Monday, 10 October 2016

Greyhound Box Draw For Shepparton – Monday, 10 October 2016

Race No. 1Jade Media Photography7:02 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BARN’S DELIGHT [M]552NBTP Clark (Wangaratta)
2BAMBALAM BRUCE (NSW)[M]2542NBTB Mills (Baddaginnie)
3SHAZZA’S GIFT [M]64475NBTS Van taarling (Tallygaroopna)
4WAIKIKI CREEK [M]65275FSTDB Fothergill (Numurkah)
5UNUSABLE [M]548NBTM Filomeno (Craigieburn)
6GREYSYND GEM [M]5FF65NBTM Chilcott (Heathcote)
7BARLINNIE BOY [M]22887NBTY Duncan (Tamleugh)
8LIPPY BALE (NSW)[M]52433NBTD Burkett (Girgarre)
9FOREVER ROSE [M]Res.68756NBTS Carswell (Elmore)
10ALVARSSON [M]Res.4T8NBTJ Worsfold (Girgarre)
Race No. 2Finer Fruits (300+ Rank)7:19 PM (VIC time)
Grade 7 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1GOTTA SPLIT NOW (NSW)[7]21567FSHG Harding (Temora)
2CLOVALLEY ARNIE [7]613P4NBTG Connell (Harston)
3ALL INN EMMA [7]61565NBTT Duncan (Harston)
4RANGIORA (NSW)[7]44431NBTD Sheridan (Talbot)
5STOPPA BUS (NSW)[7]7158NBTY Duncan (Tamleugh)
6OMAMORI [7]57887NBTD Eddy (Kialla West)
7STYLISH BILLY [7]6686522.71(6)J Walker (Arcadia South)
8PRINCESS VINTAGE (NSW)[7]58785NBTG Berry (North Lismore)
Race No. 3Elite Collars & Leads (300+ Rank)7:38 PM (VIC time)
Grade 7 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1RAM RAIDER [7]75725NBTD Sheridan (Talbot)
2GUNMETAL ANGEL [7]55327NBTB Kinder (Girgarre)
3JOHNY HIGHPAN [7]4486825.98(5)S Stefanos (Longwood)
4MINCA MAN [7]6752426.22(1)R Hayes (Toolleen)
5EIGHT BELLS TOLL [7]33268NBTF Zeinert (Barnawartha)
6BURRAWONGA TINY [7]6666425.94(3)J Birthisel (Yarrawonga)
7JUST RUN LEFT [7]87788NBTF Meyer (Maryborough)
8COSMIC CHAPTA (WA)[7]83177FSHS Thomas (Sandon)
9COOL DUDE ROY [7]Res.75664NBTP Giles (Mooroopna)
10SPRITELY JULIA [7]Res.74647FSTDH Wetzels (Seymour)
Race No. 4Manish Gupta Accountants (300+ Rank)8:02 PM (VIC time)
Grade 6 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1KRISBAR FLY HALF [6]81388NBTM Abey (Huntly)
2KRAKEN ZURI [6]3743522.69(5)D Burkett (Girgarre)
3BRAHMA’S PRIDE [6]68748NBTE Hamilton (Invergordon)
4CLEAR SENSE [6]46786NBTG Berry (North Lismore)
5JIMMY MARLOW (NSW)[6]6235822.38(Q)(1)F Zeinert (Barnawartha)
6MR. BANKS (NSW)[6]35733NBTN Bukowski (Flowerdale)
7BRUZZY BOUCHEAU [6]7468222.66(7)T Van taarling (Tallygaroopna)
8SILVERMERE [6]6776822.92(1)G Rigg (Girgarre)
9OUR SPIRIT [6]Res.48767NBTD Shovan (Inglewood)
Race No. 5Byers Electrical (300+ Rank)8:20 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1WINTER TIME [5]84486NBTB King (Mincha)
2CASH CAR STAR (NSW)[5]84375NBTG Rigg (Girgarre)
3DUCK HOLE FLYER [5]8868425.58(4)P Stefanos (Longwood)
4TWO POINTOVER [5]56732NBTH Wetzels (Seymour)
5BURST THROUGH [5]56777NBTG Robinson (Violet Town)
6HYPER VELOCITY (WA)[5]88787FSHB Cook (Sebastopol)
7SUN VALLEY [5]4537726.01(Q)(8)R Anchen (Nagambie)
8MERLOT MAGIC [5]67574NBTS Waycott (Springhurst)
9PARAGON DIAMOND [5]Res.6757525.62(4)G Bromley (Bendigo)
10DANNY BROOK [5]Res.78888NBTJ Jacobs (Carisbrook)
Race No. 6Topcat Video (250+ Rank)8:40 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 650 metres at Shepparton Of $1,090 Prizemoney.
1st: $760 2nd: $220 3rd: $110.

No.NameFormBestTrainer

1SMOKEY WHISPERS [5]5318838.00(6)A Scott (Knowsley)
2KRAKEN NITRO [5]5165538.16(1)R Comensoli (Wangaratta)
3GUTHRIE (TAS)[5]65441NBTJ Chilcott (Heathcote)
4KIRABILLI MYRTLE [5]88677FSTDR Clark (Toolleen)
5BUCKLE UP AXEL (TAS)[5]4366638.39(7)A Blake (White Hills)
6YUCATAN [5]66275FSTDI Bibby (Warracknabeal)
7TANTANOOLA [5]32676NBTM Campbell (Huntly)
8CRYMELON PINK [5]84785NBTI Bibby (Warracknabeal)
9UNO WHIRL [5]Res.52377NBTP Patterson (Bet Bet)
10LEMON PATCHWORK [5]Res.46676NBTS Thomas (Sandon)
Race No. 7Brian Beard Plumbing (300+ Rank)9:00 PM (VIC time)
Grade 6 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CHARLIE THREE [6]34634NBTV Giles (Bamawm)
2OSCAR BEAM [6]32326NBTB Albert (Cranbourne North)
3SIMPLY VIVACIOUS [6]47784NBTS Daniliuk (Sunbury)
4REMEMBER TRAIN [6]73675NBTD Carswell (Elmore)
5ARCTIC BLAZE [6]44252NBTG Edwards (Broadford)
6OUTLAW CLYDE (NSW)[6]64666FSHM Bird (Worrinen)
7ATTA FLASH [6]2634425.76(8)P Boots (Merrigum)
8CLOVALLEY MAURI [6]36553NBTW Connell (Harston)
9DYNAMITE ZARA [6]Res.6555825.81(4)J Worsfold (Girgarre)
10TAT MINNIE [6]Res.3771526.10(5)P Macklin (Kialla West)
Race No. 8Racers Function Centre (300+ Rank)9:18 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CLOVALLEY DOLLY [5]36727NBTW Connell (Harston)
2THUNDEROUS NIGHT [5]4586625.73(3)F Meyer (Maryborough)
3BILLILUNA [5]75F1826.36(1)G Robinson (Violet Town)
4HIGH HOPES [5]3346725.82(6)D Carswell (Elmore)
5GO LAKERS GO [5]3778625.93(2)P Patterson (Bet Bet)
6IMA LONELY GIRL [5]82756FSHR Camilleri (Lara)
7MIDFIELD MAESTRO [5]6367125.62(8)V Giles (Bamawm)
8KRAKEN CONCORD [5]5487425.52(2)K Eyles (Murchison)
9PARAGON DIAMOND [5]Res.6757525.62(4)G Bromley (Bendigo)
10DANNY BROOK [5]Res.78888NBTJ Jacobs (Carisbrook)
Race No. 9Shepparton News (300+ Rank)9:40 PM (VIC time)
Grade 7 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1GLORY ROSE (NSW)[7]6368722.85(1)N Bukowski (Flowerdale)
2CHUM’S SPECIAL [7]4272422.99(3)P Dower (Golden Square)
3SOLITARY [7]21557NBTC Hayes (Mill Park)
4BLACKALLS LAD [7]87485NBTH Melville (Beveridge)
5FLAMING CAUSEWAY [7]85465NBTJ Jacobs (Carisbrook)
6HEARTBREAK MARY [7]27325NBTS Dervish (Lancaster)
7ALL INN APRIL [7]68574NBTT Duncan (Harston)
8TOSS [7]22855NBTH Wetzels (Seymour)
Race No. 10Ckh Painting (300+ Rank)10:02 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MELOS GIRLFRIEND [5]2687822.28(7)J La rosa (Seymour)
2I’M NO NAG [5]5885722.44(6)W Connell (Harston)
3RADIANT ROSE [5]8451622.45(8)S Wetzels (Seymour)
4WINTER BLUES [5]1828522.55(8)B King (Mincha)
5LITTLE HOREY’S [5]35758NBTT Fernandes (Tragowel)
6FATBOY LINC [5]3684622.75(6)P Frost (Heathcote)
7JESS DELIGHT [5]2754522.20(6)P Clark (Wangaratta)
8CORGI CRY [5]5616422.45(5)F Meyer (Maryborough)
9MAGIC GOLD (NSW)[5]Res.65775NBTB Jacobs (Carisbrook)
10DANNY BROOK [5]Res.78888FSTDJ Jacobs (Carisbrook)
Race No. 11Dpr Insurance Brokers (300+ Rank)10:18 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1HARDAWAY TERROR (NSW)[5]63246NBTG Edwards (Broadford)
2SILVER ROCKSTAR (NSW)[5]4667522.29(4)B Stephens (Tooborac)
3SMOOTH REBEL (NSW)[5]5356722.57(5)J Formosa (Heathcote)
4MOVIDA (NSW)[5]77476NBTS Dervish (Lancaster)
5PAUL STEALER [5]8656622.51(7)B Fothergill (Numurkah)
6HIT THE BEAT [5]28185NBTS Mckenzie (Bendigo)
7ALL INN BLACK [5]67F8622.36(8)T Duncan (Harston)
8BORRIS DELIGHT [5]38421NBTP Clark (Wangaratta)
9ASSERTIVE SEER (NSW)[5]Res.65667FSHF Meyer (Maryborough)
10PARAGON DIAMOND [5]Res.6757523.00(7)G Bromley (Bendigo)
Race No. 12Quality Teams (300+ Rank)10:40 PM (VIC time)
Grade 5 No Penalty event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DAINTREE TEACAKE [5]4736822.52(2)R Matthews (Arcadia South)
2AVATAR HELGA [5]7658822.48(3)J La rosa (Seymour)
3BIBBI [5]8645522.89(8)H Wetzels (Seymour)
4HORSHAM MYTH (NSW)[5]57884NBTS Stefanos (Longwood)
5SMALL AND SPEEDY [5]6472422.38(8)K Lingard (Kilmore)
6CLOVALLEY BELLE [5]7882422.35(6)G Connell (Harston)
7BERT’S SPECIAL (NSW)[5]6676622.52(2)G Berry (North Lismore)
8PEP CEE KOLA [5]55246NBTS Kruckel (Lake Goldsmith)
9ASSERTIVE SEER (NSW)[5]Res.65667FSHF Meyer (Maryborough)
10DARK TANTRA [5]Res.75576NBTB Jacobs (Carisbrook)