Monday 15th October 2012

Greyhound Box Draw For Shepparton – Monday 15th October 2012

Race No. 1Finer Fruits Final (gobis)07:06PM (VICtime)
Maiden Final event over 450 Metres at Shepparton Of $1,902,700 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $1,901,000.

No.NameFormBestTrainer

1SPECIAL LIES22NBTB C Brown (Axedale)
2AGENT DAMO82NBTB M Dapiran (Seymour)
3HEEZA BOMB JET62NBTG Lemin (Axedale)
4WHERE’S SHADO82343NBTS Carswell (Elmore)
5VIOLENT22125.81G J Bate (Lara)
6CLAY BIRD3NBTM Chilcott (Heathcote)
7DENNIS BALE125.58S J Collins (Lara)
8HE’S CHEAP223126.01H Bonderenko (Tallygaroopna)
9SPEED LANE33NBTM T Carter (Violet Town)
10LUCA BRAZZI34344NBTD L Jarvis (Heathcote)
Race No. 2Topcat Video Productions Ht107:30PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 390 Metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TWIGLEY BURST14F71FSHK J Iles (Cranbourne)
2ALANA MISS6426222.26T Womann (Lara)
3MISS SHANETTI1167822.26J Birthisel (Yarrawonga)
4INSTANT BALE34456FSTDM A Delbridge (Balliang)
5SEINFIELD4374422.69P J Frost (Heathcote)
6PROVEN DASH1722.19P P Donohue (Upper Lurg)
7BANK ROLL82432FSHN C Rilen (Nilma North)
8SNAPPER’S HERO47675NBTJ M Torr (Eaglehawk)
9ECLECTIC86863FSHY Andrews (Cranbourne North)
10MONOLITH23861FSHS L Thomas (Sandon)
Race No. 3The Watchdog Ht207:48PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 390 Metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1JARAMAN76214FSTDR P Lesueur (Sunshine South)
2MY BLUE LADY2237222.24J M Torr (Eaglehawk)
3COURAGEOUS LEE78327FSHK R Chivell (Sunbury)
4CAKEAHOLIC74255NBTM A Delbridge (Balliang)
5BEST PERFUME37132NBTT Womann (Lara)
6NO SUSPICION2661522.43M P Ellis (Nathalia)
7SARSAPARILLA58661NBTM J Gibbons (Lara)
8CUSSEN PARK54184NBTD L Warburton (Tatura)
9MONOLITH23861FSHS L Thomas (Sandon)
10ECLECTIC86863FSHY Andrews (Cranbourne North)
Race No. 4Neatline Homes Ht308:06PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 390 Metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1EL CENTRO5828722.45J R Donaldson (Euroa)
2RUNAWAY RALFY4418222.22R L Rogers (Eaglehawk)
3TOE CUTTER5112822.42R W Barron (Eden Park)
4PAWNEE PRINCESS4441322.58M P Ellis (Nathalia)
5MINI MITCH12733NBTT Womann (Lara)
6BLACK QUILL5674322.45G M Campbell (Peechelba)
7ULRICK BALE63226NBTS J Collins (Lara)
8STRATEGY45143NBTR P Lesueur (Sunshine South)
9MONOLITH23861FSHS L Thomas (Sandon)
10ECLECTIC86863FSHY Andrews (Cranbourne North)
Race No. 5Go Distance Racing08:26PM (VICtime)
Restricted Win event over 650 Metres at Shepparton Of $3,890 Prizemoney.
1st: $2,725 2nd: $775 3rd: $390.

No.NameFormBestTrainer

1LOLLIPOP BLING72467FSHC Westerlo (Clyde)
2NOT WHITE36337NBTB W Lock (Eaglehawk)
3OTHER AXLE63571FSHJ Sharp (Lara)
4BEAR AFFAIR4544238.20J S Fothergill (Numurkah)
5WILL CEE57357NBTJ R Abela (Echuca)
6HONEYPOT AGOGO76513FSHS Levett (Delahey)
7PURE SAQUAN87255NBTS L Thomas (Sandon)
8BELLA’S GIRL84584NBTG Rossin (Reservoir)
9ALRAY FOZZ454NBTB A Fothergill (Numurkah)
10ULTIMATE FOSSILS46546FSTDK Bentley (Costerfield)
Race No. 6Shepparton.grv.org.au08:46PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LODDON LARK8242125.55K M Repia (Long Gully)
2FIERY ANN3534125.70S V Humphries (Locksley)
3WOODSIDE PARK6442425.28B R Parker (Tatura)
4SAMMY WALTON36263NBTH L Collins (Lara)
5LASTING EFFECT41733NBTN R Tait (Wangaratta)
6JACAS MATE67753NBTJ S Fothergill (Numurkah)
7HIAVACKOVA5151225.54G J Glass (Kyabram)
8FLUER BALE2773425.70S J Collins (Lara)
9NIKKI CEE27887FSTDG W Connell (Harston)
10VAPOUR SHAKER3717725.44N R Tait (Wangaratta)
Race No. 7Go Distance Racing09:06PM (VICtime)
Restricted Win event over 650 Metres at Shepparton Of $3,890 Prizemoney.
1st: $2,725 2nd: $775 3rd: $390.

No.NameFormBestTrainer

1HANGING SOLO54714NBTB J Abela (Echuca)
2FANTASIZZING45434NBTN King (Pearcedale)
3MARKET BIRD53142NBTD J Burkett (Girgarre)
4VIPER VENOM12788FSHA B Mcnamara (Mount Wallace)
5FAINTING FANCIES64535FSHL Cockerell (Buckley)
6MRS. FREEZE62747FSHS W Jack (Dalmore)
7SPITFIRE SMOKEY45284FSHS L Quinlan (Rushworth)
8FERGIE FERG58446NBTK Bentley (Costerfield)
9ULTIMATE FOSSILS46546FSTDK Bentley (Costerfield)
10ALRAY FOZZ454NBTB A Fothergill (Numurkah)
Race No. 8Jade Media Photography09:26PM (VICtime)
Mixed 3/4 event over 450 Metres at Shepparton Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1MY GIRL SCARLETT4133125.79D H Dawson (Crossover)
2BLUE TONGUE BOY1147525.99D L Barron (Eden Park)
3JET LANE1636125.39M T Carter (Violet Town)
4OXFORD LANDING4328425.44R E Gilmore (Arcadia)
5BO SHENF523625.76G M Campbell (Peechelba)
6WHERE’S DEMONICA7548325.65D Geall (Lara)
7FRAME6517525.72B Divirgilio (Devon Meadows)
8YZAGA8114825.65B Kinder (Girgarre)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 93sr Fm Ht409:46PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 390 Metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SANZ SURPRIZE6338122.16Y Andrews (Cranbourne North)
2UNEXCITABLE6841622.44M Filomeno (Craigieburn)
3UNIQUE FLIGHT26614NBTJ M Torr (Eaglehawk)
4ELLIE BALE57413FSTDM A Delbridge (Balliang)
5THAT’S ABOUT ME17363NBTN J Lund (Cranbourne)
6KELTIC RIDDLE6872322.58A Courts (Corio)
7DRAGON LORD64267FSHH M Colpoys (Bass)
8SUPER NITRO4564722.29M P Ellis (Nathalia)
9ECLECTIC86863FSHY Andrews (Cranbourne North)
10MONOLITH23861FSHS L Thomas (Sandon)
Race No. 1024/7 Labour Hire Ht510:07PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 390 Metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DAZEE AGOGO44311FSHH M Colpoys (Bass)
2HENDERSON BALE61277FSTDG J Bate (Lara)
3LITTLE ROCKET2258522.47H J Taylor (Rockbank)
4DAINA ALLEN34483NBTM A Delbridge (Balliang)
5ALLEN GRITZ61742FSTDS J Collins (Lara)
6SEPTEMBER MISS63216FSTDD P O’Mara (Rushworth)
7FIERY BELLE1633722.04S V Humphries (Locksley)
8CEE RONALDO14FSHG M Campbell (Peechelba)
9MONOLITH23861FSHS L Thomas (Sandon)
10ECLECTIC86863FSHY Andrews (Cranbourne North)
Race No. 11Shepparton Veterinary Clinic Ht610:28PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 390 Metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LEO THE LINE64213NBTM T Carter (Violet Town)
2UNIQUE VENOM6231122.26B Divirgilio (Devon Meadows)
3MAJOR AGOGO31386FSTDR F J Colpoys (Bass)
4SUPER ZIPPY8735622.53P J Frost (Heathcote)
5VENETIAN SNOW12552NBTB Kinder (Girgarre)
6RUGER7156222.43D A Beasley (Footscray West)
7QUINTELLA73345FSTDR P Lesueur (Sunshine South)
8GULA BALE4482822.09S J Collins (Lara)
9ECLECTIC86863FSHY Andrews (Cranbourne North)
10MONOLITH23861FSHS L Thomas (Sandon)
Race No. 12Shepparton News Ht710:45PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 390 Metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MURRAY VIEW2656422.42A Courts (Corio)
2SHE AIN’T LATE76587FSTDL M Allen (Darnum)
3ALLEN BARRY41424NBTS J Collins (Lara)
4REVEREND MATCHY83247FSTDT Womann (Lara)
5FIVE BELOW11348FSTDC Mclennan (Airport West)
6DARK HOODOO7315822.78J Formosa (Heathcote)
7MITCH’S BUDDY21117FSTDD A Crocker (Strathfieldsaye)
8JIMMY’S HOUSE28415NBTM Filomeno (Craigieburn)
9ECLECTIC86863FSHY Andrews (Cranbourne North)
10MONOLITH23861FSHS L Thomas (Sandon)