Thursday 30th September 2010

Greyhound Box Draw For Sandown Park – Thursday 30th September 2010

Race No. 1The Superdogs Are Coming07:07PM (VICtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1ASTON ELLE1J Thompson (Pearcedale)
2DEE TEE TALK14512S A Holmes (Yarragon)
3NO JUSTICE13116P E Giles (Moe)
4BOBBY BOUCHEAU1511A J Jackson (Pearcedale)
5MARCERI32213R J Britton (Lara)
6ACTIVITY63142D N Mcdonald ()
7LEKTRA SHARP22228A L Dailly (Anakie)
8KILWILLIE12111A F W Ross (Woodend)
9LE PIPPY32251J Formosa (Heathcote)
10GREYWINDS BEN78656T Womann (Lara)
Race No. 2Www.superdogs.com.au07:25PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 595 Metres at Sandown park Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,445 2nd: $1,270 3rd: $635.

No.NameFormTrainer

1BLACK VIKING11377P Galea (St Albans)
2PINK BANDANNA51654K G Greenough (Pearcedale)
3FLAMING DOLL11324V A Cotton (Elaine)
4DARK DUO73121T K Auld (Tatura)
51F674T Womann (Lara)
6COOL WABBIT75141R J Britton (Lara)
7ARVO’S FLORENCE33845T E Burns (Koo Wee Rup)
8PHASE THREE HO67113K G Greenough (Pearcedale)
984155R J Britton (Lara)
10ADJUST82444P Sieben (Tooradin)
Race No. 3Solo Melbourne Cup Prelude 907:44PM (VICtime)
Special Event event over 515 Metres at Sandown park Of $7,500 Prizemoney.
1st: $5,250 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormTrainer

1DIN’S SON11126K D Leek (Devon Meadows)
2ROYAL CHOIR11525A N O’Connor (Jacana)
3CAPTAIN MILO32111M L Mallia-Magri (Lara)
441612G J Bate (Lara)
5WHISPERING BYE1311TR R Reardon (Seymour)
6GRETA BALE53841G J Bate (Lara)
7VIVA VEGAS52736A Langton (Anakie)
8RAFFERTY FLYER31113B J Slade (Harston)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Solo Melbourne Cup Prelude 1008:08PM (VICtime)
Special Event event over 515 Metres at Sandown park Of $7,500 Prizemoney.
1st: $5,250 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormTrainer

1KENSINGTON GOLD14421P E Giles (Moe)
2ST. PIERRE26327G J Bate (Lara)
3BARNSTORMER41121A Stewart (Melton)
4BLOSS’S BENSON32423A R Mills (Tooradin)
5HEATHER’S TIGER167F3J M Karamatic (Lara)
6NELLY BALE31121A L Dailly (Anakie)
7COOPER BALE63632G J Bate (Lara)
8ISO OCTANE13435D N Mcdonald (Cranbourne)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Solo Melbourne Cup Prelude 1108:28PM (VICtime)
Special Event event over 515 Metres at Sandown park Of $7,500 Prizemoney.
1st: $5,250 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormTrainer

1WATCH OUT PETE22313G Mitchell (Keysborough)
2BOLERO BALE41121G J Bate (Lara)
3PUSH THE PAINT61314A Langton (Anakie)
4DYNA FORTE12675G J Bate (Lara)
5LATIFI JIAM11132B J Slade (Harston)
6WADELOCK TIGER61153M J Clohesy (Stratford)
7ARMAGEDDON25477J Stephens (Drouin West)
8CHUCK MONELLI31181D C Hobby (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 608:52PM (VICtime)
Special Event event over 715 Metres at Sandown park Of $7,500 Prizemoney.
1st: $5,250 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormTrainer

1 TASTE22262P C Anderton (Devon Meadows)
2DOHTMANN11627A L Dailly (Anakie)
3WARRALONGA AMORE43115S Dwight (Glengarry)
4ALLEN ZANDER22246A L Dailly (Anakie)
5DISCO DYNAMITE31424D W Knocker (Langwarrin)
6BEWARE13122G J Bate (Lara)
7AMANDA BALE34162A L Dailly (Anakie)
863435G J Bate (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Solo Melbourne Cup Prelude 1209:11PM (VICtime)
Special Event event over 515 Metres at Sandown park Of $7,500 Prizemoney.
1st: $5,250 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormTrainer

1PURE STEALTH32121R D Conway (Bunyip)
2SYMMETRY51416R J Britton (Lara)
3NUMERO UNO BALE16168B J Wheeler (Boorowa)
4WARNING LABEL41161A Langton (Anakie)
5DYNA OBELIA17171A L Dailly (Anakie)
6HAYDER BALE57411G J Bate (Lara)
7MIGHTY MU56137A G Gieschen (Maffra)
8ARROGANCE75728D W Knocker (Langwarrin)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Solo Melbourne Cup Prelude 1309:35PM (VICtime)
Special Event event over 515 Metres at Sandown park Of $7,500 Prizemoney.
1st: $5,250 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormTrainer

1LE FOX12271P H Hili (Keysborough)
2LUKE’S MEDAL71622R J Neocleous (Hazelwood North)
3ADMIRAL BALE34734G J Bate (Lara)
4MAGPIE LOMAR31153D N Mcdonald (Cranbourne)
5UNO KENDRA31111D C Hobby (Nambeelup)
6FLASH OF LIGHT22527M A Delbridge (Balliang)
7LATIFI LUKE7525FB J Slade (Harston)
8AZZAN BALE12153G J Bate (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 909:55PM (VICtime)
Grade 5 event over 595 Metres at Sandown park Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1BLUES JUDD35615D G Crawford (Pearcedale)
2STETSON LILY16571R J Britton (Lara)
3DODGING HOOPER17831W A Vassallo (Devon Meadows)
4ARVO’S PHOENIX21663K Arvanitis (Devon Meadows)
5COOL CHECKOUT54154R J Britton (Lara)
6VIVACIOUS GAL21155S Daniliuk (Sunbury)
7AUTUMN BLING52816J Westerlo (Clyde)
8JERSEY BALE42511G J Bate (Lara)
9BIT MAGIC53655P Sieben (Tooradin)
10MALDIVIAN44317P Gabriel (Melton)
Race No. 10 Vite E10:12PM (VICtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1LETHAL POWER63111J S Ennis (Lara)
2RYKER BALE44334A L Dailly (Anakie)
3PENSKI ILLUSION75213T Womann (Lara)
4KING’S MARK28841A Langton (Anakie)
5MAGIC DASHER37173T Womann (Lara)
6SANDHOG51722G Mitchell (Keysborough)
7OUR TOYMAN14581J P Psaila (Little River)
8PHILBY4F215R J Britton (Lara)
9ALLEN CHANG52388A L Dailly (Anakie)
10KIRJEN LASS35732E Lieshout (Drouin West)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments