Monday, 1 June 2015

Box Draw For – Monday, 1 June 2015

Race No. 1Elite Collars & Leads Ht17:12 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 450 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SHE’S ALL AUSSIE ()[M]53FSHS Quinlan (Rushworth)
2ARLO BALE (NSW)[M]FSHT Mitchell (Lara)
3ALL INN RUM [M]3FSHT Duncan (Harston)
4SUPER PABLO [M]25724NBTJ Formosa (Heathcote)
5BULLBOAR [M]64NBTG Connell (Harston)
6ASTON SIMONE [M]5FSHS Fisher (Lara)
7BURST THROUGH [M]284NBTG Robinson (Violet Town)
8DANCE CRAZE [M]25225FSHK Chivell (Sunbury)
9SUPER BALLOTELLI [M]Res.75544NBTJ Formosa (Heathcote)
10JAIMANDY JOEY [M]Res.655FSTDP Donohue (Upper Lurg)
Race No. 2Finer Fruits Ht27:35 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 450 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1ANDELVEN [M]24574FSTDK Chivell (Sunbury)
2LOTTA TORQUE [M]FSHS Daniliuk (Sunbury)
3CLOVALLEY DOLLY [M]33FSTDW Connell (Harston)
4BUFFY’S BEAR [M]6FSHP Boots (Merrigum)
5ERMAC BALE (NSW)[M]FSHT Mitchell (Lara)
6ALL INN TOPS [M]2FSHT Duncan (Harston)
7MOTO SOS [M]4FSHJ Formosa (Heathcote)
8REUBEN THE CUBAN [M]5NBTJ Maria (Elphinstone)
9SUPER BALLOTELLI [M]Res.75544NBTJ Formosa (Heathcote)
10JAIMANDY JOEY [M]Res.655FSTDP Donohue (Upper Lurg)
Race No. 3Market Meats Ht37:53 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 450 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1NOTE BOOK [M]34NBTJ Worsfold (Girgarre)
2GO LAKERS GO [M]53522FSTDP Patterson (Bet Bet)
3JAIMANDY RUDDY [M]24FSTDP Donohue (Upper Lurg)
4BLONDE BOUCHEAU [M]7FSHS Gibilisco (Lockwood South)
5RUM ISLAND [M]4NBTT Auld (Tatura)
6ALL INN WINGATE [M]3FSHT Duncan (Harston)
7BEEJAY’S LASS [M]8FSHD Barron (Eden Park)
8KALIMNA EXPRESS [M]86FSTDR Sharples (Murchison)
9SUPER BALLOTELLI [M]Res.75544NBTJ Formosa (Heathcote)
10JAIMANDY JOEY [M]Res.655FSTDP Donohue (Upper Lurg)
Race No. 4World Wide Greyhounds8:13 PM (VIC time)
Grade 7 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ALL INN BUNDY [7]31FSHT Duncan (Harston)
2TAT MOLLY [7]1854225.57(7)D Warburton (Tatura)
3NORTHERN GHOST [7]461FSTDP Glover (Numurkah)
4GUNMETAL LAD [7]53333NBTC Hennessy (Argyle)
5FLYING HOLLY [7]317NBTG Webb (White Hills)
6STARTIN TO SHAKE [7]3321NBTD Moore (Kialla)
7DRAPER BALE (NSW)[7]221325.90(7)T Mitchell (Lara)
8WILL BE BACK (NSW)[7]5333225.81(5)J Mcclelland (Jindera)
9FLYING OPAL [7]Res.87188FSHJ Formosa (Heathcote)
Race No. 5Byers Electrical (1-4 Wins)8:34 PM (VIC time)
Restricted Win event over 650 metres at Shepparton Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1LEKTRA COOKED [5]62756FSHK Ashton (Charlton)
2KAITOKE DIAMOND [5]46252NBTB Iredale (Pearcedale)
3SPRING DRIFTER (NSW)[7]37663FSHK Lloyd (Anakie)
4TYCOON DIAMOND [5]24447FSHL Iredale (Pearcedale)
5CHASIN MIKADO [5]45224NBTP Jones (Hoddles Creek)
6ULTIMATE JACK [7]31337NBTK Bentley (Yarrawonga)
7LUCILLA [6]17214FSHJ Hooke (Huntly)
8SABLE SWAG (NSW)[5]36673FSHG Derrick (Tumblong)
Race No. 6Shepparton Veterinary Clinic8:51 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WOLEEBEE LAD (NSW)[5]2444325.73(6)S Humphries (Locksley)
2ALL BAR ONE [5]18624FSHG White (Mount Helen)
3YARN BALE (NSW)[5]52116NBTD Coleman (Lara)
4BENDIS BALE (NSW)[5]45161NBTD Coleman (Lara)
5SOUL MAKER [5]7462825.51(5)J Formosa (Heathcote)
6KING GIBBO (NSW)[5]22215FSTDA Terry ( South)
7SONNY’S TAS [5]1211425.71(8)D Warburton (Tatura)
8MEPUNGA BRODIE [5]31515NBTG Webb (White Hills)
9ALL INN MENPHIS [5]Res.5673825.37(4)T Duncan (Harston)
Race No. 7Brian Beard Plumbing9:11 PM (VIC time)
Grade 6 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GUILDED LILY [6]1776425.85(5)A Dundon (Finley)
2JORDY PAIGE [6]1432525.47(6)R Glass (Kyabram)
3JET MIKADO [6]48735NBTP Jones (Hoddles Creek)
4FANCY ASSASSIN (NSW)[6]2183225.59(8)J Formosa (Heathcote)
5ZIPPING ANNA (NSW)[6]24351NBTR Henness (Heathcote)
6KRAKEN BRAD [6]5114325.52(1)R Comensoli (Wangaratta)
7SPUR TRON [6]7621125.87(1)M Fothergill (Numurkah)
8ALL COURAGE [6]5421225.16(2)M Auld (Tatura)
Race No. 8Shepparton News9:32 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Shepparton Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1HAWKA TRON [4]1263525.19(3)J Magri (Avalon)
2SODA LAD [4]8417625.30(3)T Auld (Tatura)
3LE LUCA [5]1827625.61(5)J Formosa (Heathcote)
4USAINE (NSW)[5]15614FSHD Coleman (Lara)
5BE TWO BOMBER (NSW)[4]4777125.41(6)S Fisher (Lara)
6MECHATRONIC [5]51163NBTD Coleman (Lara)
7STOP MOOCHIN’ [5]82223NBTT Mitchell (Lara)
8ALL INN TROY [4]6847525.50(1)J Formosa (Heathcote)
9ALL INN MENPHIS [5]Res.5673825.37(4)T Duncan (Harston)
Race No. 9Manish Gupta Accountants9:52 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1HUNTING COARUAX [6]73315NBTR Anchen (Nagambie)
2COURSING BALE (NSW)[7]216722.58(1)T Mitchell (Lara)
3LITTLE PATTIE [7]1822.76(1)J Mcclelland (Jindera)
4SHE’S LIL [6]4213622.53(1)J Donaldson (Euroa)
5ARIE’S JEWEL [6]4265222.53(5)P Boots (Merrigum)
6STOP SENORING (NSW)[6]2225422.43(5)N Mcmenamin (Thurgoona)
7BRUZZY BOUCHEAU [7]122.66(7)T Van taarling (Tallygaroopna)
8SILVERMERE [7]2222122.92(1)G Rigg (Girgarre)
9SASH [7]Res.33663NBTD Moore (Kialla)
10IMPRESSIVE LEVY [7]Res.1732622.10(4)D Warburton (Tatura)
Race No. 10Ckh Painting10:10 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1HELERAY JARDA [5]84565NBTH Sellars (Pranjip)
2AVATAR GIRL (NSW)[5]7547125.58(4)P Triaca (Whroo)
3TWO FORTY VOLT [5]11868NBTR Barron (Eden Park)
4TIGER OF OZ [5]6326525.57(2)J Formosa (Heathcote)
5MISS SUZIE QUE [5]11T8425.39(3)M Fearnley (Yinnar)
6VELVET HAMMER (NSW)[5]68318NBTS Fisher (Lara)
7SUTTON CLUB [5]5273725.79(3)S Fisher (Lara)
8RIVERSIDE DEB [5]F3784NBTS Trotman (Ripplebrook)
9ALL INN MENPHIS [5]Res.5673825.37(4)T Duncan (Harston)
Race No. 11 @ Stud10:30 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Shepparton Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1JARAIG GANGSTER (TAS)[4]5663422.12(5)W Hooke (Huntly)
2COOPNARCHA (NSW)[5]6186622.43(7)D Crocker (Strathfieldsaye)
3ELITE WATCH [5]25855FSHJ Frewin (Anakie)
4WHO TOLD BLACKIE [4]7313421.91(6)M Fothergill (Numurkah)
5DRAGON EMPIRE [5]22122NBTR Clark (Toolleen)
6KRAKEN CONAN [4]2131422.02(5)T Comensoli (Wangaratta)
7PSYCHOTIC BOB [5]85272FSHM Lloyd (Anakie)
8ELITE FAZE [5]35117FSHE Lloyd (Anakie)
9TAT DUKE [5]Res.75217NBTB Parker (Tatura)
10BENNY BOWEN [5]Res.8886722.51(8)M Barber (Hoddles Creek)
Race No. 12Jade Media Photography10:47 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MIGHTY HULK (NSW)[5]1734122.32(8)T Van taarling (Tallygaroopna)
2CLOVALLEY RANG [5]3511522.47(1)G Connell (Harston)
3ALL INN JACK [5]6325822.40(2)T Duncan (Harston)
4PASS OF TIME (NSW)[5]3625321.94(3)J Mcclelland (Jindera)
5COTTON BUD JOE [5]3737122.48(5)J La rosa (Seymour)
6GRAND SLAM DIVA (NSW)[5]23128FSHM Lloyd (Anakie)
7CREATIVE PEARL [5]5224422.47(1)J Mcclelland (Jindera)
8SILVERTOP (NSW)[5]11128FSHJ Magri (Avalon)
9TAT DUKE [5]Res.75217NBTB Parker (Tatura)
10BENNY BOWEN [5]Res.8886722.51(8)M Barber (Hoddles Creek)
0 0 votes
Article Rating
No tags for this post.

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments