Monday, 1 September 2014

Greyhound Box Draw For Shepparton – Monday, 1 September 2014

Race No. 1Shepparton Aged Care7:08 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1RUBY’S ENTITY [M]25FSHM Wallworth (Gisborne)
2SKIP’S NIGHTMARE (NSW)[M]FSHT Collins (Lara)
3STEEL TRUE BLUE (NSW)[M]FSHW Bocquet (Mullengandra)
4MISS ROMELDA [M]47FSTDM Fothergill (Numurkah)
5DUGHALL ENTITY [M]24FSHM Wallworth (Gisborne)
6HIGHFIELD SILK [M]7FSTDS Divers (Tamleugh)
7KANGA KEL (NSW)[M]FSHT Collins (Lara)
8POWER OVERLOAD [M]4FSHP Bartlett (Bamawm)
9HINNOMUNJI FIRE [M]Res.FSHD Pattinson (Pearcedale)
10VOLATILE BALE (NSW)[M]Res.76277NBTT Womann (Lara)
Race No. 2Byers Electrical7:33 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MANELITO (NSW)[5]55362NBTD Petersen (Wangaratta)
2ALL INN LINE [5]6216622.70(2)T Duncan (Harston)
3ELAY GALAXY [5]753F6FSHR Camilleri (Lara)
4HIGH BABE [5]55537NBTL Dalton (Coldstream)
5LIQUID CLUB [5]261FSHS Fisher (Lara)
6KOMONDO [5]2716322.47(5)R Henness (Heathcote)
7BE MY LOVE (NSW)[5]1361822.46(8)S Carswell (Elmore)
8HOL [5]22241NBTD Moore (Kialla)
9REUBEN WILL (NSW)[5]Res.66462FSHJ Hartley (Forest Hill)
10KHARLESSI [5]Res.37765FSTDD Petersen (Wangaratta)
Race No. 3Middy’s Data & Electrical7:51 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1IMMORTAL POWER (NSW)[5]121FSTDG Dainton (Cosgrove)
2TIGGERLONG MOON (NSW)[5]22423NBTR Whybrow (Chiltern)
3DELLAVEDOVA [5]65222FSTDS Fisher (Lara)
4TRON’S SON [5]23266FSTDS Fisher (Lara)
5LUMUMBA [5]17FSHM Hehir (Viewbank)
6BURST A MOVE [5]33372FSTDD Pattinson (Pearcedale)
7SPIRITED REVENGE (NSW)[5]1FSTDA Craven (Wangaratta)
8DEE LIGHTNING [5]3621325.64(6)R Henness (Heathcote)
9DYNA MACHINA (NSW)[5]Res.7125NBTJ Hunt (Avalon)
10RECKO BALE (NSW)[5]Res.63381NBTT Womann (Lara)
Race No. 4Cardamone Real Estate (gobis)8:08 PM (VIC time)
Novice Grade 5 event over 650 metres at Shepparton Of $3,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1ARISIA BALE (NSW)[M]25266FSHJ Hunt (Avalon)
2BREAKING NEWS [5]67367FSHS Dalton (Coldstream)
3BUCKLE UP AXEL (TAS)[5]28473FSHS Mills (Tooradin)
4SMALL ONE [M]22324FSHG Jose (Catani)
5MO TOWN SAN [5]43173FSTDP Clark (Wangaratta)
6BUCKLE UP NIKKI (TAS)[5]46878FSHS Mills (Tooradin)
7TAMINICK GIRL [5]85327FSTDG Campbell (Peechelba)
8ALLEN GUNDAM (NSW)[5]65134FSHT Womann (Lara)
9HOT CHILTERN [5]Res.41347FSTDC Newman (Chiltern)
10CORROBOREE QUEEN (NSW)[5]Res.75482FSHB Limbach (Gladstone Park)
Race No. 5Lights Plus – Shepparton8:28 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WAR ROOM [5]41413FSHM Carter (Violet Town)
2MINKARA YARMI (NSW)[5]54442NBTJ Hartley (Forest Hill)
3FEIKUAI ZACK [5]14441FSHA Inger (Nambrok)
4IMA LEGEND [5]75411FSHD Minarelli (Cranbourne)
5WILSON’S DREAM (NSW)[5]31567FSHS Stefanos (Longwood)
6MULTI KING [5]21312NBTB Gatt (Melton West)
7FEIKUAI MOLLY [5]75842FSTDP Tabone (Nambrok)
8MISTER SUNRAYSIA [5]1674625.51(5)P Clark (Wangaratta)
9LEWIS FIELDS [5]Res.63826FSHT Collins (Lara)
10DYNA ZERG (NSW)[5]Res.73417NBTS Collins (Lara)
Race No. 6Totalspan Cobram – Grv Vic Bred Final (gobis)8:48 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 450 metres at Shepparton Of $5,360 Prizemoney.
1st: $3,050 2nd: $875 3rd: $435 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1ROZEHILL LUCY [5]31472NBTJ Simmonds (Boolarra)
2AZZA AZZA AZZA [4]1211125.18(6)W Vassallo (Devon Meadows)
3LEXIA [5]76312NBTK Podmore (Wagga Wagga)
4TRAIL BLAZING [4]5424125.77(6)T Womann (Lara)
5WILD LAST STRESS [4]1162125.76(6)K Ward (Mount Moriac)
6ELITE STRESS [5]1111225.70(4)N Carthew (Newcomb)
7MOHINGA MAX [4]2121125.53(3)W Methven (Wooragee)
8BLUE TARTAN [5]71312NBTM Mason (Finley)
9RECKLESS BROWN [5]Res.13113NBTR Clark (Toolleen)
10BLACK BEARD [5]Res.41883NBTS Tabb (Norlane)
Race No. 7Rexel Electrical Supplies9:08 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA OLWEN (NSW)[5]2324225.72(4)D Coleman (Lara)
2HETTIE ALLEN (NSW)[5]12321FSHS Collins (Lara)
3DON JULIO [5]67881FSHR Henness (Heathcote)
4SHE’S VIVACIOUS [5]16151FSTDS Daniliuk (Sunbury)
5NAVAHO [5]2123525.71(6)L Austin (Eaglehawk)
6COLLEGE QUEEN [5]2321725.75(5)M Chilcott (Heathcote)
7HIGH COMMANDO [5]31272NBTC Dalton (Coldstream)
8GEORGE DELAKER (QLD)[5]81872FSHA Setford (Devon Meadows)
9MISS TRON [5]Res.41318FSHS Fisher (Lara)
10KALIMNA STAR [5]Res.156F5NBTR Sharples (Murchison)
Race No. 8Shepparton Carpet Court9:28 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Shepparton Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1DON’T BE SHORT [4]5138425.65(5)B Parker (Tatura)
2DYNA TONY (NSW)[4]4452325.32(2)S Collins (Lara)
3BECKENBAUER (SA)[5]51228NBTD Pattinson (Pearcedale)
4DYNA ANDY (NSW)[5]82351NBTR Camilleri (Lara)
5DYNA RAPIDASH (NSW)[5]24535NBTJ Hunt (Avalon)
6NAIL CLIPPER (NSW)[4]6341825.53(4)T Auld (Tatura)
7ALLEN ODIN (NSW)[5]41733FSTDS Collins (Lara)
8RICK FERN [4]1452425.54(2)M Mason (Finley)
9RED LINE LAD [5]Res.83854FSHG Jose (Catani)
10MINORITY (TAS)[5]Res.6814225.57(8)G Campbell (Peechelba)
Race No. 9Metricon Homes9:48 PM (VIC time)
Mixed 3/4 event over 390 metres at Shepparton Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1TIGGERLONG JESS (NSW)[4]1842122.42(6)R Quigley (Chiltern)
2EL JAY TORANA [4]7245F22.39(3)S Kaliszewski (Melton)
3VICTORIA PLEDGE [4]8711222.01(2)R Comensoli (Wangaratta)
4RUSTIC ROCKET [4]2427422.28(8)M Carter (Violet Town)
5SHADOW LANE [4]56364FSTDM Carter (Violet Town)
6DIMPLE WAY (NSW)[3]7677422.09(4)D Fisher (Lara)
7SYMMETRY LAD [4]5565322.26(2)S Kaliszewski (Melton)
8EVER TO BE [4]1212222.53(1)D Coleman (Lara)
Race No. 10O’sullivan Insurance Brokers P/l10:06 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Shepparton Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1SENORITA DAPHNE [5]46782NBTT Womann (Lara)
2MY TAB [5]74312FSHP Tabone (Nambrok)
3KATUNGA TIME [5]2886222.19(1)K Dexter (Katunga)
4NAMRON STAR [5]38214NBTJ Sharp (Lara)
5RUMOUR MILL (NSW)[4]2411122.43(6)M Carter (Violet Town)
6ALL INN BLACK [4]3133822.36(8)T Duncan (Harston)
7HIGH LIGHT STAR [4]8863421.98(1)L Dalton (Coldstream)
8HOLD ON BEAU [5]23656NBTB Gatt (Melton West)
9BIG BAD ROY [5]Res.28858NBTP Stefanos (Longwood)
10ALL IN TEARS [5]Res.1366622.46(5)T Duncan (Harston)
Race No. 11Sherbourne Terrace Hotel Motel10:25 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PAGANI BRIDIE [5]4228422.53(1)J Donaldson (Euroa)
2ALL INN STAR [5]1332822.64(7)T Duncan (Harston)
3IN A DAZE [5]81253FSHS Mills (Tooradin)
4MIGHTY HULK (NSW)[5]61414NBTT Van taarling (Tallygaroopna)
5JAKE ROB [5]321F8NBTR Whybrow (Chiltern)
6AUSSIE IRISH [5]41426NBTN Burns (Rushworth)
7PAGANI LOLA [5]7575122.47(6)J Donaldson (Euroa)
8COSE DROM [5]4616522.37(8)G Austin (Eaglehawk)
9BIG BAD ROY [5]Res.28858NBTP Stefanos (Longwood)
10PREMIER WALLY [5]Res.2165622.36(1)W Methven (Wooragee)