Monday, 13 June 2016

Greyhound Box Draw For Shepparton – Monday, 13 June 2016

Race No. 1Dpr Insurance Brokers7:08 PM (VIC time)
Grade 7 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ASTON GRACE [7]41FSHW Vassallo (Devon Meadows)
2AVATAR STORM [7]15FSHD Mcdonald (Shepparton East)
3MR. MYSTIQUE [7]1722.85(8)G Kantzidis (Bundoora)
4KRAKEN TILDA [7]122.82(5)K Eyles (Murchison)
5STYLISH AL [7]41NBTW Connell (Harston)
6SAY NOTHING [7]41447NBTJ Chilcott (Heathcote)
7MY NAME’S EMMA [7]122.55(5)A Ferguson (Girgarre)
8SHE’S RUSSIAN [7]1722.47(3)J Donaldson (Euroa)
9WET AND WILD [7]Res.3127822.69(4)A Powell (Stanhope)
10MEMPHIS VICTOREM [7]Res.818722.57(3)R Gray (Pyalong)
Race No. 2Shepparton News Final7:30 PM (VIC time)
Maiden Final event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TOTAL MAGIC [7]26125.40(3)M Auld (Tatura)
2BILLILUNA [7]2126.36(1)G Robinson (Violet Town)
3ONYA ANNA [M]432NBTA Clayton (Lara)
4SURF’S MAGIC (NSW)[M]33222NBTT Salpigtidis (Plenty)
5FAWNTASTIC KATE [M]3442NBTR Morgan (Argyle)
6MOTEL GIRL (NSW)[7]125.68(5)J Cottrell (Pearcedale)
7PROVEN POPS [7]4325125.85(8)L Azzopardi (Londonderry)
8BRYDEN LADY [M]2NBTA Craven (Wangaratta)
9RING LONDON [M]Res.3NBTG Walker (Benalla)
10RIPPIN TAY TAY (NSW)[M]Res.85663NBTS Williams (Erskine Park)
Race No. 3Elite Collars & Leads7:49 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BRYDEN DORA (NSW)[7]14722.79(2)A Craven (Wangaratta)
2BEKIM PRINCE [7]2145622.74(4)J Donaldson (Euroa)
3SCARLETT LAD (NSW)[7]43563NBTP Stefanos (Longwood)
4DODGE BALL [7]31723NBTD Batten (Dixons Creek)
5SMASHING WILD [6]3286122.46(2)G Dainton (Cosgrove)
6MOYARRA DALRIATA [6]5371622.28(3)S Waycott (Springhurst)
7ATLAS ROUGHEAD [6]18851NBTB Mcnamara (Junortoun)
8ZERO CARE FACTOR [7]64226NBTJ Chilcott (Heathcote)
9DODGE THE STORM [6]Res.4F644FSTDD Batten (Dixons Creek)
10VICKI MORRIS [7]Res.74538NBTK Kubik (Epping)
Race No. 4Jade Media Photography8:10 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ZULETTA [7]22453NBTP Clark (Wangaratta)
2MY NAME’S SHEREE [7]218FSTDA Ferguson (Girgarre)
3DUCASSE [7]1626.34(6)V Mileto (Toolamba)
4FRAME HISTORY [6]16217NBTR Hayes (Toolleen)
5KRAKEN TOBIAS [6]415125.49(2)K Eyles (Murchison)
6HEY ALIO FOZZIO [7]1FSTDB Fothergill (Numurkah)
7PENNY PITSTOP [7]126FSHT Womann (Lara)
8HAR [6]211325.82(3)D Moore (Kialla)
9PROVEN MAY [7]Res.37281FSHW Vassallo (Devon Meadows)
10GASSED UP DEVIL (NSW)[7]Res.3672326.15(1)G Connell (Harston)
Race No. 5Northern Districts Cup Ht18:30 PM (VIC time)
S/E Heat event over 450 metres at Shepparton Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1STAGGERLICIOUS [5]7434425.67(4)R Ellis (Heathcote)
2ARGYLE LUCIFER [6]11842NBTR Morgan (Argyle)
3PROVEN CHOPS [4]8465125.45(1)B Divirgilio (Langwarrin)
4PAULA’S DELIGHT [5]2454725.70(2)P Macklin (Kialla West)
5ULTIMATE BILLY [6]1328625.72(8)C Medcraft (Violet Town)
6EDDIE YAP [5]41212FSTDR Henness (Heathcote)
7POMP FICTION [4]5267125.46(2)J Formosa (Heathcote)
8LANDMARK [4]3142625.76(6)R Britton (Lara)
9BIGSHOW JETHRO [5]Res.1885626.00(7)P Gabriel (Toolern Vale)
10CLOVALLEY BELLE [5]Res.66786NBTG Connell (Harston)
Race No. 6Northern Districts Cup Ht28:50 PM (VIC time)
S/E Heat event over 450 metres at Shepparton Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1PROVEN KODIAK [4]3211125.22(5)W Vassallo (Devon Meadows)
2TRUE VALUE [6]52324NBTR Britton (Lara)
3KWAZII [6]2527325.45(2)T Womann (Lara)
4STEEL FURY [4]6451625.58(2)G Dainton (Cosgrove)
5BURRAWONGA JIMBO [5]2342525.49(4)J Birthisel (Yarrawonga)
6HONE IN [6]12152NBTI Garland (Longlea)
7LENA’S ENTITY [7]4725125.67(5)L Azzopardi (Londonderry)
8MANTRA MICK [5]1754825.33(4)J Donaldson (Euroa)
9HAMMER HAWKE [7]Res.2515625.52(8)R Ellis (Heathcote)
10CLOVALLEY BELLE [5]Res.66786NBTG Connell (Harston)
Race No. 7Northern Districts Cup Ht39:10 PM (VIC time)
S/E Heat event over 450 metres at Shepparton Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1BEAR’S GOLD [5]1121225.63(1)K Hellmuth (Pearcedale)
2MISS ROSSI [4]1276725.59(7)T Womann (Lara)
3THUNDER RAZ [4]4465725.48(1)R Tartaglia (Newcomb)
4EUMERALLA DONNY [5]37124NBTJ Hardy (Ballarat)
5STAGGER EXPRESS [5]24833NBTD Condon (Cranbourne East)
6FUNDA FAULT [5]6257125.59(6)A Burnett (Junortoun)
7PITTSY LOMAR [5]1443825.65(1)R Britton (Lara)
8WHAT STOPPING YA [5]22225NBTR Anchen (Nagambie)
9HAMMER HAWKE [7]Res.2515625.52(8)R Ellis (Heathcote)
10HAPPY TAILS [5]Res.3436626.03(2)G Connell (Harston)
Race No. 8Northern Districts Cup Ht49:30 PM (VIC time)
S/E Heat event over 450 metres at Shepparton Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1ASTON KODY [6]2314525.62(4)T O’donovan (Devon Meadows)
2MARY’S ENTITY [7]26244NBTL Azzopardi (Londonderry)
3DYNAMITE ZARA [7]2528425.81(4)J Worsfold (Girgarre)
4MENTAL BURST [6]57427NBTJ La rosa (Seymour)
5CLOVALLEY DOLLY [5]16728NBTW Connell (Harston)
6SHELLINGTON [4]2667725.57(7)T Womann (Lara)
7KRAZY KANGA [5]12112FSTDR Tartaglia (Newcomb)
8ROSIE SPRITE [5]12323NBTR Britton (Lara)
9BIGSHOW JETHRO [5]Res.1885626.00(7)P Gabriel (Toolern Vale)
10HAPPY TAILS [5]Res.3436626.03(2)G Connell (Harston)
Race No. 9Racers Function Centre9:50 PM (VIC time)
Grade 6 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BLAZING SPIRIT [6]113425.62(1)T Auld (Tatura)
2DEE’S DIAMOND [6]23222FSHM Giddings (Toolleen)
3NOVA BELL (NSW)[6]11FFSHB Divirgilio (Langwarrin)
4HALINA [6]6228325.41(5)T Anlezark (Rochester)
5ULTIMATE PADDY [6]4361825.60(2)K Bentley (Violet Town)
6FRUIT SPICE (NSW)[6]35724NBTV Giles (Bamawm)
7FIAMATTA [6]24121NBTM Morrissey (Strathfieldsaye)
8FIERY MELODY [6]6114NBTS Humphries (Locksley)
9CAT ZINGANO (WA)[6]Res.31256FSHJ Vandemaat (Healesville)
10DELALICIOUS [6]Res.74557FSHJ Delaroche (Cranbourne North)
Race No. 10Quality Teams10:12 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Shepparton Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1NOCTURNAL [4]4122325.21(8)M Auld (Tatura)
2MR. ALFIE [5]4852625.60(3)D Burkett (Girgarre)
3KRAKEN CONCORD [5]3828325.52(2)K Eyles (Murchison)
4KASREYN [5]4161725.35(8)P Clark (Wangaratta)
5WEST ON XANDI (NSW)[5]63437NBTK Collyer (Coburg North)
6CLOVALLEY RANG [5]47211NBTG Connell (Harston)
7MOHINGA MAX [5]5327225.31(5)W Methven (Wooragee)
8ZIGSTAR (QLD)[4]3144825.24(2)J Magri (Avalon)
9SPECIFY (NSW)[5]Res.4764125.91(4)B Fothergill (Numurkah)
10ALL INN MENPHIS [5]Res.6355325.37(4)T Duncan (Harston)
Race No. 11Manish Gupta Accountants10:30 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Shepparton Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1CHELSEA DROGBA [5]3225122.43(5)J Formosa (Heathcote)
2GUNMETAL DIVA [4]7142722.16(4)J Formosa (Heathcote)
3ROLL ‘EM MAGGIE [5]26747NBTT Noy (New Gisborne)
4TRON’S SON [5]58757NBTJ Magri (Avalon)
5ARCHIE NINKASI (TAS)[5]15681FSHA Whitehead (Harcourt)
6DYNAMO MAGIC [5]22112NBTL Smith (Langwarrin)
7TIGER WHELAN [5]22414FSHM Delaney (Cobains)
8SILVER ROCKSTAR (NSW)[5]3651222.29(4)B Stephens (Tooborac)
9HETALIA BALE (NSW)[5]Res.43583NBTT Womann (Lara)
10RANCE REGSTRONG [5]Res.1287522.22(6)E Bowles (Invergordon)
Race No. 12Ckh Painting10:47 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SAMBA LAW (NSW)[5]2331222.50(1)A Powell (Stanhope)
2SMOOTH SILVER (NSW)[5]1851522.33(5)J Formosa (Heathcote)
3CONTEMPLATE (QLD)[5]881T422.15(8)S Condon (Melton South)
4CLOVALLY MANSUMI [5]7524322.17(6)G Connell (Harston)
5INMATE (NSW)[5]26717FSTDA Powell (Stanhope)
6AVATAR HELGA [5]6143122.48(3)J La rosa (Seymour)
7PAUL STEALER [5]1727822.51(7)J Formosa (Heathcote)
8I’VE GOT WINGS (NSW)[5]3322122.37(6)J Taylor (Kyabram)
9FAIR’S FAIR (NSW)[5]Res.31334FSTDS Wells (Nagambie)
10WAIMEA [5]Res.F1263FSTDG Lemin (Axedale)