Monday, 1 February 2016

Greyhound Box Draw For Shepparton – Monday, 1 February 2016

Race No. 1Jade Media Photography7:04 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1DAINTREE ALICE [M]472FSHR Matthews (Arcadia South)
2ARDOCH [M]51453NBTW Bocquet (Mullengandra)
3MAGGI BEKIM [M]7327NBTJ Donaldson (Euroa)
4MAINE HEART [M]83844NBTD Hills (Taradale)
5NORM’S WISH (QLD)[M]327FSHJ Cooper (Lethbridge)
6LOTUS MONIQUE [M]8T88NBTA Dundon (Finley)
7SUPER DUPER GAL [M]86256NBTS Wetzels (Seymour)
8NO NEGOTIATION [M]68337NBTS Melville (Beveridge)
9JUST JATT [M]Res.62458NBTC Glen (Tennyson)
10YOUNG HILLS [M]Res.58276NBTD Hills (Taradale)
Race No. 2Finer Fruits7:25 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1LOOSEY JABNA [M]62FSHD Long (Eaglehawk)
2WHIPSTICK FLYER [M]43247NBTM Mason (Congupna)
3GANGSTER JATT [M]28852NBTC Glen (Tennyson)
4THUNDERING LAD [M]27775NBTR Tartaglia (Newcomb)
5BEKIM PRINCE [M]23325NBTJ Donaldson (Euroa)
6MAINE LACH [M]36344NBTD Hills (Taradale)
7BLONDE YAPPA [M]673FSTDW Elson (Seymour)
8AVATAR BILLY [M]63542NBTD Mcdonald (Shepparton East)
9ABSOLUTE ZERO [M]Res.6734NBTG Campbell (Anakie)
10YANONG [M]Res.44NBTL Moore (Strathdale)
Race No. 3Elite Collars & Leads7:45 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1BUGATTI LARGER (NSW)[M]44863NBTB Brown (Axedale)
2ULTIMATE PADDY [M]272FSHK Bentley (Yarrawonga)
3RONELL HUBBARD [M]82887NBTB Klemke (Heathcote)
4BOROUGH BLACK (QLD)[M]2463NBTB Lock (Eaglehawk)
5SWIFT BUNNY (NSW)[M]83253NBTD O’mara (Rushworth)
6LAHINCH (GA)[M]42442NBTR Matthews (Arcadia South)
7SAN TAN BONNIE [M]7828126.19(8)J Donaldson (Euroa)
8MAZING MOO [M]522NBTM Groom (Longwood)
9OUR LUCK [M]Res.33225NBTH Mcadam (Diamond Creek)
10SCARLETT LAD (NSW)[M]Res.43424NBTP Stefanos (Longwood)
Race No. 4Oaks Road @ Stud8:09 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DELTA MISS [7]51765NBTS Gibson (Harcourt)
2FOREVER LOVED [7]53553NBTC Jackson (Neilborough)
3MAJOR MOE (NSW)[7]44732FSHB Hodgson (Smythesdale)
4NODDY’S KNOCKA [7]8777726.04(4)S Gibilisco (Lockwood South)
5ATTA FLASH [7]4743125.93(2)P Boots (Merrigum)
6FAITHFUL DYNASTY [7]F2831NBTD Geall (Lara)
7LONNIE LAD [7]55441FSHP Thomson (Ocean Grove)
8TAT MINNIE [7]3484126.16(5)P Macklin (Kialla West)
9EL GRAND KARA [7]Res.82787NBTT Karasavidis (Hawthorn)
10BIG BLUE CHIC [7]Res.78374NBTC Glen (Tennyson)
Race No. 5Byers Electrical8:29 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1KAYOKO MAGIC [7]65732FSTDR Tartaglia (Newcomb)
2PADDY MACS [7]16482FSTDM Nash (Little River)
3OMAMORI [7]3788226.08(8)D Eddy (Kialla West)
4MATTY ARE (NSW)[7]F4372NBTS Stefanos (Longwood)
5TANTRUM TOMMY [7]84882NBTH Mcadam (Diamond Creek)
6GOOD WICK [7]4313226.04(8)G Robinson (Violet Town)
7HAMILTON [7]5657625.88(4)B Klemke (Heathcote)
8OH WATTA TEXAN [7]23142FSHL Smith (Langwarrin)
9PAULA’S DELIGHT [7]Res.2454425.70(2)P Macklin (Kialla West)
10DEMO LAD [7]Res.7865825.82(8)R Tartaglia (Newcomb)
Race No. 6Brian Beard Plumbing8:46 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SOUL AFFAIR [5]76F2725.52(6)M Hanke (Miepoll)
2ME NAME’S NELSON [5]77722NBTM Ellis (Nathalia)
3CLASS AIRE [5]81845NBTB King (Mincha)
4NO BOOTS (NSW)[5]5564425.67(2)S Stefanos (Longwood)
5DUNDAS BOY [5]4723525.80(6)E Keene (Long Gully)
6STETSON QUAMBY (NSW)[5]8273FNBTD Shovan (Inglewood)
7MICK RYDIAN (NSW)[5]2633125.85(1)G Campbell (Anakie)
8PARRYDISE STAR (NSW)[5]26333NBTS Ellis (Oura)
9FRECKLE’S WAY [5]Res.8887726.06(2)W Methven (Wooragee)
10KHANDI KHANDI [5]Res.46345NBTM Ellis (Nathalia)
Race No. 7Shepparton News9:07 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MANTRA MICK [6]3136225.60(3)J Donaldson (Euroa)
2BOLONEY CLUB [6]45535NBTJ Abela (Echuca)
3TRICKY TREY (NSW)[6]61136FSTDP Essenhigh (Benalla)
4OLD ZEBB [6]4848325.88(2)J Mangion (Numurkah)
5ROMAN BOY [6]45588NBTS Gibilisco (Lockwood South)
6GUILDED LILY [6]8635525.85(5)A Dundon (Finley)
7BULLBOAR [6]4866525.78(4)G Connell (Harston)
8NICE NURSE FRANK [6]4635825.88(1)B Klemke (Heathcote)
9MARMISH [6]Res.76454NBTK Lingard (Kilmore)
10BRUZZY BOUCHEAU [6]Res.7652725.73(2)T Van taarling (Tallygaroopna)
Race No. 8Ckh Painting9:29 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1OLLINGTON [5]46747FSHG Kantzidis (Bundoora)
2WINFIELD SAMMY [5]34543NBTG Campbell (Anakie)
3COSMIC REBEL [5]5652625.84(6)C Bahen (Yuroke)
4SMOOTH REBEL (NSW)[5]6617225.45(6)J Formosa (Heathcote)
5DERBY GHOST [5]5478625.83(1)M Teresi (Maiden Gully)
6WILLOWVALE HAWK (NSW)[5]5458625.66(3)H Mcadam (Diamond Creek)
7BLACK VELCRO [5]725F6NBTG Rigg (Girgarre)
8IRISH DOWN UNDER [5]757F725.52(1)N Burns (Rushworth)
9RUMBALINA [5]Res.1174425.82(5)G Kantzidis (Bundoora)
10JORDY PAIGE [5]Res.4177525.47(6)R Glass (Kyabram)
Race No. 9Racers Function Centre9:53 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CLASSIC MOMENTS [7]61643NBTG Gledhill (Mooroopna)
2KITTY HAWKE [7]45773NBTR Ellis (Heathcote)
3TOSS [7]8271FSHH Wetzels (Seymour)
4EMI’S BOY BADGER [7]67772NBTH Melville (Beveridge)
5KING’S DELIGHT [7]T286522.47(2)P Clark (Wangaratta)
6ATLAS TINKABELL [7]55157NBTL Cookson (Junortoun)
7ROAD DRILLER [7]7P867NBTM Nash (Little River)
8OUR SPIRIT [7]66786NBTD Shovan (Inglewood)
9PAPER CUTS [7]Res.31246FSHP Smoor (Durham Ox)
10SILVERMERE [7]Res.4367722.92(1)G Rigg (Girgarre)
Race No. 10Dpr Insurance Brokers10:12 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SPRITELY JULIA [7]463122.50(8)H Wetzels (Seymour)
2MUM SAID NO [7]65241FSHC Taylor (Neilborough)
3DARK CHANCE [7]61463NBTJ Donaldson (Euroa)
4HAPPY TAILS [7]7718FSHG Connell (Harston)
5BEE FOZZIO [7]7416FSTDB Fothergill (Numurkah)
6JAYDED MIA [7]45857NBTC Glen (Tennyson)
7PAUL STEALER [7]61228NBTJ Formosa (Heathcote)
8DIRT SHIFTER [7]7788622.57(3)P Dundon (Finley)
9MY NAMES BLUEY [7]Res.1835622.72(8)G Gledhill (Mooroopna)
10MEMPHIS PIRATE [7]Res.44865NBTJ Donaldson (Euroa)
Race No. 11Cape Hawke @ Stud10:37 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BRIANNA MORGAN [6]3461422.50(8)W Robertson (Barnawartha)
2ROLL ‘EM MIGHTY [6]44253NBTJ Formosa (Heathcote)
3MAJOR BURST [6]61853FSTDB Hodgson (Smythesdale)
4MAD BEKIM [6]1776722.65(6)P Smoor (Durham Ox)
5OPAL FLYER [6]5321722.83(7)F Vantaarling (Tallygaroopna)
6BIBBI [6]4218422.89(8)H Wetzels (Seymour)
7JET PACK MODEL (NSW)[6]55673NBTP Kaltsis (Nagambie)
8AVA’S ANGEL [6]34146NBTP Vogelzang (Mansfield)
9WINTER BLUES [6]Res.88276NBTB King (Mincha)
10THUNDERING STAR [6]Res.44464NBTR Tartaglia (Newcomb)
Race No. 12Outa Credit @ Stud10:58 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PRISON CELLS [5]8875722.38(5)B Mcnamara (Junortoun)
2MIGHTY HULK (NSW)[5]4286722.32(8)T Van taarling (Tallygaroopna)
3RODARTE QUAYLE [5]3385322.51(4)G Campbell (Anakie)
4PINGU (SA)[5]75373NBTG Campbell (Anakie)
5HORSHAM MYTH (NSW)[5]45323NBTS Stefanos (Longwood)
6MATTY KEEPING (NSW)[5]1454222.57(8)P Clark (Wangaratta)
7SUPER PATRICIA [5]8545422.76(7)J Formosa (Heathcote)
8KID FAMECHON [5]34372NBTM Mason (Congupna)
9UNCATCHABLE [5]Res.7512722.71(3)M Filomeno (Craigieburn)
10SEE HIM GO [5]Res.3772522.47(2)M Filomeno (Craigieburn)