Thursday 6th January 2011

Greyhound Box Draw For Sandown Park – Thursday 6th January 2011

Race No. 1Www.sandowngreyhounds.com.au07:08PM (VICtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormTrainer

1HUTMAKER1R J Britton (Lara)
2BINDI WAVES55844T Cortese (Hampton Park)
3SUPREME CELINE2213C Westerlo (Clyde)
4SONIA ALLEN513G J Bate (Lara)
5BOGGY SPITFIRE461R Tartaglia (Newcomb)
6ANCIENT HEART47713P P Krasnaborodkin (Noble Park)
7MOROCCAN LAD63176R J Toomey (Briagolong)
8ALETA ALLEN21G J Bate (Lara)
9HELCONIA MISS88485H A Cooke (Newcomb)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Rapidvite07:24PM (VICtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormTrainer

1ROLAND’S HOPE15342S W Burke (Kanyapella)
2GOLD TIGER64752R J Britton (Lara)
3SWEET STEPHI3113FA L Dailly (Anakie)
4ELEVATE22227P Sieben (Tooradin)
5TZAR’S GIRL14212J L Mccallum (Craigieburn)
6JUST SUPREME22132L Gough (Nyora)
7OMEGA CRUISE22111B A Harper (Seaspray)
8BIG STOMPER4616FD N Mcdonald (Cranbourne)
9HELCONIA MISS88485H A Cooke (Newcomb)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Solo07:46PM (VICtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormTrainer

1CARLTON HERO15756J C Fowler (Drysdale)
2GRANDATE31432K Quinn (Cundare)
3HEADIE LOMAR31825N J Mcmenamin (Thurgoona)
4KELANDY85282O R Fraser (Devon Meadows)
5COLD ALCATRAZ76357M R Patching (Langwarrin)
6DANNY BOY LOVE3261FD N Mcdonald (Cranbourne)
7CARLINFORD STEWY23536R D Conway (Bunyip)
8SPECIAL DUTIES32325K J Iles (Cranbourne)
9HELCONIA MISS88485H A Cooke (Newcomb)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Macro Meats08:08PM (VICtime)
Grade 5 event over 595 Metres at Sandown park Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormTrainer

1JOIN THE QUEUE53444K R Ward (Mount Moriac)
2ON THIS DAY13415P H Hili (Keysborough)
3PAPANUI43723P H Hili (Keysborough)
4BLOSS’ BURRA2323TA R Mills (Tooradin)
5POWER OF THOR42252I P Newcombe (Koo Wee Rup)
6LONG GULLY ARCH15145D W Knocker (Langwarrin)
7PEPPER SPICE32614K G Greenough (Pearcedale)
8JETHRO BODINE23627B Divirgilio (Devon Meadows)
9TOO FAR GONE33732H A Clarke (Buln Buln)
10MUMANI53754J C Rohan (Trafalgar)
Race No. 5Dercon Fencing08:28PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,630 Prizemoney.
1st: $4,640 2nd: $1,325 3rd: $665.

No.NameFormTrainer

1DOLLY’S HAND14441D Dean (Nyora)
2YORGI MILO72535R P Cunneen (Moe South)
3DECEMBRIST61172R J Douglas (Heathcote)
4GAELIC BALE87576A L Dailly (Anakie)
5TOTAL REBELLION51462C R Haas (Tynong)
6WADELOCK TIGER41376M J Clohesy (Stratford)
7PHILBY37664R J Britton (Lara)
8GALBA JACK27676J R Maple (Little River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Dercon Fencing08:52PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 595 Metres at Sandown park Of $6,630 Prizemoney.
1st: $4,640 2nd: $1,325 3rd: $665.

No.NameFormTrainer

1LEKTRA JAY31241A L Dailly (Anakie)
2ROBERT ANDREW75511R J Britton (Lara)
3ZIPPY GALORE42312M L Mallia-Magri (Lara)
4SITKA51222G Mitchell (Keysborough)
5BOBBY BOUCHEAU15113A J Jackson (Pearcedale)
6AMANDA BALE25562A L Dailly (Anakie)
7HEATHER’S TAYLAH64136K Karamatic (Lara)
8PILLOW TORQUE12261T D Iwanyk (Devon Meadows)
9DREWSTER42147B C Walker (Rowville)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Dercon Fencing09:11PM (VICtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormTrainer

1ARROGANCE28548D W Knocker (Langwarrin)
2TIME SPLITTER13531R J Britton (Lara)
3CHLOE’S GEM22773A Cole (Lara)
4ONE PUTT PAT24235R P Cunneen (Moe South)
5JEDDY BOY64513O R Fraser (Devon Meadows)
6MAD MAX PHANTOM13212K G Greenough (Pearcedale)
7PURE SHIRAZ73553E Mccormack (Burwood East)
8LEKTRA SHARP18241A L Dailly (Anakie)
9HELCONIA MISS88485H A Cooke (Newcomb)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Dercon Fencing Final (gobis)09:35PM (VICtime)
Grade 5 Final event over 595 Metres at Sandown park Of $15,015,400 Prizemoney.
1st: $10,000 2nd: $3,000 3rd: $15,002,400.

No.NameFormTrainer

1SHIRAZ COLOUR34312N King (Pearcedale)
2ASTON LUCAS58315D N Mcdonald (Cranbourne)
3WADELOCK SAL72542M J Clohesy (Stratford)
4LASTING EFFECT13113P Riley (Ballarat East)
5MISS MEGA PINS73132M J Pirani (Boronia)
6NAPOLEON TIGER14116M J Auld (Tatura)
7JEAN JEANNIE55343A Langton (Anakie)
8AMERICAN MCGEE27441R J Britton (Lara)
9PENSKI ILLUSION18613T Womann (Lara)
10JOIN THE QUEUE53444K R Ward (Mount Moriac)
Race No. 9Macro Meats09:55PM (VICtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormTrainer

1ZENA BALE84251G J Bate (Lara)
2OROLOGIO76846A G Setford (Cranbourne)
3UNO DAZZA75361M L Mallia-Magri (Lara)
4PEDRO’S FINEST22311D N Mcdonald (Cranbourne)
5WILD ARMS42746R J Britton (Lara)
6SPUD RUFUS77211G A Burton (Euroa)
7LEADING HAND76873D R Dean (Nyora)
8SINBAD’S ANGEL37652H A Cooke (Newcomb)
9HELCONIA MISS88485H A Cooke (Newcomb)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Dandenong Dry Clean10:14PM (VICtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormTrainer

1CLASSY DINERO33746P Sieben (Tooradin)
2SCARLET RUNNER23833D G Crawford (Pearcedale)
3BOMBER REIGNS32414W Gieschen (Maffra)
4LAVALIERE55153S B Toner (Garfield)
5SPEEDY COLOUR55426N King (Pearcedale)
6MINU BALE31256G J Bate (Lara)
7MONSTERED24141H A Clarke (Buln Buln)
8SPICEY LUKE81233F H Kirkham (Garfield)
9HELCONIA MISS88485H A Cooke (Newcomb)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Radio Sport 92710:36PM (VICtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormTrainer

1BATNAP67346A Karabitsakos (Keysborough)
2ALLEN ELROY13G J Bate (Lara)
3GREEK IRISH33224R P Cunneen (Moe South)
4JO’S GOT JAZZ25256W Gieschen (Maffra)
5GILLY ROCKS16866J Quaife (Nyora)
6TIJUANA18134E H Sallows (Cranbourne)
7BOMB STAR52122R Tartaglia (Newcomb)
8ALLEN BULLMAN3512G J Bate (Lara)
9HELCONIA MISS88485H A Cooke (Newcomb)
10*** NO RESERVE ***