Monday, 12 January 2015

Greyhound Box Draw For Shepparton – Monday, 12 January 2015

Race No. 1Jade Media Photography7:08 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1BONGO’S AFFAIR [M]77NBTM Hanke (Miepoll)
2TAXI (NSW)[M]42522NBTG Campbell (Peechelba)
3TAT MINNIE [M]4164NBTB Parker (Tatura)
4BIG HUTCHIE [M]5FSHS Stefanos (Longwood)
5SONNY’S TAS [M]7253NBTD Warburton (Tatura)
6FLORENCE ROSE [M]234FSTDB Pell (Toolleen)
7BEBONY BALE (NSW)[M]32542FSHJ Hunt (Lara)
8WILL BE BACK (NSW)[M]FSHJ Mcclelland (Jindera)
9SMOOTH SILVER (NSW)[M]Res.27874FSHJ Formosa (Heathcote)
10JIMMY WHO [M]Res.57624FSHK Turner (Lara)
Race No. 2Manish Gupta Accountants (gobis)7:25 PM (VIC time)
Maiden event over 650 metres at Shepparton Of $2,630 Prizemoney.
1st: $1,140 2nd: $330 3rd: $160 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1DUNDEE ROSE [M]22562FSHG Scott-smith (Pakenham South)
2WESTERN REIGN [M]55555FSHA Bayliss (Daisy Hill)
3MARMION’S PRIDE [M]7FSTDC Watson (Eden Park)
4GUNMETAL REBEL [M]33FSHR Clark (Toolleen)
5KIMANATOR [M]48362FSTDM Trapani (Greenvale)
6ULTIMATE JACK [M]43352FSTDK Bentley (Yarrawonga)
7NOLA’S DELIGHT [M]46FSHC O’brien (Broadford)
8BLACK RUM [M]26843FSHA Bayliss (Daisy Hill)
Race No. 3Brian Beard Plumbing7:48 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1AVATAR BOBBY [5]71538NBTS Elmes (Nima Nth)
2PREMIER SONG [5]46514NBTG Ennis (Sandhurst)
3COSMIC MADNESS [5]26461NBTS Mckenzie (Woodvale)
4ALCHEMIST QUEST (NSW)[5]42716NBTD Walker (Henty)
5GARY DOOGAN [5]13FSHD Fisher (Lara)
6PIERRE WHITE [5]33125.74(1)G Bahen (Broadford)
7VAN NOSTRUM [5]23163FSHH Halas (Cranbourne)
8PROVEN SCARY [5]22152NBTB Divirgilio (Langwarrin)
9SEMJASE [5]Res.88727NBTD Petersen (Wangaratta)
10TIGER OF OZ [5]Res.27486FSHJ Formosa (Heathcote)
Race No. 4Market Meats (gobis Reg. Only) (gobis)8:08 PM (VIC time)
Special Event event over 390 metres at Shepparton Of $3,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1BRUISER NORRIS [2]2741222.06(2)L Smith (Langwarrin)
2KRAKEN CONAN [5]12254NBTK Eyles (Murchison)
3PERFECT MADISON [3]7424322.19(7)G Rossin (Yarrambat)
4COSMIC LILY [4]4211122.07(5)D Fisher (Lara)
5ZOE [5]22152NBTD Fisher (Lara)
6SIMPLY CRUZIN [5]2446TFSTDS Clarke (Tooradin)
7RILEY’S PLANET [5]18818FSHD Fisher (Lara)
8MATT’S ENTITY [1]5232421.94(4)S Mckenzie (Woodvale)
9OUSTI [5]Res.68874FSHG Ennis (Sandhurst)
10TIGER OF OZ [5]Res.27486FSHJ Formosa (Heathcote)
Race No. 5Top Cat Video8:27 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA SHINKO (NSW)[5]13345NBTJ Hunt (Lara)
2DRAGON EMPIRE [5]1366125.51(6)R Clark (Toolleen)
3RICK FERN [5]6461325.54(2)M Mason (Finley)
4SPRING JADE (NSW)[5]13833NBTS Stefanos (Longwood)
5TRON’S SON [5]21124NBTS Fisher (Lara)
6REAL BAROQUE (NSW)[5]2736625.70(8)S Humphries (Locksley)
7PAY DA TRAIL (NSW)[5]12111FSTDP Abela (Parwan)
8TIGGERLONG KATUT (NSW)[5]21135FSHJ Cusack (The Rock)
9LE LUCA [5]Res.7661625.85(2)J Formosa (Heathcote)
10AMERCIA BALE (NSW)[5]Res.76176FSHJ Hunt (Lara)
Race No. 6Grv Vic Bred Final (gobis)8:49 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 450 metres at Shepparton Of $5,360 Prizemoney.
1st: $3,050 2nd: $875 3rd: $435 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1SAAHD [4]1146125.38(7)G Ennis (Sandhurst)
2TO THE GALO’S [5]111225.65(4)P Smith (Pascoe Vale South)
3COTTON BUD JOE [4]2143125.69(4)J La rosa (Plenty)
4ALL INN BEMM [5]5731225.46(1)T Duncan (Harston)
5JODIE’S KNEE [5]2818225.56(5)D Warburton (Tatura)
6SUTTON CLUB [4]3231125.79(3)S Fisher (Lara)
7MISS TRON [4]3237125.52(1)S Fisher (Lara)
8UNTRACEABLE [5]215F225.24(1)M Auld (Tatura)
9KRAKEN CONCORD [5]Res.6224325.52(2)R Glass (Kyabram)
10DR. PHIL [5]Res.15433NBTW Mcmahon (Darriman)
Race No. 7Byers Electrical9:07 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SKIRMISH [5]6471825.78(8)P Stefanos (Longwood)
2TIGGERLONG FOX (NSW)[5]12476FSHJ Cusack (The Rock)
3ALL INN MENPHIS [5]5121625.37(4)T Duncan (Harston)
4ZIPPING NOEL (NSW)[5]13463NBTS Mckenzie (Woodvale)
5GOTTA GET BACK (NSW)[5]23311FSHP Dooner (Wagga Wagga)
6TAT DUKE [5]8631125.44(2)B Parker (Tatura)
7GUSTAVO FRING [5]51F2625.66(4)M Rudd (Cranbourne)
8MAGIC SALMON [5]63462NBTL Smith (Langwarrin)
9FEAR THE BEST [5]Res.67535NBTJ Hunt (Lara)
10PREMIER WALLY [5]Res.2558725.98(2)W Methven (Wooragee)
Race No. 8Shepparton News9:27 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Shepparton Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1MISTER SUNRAYSIA [5]5138425.51(5)P Clark (Wangaratta)
2BIG TICKET [4]1511425.25(1)S Clarke (Tooradin)
3MOHINGA MAX [4]1328225.31(5)W Methven (Wooragee)
4MAGIC DIVA (NSW)[5]55111NBTD Fisher (Lara)
5BOGNER BALE (NSW)[5]4111425.54(4)J Hunt (Lara)
6CAPULLO BALE (NSW)[5]61161NBTJ Hunt (Lara)
7OZZY BALE (NSW)[5]55453FSTDJ Hunt (Lara)
8BENZO BALE (NSW)[4]1462525.60(7)J Hunt (Lara)
9LE LUCA [5]Res.7661625.85(2)J Formosa (Heathcote)
10FEAR THE BEST [5]Res.67535NBTJ Hunt (Lara)
Race No. 9Finer Fruits9:50 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Shepparton Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1BE UP [5]7457122.21(2)D Warburton (Tatura)
2RECKLESS BROWN [4]8572422.12(4)R Clark (Toolleen)
3CELTIC KATIE [5]75658NBTJ Mangion (Numurkah)
4CLASSY CAPRI [4]6413722.36(7)R Boehm (Nilma Nth)
5ELITE DIVA (NSW)[4]1115322.62(7)D Fisher (Lara)
6MINORITY (TAS)[5]77324NBTG Campbell (Peechelba)
7CONCEALED (NSW)[5]3344522.24(2)J Formosa (Heathcote)
8DYNA RAPIDASH (NSW)[5]21147FSTDJ Hunt (Lara)
9KATUNGA TIME [5]Res.8865422.19(1)K Dexter (Katunga)
10BASS GIRL [5]Res.48358NBTD Petersen (Wangaratta)
Race No. 10Elite Collars & Leads10:14 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA QUOTE (NSW)[5]33637FSTDJ Hunt (Lara)
2SCANEZ ELECT [5]167FSHB Divirgilio (Langwarrin)
3SILVER WOOD [5]131322.32(3)J Mcclelland (Jindera)
4DON FIRE [5]43363NBTP Gabriel (Toolern Vale)
5MISSY MISS (NSW)[5]21164FSHD Dawson (Crossover)
6FLYNNIE [5]14235NBTS Fisher (Lara)
7JEM’S PRINCESS [5]33541FSHM Turner (Lara)
8IRISH TIME (NSW)[5]5151622.48(8)S Elmes (Nima Nth)
9KHARLESSI [5]Res.5554722.69(2)D Petersen (Wangaratta)
10TIGER OF OZ [5]Res.27486FSHJ Formosa (Heathcote)
Race No. 11Ckh Painting10:32 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1THREE HEADS UP (NSW)[5]41113NBTP Dooner (Wagga Wagga)
2EL JAY TORANA [5]3755122.39(3)C Medcraft (Yarrawonga)
3MISS GEEVES [5]87183NBTD Dawson (Crossover)
4TRIPLE LINDY [5]61341FSTDJ Borg (Maryborough)
5STOP MOOCHIN’ [5]13424FSTDJ Hunt (Lara)
6LE LUCA [5]7661622.63(1)J Formosa (Heathcote)
7ADDY’S DELIGHT [5]1136622.28(3)P Clark (Wangaratta)
8AQUA LAMONT (NSW)[5]61111FSHL Smith (Langwarrin)
9MIGHTY HULK (NSW)[5]Res.47776NBTT Van taarling (Tallygaroopna)
10BUZZ CUTTER [5]Res.73328NBTD Petersen (Wangaratta)
Race No. 12Shepparton Veterinary Clinic10:53 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SON OF SASSI [5]57552FSTDD Jarvis (West Meadows)
2CASTLE BLACK [5]4444222.39(6)C O’brien (Broadford)
3COLLIPORT [5]46422FSHR Boehm (Nilma Nth)
4ROYAL NORRIS (NSW)[5]11213FSHP Dooner (Wagga Wagga)
5TO SEVEN ELEVEN (NSW)[5]18487NBTP Kaltsis (Nagambie)
6LATIN HUSTLE [5]161NBTJ Borg (Maryborough)
7PASS OF TIME (NSW)[5]2164621.94(3)J Mcclelland (Jindera)
8SUPER TART [5]87374NBTF Zeinert (Barnawartha)
9MIGHTY HULK (NSW)[5]Res.47776NBTT Van taarling (Tallygaroopna)
10OUSTI [5]Res.68874FSHG Ennis (Sandhurst)