonald (Cranbourne)
7UNO DAZZA61232M L Mallia-Magri (Lara)
8HUTMAKER1221R J Britton (Lara)
9UP IN FLAMES21446L M Gorman (Newborough)
10FINEST RESULT32163T Womann (Lara)